Witamy, aby się zarejstrować lub zalogować,
skorzystaj z opcji dostępnych po prawej stronie.
Obecny czas to 23:39 Czw 30 Mar 2017

Agrolok
Cena brojlera
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 1407, 1408, 1409 ... 1980, 1981, 1982  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum PPR Strona Główna -> Drobiarstwo
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
bamber

PostWysłany: 07:59 Sro 13 Paź 2010    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

baca60 napisał:
medox napisał:
Nie chciałem pisać ,żebyście mogli drożej sprzedawać,ale skoro chcesz -sląsk,małopolska 2.70-2.85netto

tym razem coś ci się pomyliło bo cena w małopolsce dziś 2,90 lub 3,00 netto chyba że u stałych ZŁODZIEJI to jest możliwe.

baca...a ty niebyłeś złodziejem przy 4,00 jak kontraktacja była 3,50 , więc nie skomlej Embarassed Laughing Laughing Laughing Laughing
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
R2

PostWysłany: 21:50 Wto 12 Paź 2010    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Komentarze i analizy - Rynek mięsa

2010-10-13
Sytuacja na rynku - mięso

Ilość mięsa w mięsie, to teraz najważniejsze rozważania na tym właśnie rynku. Bo jeśli już – co trzeba mocno podkreślić – dochodzi do jakichkolwiek transakcji – towar oglądany jest z każdej strony. A tajemnicą nie jest, że wieprzowina sprowadzana z zachodu Europy jest bardziej wydajna. Co w prostym przełożeniu oznacza większą zawartość mięsa w mięsie.
A czas dla importerów jest teraz bardzo sprzyjający. Korzystny kurs euro do złotego i wyraźne przeceny u naszych sąsiadów, sprawiają, że transporty z wieprzowiną nadciągają nie tylko z Belgii czy Holandii, ale nawet z odleglejszej Irlandii czy Hiszpanii. Taka sytuacja wymusza spadki cen krajowego towaru. W ciągu ostatnich dwóch tygodni, obniżki na rynku wieprzowiny sięgnęły nawet 30 groszy za kilogram. Półtusze w klasie E kosztują teraz średnio 5 złotych 30 groszy. Najtańszym producentem żywca są wciąż Duńczycy i Holendrzy. Zdecydowanie najdroższym Rumuni. A zaraz potem Słowacy. Polska znajduje się na środkowych pozycjach.

TRZODA CHLEWNA

euro/100kg mps

Dania 129

Holandia 130

Niemcy 142

Polska 144

Czechy 147

Słowacja 153

Rumunia 164

Podczas gdy ceny wieprzowiny idą w dół, rynek tłuszczy przeżywa swoje pięć minut. Tu wręcz przeciwnie, wszystko drożeje, bo uaktywnił się popyt ze strony naszych wschodnich kontrahentów. Więcej kosztują więc towary eksportowe. Tu w ciągu dwóch tygodni stawki poszły w górę o 30 groszy za kilogram. Tłuszcz kosztuje juz 2,5 złotego. Słonina około 3 złotych.

CENY TRANSAKCYJNE

eksport zł/kg

tłuszcz twardy 2,5

słonina 3,0

Źródło: Agrobiznes
Powrót do góry
medox

PostWysłany: 20:52 Wto 12 Paź 2010    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Niestety baco ,ale 2.9 to najwyższa cena i to w zaledwie kilku ubojniach ,które nawiasem mówiąc nie odbierają.Realna to 2.8netto ,a są coraz częściej sytuacje ,że mniej.Mówi się,że na koniec tygodnia 2.7będzie.NIe chciałem gadać o cenach ,ale jak wszyscy wyzywają ,że ceny to napisałem ,a właśnie dziś rozmawiałem z wieloma ubojniami pytając co się dzieje i jak to długo może potrwać ich zdaniem.
Kury jest po prostu w h.. do tego wszystko przetrzymane po 3kg i więcej a następne dorastają i robią się góry nie odebranego mięsa.Z powodu wysokich wag, każda prywatna nie duża ubojnia ma DZIENNIE po kilka-kilkanaście ton mięsa więcej (w zależności ile bije) niż zwykle.
Powrót do góry
baca60

PostWysłany: 17:55 Wto 12 Paź 2010    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

medox napisał:
Nie chciałem pisać ,żebyście mogli drożej sprzedawać,ale skoro chcesz -sląsk,małopolska 2.70-2.85netto

tym razem coś ci się pomyliło bo cena w małopolsce dziś 2,90 lub 3,00 netto chyba że u stałych ZŁODZIEJI to jest możliwe.
Powrót do góry
Brojler kurzy

PostWysłany: 15:53 Wto 12 Paź 2010    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Sieć REAL tuszka 7,49 , a filet 16,99 Evil or Very Mad przy cenie żywca 3 i (słowo zostało usunięte) tuszki 4,30 !!!
Powrót do góry
hybro3

PostWysłany: 15:28 Wto 12 Paź 2010    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Pozyskałeś MD cenne informacje.Czy teraz juz możemy przynudzać?
Powrót do góry
hybro3

PostWysłany: 15:19 Wto 12 Paź 2010    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

3,0brutto
Powrót do góry
medox

PostWysłany: 15:12 Wto 12 Paź 2010    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Powrót do góry
MD

PostWysłany: 14:41 Wto 12 Paź 2010    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jaką cene sprzedaży uzyskujecie w regionach , sprawdzam to forum aby uzyskać od hodowców konkretne i żeczowe informacje , myślę że wielu z nas też w tym celu sprawdza ten temat. Szkoda że nikt z was nie napisze czegoś na temat. Czytanie tych wszystkich wypocin jest nudne. MODERATORZE ZRÓB COŚ Z TYM. Małopolska 3zł n
Powrót do góry
hybro3

PostWysłany: 12:24 Wto 12 Paź 2010    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja stoję od sierpnia ale nie dlatego że czytam twoje posty tylko że nie mieściłem sie w kosztach produkcji.Nijak nie mogłem sobie wyobrazić że zarobię.A tu proszę pióro się nie bał i zarobi bo tak wychdzi z twojego kalendarzyka.Zaryzykował 20-30 tyś.dokładki a zarobi co najmniej 5tyś z obiektu.
Powrót do góry
pióro

PostWysłany: 11:46 Wto 12 Paź 2010    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

medox z twoich wyliczeń wychodzi że za tydzien cena ruszy ,zobaczymy zdaję za 2 tyg.
Powrót do góry
hybro3

PostWysłany: 11:39 Wto 12 Paź 2010    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam.Twój najwcześniejszy post jasnowidzu z 7 sierpnia był spóżniony najmniej o tydzień tyle ile jajka były w apartatach.Wyciągnij kalendarzyk który używasz do bezpiecznego sexu i sobie policz.Ale gogle możesz zdjąć za dobre chęci.Pozdrawiam.
Powrót do góry
medox

PostWysłany: 10:26 Wto 12 Paź 2010    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

medox napisał:
Pamiętajcie-korzystajcie , ciągnijcie cenę bo ostatnie chwile.Od września do wiosny przy tych nowych kosztach paszy opału itp jest ryzyko ,że będziecie musieli oddać cały dotychczasowy zarobek i jeszcze sporo braknie.
Aha i zadzwońcie do wylęgarni jak były osadzane kurniki na lato a jak są obsadzane teraz.Różnica tak średnio ze 20 procent, bo najczęściej nauczeni doświadczeniem lat ubiegłych zamiast 20tys wkładali 15-16 tys.Stąd głównie mamy cenę o czym miliard pięćset tysięcy razy pisałem.Dodatkowo oczywiście były uduszenia spore u tych co zaryzykowali wyższą obsadę co pewnie spowodowało 4.2netto , bo tak by było 4netto z samych zmniejszonych obsad.A teraz znowu wszyscy walą na maksa i do salonu i do garażu ,byleby więcej.Co będzie za 2 m-ce jest jasne jak słońce.
Tak prosto matematycznie 4zł minus 20% to 3.2.Koszt będzie 3.4-3.5 i wszystko jasne.A ,że nadmiar surowca przekłada się na bardzo szybki spadek ceny to większe prawdopodobieństwo ,że więcej kurczaka o 20% przyczyni się do spadku ceny o minimum 30% czyli 4zł minus 30% to 2.80. :lol: :lol: :lol: :lol:
I czy to będzie coś nowego?

To powyżej zaś to parę dni pożniej,post z 14 sierpnia, post dotyczący ceny jaka będzie za 2 miesiące.Jak widać napisałem ,,że będzie 2.80netto , jaką mamy dziś cenę??????
Powrót do góry
medox

PostWysłany: 10:22 Wto 12 Paź 2010    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

medox napisał:
hybro3 ile to już razy ostrzegałem ,zarzucaliście ,że pewnie wtedy wstawiam i okazywało się ,że był płacz i zgrzytanie zębów i gdybyście posłuchali nie stracilibyście kupy kasy????
Uruchom mózg-to termin kiedy wszyscy wrocili z urlopów,to termin kiedy da się wyhodować w byle jakiej budzie bo ciepło na początku i chłodno na końcu,to termin po bardzo wysokiej cenie....kumasz?

Na Twój i posty innych odpowiedziałem postem powyżej ,dalej chcąc przekonać ,żeby nie wkładali wszyscy między 20 sierpnia a 5 września
Powrót do góry
medox

PostWysłany: 10:19 Wto 12 Paź 2010    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

hybro3 napisał:
Z przekonaniem graniczącym z pewnością przypuszczam ,że kolezka medox zasiedla miedzy 20 sierpnia a 5 września.Nie trząś porami medoxie bo jak Rosja zacznie brać kurczaka to wszyscy razem nie damy rady tyle wyprodukować.

To Twoja na niego odpowiedz.I nie tylko Twoja.Pozostali zwyzywali mnie ,od wichrzycieli ,że ja to na pewno ubojnia itp itd
Powrót do góry
medox

PostWysłany: 10:15 Wto 12 Paź 2010    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

medox napisał:
Po tyle po ile zapłacisz.
Ostatnie podrygi dobrego czasu Panowie.Wszyscy powracający z urlopów oraz ci stojący latem bo brak wentylacji i wszyscy inni oraz skuszeni ceną pozamawiali towar tak ,że kolanem drzwi trza domykać żeby kury się pomieściły i gdzieś między 20 sierpnia a początkiem września tak do 5 września wypadnie absolutny szczyt obsadzeń i pewnie jedziemy z koksem znowu aż do wiosny poniżej kosztów.A pasza po 1200 i koszt produkcji 3.50.Może być niezle.
Pozdrowionka

Teraz hybro3 uważaj - to powyżej to mój post z 7 sierpnia (jeszcze był czas by się wycofać lub przesunąć)
Powrót do góry
hybro3

PostWysłany: 10:55 Pon 11 Paź 2010    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Oczywiście wszystkie te "ekspertyzy"odnosnie przyszłosci piszemy z nudów zeby rozweselić publikę czytającą.Sam nie znam ceny która będzie pojutrze a co dopiero za tydzień.Nigdy nie wiem jak będzie w momencie zamówienia ale po wstawieniu to juz zadna sztuka ocenić że będzie kicha.Ale wtedy nic nie da się juz zrobić.Weż to pod uwagę medox że pisanie że za 8-7 tygodni będzie wysyp zawsze bedzie budził agresję tych co już wiedzą a są bezradni.Może do czytania odpowiedzi zakładaj gogle i kask ochronny.Pozdrawiam.
Powrót do góry
hybro3

PostWysłany: 10:21 Pon 11 Paź 2010    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Medox miszczu,gratuluję precyzji. Smile
Powrót do góry
medox

PostWysłany: 09:50 Pon 11 Paź 2010    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No przecież ja się zgadzam,pisałem że cena się zacznie w okolicach 1litopada potem spadnie po 15listopada drastycznie na 2.80 plus vat w porywach znowu(bo wyjdzie cały ten ogrom kurczaka,który jest w tej chwili i zaraz będzie się zasiedlał znowu) i potem na święta wzrośnie bo będzie na święta mniej.Teraz każdy chce raczej na początek grudnia niż na święta ,bo na święta ładnych parę lat wkładali wszyscy i nie było nigdy ceny ,a od zeszłego roku już wszyscy chcą na początek grudnia i nie chcą na święta.Więc ceny nie ma na początku grudnia bo tam wychodzą wszyscy, a jest na święta bo tam wychodzi mniej
Powrót do góry
rwnuq

PostWysłany: 09:44 Pon 11 Paź 2010    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam wszystkich. Nie jestem tu po raz pierwszy ( przeważnie uważnie czytałem i analizowałem to co inni napisali ) a teraz mam zamiar się wypowiedzieć. Jestem drugim pokoleniem zajmującym się drobiarstwem . I jak lat 20 , 30 - ści wstecz tak i teraz jest, była i będzie zawiść. Zresztą dobrze powiedział Dyrektor pewnej ubojni , że gdzie dwóch hodowców tam są trzy zdania. I nigdy nie będzie wewnętrznego porozumienia pomiędzy nami hodowcami.
Powrót do góry
hybro3

PostWysłany: 21:40 Nie 10 Paź 2010    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

I nie zapominaj o popycie,który ostatnimi laty odkąd emigracja wraca na świeta tanimi liniami, jast rekordowy.
Powrót do góry
hybro3

PostWysłany: 21:26 Nie 10 Paź 2010    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wstawień musi być mniej to oczywiste.Wstawień mniej=wyższa cena,to taka oczywista oczywistoć jak mawia pewien klasyk.
Powrót do góry
medox

PostWysłany: 21:14 Nie 10 Paź 2010    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

NIe kumam co napisałeś ,że mało jest wstawień i będzie cena na święta czy odwrotnie
Powrót do góry
hybro3

PostWysłany: 21:09 Nie 10 Paź 2010    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam.Cenka na święta zapowiada się znakomicie przy takim kotlecie w trakcie nałozeń.Więc nie rób ludziom wody z mózgu medox bo to nieładnie i brzmi bardzo interesownie.Pozdrawiam.
Powrót do góry
medox

PostWysłany: 20:26 Nie 10 Paź 2010    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie jarzą chyba.Za ok 7-8tygodni powtórka bo pisklaczki już w aparatach.I wylęgarnia namówi -już nie ma takich wstawień,poodmawiali ,wstawiaj bo zarobisz Laughing
Tylko jaka musi być cena przy paszy po 1300 ,kosztach ogrzewania i pisklaku po 1.30 żeby zarobić???Do końca roku będą wykorzystywać kontyngent bezcłowy na import mięsa, warto o tym pamiętać
Zresztą w sezonie jesień/zima to ja tak wysokiej ceny ,żeby pozwoliła zarobić przy tych kosztach które będą nie pamiętam.
Ale patrzcie jaki to komfort w paszarni czy wylęgarni-wzrosną koszty surowcowe to hodowca po prostu dostanie wyższą fakturkę i proste.No bo jak może być inaczej Laughing
Powtarzam tylko drastyczne ograniczenie produkcji może zatrzymać ceny pasz i piskląt ,inaczej zostaniemy wydojeni do ostatniej złotówki.Dolar i Euro niżej paszowej pszenicy do zatrzęsienia skąd takie ceny?Odpowiedz jest jedna-z popytu.Ograniczając produkcję ograniczymy zapotrzebowanie na surowce, o tym też warto pamiętać.Tylko teraz już za pożno bo kurki już dziubią skorupkę,już dochodzą,już za tydzień zaczną się legnąć...
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum PPR Strona Główna -> Drobiarstwo Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 1407, 1408, 1409 ... 1980, 1981, 1982  Następny
Strona 1408 z 1982

Skocz do: