Witamy, aby się zarejstrować lub zalogować
skorzystaj z opcji dostępnych po prawej stronie.
Obecny czas to 03:26 Nie 6 Gru 2020

Cena brojlera
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 6, 7, 8 ... 2501, 2502, 2503  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum PPR Strona Główna -> Drobiarstwo
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
pisklaczek

PostWysłany: 12:38 Wto 1 Gru 2020    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

medox napisał:
Tak czy śmak, podpisywanie teraz na kolanach jakiś kontraktów uważam za biznesową głupotę. Nigdy nie robi się tego w takiej pozycji. Lepiej zaczekać.

Popieram w 100%. Jeszcze na niegodnych warunkach.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
tomasz44

PostWysłany: 12:32 Wto 1 Gru 2020    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Odczuliście pandemie? Jak sobie radzicie? Zastanawiam się jeszcze nad jakimś wyjściem awaryjnym
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
medox

PostWysłany: 12:21 Wto 1 Gru 2020    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tak czy śmak, podpisywanie teraz na kolanach jakiś kontraktów uważam za biznesową głupotę. Nigdy nie robi się tego w takiej pozycji. Lepiej zaczekać.
Powrót do góry
medox

PostWysłany: 12:18 Wto 1 Gru 2020    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zgadza się. Pierwszy taki moment będzie już w styczniu. Potem będzie jeszcze jedno załamanie uważam, bo będzie dużo kur i prawdopodobnie 3fala i potem się może naprostuje jakoś na dłużej.
Póki co nikt nie chce robić testów więc spada liczba zakażonych, więc popuszczą, potem rąbnie jeszcze raz, znowu potrzyma przez 2 miesiące zapowiadane już zresztą, czyli luty marzec, bo to jeszcze szczyt grypy i potem powinno wyjść trochę slońca. Tylko jeszcze mrożone musi się sprzedać.
Powrót do góry
mike119

PostWysłany: 12:15 Wto 1 Gru 2020    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam. Złożyłem wniosek do Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa o przyznanie pomocy dla rolników szczególnie dotkniętych kryzysem COVID-19 w ramach działania "Wyjątkowe tymczasowe wsparcie dla rolników, mikroprzedsiębiorstw oraz małych i średnich przedsiębiorstw szczególnie dotkniętych kryzysem związanym z COVID-19". Dostałem jednak decyzję odmowną, ponieważ w uzasadnieniu wskazano mi, że na dzień 01 marca 2020r. nie byłem w posiadaniu kurcząt rzeźnych, pomimo, że w połowie kwietnia 2020r. przekazałem kurę brojler do uboju. Chciałem zapytać jak to wyglądało w Waszych przypadkach i powiatach oraz czy korzystaliście z tej pomocy? A może ktoś również nie posiadał brojlera na dzień 01 marca 2020r. a pomoc uzyskał??? Pozdrawiam
Powrót do góry
Radas

PostWysłany: 11:55 Wto 1 Gru 2020    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Fajnie, że dyskusja poszła w stronę podpisywania/nie podpisywania umów.
To teraz przypomnę, że tylko dzięki temu, że istniał wolny rynek i płacił latami więcej niż pseudo kontrakty w pseudo integracjach , to ci na tych pseudo umowach jeszcze funkcjonują. Tylko dzięki wolnemu rynkowi !!! Teraz się to załamało z powodu.... głównie pandemii.
Jeżeli teraz nie zaryzykujecie wstawień na wolny rynek i nie olejecie tych jednostronnych umów, to jesteście pogrzebani na wieki.
Dlaczego sugeruję wolny rynek? Bo będzie kiedyś brakować żywca dla tych mniejszych ubojni, a kurczaka nie będzie w nadmiarze, (przez pewien czas) bo stada rodzicielskie są wybijane. Nie tylko w Polsce, ale wszędzie. Po takim załamaniu rynku zawsze przychodzi odbicie. Nie wiem za ile miesięcy będzie cena opłacalna i nie podam żadnej prognozy, bo nie jestem medox-em. Wiem jedno! Po takim załamaniu, które przecież trwa, ubojnie - pseudo kontraktowe - mogą (i właśnie to robią) na lata złapać bezmyślnych i naiwnych dostawców żywca, po cenie jakiej już nigdy żywca nie kupią. Właśnie to się teraz dzieje !!!To rozpaczliwe naganianie na umowy, to akt desperacji w celu wyłapania idiotów. Mamienie opowiadaniami, że tylko minrol i umowa uchroniła w tym roku od strat, a pozostali stracili więcej, oznacza tyle, że teraz się sytuacja w końcu odwróci i na długo nie będzie tak jak w tym roku. Każda dywergencja się kiedyś odwraca i trwa tak długo jak poprzednia, aż do ustabilizowania rynku sprzedających i kupujących. A dla nas stabilizatorem i hamulcowym w zwiększaniu produkcji będzie produkcja jaj, która nie odbuduje się w miesiąc ani 4 miesiące. Można mieć 5 wolnych kurników, ale piskląt starczy na 4, albo tylko dla tych, co szybko płacą!!!
Konkluzja:
NIE PODPISYWAĆ UMÓW NA PROPONOWANYCH WARUNKACH W SYTUACJI KIEDY JESTEŚCIE NA KOLANACH !!! PRZECZEKAĆ... A ZOBACZYCIE JAK BEDĄ WYDZWANIAĆ, ŻEBY PODPISAĆ COKOLWIEK, NA JAKĄKOLWIEK ILOŚĆ. WTEDY BĘDZIE MOŻNA NEGOCJOWAĆ WARUNKI. Warunki oparte nie o g.ów.niany minrol, tylko o cenę sprzedaży tuszki
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
medox

PostWysłany: 11:49 Wto 1 Gru 2020    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ponownie zalecam forumowiczom ostrożność we wstawieniach koniec grudnia/początek stycznia bo jest prawdziwy Run na wstawienia w tym czasie. Dość że ci teraz sprzedający lekko wydłużyli przerwę, bo nie wiedzieli jak sprzedadzą i kiedy, to rusza wszystko co stanęło w listopadzie i znowu się robi skomasowanie wstawień które mogą wyjść wprost na 3falę.
Powrót do góry
Agroleń

PostWysłany: 10:30 Wto 1 Gru 2020    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Agroleń napisał:
Tesciu napisał:
miko napisał:
Tak sobie myślę dlaczego w tak trudnych czasach hodowla idzie pełną parą i dlaczego hodowcy zasiedlają fermy w momencie gdy wszystko wskazuje na to że z tego nic nie będzie tylko robota,robota,robota i strata------ nie potrafię sobie odpowiedźieć.

Walkowalismy tutaj temat opłacalności, każdy ma inne koszta a dodatkowo są gracze na rynku którym Ubojnia nie pozwoli się zatrzymać. Jeden dostaje aneks do umowy a drugi jedzie bez:) sporo takich przypadków się słyszy a wszystko się sprowadza zwyczajnie do ilości posiadanego żywca.

Mam chusteczkę haftowaną, co ma cztery rogi,
kogo kocham, kogo lubię, rzucę mu pod nogi.

A

Ten jest mały,

Ten kapryśny,

Ten niechaj już nie hoduje.
Powrót do góry
Kuń

PostWysłany: 10:27 Wto 1 Gru 2020    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

medox napisał:
Naganiacze tuczu kontraktowego znowu? Haha. Pomyliliscie adresy kur.wa. Nikt z grona świadomych forumowiczów nie wejdzie w coś co nawet minister rolnictwa chciał wypalić gorącym żelazem. Przeżyją to hodowcy bo mają w CH pieniędzy, bo gollili po 4.2 przez całe lata wtedy, kiedy niewolnicy z tuczu kontraktowego sprzedawali po 3.2. Więc hodowcy przeżyją a wy dalej będziecie niewolnikami na własnym podwórku i będziecie robić za 10gr, bo tyle z tego w efekcie zostaje. Ja dam cenę 5netto. I co z tego, skoro tak skalkuluje pozostałe składniki, że niewolnika będzie to kosztować 4.95 netto. Nie ten adres z tymi bajkami. Pokazywanie tuczu kontraktowego jako lepszego w trakcie pandemii która zdarza się raz na 100lat jest obrażaniem inteligencji forumowiczów

No i trzeba dodać że kontrakty to na stałe obnizona cena na rynku. Nigdy nie podniesie sie do 4 bo ubojnie kupujace z wolnego nie beda konkurencyjne i drogo nie beda kupować. Nie wspomnie o sytuacji paszarni i przede wszystkim wylegarni, co nie Medox Wink
a tak powaznie unikajcie kontraktow jak ognia. Nie macie szans dobrze na tym wyjść. Jesli musicie albo Was kusi starajacie sie podpisac cyrograf na 1, 2 rzuty max. Potem poznacie całą prawde o umowach.
2,20-2,25
Powrót do góry
Agroleń

PostWysłany: 10:26 Wto 1 Gru 2020    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tesciu napisał:
miko napisał:
Tak sobie myślę dlaczego w tak trudnych czasach hodowla idzie pełną parą i dlaczego hodowcy zasiedlają fermy w momencie gdy wszystko wskazuje na to że z tego nic nie będzie tylko robota,robota,robota i strata------ nie potrafię sobie odpowiedźieć.

Walkowalismy tutaj temat opłacalności, każdy ma inne koszta a dodatkowo są gracze na rynku którym Ubojnia nie pozwoli się zatrzymać. Jeden dostaje aneks do umowy a drugi jedzie bez:) sporo takich przypadków się słyszy a wszystko się sprowadza zwyczajnie do ilości posiadanego żywca.

Mam chusteczkę haftowaną, co ma cztery rogi,
kogo kocham, kogo lubię, rzucę mu pod nogi.
Powrót do góry
Goliathus

PostWysłany: 10:25 Wto 1 Gru 2020    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tesciu napisał:
Czy jest tutaj hodowca który handluje z Ced..? Znacie kogoś?

Przyjmijmy ze na świecie brakowało pandemii to jak hodowcy wychodzili na tym tuczu?

Uczciwość?

Pewny odbiór?

Mocne wsparcie w temacie weterynarii?

Pytam poważnie! Ciekawi mnie jakim sposobem Niepołomice utrzymują cenę kontraktacyjna w dobie kryzysu

Jak na każdym składzie cj oberwie po tonie mięsa to jak mają nie wytrzymywać
Powrót do góry
medox

PostWysłany: 10:00 Wto 1 Gru 2020    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Naganiacze tuczu kontraktowego znowu? Haha. Pomyliliscie adresy kur.wa. Nikt z grona świadomych forumowiczów nie wejdzie w coś co nawet minister rolnictwa chciał wypalić gorącym żelazem. Przeżyją to hodowcy bo mają w CH pieniędzy, bo gollili po 4.2 przez całe lata wtedy, kiedy niewolnicy z tuczu kontraktowego sprzedawali po 3.2. Więc hodowcy przeżyją a wy dalej będziecie niewolnikami na własnym podwórku i będziecie robić za 10gr, bo tyle z tego w efekcie zostaje. Ja dam cenę 5netto. I co z tego, skoro tak skalkuluje pozostałe składniki, że niewolnika będzie to kosztować 4.95 netto. Nie ten adres z tymi bajkami. Pokazywanie tuczu kontraktowego jako lepszego w trakcie pandemii która zdarza się raz na 100lat jest obrażaniem inteligencji forumowiczów
Powrót do góry
Tradytor

PostWysłany: 09:30 Wto 1 Gru 2020    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Bossu napisał:
Znam grupę hodowców z okolic żuromina,która przez cały ten rok miała stała cenę blisko 3.5.
Umowę firmy na C też miałem w rękach-odpowiednio mniej dostajesz jak nie bierzesz np weterynarii od nich.Im mniej jesteś zależny od nich tym mniejsza jest ta cena. Po za tym to jest integracja całkowita od pola do stołu mają gdzie zaoszczędzić żeby wypłacić to 3.30 i wiecej

A czy ta grupa oprócz ceny za kg żywca pochwaliła Ci się ceną paszy ? Very Happy Bo mieli najdroższą w kraju i z tych 3,5 robił się 3,3 bo 20 groszy ta wspaniała firma zabierała im w paszy Very Happy
Powrót do góry
Bossu

PostWysłany: 09:27 Wto 1 Gru 2020    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Znam grupę hodowców z okolic żuromina,która przez cały ten rok miała stała cenę blisko 3.5.
Umowę firmy na C też miałem w rękach-odpowiednio mniej dostajesz jak nie bierzesz np weterynarii od nich.Im mniej jesteś zależny od nich tym mniejsza jest ta cena. Po za tym to jest integracja całkowita od pola do stołu mają gdzie zaoszczędzić żeby wypłacić to 3.30 i wiecej
Powrót do góry
R2

PostWysłany: 07:14 Wto 1 Gru 2020    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Gdy dla tymczasowego bezpieczeństwa zrezygnujemy z podstawowych wolności, nie będziemy mieli ani jednego, ani drugiego.
Powrót do góry
R2

PostWysłany: 07:11 Wto 1 Gru 2020    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tesciu napisał:

Przyjmijmy ze na świecie brakowało pandemii to jak hodowcy wychodzili na tym tuczu?

Uczciwość?

Pewny odbiór?

Pytam poważnie! Ciekawi mnie jakim sposobem Niepołomice utrzymują cenę kontraktacyjna w dobie kryzysu

I frytki do tego???
Powrót do góry
Tesciu

PostWysłany: 06:32 Wto 1 Gru 2020    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Uczciwość?

Pewny odbiór?

Powrót do góry
Tesciu

PostWysłany: 06:28 Wto 1 Gru 2020    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

miko napisał:

Powrót do góry
miko

PostWysłany: 03:43 Wto 1 Gru 2020    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Powrót do góry
j p

PostWysłany: 23:20 Pon 30 Lis 2020    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Niejeden osioł wprzęga się przed rydwan zwycięzcy,chce uchodzić za rumaka.To mądra sentencja dla naczelnego osła tego forum.
Powrót do góry
Tradytor

PostWysłany: 23:16 Pon 30 Lis 2020    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Agrrik napisał:
BialyB napisał:
Medox.... Ja zdalem dzis po 3.28. Co ty na to?

do tego tylko spożycie 1,4 no i zarobiłeś, brawo

Tylko nie policzył do spożycia 20 ton własnego zboża a ta cena to już z vatem i bez potraceń wagowych i jakościowych . Po prostu idealny przykład hodowcy ...
Powrót do góry
Agrrik

PostWysłany: 23:14 Pon 30 Lis 2020    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

BialyB napisał:

do tego tylko spożycie 1,4 no i zarobiłeś, brawo
Powrót do góry
Tradytor

PostWysłany: 22:58 Pon 30 Lis 2020    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

medox napisał:
Tak se myślę, pasza podrożeje ze 100zeta, + ogrzewanie, to koszt zimowego rzutu będzie z 3.50. A ci i tak wstawiają. Kamikadze. I tak jak kamikadze, czuję, że rozbiją się o trzecią falę pandemii Laughing W każdym razie plotkuje się na wylęgarniach, że czego jak czego ale fantazji to hodowcom nie brak Laughing Tak dziś usłyszałem

A co te wylęgarnie zabiorą hodowcy jak im nie zapłaci za pisklaka skoro na hipotece bank siedzi ? a nic innego prócz kilku bud w kredycie hodowca nie posiada ?
Powrót do góry
lysonzi1

PostWysłany: 21:54 Pon 30 Lis 2020    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ale ty się martwisz o czyjąś kieszeń. Widocznie twoja za bardzo wypchana nie jest. Zresztą jak się jest starym dziadem bez perspektyw to co można wymagać. Chłopie jesteś już na forum przeszło 14 lat i dodajesz od tych 14 lat ponad 1 post dziennie. Wszyscy już wiedzą o kopaniu dołów, każdy już ma koparkę na podwórku, wszyscy sądzą lasy żeby mieć gdzie te kury wypuszczać, wszyscy sznury już mają poszykowane na gałęziach i to po kilka w razie jakby gałąź pękła, także nie martw się o te biedne kurki. Są doły, są parki lasy i jeziora. Dla każdej znajdzie się miejsce. A jak braknie to pod sejm się kilka aut podrzuci.
Powrót do góry
BialyB

PostWysłany: 21:48 Pon 30 Lis 2020    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum PPR Strona Główna -> Drobiarstwo Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 6, 7, 8 ... 2501, 2502, 2503  Następny
Strona 7 z 2503

Skocz do: