Witamy, aby siďż˝ zarejstrowaďż˝ lub zalogowaďż˝,
skorzystaj z opcji dost�pnych po prawej stronie.
Obecny czas to 04:30 Pon 28 Maj 2018

Cena brojlera
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 1407, 1408, 1409 ... 2081, 2082, 2083  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum PPR Strona Główna -> Drobiarstwo
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
CINDUSIA

PostWysłany: 23:02 Czw 20 Sty 2011    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

koks napisał:
Witam, dla mnie jest oczywiste,?e ?adne zwi?zki nic nie dadz?,ale mo?na je tworzy? -jak najbardziej. Nie wiem dlaczego hodowcy nie zmniejszaj? produkcji,poprzez przestrzeganie dobrostanu i zamiast 6 rzutów,chocia? 4,5-5 w ci?gu roku,z tego mora? oczywisty-mniej kurczaka,lepsza cena--wi?cej pszenicy mniejsza cena.Naprawd? da si? wy?y? z mniejszej ilo?ci wstawie?,póki to nie zrozumiemy to b?dzie po nas !!! Ja sam hoduj? 4 rzuty roku i sta? mnie na Ba?tyk,a zim? na Egipt i Alpy,i je?d?? dobrym autem.....ludzie opami?tajmy si? !!!!!!!!!!!.....I co z tym vat-em...z wylicze? mi wychodzi,?e si? op?aca przej?? ,a ludziska si? boj?...jak si? dop?aci to i tak si? odda,co si? teraz oddaje na RR...I nie ma co myli? z dochodem,bo jeszcze jeste?my na szacunku,a i tak dochodowy wprowadz?-kwestia czasu...?ycz? dobrych przemy?le? i odwo?ywania po 1,2 wstawie? w roku i zobaczycie ..b?d? nas prosi? o kurczaka.. Wink pozdarwiam.

Jak bym by?a t? ubojni? to bym tak zrobi?a ?eby rynku nie straci? my?lisz ?e oni by na to nie wpadli zawsze to jakie? wyj?cie tak jak niektórzy z nas pasze sami robi? bo próbuj? si? za wszelk? cen? na rynku utrzyma?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
8-obcy pasazer nostromo

PostWysłany: 22:58 Czw 20 Sty 2011    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

koks napisał:
Witam, dla mnie jest oczywiste,?e ?adne zwi?zki nic nie dadz?,ale mo?na je tworzy? -jak najbardziej. Nie wiem dlaczego hodowcy nie zmniejszaj? produkcji,poprzez przestrzeganie dobrostanu i zamiast 6 rzutów,chocia? 4,5-5 w ci?gu roku,z tego mora? oczywisty-mniej kurczaka,lepsza cena--wi?cej pszenicy mniejsza cena.Naprawd? da si? wy?y? z mniejszej ilo?ci wstawie?,póki to nie zrozumiemy to b?dzie po nas !!! Ja sam hoduj? 4 rzuty roku i sta? mnie na Ba?tyk,a zim? na Egipt i Alpy,i je?d?? dobrym autem.....ludzie opami?tajmy si? !!!!!!!!!!!.....I co z tym vat-em...z wylicze? mi wychodzi,?e si? op?aca przej?? ,a ludziska si? boj?...jak si? dop?aci to i tak si? odda,co si? teraz oddaje na RR...I nie ma co myli? z dochodem,bo jeszcze jeste?my na szacunku,a i tak dochodowy wprowadz?-kwestia czasu...?ycz? dobrych przemy?le? i odwo?ywania po 1,2 wstawie? w roku i zobaczycie ..b?d? nas prosi? o kurczaka.. Wink pozdarwiam.
bez obrazy ale dobrze piszesz w tej sytuacji vat ,,,to moj? ci? jak na patelni a kto? us i banki
Powrót do góry
koks

PostWysłany: 22:51 Czw 20 Sty 2011    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Powrót do góry
8-obcy pasazer nostromo

PostWysłany: 22:47 Czw 20 Sty 2011    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

[quote="CINDUSIA IDZ tam do portóów a g?upihh pomys?óów nie pods?uuuwaj
Powrót do góry
CINDUSIA

PostWysłany: 22:47 Czw 20 Sty 2011    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

501 napisał:
To s? bardzo fajne pomys?y tylko jak do cholery potrz?sn?? wszystkimi hodowcami naraz? Nie wiem jak u was ale w moim ?rodowisku w promieniu paru kilometrów jeden drugiego by w ?y?ce wody utopi?.Co si? du?o dziwi? jak w naszym sejmie daj? przyk?ad jak post?powa? mamy.

To jest racja ta ca?a sytuacja doprowadzi?a do tego ?e ka?dy sobie rzepke skrobie
Powrót do góry
CINDUSIA

PostWysłany: 22:40 Czw 20 Sty 2011    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

medox napisał:
s69 napisał:
Kurczak w sklepie po 7,50 a nam po 2,8 chc? p?aci?? ?eby si? wszyscy w tym ?a?cuszku Antoniego nie posrali z rado?ci ?e nas tak gn?bi?. O cenie kurczaka w sklepie w Irlandii wam nie napisze bo si? pop?aczecie wszyscy z ?alu.

Ja ju? par? lat temu my?la?em jak mo?na temat zani?ania cen za?atwi?, i jest bardzo prosta metoda.

Wstrzyma? z zaskoczenia dostawy do jednej tylko ubojni na 1, 2 miesi?ce. I wystarczy. To jest fizycznie osi?galne przy odpowiednim zgraniu hodowców. Tak d?ugo wstrzyma? a? cennik nie znormalnieje. Potem nast?pna ubojnia i nast?pna, po koleji i systematycznie. Ale hodowcy w danym regionie musieli by by? bardzo dobrze zorganizowani - to by si? da?o zrobi?.

I to w?a?nie mo?na zrobi? nawet od jutra.T?umaczenie-powstaje zwi?zek ,który w drodze g?osowania wy?oni? wasz? ubojni?, jako najbardziej gn?bi?c? hodowców w zwi?zku z tym odmawiamy dostaw.Przykro mi ,ale w obecnej sytuacji musimy stworzy? silny zwi?zek aby nie zbankrutowa?,a ja nie mog? wy?amywa? si? z postanowie? tego? zwi?zku, bo zostan? z niego wykluczony.Ewentualnie mo?na te? do?o?y? do ceny p?aconej przez t? ubojnie 50gr i grzecznie podzi?kowa? ,twierdz?c ,?e w?a?nie mamy odbiorców w o tyle wy?szej cenie.Rewolucja w jeden dzie? ,która z pr?dko?ci? ?wiat?a obieg?aby rynek.[/list]

Ubojnie te? trzymaj? ze sob? a jak inna ubojnia b?dzie bi?a tej wybranej us?ugowo bo b?d? sobie pomaga? ?eby nie by? t? nast?pn? wybran?
Powrót do góry
501

PostWysłany: 22:35 Czw 20 Sty 2011    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

To s? bardzo fajne pomys?y tylko jak do cholery potrz?sn?? wszystkimi hodowcami naraz? Nie wiem jak u was ale w moim ?rodowisku w promieniu paru kilometrów jeden drugiego by w ?y?ce wody utopi?.Co si? du?o dziwi? jak w naszym sejmie daj? przyk?ad jak post?powa? mamy.
Powrót do góry
medox

PostWysłany: 22:22 Czw 20 Sty 2011    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

s69 napisał:
Kurczak w sklepie po 7,50 a nam po 2,8 chc? p?aci?? ?eby si? wszyscy w tym ?a?cuszku Antoniego nie posrali z rado?ci ?e nas tak gn?bi?. O cenie kurczaka w sklepie w Irlandii wam nie napisze bo si? pop?aczecie wszyscy z ?alu.

Ja ju? par? lat temu my?la?em jak mo?na temat zani?ania cen za?atwi?, i jest bardzo prosta metoda.

Wstrzyma? z zaskoczenia dostawy do jednej tylko ubojni na 1, 2 miesi?ce. I wystarczy. To jest fizycznie osi?galne przy odpowiednim zgraniu hodowców. Tak d?ugo wstrzyma? a? cennik nie znormalnieje. Potem nast?pna ubojnia i nast?pna, po koleji i systematycznie. Ale hodowcy w danym regionie musieli by by? bardzo dobrze zorganizowani - to by si? da?o zrobi?.

I to w?a?nie mo?na zrobi? nawet od jutra.T?umaczenie-powstaje zwi?zek ,który w drodze g?osowania wy?oni? wasz? ubojni?, jako najbardziej gn?bi?c? hodowców w zwi?zku z tym odmawiamy dostaw.Przykro mi ,ale w obecnej sytuacji musimy stworzy? silny zwi?zek aby nie zbankrutowa?,a ja nie mog? wy?amywa? si? z postanowie? tego? zwi?zku, bo zostan? z niego wykluczony.Ewentualnie mo?na te? do?o?y? do ceny p?aconej przez t? ubojnie 50gr i grzecznie podzi?kowa? ,twierdz?c ,?e w?a?nie mamy odbiorców w o tyle wy?szej cenie.Rewolucja w jeden dzie? ,która z pr?dko?ci? ?wiat?a obieg?aby rynek.[/list]
Powrót do góry
501

PostWysłany: 22:04 Czw 20 Sty 2011    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

PSL odda mózg do przeszczepu za ciep?? posadk? w sejmie Evil or Very Mad
Powrót do góry
8-obcy pasazer nostromo

PostWysłany: 22:00 Czw 20 Sty 2011    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Stachu napisał:
Z ca?ym poszanowanie ta bran?a jest chora i pewnie nie powróci taka rentowno?? jak w latach 70 i 80 jak to ojciec opowiada?Smile
Ale co narzekac trzeba walczyc i szukac kolejnego ?ród?a dochodu albo etat:)
komuno wró? bo PO to tylko si? przed Pisem broni Rolling Eyes a gdzie PSL ciep?e posadki roole od siedmiu bole?ci Exclamation
Powrót do góry
CINDUSIA

PostWysłany: 21:56 Czw 20 Sty 2011    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

MI?TKI napisał:
Cindusia dopiero b?dzie brak kurczaka a w tej chwili schodz? wstawienia
z pocz?tku grudnia kiedy by?a masa wielka

Nie by?o wstawie? od po?owy listopada i pocz?tkiem grudnia wszyscy na tym forum byli tego zdania i by?o to potwierdzone przez niektórych hodowców
ja wstawia?am w po?owie grudnia i kupowa?am jajka bezpo?rednio z reprodukcji . Gdyby by?o ssanie na pisklaka to mo?esz zapomnie? o kupieniu jajka.
Powrót do góry
Stachu

PostWysłany: 21:55 Czw 20 Sty 2011    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Z ca?ym poszanowanie ta bran?a jest chora i pewnie nie powróci taka rentowno?? jak w latach 70 i 80 jak to ojciec opowiada?Smile
Ale co narzekac trzeba walczyc i szukac kolejnego ?ród?a dochodu albo etat:)
Powrót do góry
501

PostWysłany: 21:46 Czw 20 Sty 2011    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Stachu napisał:
w sklepie pewnie tak:) a ?ywiec po 3;(

U?miechnij si?.Jutro b?dzie lepiej.

September. Very Happy
Powrót do góry
Stachu

PostWysłany: 21:38 Czw 20 Sty 2011    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

w sklepie pewnie tak:) a ?ywiec po 3;(
Powrót do góry
501

PostWysłany: 21:36 Czw 20 Sty 2011    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

CINDUSIA napisał:
WIECIE ILE SI? CZEKA ?EBY W TEJ CHWILI ODDA? DO UBOJU NIOSKE
OD JAJ KONSUMPCYJNYCH ????

MIESI?C KOLEJKI I PROSZENIA !!!!
im wcale nie idzie lepiej ni? nam to samo gów..o ju? od roku sprzedawaj? jajko poni?ej kosztów
A reprodukcja lekka jajka w?druj? na mase jajeczn?

jedynie stada rodzicielskie w tej chwili zarabiaj? bo maj? takich (s?owo zosta?o usuni?te)ów i roboli jak my

Suma summarum b?d? jaja jak berety.Zak?adam si? ( tylko ju? nie mam za co ) ?e kurczak jeszcze w tym roku w sklepie b?dzie po dyszk? jak nic.Przypomn? wam to.
Powrót do góry
Stachu

PostWysłany: 21:32 Czw 20 Sty 2011    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Reprodukcja mo?e zarobi jak ma du?o kurników i do tego wyl?garnie, bo na jednym obiekcie to jest tylko przerzucanie pieni?dzy z faktury na faktur?;(
szczepienia drogie i wszystko nieadekwatne do ceny jaja.
Powrót do góry
8-obcy pasazer nostromo

PostWysłany: 21:31 Czw 20 Sty 2011    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

MI?TKI napisał:
jaka masa bo ubojnie nie maj? co ubija? Idea
Powrót do góry
501

PostWysłany: 21:30 Czw 20 Sty 2011    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

producent drobiu napisał:
pióro napisał:
co? jest nie tak , kondratowicz nie bije bo nie ma co , kierowca z paszarni mówi ?e je?dzi raz w tygodniu z pasz? ?e nie zarobi a cena kurczaka spada . to co juz braki ?ywca te? nie pomagaj??

Witam !Kondratowicz bije codziennie (tylko mniej) a mówi innym,?e nie bije.?atwiej wtedy zbi? cen? i podtrzymywa? panik?.
Pozdrawiam.

Witamy,witamy.Podoba mi si? ?e nie wytrzymujecie w milczeniu i dorzucacie nam potrzebnych informacji.Nic tak nie jednoczy ludzi jak kataklizm.
Powrót do góry
MI?TKI

PostWysłany: 21:29 Czw 20 Sty 2011    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Powrót do góry
CINDUSIA

PostWysłany: 21:22 Czw 20 Sty 2011    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

WIECIE ILE SI? CZEKA ?EBY W TEJ CHWILI ODDA? DO UBOJU NIOSKE
OD JAJ KONSUMPCYJNYCH ????

MIESI?C KOLEJKI I PROSZENIA !!!!
im wcale nie idzie lepiej ni? nam to samo gów..o ju? od roku sprzedawaj? jajko poni?ej kosztów
A reprodukcja lekka jajka w?druj? na mase jajeczn?

jedynie stada rodzicielskie w tej chwili zarabiaj? bo maj? takich (s?owo zosta?o usuni?te)ów i roboli jak my
Powrót do góry
8-obcy pasazer nostromo

PostWysłany: 21:14 Czw 20 Sty 2011    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

medox napisał:
http://www.portalspozywczy.pl/mieso/wiadomosci/w-hipermarkecie-na-slasku-sprzedano-1-5-tony-skazonej-wieprzowiny,44015.html

I ju?.Dosta? za darmo i sprzeda? tanio w Polsce.To jest deal.Ciekawe ile kurek przeznaczonych do utylizacji jedzie do Polski...
jako? g?upio si? sk?ada ?e masz racje
Powrót do góry
CINDUSIA

PostWysłany: 21:09 Czw 20 Sty 2011    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Medox wyl?garnia gdzie by?am wczoraj stoi pusta 80 % aparatów wy??czone
wcze?niej l?gno? tam studer , drobiarstwo opolskie ,ijeszcze jeden nie pami?tam nazwiska nie przywie?li od dwóch tygodni ani jednego jajka wi?c nie wiem dlaczego na innych terenach jest inaczej

Tasomix wywozi du?o mniej paszy z tego du?o na indyka Deheus tylko grower 2 i finiszer
to w takim razie gdzie s? te pisklaki które si? l?gn? . Ja wczoraj przesune?am o tydzie? wstawienie na jednej fermie bez jakiegokolwiek problemu . Gdyby tak by?o to by mi powiedzieli ?e nie ma szans bo nie maj? jajek . Mog?abym
nazwiskami pisa? którzy hodowcy stoj? z pustymi halami !!! To gdzie ta nadprodukcja .?
Powrót do góry
medox

PostWysłany: 20:58 Czw 20 Sty 2011    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

http://www.portalspozywczy.pl/mieso/wiadomosci/w-hipermarkecie-na-slasku-sprzedano-1-5-tony-skazonej-wieprzowiny,44015.html

I ju?.Dosta? za darmo i sprzeda? tanio w Polsce.To jest deal.Ciekawe ile kurek przeznaczonych do utylizacji jedzie do Polski...
Powrót do góry
s69
Moderator

PostWysłany: 20:50 Czw 20 Sty 2011    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Powrót do góry
kolo22

PostWysłany: 20:39 Czw 20 Sty 2011    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

CINDUSIA napisał:
filu? napisał:
a jeszcze tydzien wszyscy pisali jak to wylegarnie telefonów nie odbieraja bo tyle zamówien dzis jutro przedwczoraj wychodzi zeby by?y nasadzenia a tu puste inkubatory ty cindi chyba nawet o tym pisa?as jak to masowo jaja nak?adaja czytajta co piszeta bo ja juz nie wiem o co tu chodzi Rolling Eyes

pisa?am ?e ostatni tydzie? grudnia by?o du?o wstawie? wed?ug paszy która wyje?d?a?a w tym okresie z DEHEUS a by?o to 360 ton startera a normalnie wyje?d?a 250 . Ale masz dobr? pami?? ?e co? by?o pisane na temat wstawie?
te wywozy pod koniec roku by?y spowodowane ch?ci? zaupienia paszy z mniejszym vatem
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum PPR Strona Główna -> Drobiarstwo Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 1407, 1408, 1409 ... 2081, 2082, 2083  Następny
Strona 1408 z 2083

Skocz do: