Witamy, aby się zarejstrować lub zalogować
skorzystaj z opcji dostępnych po prawej stronie.
Obecny czas to 11:43 Wto 28 Wrz 2021

Cena brojlera
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 76, 77, 78 ... 2666, 2667, 2668  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum PPR Strona Główna -> Drobiarstwo
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Tradytor

PostWysłany: 23:05 Sob 27 Mar 2021    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Swojej pracy i pracy rodziny nie liczę bo po co
Amortyzacja budynku a po ujj to liczyć
Dosypuję swojego zboża do paszy ale tego nie liczę i dzięki temu spożycia mam niskie nawet poniżej 1,5 , ale somsiad zazdrości Very Happy a paszarnia jaka dumna
Obornik wyrzucam sam i mam swoja słomę. Tego też nie liczę
Myje i odkażam sam też tego nie liczę .
Z jednej budy to mało zarabiałem ale postawiłem 8 w kredycie i teraz to zarabiam
Jak oni liczą, że maja koszty powyżej 3,6 zł . Ja to jestem biznesmen przy cenie 3,4 ja jeszcze zarabiam.
Smutne to ale tak to wygląda w mojej okolicy ...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Agroleń

PostWysłany: 22:34 Sob 27 Mar 2021    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Punkt piąty sobie przypomniałem: od 10 lat ZERO wsparcia ze strony PROW ani inwestycji
Ani modernizacji
Ani rzadnych spółek grup producenckich.
Cienia pomocy.
Czyli jak to medox pisał
pokrzywy po pachy . traktor szescdziesiontka Do paszy. Gnój po pachy..

Budynki i silosy nie trzeba doposażać.
Nieee
Lin wodnych co pięć lat nie potrzeba zmieniać jak na zachodzie, e Polsce
A gdzieeeee .

wag nie potrzeba . Programów paszowych pszenicznych.

Urządzeń elektroniki, automatyki POSTĘPOWEJ.
To wszytko co chwilę się zmienia i to KOSZTUJE

Ino Patyk i gnać kury żeby jadły.
Powrót do góry
Agroleń

PostWysłany: 22:17 Sob 27 Mar 2021    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

R2 napisał:
Dla 2 kurników to 4.2 za kg

Dla dziesięciu baterii , to ci mobilną poduszkę do spania zaraz kupię , żebyś nie spał na stojąco.
A pani z banku to możesz kupić amantadyne, na pewno się ucieszy , będzie miłej spłacać hangar.
Powrót do góry
R2

PostWysłany: 20:35 Sob 27 Mar 2021    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dla 2 kurników to 4.2 za kg
Powrót do góry
Agroleń

PostWysłany: 19:44 Sob 27 Mar 2021    Temat postu: G Odpowiedz z cytatem

Nowy2020 napisał:
Tesciu napisał:
Nowy2020 napisał:
pawell3131 napisał:
.

Powiem wam jedno to jest dramat jestem w strefie 3km nikt nie chce odebrać drobiu nikt nie chce go zagazować bo ptaki są zdrowe z każdej strony wybyli wszystko głównie kaczki to jakie jest wyjście z takiej sytuacji ja się pytam co mam zrobić do tv dzwonić i zrobić aferę na cały kraj ?

Mega wspolczuje Crying or Very sad

W jakim wieku kury? jakie perspektywy na przyszlosc wedlug lekarza? Puscilby te krury do sprzedazy jesli znajdzie Pan ubojnie ktora to ubije czy wogole nie moga kury wyjechac z strefy Crying or Very sad ?

Perspektywa żadna jak kury przerosną ponad 3.5 kg to żadna ubojnia technicznie tego nie wybije generalnie prawo jest bardzo źle skonstruowane w tej kwestii

Spekulanci i ustalacze cen , weźcie też i to ryzyko strat pod uwagę, żeby tego afromurzyna całkiem nie zniechęcić.

Nie tylko plus 50 groszy za droższą paszę.
Ale inne koszty
1, koszty przerwy . Pracownika i tak trzeba utrzymywać.
Koszty konserwacji urządzeń, zmarzniętych rur , nagrzewnic skorodowanych od nieużywania.
3. Brak jakiegokolwiek zarobku w 2020 pora wsparciem od pzzhipd.
4. Prąd 40 %
5. Widmo podwyżek gazu.
6. Śrubki dupki wszystko droższe.
7. Nie wiem .

3,8 betoo to jest nudne minimum .
Powrót do góry
Nowy2020

PostWysłany: 11:36 Sob 27 Mar 2021    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tesciu napisał:
Nowy2020 napisał:
pawell3131 napisał:
.

Powiem wam jedno to jest dramat jestem w strefie 3km nikt nie chce odebrać drobiu nikt nie chce go zagazować bo ptaki są zdrowe z każdej strony wybyli wszystko głównie kaczki to jakie jest wyjście z takiej sytuacji ja się pytam co mam zrobić do tv dzwonić i zrobić aferę na cały kraj ?

W jakim wieku kury? jakie perspektywy na przyszlosc wedlug lekarza? Puscilby te krury do sprzedazy jesli znajdzie Pan ubojnie ktora to ubije czy wogole nie moga kury wyjechac z strefy Crying or Very sad ?

Perspektywa żadna jak kury przerosną ponad 3.5 kg to żadna ubojnia technicznie tego nie wybije generalnie prawo jest bardzo źle skonstruowane w tej kwestii
Powrót do góry
medox

PostWysłany: 10:41 Sob 27 Mar 2021    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Szczyt pandemii w święta, zaraz godzina policyjna, do końca kwietnia zamknięcie, w maju jak puszczą, to ludzie ku.rwa OSZALEJĄ, a w knajpie będą siedzieć i wpierdzielać kury nawet rybki z akwarium bo pójdą tam razem z właścicielem i będzie panie filet boooooom 6zł żywy, bo wstawienia dużo większe były wcześniej, tak, żeby wyjść z żywcem na kwiecień zamiast na maj, czego zupełnie nie rozumiałem bo wiadomym bylo, że obostrzenia będą do końca kwietnia, ale chyba ludzie stojący zimą jak zobaczyli wysokok ceny w styczniu to nie byli w stanie mentalnie zaczekać jeszcze miesiac z pustą halą
Powrót do góry
filuś

PostWysłany: 10:24 Sob 27 Mar 2021    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Od 20 marca ida wstawienia do 4 kwietnia na 130 % także blokada do 5 maja a nawet 10 i ceny będą na granicy kosztów może
Powrót do góry
Tesciu

PostWysłany: 09:17 Sob 27 Mar 2021    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nowy2020 napisał:
pawell3131 napisał:
.

Powrót do góry
Demiurg

PostWysłany: 18:46 Pią 26 Mar 2021    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nowy2020 napisał:
pawell3131 napisał:
Witam wszystkich na forum ........ Nowy 2020 Tobie zapewne wszystko się należy .... Szkoda ,że na forum jest tak mało prawdziwych hodowców drobiu. Pozdrawiam serdecznie Burbona.

Powództwo cywilne Skarbu Państwa. Z tym, że wątpliwe jest czy wygrasz..
.
Tu nie chodzi o to czy nie masz racji. Tu chodzi o regułę jaką przyjmują sądy, a one zwyczajowo bronią d. skarbu państwa.

Panowie od górnie, związkami się tego nie da załatwić, z prostego powodu - budżetu na to nie stać. Więc cisną po nas - hodowcach. Parę lat temu na spotkaniu drobiarzy w min. rolnictwa zwróciłem im uwagę, że nie mogą przerzucać kosztów likwidacji ogniska na hodowców. Jednak nikt nie odpowiedział ani się do tego nie odniósł. Bo likwidacja ogniska to nie tylko stado zarażone, ale też strefy blokowane ustawowo.
Powrót do góry
Meda

PostWysłany: 15:32 Pią 26 Mar 2021    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nowy2020 napisał:
pawell3131 napisał:
Witam wszystkich na forum ........ Nowy 2020 Tobie zapewne wszystko się należy .... Szkoda ,że na forum jest tak mało prawdziwych hodowców drobiu. Pozdrawiam serdecznie Burbona.

Z autopsji wiem, że jedynym wyjściem a zarazem naszym łącznikiem z rządem jest Pan Danielak więc proszę sprawy kierować właśnie do niego, ewentualnie do posłów, zapomnijcie o izbach rolniczych bo są tylko od brania pieniędzy. Sam jestem w strefie 3km więc dorzucę swoje 3 grosze w tej sprawie.
Powrót do góry
R2

PostWysłany: 14:23 Pią 26 Mar 2021    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

https://www.cenyrolnicze.pl/wiadomosci/rynki-rolne/mieso/22353-lepiej-zrezygnowac-z-jedzenia-miesa-czy-jednego-lotu-samolotem
Powrót do góry
LUXUS

PostWysłany: 10:33 Pią 26 Mar 2021    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

@młody dokładnie tak rób aferę bo jak ci przerosną to utylizacja na własny koszt cię czeka.A potem batalia wsadzie o odszkodowanie od skarbu państwa i to około dwóch lat,teraz jest COVID to pewnie i dłużej.Masz z kimś umowę?
Powrót do góry
Juliusz Cezar

PostWysłany: 10:33 Pią 26 Mar 2021    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nowy2020 napisał:
pawell3131 napisał:

Zapłaciłeś kiedyś składkę na jakikolwiek związek?
Dostałeś Covid owe które załatwił Pzzhipd , przekazałeś coś na ten Związek z otrzymanych środków?

Jak myślicie ze wszystko samo się załatwia to jesteście w błędzie.
Powrót do góry
Nowy2020

PostWysłany: 10:06 Pią 26 Mar 2021    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

pawell3131 napisał:

Powrót do góry
R2

PostWysłany: 09:19 Pią 26 Mar 2021    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

https://www.cenyrolnicze.pl/wiadomosci/wiesci-rolnicze/pozostale-wiesci-rolnicze/22350-tysiace-francuskich-rolnikow-w-burzliwym-protescie-plonal-obornik-policja-uzyla-gazu-lzawiacego
Powrót do góry
filuś

PostWysłany: 08:33 Pią 26 Mar 2021    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Chyba za niedługo zacznie się spadek na 3.5 max brutto
Powrót do góry
pawell3131

PostWysłany: 23:20 Czw 25 Mar 2021    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Powrót do góry
Burbon

PostWysłany: 22:48 Czw 25 Mar 2021    Temat postu: odszkodowania !!!! Odpowiedz z cytatem

Nowy2020 napisał:
Ja to jestem ciekaw jak będzie z odszkodowaniami dla tych co z ptakiem uciekali 5 tygodniowym w wadze 2 kg po cenie 3 zł lub niżej i co z hodowcami którzy muszą mieć przestuj 1-1.5 miesiąca czy mogą oni liczyć na jakieś wsparcie jest wielu hodowców którym kur nie wugazowano a byli w strefach czerwonych i zostali udupieni

witam kolego Nowy 2020
jesteś ciekaw co będzie z odszkodowaniami ?
powiem Ci NIC,NIC i jeszcze raz NIC !!! dlaczego ???
a powiedz mi kto to załatwi ,masz jakąś koncepcję ?
zapytam czy dostałeś zapomogę w wysokości 7tys euro z tyt Covidu ?
a przeszło Ci przez myśl kto to załatwił , czy może z nieba spadło !
czekam na odpowiedź
pozdrawiam
Powrót do góry
R2

PostWysłany: 20:59 Czw 25 Mar 2021    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Lidl „Polski filet” „ 8,75 do wyczerpania zapasów.
Ciekawe z jakich zakładów

https://youtu.be/GYlPTNeq5X4
Powrót do góry
s69
Moderator

PostWysłany: 17:28 Czw 25 Mar 2021    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

O ile pamiętam z technologii żywienia to bezpieczna ilość owsa dla kury to jakiś przedział 10-20 % To reszta jest czego ? Pszenicy, soi GMO czy mączek? Kury karmione owsem w 100 % nie istnieją.

Głupich nie sieją[/quote]
Powrót do góry
R2

PostWysłany: 16:22 Czw 25 Mar 2021    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

https://wolt.com/pl/pol/warsaw/restaurant/jaja-owsiane

Głupich nie sieją
Powrót do góry
R2

PostWysłany: 15:54 Czw 25 Mar 2021    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

https://www.cenyrolnicze.pl/wiadomosci/wiesci-rolnicze/pozostale-wiesci-rolnicze/22345-francja-drakonskie-kary-za-wtargniecie-na-gospodarstwo-rolne-nawet-trzy-lata-wiezienia-i-45-tys-euro-grzywny
Powrót do góry
s69
Moderator

PostWysłany: 15:31 Czw 25 Mar 2021    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W Australii mega powodzie?
Powrót do góry
filuś

PostWysłany: 15:21 Czw 25 Mar 2021    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Beda nowe odcinki pierdu pierdu
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum PPR Strona Główna -> Drobiarstwo Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 76, 77, 78 ... 2666, 2667, 2668  Następny
Strona 77 z 2668

Skocz do: