Witamy, aby się zarejstrować lub zalogować
skorzystaj z opcji dostępnych po prawej stronie.
Obecny czas to 12:17 Pią 17 Wrz 2021

Cena brojlera
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 675, 676, 677 ... 2662, 2663, 2664  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum PPR Strona Główna -> Drobiarstwo
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Łódzki Kogut

PostWysłany: 12:55 Czw 13 Kwi 2017    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

uwaga na ubojnie reydrob & farmio........ to banda oszustów którzy patrza jak producenta wykiwac i robią to na kazdym kroku....... własnie z kolegą tak postąpili ....... a wiec uwaga na współprace z nimi!!!!!!!!!!!!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
imondo

PostWysłany: 12:42 Czw 13 Kwi 2017    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

żeldrob napisał:
Tępota i jakaś paranoiczna chęć trzymania się bzdur , a wręcz wmawiania ich innym to jakiś matrix. Koszt paszy i pisklaka to dzisiaj około 2,90 + cała reszta czyli 40-50 groszy. Kredyt to dodatkowe 30-50 groszy . Przy sprzedaży żywca po 2,8 pasza była tańsza o 40 zl/tona . Pisklak był w takiej samej cenie. Buda 50 tys. sztuk , spożycie 1,65 , masa 2,60 kg. Żywiec 130 ton czyli ilość paszy to 214 ton . Cena tony przed podwyżkami 1350 tona = około 290 tys. Pln . Pisklak brutto 1,5 pln = 75 tys. Razem 365 tys. / 130 = 2,81 pln - TYLKO pasza przed podwyżkami i pisklak !!!!!! Gdzie (słowo zostało usunięte) reszta ???? Jak czytam debilizmy hodowców , matolow ekonomicznych to nóż mi się w kieszeni otwiera ,. Sami się niszczą 😣

Chyba nie ma sensu z Nią dyskutować. Pozdrawiam.
Powrót do góry
imondo

PostWysłany: 12:41 Czw 13 Kwi 2017    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

panczita napisał:
kaszubek to weź mi powiedz jakie Ty wyniki robisz? 1,85 na 2,80? wtedy na pewno dokładasz....właśnie sprawdziłam zeszyt, i najtaniej po 3zł oddawałam i też coś tam zostało, po 2,8 na pewno bym coś dołożyła, fakt..ale mnie ta cena się nie trafiła...

Panczita-w poprzednim poście do teścia przeprosiłem Ciebie, ale daruj sobie kobieto. Nie wciskaj kobieto kitu. Od paru dni piszesz na forum i swoimi bajkami skłócasz innych. Co chcesz tym osiągnąć? Orgazm? Są przyjemniejsze sposoby.
Powrót do góry
imondo

PostWysłany: 12:33 Czw 13 Kwi 2017    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tesciu napisał:
Imondo boli dupka ze ktoś zarabia a Ty jedziesz na granicy opłacalności? ""Książkowa idiotka"" jak nazwałeś koleżankę po fachu najwidoczniej była stokroć mądrzejsza i ulokowała dawne duże zyski w inna gałąź handlu zwana ""drobiarstwo"". Może ma kobieta swoje przetwórstwo? Ubojnie? Wylęganie? Sklepy spożywcze gdzie dodatkowo ma mały dział mięsny i sprzedaje swoje wyroby z brojlerka? Możliwe ze ma 100/200/300/500 tys sztuk kuraka na rzut i jak trafi w cenę to sobie odbija nawet dwie wpadki? Bo zwyczajnie ma ogromny kapitał i w każdej chwili przy dużym obrocie może zmienić branże ""pyk"" i już zasiedlone kurniki np w kaczki? Indyka? A Ty plując jadem ledwo wyrobisz żeby zrobić wymianę sprzętu pod inny chów.. człowieku jeśli chcesz żeby to forum reprezentowało jakiś godny poziom to przestań obrażać tylko dlatego ze urodziła się kobietą biznesu a po czym to wnioskuje ? Wystarczy wrócić stronę wcześniej i czytać wersami

Oj Teściu, Teściu. Mnie jakoś nie boli dupka jak to nazwałeś. Ja już mam to wszystko gdzieś. To forum już dawno nie reprezentuje godnego poziomu. Poczytaj nawet swoje wsteczne wpisy. A tak w sumie to wszyscy zacznijcie lub dokończajcie budowy to zobaczymy. Wszyscy mówią, piszą o krachu bo dalej zwiększać produkcji nie da rady a Ty swoje. OK. Obraziłem panczitę i jest mi wstyd, i przepraszam ale z takim podejściem to raz dwa wszyscy padniemy na mordę w nie wywieziony obornik.

Życzę wszystkim dobrych i spokojnych świąt.
Powrót do góry
żeldrob

PostWysłany: 11:47 Czw 13 Kwi 2017    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tępota i jakaś paranoiczna chęć trzymania się bzdur , a wręcz wmawiania ich innym to jakiś matrix. Koszt paszy i pisklaka to dzisiaj około 2,90 + cała reszta czyli 40-50 groszy. Kredyt to dodatkowe 30-50 groszy . Przy sprzedaży żywca po 2,8 pasza była tańsza o 40 zl/tona . Pisklak był w takiej samej cenie. Buda 50 tys. sztuk , spożycie 1,65 , masa 2,60 kg. Żywiec 130 ton czyli ilość paszy to 214 ton . Cena tony przed podwyżkami 1350 tona = około 290 tys. Pln . Pisklak brutto 1,5 pln = 75 tys. Razem 365 tys. / 130 = 2,81 pln - TYLKO pasza przed podwyżkami i pisklak !!!!!! Gdzie (słowo zostało usunięte) reszta ???? Jak czytam debilizmy hodowców , matolow ekonomicznych to nóż mi się w kieszeni otwiera ,. Sami się niszczą 😣
Powrót do góry
ksiaze

PostWysłany: 10:58 Czw 13 Kwi 2017    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

panczita napisał:
kaszubek to weź mi powiedz jakie Ty wyniki robisz? 1,85 na 2,80? wtedy na pewno dokładasz....właśnie sprawdziłam zeszyt, i najtaniej po 3zł oddawałam i też coś tam zostało, po 2,8 na pewno bym coś dołożyła, fakt..ale mnie ta cena się nie trafiła...

Wciskasz kity, widać że nie z branży jesteś... Wypisujesz że przy 2.8 zarabiasz... Podpisze z Tobą kontrakt na 2 lata z góry z taką cena, ja biorę na siebie ryzyko sprzedaży... Wchodzisz w to?? W nagrodę wyślę cię raz w roku na wycieczkę Very Happy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
panczita

PostWysłany: 10:41 Czw 13 Kwi 2017    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Powrót do góry
kaszubek

PostWysłany: 09:56 Czw 13 Kwi 2017    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Panczita wszyscy w koło dołożyli tylko Ty jesteś jasnowidzem i wszystko przewidzisz w hodowli żywych zwierząt włącznie z cenami na wiele tygodni od wstawienia ! Długo hoduję i nie znam osoby która by nie dołożyła [ duże spadki cen, choroby ,zarazy i inne tyfusy ] Niedawno długimi tygodniami było 2,80 i też pewnie byłaś do przodu ???? A zazdrościć to nie mam czego tym bardziej hodowania w obecnych czasach kurczaków gdzie już nie ma łatwego pieniądza i tylko stres chociażby w związku z niestabilnymi cenami ! W/g mnie w tej branży wróci komuna tzn powszechne kontraktacje i ten kto będzie miał setki tysięcy utrzyma się na rynku z minimalnym zyskiem biorąc pod uwagę rozmiar produkcji. A wracając do wyników hodowlanych to ile można zrobić [naprawić] jak Ci przywiozą schorowanego pisklaka , jak wytwórnia sknoci paszę itp. Niestety takie sytuacje zdarzają się w tej branży od zawsze ,a przynajmniej ja i moi znajomi hodowcy się z tym zetknęli osobiście . W każdym razie życzę powodzenia także sobie Laughing
P.S. Ostatnie kurczaki sprzedałem po 3,10 n i ....nic nie zarobiłem ,a jakbym uczciwie policzył tak jak się powinno liczyć koszta w szanującym interesie to bym dołożył ! Ale jak wielu nie liczy swojej i rodziny pracy ,paliwa ,swojego zboża , różnych kredytów i wielu innych drobnych kosztów to...... ciągle zarabia Laughing W tej materii Żeldrob ma dużo racji !
Powrót do góry
panczita

PostWysłany: 09:22 Czw 13 Kwi 2017    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jezu no kurde boli Was to, że nie dołożyłam?? były rzuty, że się grosze zarobiło dosłownie , ale ani mi sie nie dusiły nigdy, ani też nie dołożyłam... jak Was to boli, to się może zastanówcie, gdzie popełniacie błąd. Oczywiście, mam znajomych, czy też w rodzinie, którzy dołożyli, ale mnie to (przykro mi bardzo ) się nie przytrafiło. Pozdrawiam wszystkich zazdrośników. Faktycznie weźcie skończcie z kurami, skoro co chwila dokładacie.
Powrót do góry
ksiaze

PostWysłany: 09:04 Czw 13 Kwi 2017    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

panczita napisał:
nie jestem , aż tak rozbudowanym przedsiębiorstwem Smile ale jakoś zarabiam na tych kurach, nigdy nie zdarzyło mi się dołożyć..tak jak już mówiłam wcześniej " kury trzeba umieć hodować ", to nie jest tylko włączanie pstryczków, jak tu ktoś napisał. Może do tego dochodzi też kwestia szczęścia, ale zarabiam. Każdy rzut jest inny, nie da się powtórzyć jeszcze raz tego samego... ale chodzi mi przede wszystkim o to, że nie należy wkładać wszystkich do jednego worka, naprawdę. Są tak różni hodowcy, inne podejścia, obiekty, multum rzeczy, które wpływają na to, czy ktoś zarabia , czy nie. I szkoda mi tych , którzy dokładają, ale nie muszą od razu krytykować tych, którzy zarabiają i stawiają kolejne hale za swoją kasę. Potwierdzam, Kaszuby 3,2.

Taaa takie bzdury to możesz na imprezie rodzinnej przy stole cioci i wujkowi wciskać.... Pewnie wróżbita Maciej czuwa nad wszystkim?? Very Happy Very Happy
Powrót do góry
kaszubek

PostWysłany: 08:23 Czw 13 Kwi 2017    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Panczita ! Teraz to już ściemniasz ,że nigdy nie dołożyłaś do rzutu Laughing Nie ma takiej opcji !!
Powrót do góry
panczita

PostWysłany: 08:04 Czw 13 Kwi 2017    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

nie jestem , aż tak rozbudowanym przedsiębiorstwem Smile ale jakoś zarabiam na tych kurach, nigdy nie zdarzyło mi się dołożyć..tak jak już mówiłam wcześniej " kury trzeba umieć hodować ", to nie jest tylko włączanie pstryczków, jak tu ktoś napisał. Może do tego dochodzi też kwestia szczęścia, ale zarabiam. Każdy rzut jest inny, nie da się powtórzyć jeszcze raz tego samego... ale chodzi mi przede wszystkim o to, że nie należy wkładać wszystkich do jednego worka, naprawdę. Są tak różni hodowcy, inne podejścia, obiekty, multum rzeczy, które wpływają na to, czy ktoś zarabia , czy nie. I szkoda mi tych , którzy dokładają, ale nie muszą od razu krytykować tych, którzy zarabiają i stawiają kolejne hale za swoją kasę. Potwierdzam, Kaszuby 3,2.
Powrót do góry
kamil790

PostWysłany: 19:06 Sro 12 Kwi 2017    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Teściu masz dla mnie rację i paczita też. Kto postawił wszystko za swoją kasę i nie jest na kredycie ten będzie dalej presperował. Trzeba być wariatem w dzisiejszych czasach, żeby postawić wszystko na jedna kartę!! Oprócz drobiarstwa trzeba mieć żyć z czegoś innego!! Rynek zweryfikuje wszystko. Pożyjemy zobaczymy!!
Powrót do góry
Tesciu

PostWysłany: 18:33 Sro 12 Kwi 2017    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Imondo boli dupka ze ktoś zarabia a Ty jedziesz na granicy opłacalności? ""Książkowa idiotka"" jak nazwałeś koleżankę po fachu najwidoczniej była stokroć mądrzejsza i ulokowała dawne duże zyski w inna gałąź handlu zwana ""drobiarstwo"". Może ma kobieta swoje przetwórstwo? Ubojnie? Wylęganie? Sklepy spożywcze gdzie dodatkowo ma mały dział mięsny i sprzedaje swoje wyroby z brojlerka? Możliwe ze ma 100/200/300/500 tys sztuk kuraka na rzut i jak trafi w cenę to sobie odbija nawet dwie wpadki? Bo zwyczajnie ma ogromny kapitał i w każdej chwili przy dużym obrocie może zmienić branże ""pyk"" i już zasiedlone kurniki np w kaczki? Indyka? A Ty plując jadem ledwo wyrobisz żeby zrobić wymianę sprzętu pod inny chów.. człowieku jeśli chcesz żeby to forum reprezentowało jakiś godny poziom to przestań obrażać tylko dlatego ze urodziła się kobietą biznesu a po czym to wnioskuje ? Wystarczy wrócić stronę wcześniej i czytać wersami
Powrót do góry
R2

PostWysłany: 16:27 Sro 12 Kwi 2017    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Biznes is biznes i tyle Cool Cool Cool
Powrót do góry
imondo

PostWysłany: 16:16 Sro 12 Kwi 2017    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A panczita zarabia, i co Ty na to? Normalny Meksyk. Smile
Powrót do góry
filuś

PostWysłany: 16:14 Sro 12 Kwi 2017    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Niby kurczaka bardzo malo do uboju ale i tak 120% normy do uboju maj lipec wrzesien ponizej kosztu produkcji
Powrót do góry
kaszubek

PostWysłany: 15:20 Sro 12 Kwi 2017    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

U nas od wczoraj 3,20n !
Dwa tygodnie przed Świętami zdołowali ostro cenę i wszyscy zarobili tylko nie hodowcy Crying or Very sad
Powrót do góry
kaszubek

PostWysłany: 14:11 Sro 12 Kwi 2017    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Medox nie wybiegaj tak daleko z prognozami !
Napisz lepiej co sądzisz o cenie pod koniec kwietnia ?????
Powrót do góry
ksiaze

PostWysłany: 13:55 Sro 12 Kwi 2017    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

panczita napisał:
imondo napisał:
panczita napisał:
no tak, każdy tak myśli i co w związku z tym?Czyli jak będę chciała stawiać kolejny , to mam się całej Polski pytać, czy ktoś jeszcze buduje albo będzie w najbliższym czasie , bo muszę policzyć, czy przypadkiem za dużej nadprodukcji nie będzie? biznes is biznes i tyle...

Skąd tacy ludzie się biorą. Klasyczny przykład książkowej idiotki. Żal mi Ciebie.

Mógłbyś mnie nie obrażać? to jest forum, każdy tu ma swoje zdanie, i każdy je może wyrażać. Nikt tu nikogo wyzywać od razu nie musi.

Głupota i zachlannosc was zgubiła... Było z kurnika 20-30 tysięcy co rzut, to teraz będzie - 20-30 tysiecy albo w najlepszym wypadku zero....
Powrót do góry
panczita

PostWysłany: 13:12 Sro 12 Kwi 2017    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

imondo napisał:
panczita napisał:
no tak, każdy tak myśli i co w związku z tym?Czyli jak będę chciała stawiać kolejny , to mam się całej Polski pytać, czy ktoś jeszcze buduje albo będzie w najbliższym czasie , bo muszę policzyć, czy przypadkiem za dużej nadprodukcji nie będzie? biznes is biznes i tyle...

Skąd tacy ludzie się biorą. Klasyczny przykład książkowej idiotki. Żal mi Ciebie.

Mógłbyś mnie nie obrażać? to jest forum, każdy tu ma swoje zdanie, i każdy je może wyrażać. Nikt tu nikogo wyzywać od razu nie musi.
Powrót do góry
R2

PostWysłany: 12:24 Sro 12 Kwi 2017    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wielki kryzys, zwany również wielką depresją to światowe spowolnienie gospodarcze, które rozpoczęło się w USA w 1929 roku i trwało do początku lat trzydziestych, a w niektórych państwach nawet do lat 40-tych. Była to największa recesja w całym XX wieku. Za początek wielkiego kryzysu uznaje się czarny wtorek 29 października 1929 roku, kiedy nastąpiło załamanie giełd w USA.

Skutki wielkiego kryzysu były dalekosiężne. Obroty w handlu zagranicznym spadły o dwie trzecie, dochody ludności o połowę, tak jak i wpływy z podatków. Najdotkliwiej odczuły kryzys gospodarki miast i państw opartych na przemyśle ciężkim. Budownictwo w wielu państwach dosłownie zamarło. Rolnictwo przeżyło załamanie cen o około 60 procent.

Wielka depresja przyczyniła się do dramatycznych zmian w krajobrazie politycznym na świecie. Wiele rządów upadło, a w Niemczech demokratyczne wybory wygrali naziści.

Bańka drobiarska w Polsce osiąga rozmiary krytyczne i pochłonie parę mild.
Powrót do góry
imondo

PostWysłany: 12:03 Sro 12 Kwi 2017    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

panczita napisał:

Powrót do góry
medox

PostWysłany: 11:53 Sro 12 Kwi 2017    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Na maj podobno są hodowcy , którym nie wiadomo kto odbierze kury, bo wszyscy mają zapisów ponad stan.Ciekawe do ilu spadnie cena.
W czerwcu (a potem w konsekwencji w sierpniu) powinno odbić, ale po takich górach towaru w maju i lipcu na ile może odbić, z powiedzmy 2.60 w maju na 3.10 w czerwcu i z 2.80-3zł w lipcu na 3.30 w sierpniu? A potem zaraz jesień i co będzie jesienią?Tam dopiero będzie jazda jak wejdą nowe obiekty
Powrót do góry
ksiaze

PostWysłany: 11:00 Sro 12 Kwi 2017    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

filuś napisał:
Stary hodowca przy dwoch trzech kurnikach przezyje nawet przy tych cenach konta zabrane wypelnione jakies inwestycje to tylko z procentu robi bo z zarobku dzisiejszego to na oplaty ledwo .nie wspomne tu o jednokurnikowcach oni pierwsi odpadna bo przy cenie 3 przez rok to lepi za najnizsza krajowa bez stresu robic. Czasy wam sie pokonczyly jest tego za duzo na cene lepsza zeby cos zostalo .ci najwieksi to juz im bez roznicy 1czy 10 mln kredytu. A swirzak to 3 kwartaly i dlugow na kolejne dwa pokolenia narobi chyba ze tatus ma 1mln szt i niekoczonce sie kredyty to synek w tej piaskownicy jednej moze sie dluzej pobawic . Dzis na drobiu jest dokladka albo wchodzenie w coraz wieksze dlugi i bardzo dobrze a bedzie jeszcze gorzej podobno po swietach drugie tyle kur i zbyt juz siada

Chyba ci się wyliczenia rozlechaly z poprawnym myśleniem... To jedno kurnikow cy z kasą na koncie przetrwają te chore ceny a ten z pięknymi hasłami idlugami popłynie... Słychać szepty że na kontraktach chcą zejść na umowę na 3zl...powodzenia z kilkoma halami w kredycie...
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum PPR Strona Główna -> Drobiarstwo Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 675, 676, 677 ... 2662, 2663, 2664  Następny
Strona 676 z 2664

Skocz do: