Witamy, aby się zarejstrować lub zalogować
skorzystaj z opcji dostępnych po prawej stronie.
Obecny czas to 08:14 Pon 19 Kwi 2021

Cena brojlera
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 700, 701, 702 ... 2600, 2601, 2602  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum PPR Strona Główna -> Drobiarstwo
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
balbina

PostWysłany: 21:14 Sob 10 Gru 2016    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Medox, Ty z tym KOD'em to uwazaj, bo mozesz byc zle odebrany przez niektorych uzytkownikow tego forum Laughing Laughing

3 zl netto na Niedziele.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
medox

PostWysłany: 20:40 Sob 10 Gru 2016    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

I co tam, pomału zmieniamy kod na 3 z przodu.A mówiłem wsadzić tak , żeby sprzedawać na Święta , bo w tym roku wszystkie barany ustawily się tak , żeby ominąć Święta i sprzedawać początkiem stycznia.Eh osiołki nieufne
W tym roku najgorsze mamy za sobą , jest i chwilkę potrwa odbicie małe,ale ja nawet nie boję się tak początku stycznia , jak początku marca i początku maja.Już obecnie widzicie ,że cena po 10 grudnia zaczyna rosnąć, co nigdy od wielu już lat się nie zdarzyło.Jest to niezbity dowód na to co od 3tygoni mówię -nastąpiły bardzo duże przesunięcia i zmiany we wstawieniach w całej Polsce i ewidentnie widzimy to ze spływających danych , absolutnie winię zakłady wylęgowe, że zamiast uprzedzać , bo widzą co się dzieję i ostrzegać hodowców , żeby jakoś się rozstawili i nie obsadzali wszyscy całą kupą w drugiej połowie stycznia , to oni trzymają gębę na kłódkę , mówią , że jest standard , a pisklę sprowadzają na ten termin nawet z Holandii.Byle zarobić.Zobaczymy , jak ludzie sprzedadzą początkiem marca po 2.40 i poprawią drugi raz początkiem maja po 2. 40 i im nie zapłacą , to ciekawe czy będą tacy cwani
Powrót do góry
żeldrob

PostWysłany: 20:32 Sob 10 Gru 2016    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

flecik nie produkuj się mat.o.ł.k.u bo i tak wszyscy maja cię w głębokim poważaniu i nikt nie traktuje powaznie . Wink
Powrót do góry
filuś

PostWysłany: 20:29 Sob 10 Gru 2016    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Podobno tania tuszka co była dostępna na jesień po 4 zl w h urcie pochodziła z polskich ubojni ale ptak już był nie wasz a wy umowy na 3 podpisujecie lepiej wogole o dmowcie wstawien na kwartał to i inaczej z wami zaczną rozmawiać
Powrót do góry
filuś

PostWysłany: 20:23 Sob 10 Gru 2016    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Po co było tyle budować żeby teraz tak smacic jest źle a będzie jeszcze gorzej i do produkcji musicie teraz dokladac może na wschodniej granicy się zacznijcie ustawiać żeby wam ubojnie kurczaka nie wwozily i sprzedawały jako wasz polski
Powrót do góry
R2

PostWysłany: 15:20 Sob 10 Gru 2016    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Bańka drobiarska pęka ale rozkład potrwa długo .
Powrót do góry
żeldrob

PostWysłany: 15:07 Sob 10 Gru 2016    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

temat "wyścigu szczurów" w handlu i produkcji w zasadzie przerabiamy od 1989 roku. pamiętam jak przyszło "nowe" ludziska rzucili się na dzierżamy sklepów od pss -ów , wss-ów , gs-ów ....... i windowali takie stawki dzierżawy za mkw. , że absolutnie nie byli w stanie zarobić na czynsz o opłaceniu innych kosztów nie mówiąc. W przeciagu roku potrafiło się zminić 4-5 dzierżawców. Po kilku latach jak wielu umoczylo się na maksa w zasadzie wróciło do normalności czyli stawek za dzierżawę na podstawie rzetelnej kalkulacji . Chociaż i tak jeszcze wielyu się znajduje optymistów , ale rzeczywistość szybko ich weryfikuje. A znacie takie cóś Cool jak ZUL ? Czyli zaklady usług lesnych , ktore "kopały " się wzajemnie na przetargach w nadlesnictwach o wyrób drewna. Powstało ich taka masa , że stawki było po prostu komiczne. Dzisiaj tam gdzie mieszkam z 30-35 takich zulów zostały chyba 4 moze 5. A transport? Przyjeżdża skierowany przez spedycję busem z paka i plandeką na pojedynczych kolach i przywozi 3,5 tony towaru oczywiscie ma kat. B . Stawka ? 1 PLN za kilometr buhahahahahahahahaha -
Tak więc w kazdej branzy się dzieje tylko tam są jednostkowo zupełnie inne pieniadze. Tu w 2 miechy hodowca z np. 5 kurnikami ( załóżmy , że ma 200tys. sztuk ) dzisiaj dokłada 250-300tys. PLN Czy kumacie jaka to kasa ??? Shocked Sad A najgorsze , że NIE DO ODROBIENIA bo cen na poziomie 4 PLN JUŻ NIE BĘDZIE !!!
Powrót do góry
imondo

PostWysłany: 13:46 Sob 10 Gru 2016    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

medox napisał:
Copperfield jest tylko jeden - to ja Laughing Laughing Laughing
Kaszubek , ja mówiłem braci forumowej , żeby wstawiła tak , żeby sprzedawać po 10 grudnia i skończyć przed Świętami
Żeldrob - optymistycznie to liczysz - ceny pasz (np w Deheus więkoszość ludzi nie kupi chyba za 1330 mocnego programu) , optymistyczne zużycia ,stara cena propanu - na dziś to 1.30 , ale netto itp.
Amortyzacja - hodowcy nie wiedzą co to jest.Wyjaśniam - to utrata wartości środka trwałego w czasie.Jeśli kupiliście do swojej działalności np urządzenia za 300tys do kurnika , to spróbujcie je sprzedać za rok - ile będą warte?
Nikt tego nie liczy.Samochód którym się poruszacie i jest wam w działalności niezbędny , za 3 lata straci połowę wartości.I tak dalej i tak dalej
Wiecie jakie to w sumie pieniądze .Liczy to każdy oprócz was.A potem taki czesiek pisze , że 3zł netto to on nie dokłada , a za 3.35 to umowę podpisze
IMBECYL.I tyle

W GASPOLU ceny propanu już są 1.9 brutto Shocked
Powrót do góry
medox

PostWysłany: 10:45 Sob 10 Gru 2016    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Copperfield jest tylko jeden - to ja :lol: :lol: :lol:
Kaszubek , ja mówiłem braci forumowej , żeby wstawiła tak , żeby sprzedawać po 10 grudnia i skończyć przed Świętami
Żeldrob - optymistycznie to liczysz - ceny pasz (np w Deheus więkoszość ludzi nie kupi chyba za 1330 mocnego programu) , optymistyczne zużycia ,stara cena propanu - na dziś to 1.30 , ale netto itp.
Amortyzacja - hodowcy nie wiedzą co to jest.Wyjaśniam - to utrata wartości środka trwałego w czasie.Jeśli kupiliście do swojej działalności np urządzenia za 300tys do kurnika , to spróbujcie je sprzedać za rok - ile będą warte?
Nikt tego nie liczy.Samochód którym się poruszacie i jest wam w działalności niezbędny , za 3 lata straci połowę wartości.I tak dalej i tak dalej
Wiecie jakie to w sumie pieniądze .Liczy to każdy oprócz was.A potem taki czesiek pisze , że 3zł netto to on nie dokłada , a za 3.35 to umowę podpisze
IMBECYL.I tyle
Powrót do góry
żeldrob

PostWysłany: 09:41 Sob 10 Gru 2016    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

aaaaaaaa........... cos takiegoi ??? Shocked ty zanim aczniesz czytać moje posty już wiesz co twierdzę na twój temat Very Happy wow zmień nick na <dawid> - to od copperfield-a Mr. Green
Powrót do góry
żeldrob

PostWysłany: 09:39 Sob 10 Gru 2016    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

dany danielu już po twoim pierwszym zdaniu wiedziałem , że pier.du.s.z.y.s.z. z tym przeczytaniem , że niby za długi tekst buhahahahaha
łyknąłeś go już na poczatku jak , ale chcesz być taki "topowy" no to bądź Laughing Laughing
Powrót do góry
żeldrob

PostWysłany: 09:36 Sob 10 Gru 2016    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

kaszubek spoko jeszcze ten i nastepny rzucik z dopną ceną , a zobaczysz ilu się wykruszy i to nie z własnej woli Confused finanse ich zniewolą Mad
Powrót do góry
daniel 7791

PostWysłany: 09:35 Sob 10 Gru 2016    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

żeldrob nawet mi się nie chciało tego czytać ... i to nie dlatego że jestem pewnie jak stwierdzisz burakiem czy jak tam wolisz ale tekst długi

ale jest dobra wiadomość !!!

Panowie przewidywanie i sprzedaż kurczaka będzie niebawem jeszcze trudniejsze Składowych (kursy, import, eksport, sytuacja dużych producentów i ich składowe problemy- awarie, pogoda ...) jest lub będzie więcej niż w przypadku notowań giełdowych spółek na wahania których też wpływają czynniki składowe (nawet do setek).

Po prostu się przerzucimy na GPW lub portale handlowe bo tak będzie łatwiej zarobić Laughing
I TAK BĘDZIEMY USTAWIENI !!!!

Pozdrawiam i Wesołych Świąt

P.S. Ale przeczytam żelu bo Ty się pewnie nie powtarzasz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
kaszubek

PostWysłany: 09:33 Sob 10 Gru 2016    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Medox sugeruje żebyśmy wstawiali jeszcze w tym roku ! Niestety to już jest prawie niemożliwe chyba ,że ktoś już wcześniej miał zamówione pisklęta
Laughing
Jak znam życie od lutego będzie obsadzonych 110 procent powierzchni hodowlanej i tak będzie do końca lata i nie trzeba być wróżbitą żeby przewidzieć jaki będzie tego efekt Crying or Very sad
Powrót do góry
żeldrob

PostWysłany: 08:22 Sob 10 Gru 2016    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

lukaszok napisał:
Problem polega na tym, że ostatnio ilość kur nie przekłada się na cenę. Jestem tego najlepszym przykładem. Trzy wiosenne wstawienia miałem w terminach gdzie było luźno i rzeczywiście gdy sprzedawałem nie było kury na rynka ale ceny też nie było. Taki klops. Nikt na ubojniach z którymi współpracuje nie potrafił tego wytłumaczyć a cena wręcz spadała. Natomiast w maju - masa kur i nagle wyskoczyło jakies 3,7- 3,9 nie wiadomo skąd. Czego też nikt nie potrafił racjonalnie wytłumaczyć. Trochę to dziwne.

Mechanizm prosty jak konstrukcja cepa Confused czyli ....handel ma alternatywnie duzo taniego towaru i to niekoniecznie z polskich uboni jak również wymusza cenę akcjami promocyjnymi , ktore sa planowane na miesiące do przodu. Koszt gazetek , reklam medialnych ktoś też musi pokryć więc jak myślisz kto ? Nie sądzisz chyba , że ludzie przez kilka miesiecy mają post drobiowy Shocked i dlatego dróbiu nie kupują !
Jak nie ma alternatywy taniego miesa to pomimo , ze w kurnikach pełno ubojnie uwijają się jak w ukropie i wtedy mogą troszeczkę podskoczyć handlowi z ceną . Stąd takie anomalie , że niby "mało" polskiego żywca i cena dopa , a za chwilę wysyp i jest cena !!
Nie wierz ubojniom , ze nie wiedzą o co "kaman" Evil or Very Mad Wiedzą , wiedzą bo im także zamówienia spadają i mniej sprzedają tylko co mają hodowcom mówić? Że frajerzy , że to finalnie hodowcy płacą za promocje , za reklamy w lidlach -s.r.i.dlach , nettach , auchanach czy innych biedronkach !!! Że coś taniego wjechało z ukrainy , argentyny czyli francji itd.itd. Oczywiscie male ubojnie , takie bardziej lokalne nie mają o tym wiedzy , ale te większe i duże mają.
Widzisz Książę co zrobiono z psychą hodowcow ,jak ich "zmatolono" że cena 3,35 powoduje prawie euforię? Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil Cena, ktora nawet kosztów nie pokrywa???? Wiem , wiem koperfildy nawet przy 3 zarabiają ( buhahahahahahahaha) i nic ich nie zmusi do powiedzenia , że to bzdura. Normalnie jakiś matrix - czarno na bialym podajesz ma.t.o.ł.o.w.i. wg jego cen - finalnie ile co kosztuje , na co to się sklada , podajesz konkretne wyliczenia , a on mówi........ no niby tak , ale ja tam przy 3 i tak nie dokładam Shocked To jak złapanie złodzieja na gorąco za rekę - wyciaga rękę z cudzej kieszeni , z portfelem , ale mówi to nie moja reka Evil or Very Mad
No to po raz juz nie wiem ktory :
pasza cena termin 1330 , pisklak ze szczepieniami 1,50 brutto , spozycie 1,62 ( uśrednione !!!!!!!!! ) , waga zywca 2,5 - czyli pasza 2,15 , pisklak 0,6 zł. i to nam daje 2,75 !!!!! No dobra ktoś ma super jednostkowy wynik ponizej 1,6 , poisklaka wyrwie po 1,35 czyli ma koszt około paszy i ptaka na poziomie 2,65-2,70 . Ale zaznaczam - to są rzuty premium , a jezeli ktoś zacznie pier...lić , że np. dużo jedzą to informuję , że mogę zrobić spozycie < 1,5 , ale przy jakiej wadze końcowej ? 2-2,20 ?? No to nie te mundrale policzą wtedy koszt w relacji do sprzedanego zywca. No...... , ale to już dla wielu wyższa matematyka Twisted Evil
No dobra liczymy dalej - opał- dobry ekogroszek to 750-900 tona, dobry miał ponad 550 tona , gaz dzisiaj brutto od 1,35do 1,40 pln - ile kto zuzywa doskonale wie > Ja do kilograma muszę doliczyć około około 13 groszy . Prądzik ? Ceny za MWh każdy wie jakie ma , ile za przesył płaci też wie więc i pewnie wie , że do kg żywca musi doliczyć od 0,05 do 0,07 zł.
Ile wetowi w trakcie rzutu sie płaci też każdy wie - szczepienia na gumboro , IB to już chyba 100% hodowców robi , jakieś witaminy również wszyscy podają co widać po ilości sklepów internetowych , a leczenia??? Niech trafi się coś np w 3-4 tygodniu co np. tylko floron bierze to jest dramat cenowy - tylko to jednoi leczenie potrafi dołożyć do kg zywca 20 groszy Evil or Very Mad
Cóż poza wetem? Przygotowania obiektów - mycie ,dezynfekcje, opryski na pleśniakowca , gorąca chmura , słoma - policzcie to zobaczycie ile do kg trzeba doiliczyc. A praca najemna? łapanie ptaków ? kolejne około 6-7 groszy .
A obsługa bankowa? Kredycik w r. bieżącym , inwestycyjny ? No... to juz chyba nie jest problemem Confused A woda , słoma, ewentualnie pelet? A koszty pracownicze - oczywiscie jezeli są? A koszty badan , wywozówek , paliw , ubezpieczeń , środkow sanitarnych etc.etc. Shocked A amortyzacja obiektow , sprzetu ?> macie obiekty ,ciagniki , ładowarki , przyczepy , ścielarki .... to przecież wszystko kosztowało więc dlaczego tego nie amortyzować? Podatek w formie ryczałtu wyprał wielu mózgi !
A zapłata za naszą pracę?
Ile to nam da? Shocked Gwarantuję , że 3,50 nie pozwoli pokryć kosztów , a kredytowcy muszą liuczyć się z poziomem co najmniej o 20 groszy większym.
Tak więc podpisujcie, podpisujcie umowy na te smieszne pieniadze bo są one dla smiesznych ludzi od osób i firm z nich się śmiejących ! Evil or Very Mad
Powrót do góry
ksiaze

PostWysłany: 22:58 Pią 9 Gru 2016    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wierzowiecki1 napisał:
Dobre wiesci kto wstawi przed i po swietach ubojnie po cichu ustalaja cene w kontraktacje 3.35 w ciemno widocznie beda braki kurek

naprawdę zadziwia mnie jak nie wiele wam trzeba do szczęścia...3,3zł i radość...ludzie serio tak nisko siebie i rodziny swoje cenicie? to już wypłata pracownicza minimalna szybciej wzrasta jak wasze "dochody"...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
żeldrob

PostWysłany: 22:06 Pią 9 Gru 2016    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

kamil790 napisał:
Jakby filuś powiedział "wstawiać i budować"
chyba kolejność pomyliłeś Laughing
Powrót do góry
lukaszok

PostWysłany: 22:05 Pią 9 Gru 2016    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Problem polega na tym, że ostatnio ilość kur nie przekłada się na cenę. Jestem tego najlepszym przykładem. Trzy wiosenne wstawienia miałem w terminach gdzie było luźno i rzeczywiście gdy sprzedawałem nie było kury na rynka ale ceny też nie było. Taki klops. Nikt na ubojniach z którymi współpracuje nie potrafił tego wytłumaczyć a cena wręcz spadała. Natomiast w maju - masa kur i nagle wyskoczyło jakies 3,7- 3,9 nie wiadomo skąd. Czego też nikt nie potrafił racjonalnie wytłumaczyć. Trochę to dziwne.
Powrót do góry
kamil790

PostWysłany: 21:51 Pią 9 Gru 2016    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jakby filuś powiedział "wstawiać i budować"
Powrót do góry
Wierzowiecki1

PostWysłany: 21:43 Pią 9 Gru 2016    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dobre wiesci kto wstawi przed i po swietach ubojnie po cichu ustalaja cene w kontraktacje 3.35 w ciemno widocznie beda braki kurek
Powrót do góry
medox

PostWysłany: 21:35 Pią 9 Gru 2016    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kaszubek , jeśli masz wiedzę z co najmniej ponad połowy produkcji w Polsce, to możemy porozmawiać , jeśli zaś jest to wiedza z np jednej wylęgarni czy dwóch , to nie ma taka wiedza specjalnego znaczenia
Powrót do góry
Wierzowiecki1

PostWysłany: 21:33 Pią 9 Gru 2016    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dobre wie
Powrót do góry
kaszubek

PostWysłany: 14:33 Pią 9 Gru 2016    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Medox znowu mącisz Laughing Większe wstawienia zaczynają się już w grudniu ! Listopad był miesiącem w ktorym były bardzo małe wstawienia i sądzę ,ze na przełomie roku będzie dobra cena bo faktycznie po raz pierwszy od około 10 lat wielu z nas wystraszyło się Świąt ! Nie zdziwię się jak dojdzie lokalnie przed Nowym Rokiem do 3,50 n
Powrót do góry
medox

PostWysłany: 14:00 Pią 9 Gru 2016    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Przewidywanie przyszłości to moje hobby :lol: I tylko dla tego wąskiego grona na forum.
Oczywiście , nie mam możliwości podglądu , kto w danej chwili zwlókł jakiś import z Ukrainy czy innej Brazylii , stąd czasem wynikają pomyłki i kury naszej mało , a cena wbrew prognozie stoi i ni chuchu nie rośnie.Ale 100% przewidzieć się nie da
Jedno jest pewne i wiadome od 3 miesięcy - do Świąt towaru naszego jest mało, a po Świętach dramatycznie dużo.W związku z tym (oraz tym o czym kiedyś pisałem )są potem takie wstawienia po 15stycznia.I mam tu pretensje do zakładów wylęgowych , że zamiast mówić ludziom , żeby jakoś się rozstawili z tymi obsadami , to oni, wobec braku wolnych aparatów między 15stycznia a 10 lutym , ściągają pisklę z zagranicy byle tylko zarobić i siedzą po cichu, każdemu mówiąc, jak zapyta ,że jest norma, jest jak zawsze.Mało tego, hodowca nawet nie wie , że piskle nie pochodzi z wylęgarni w której zamówił , tylko jechało 12godzin , potem zostało przepakowane i przyjechało do hodowcy.Ewentualnie padnie 1000szt więcej , to się da bonifikatę 1000zł i gotowe
Powrót do góry
imondo

PostWysłany: 00:55 Pią 9 Gru 2016    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jaki jest Twój cel tej pisaniny. To nie jest już śmieszne. Czytam Ciebie od 2006 roku i śmiem twierdzić, że masz modełko na klawiaturze i w kółko Macieju to samo, co nie znaczy, że nie masz dużo wiele racji.
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum PPR Strona Główna -> Drobiarstwo Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 700, 701, 702 ... 2600, 2601, 2602  Następny
Strona 701 z 2602

Skocz do: