Witamy, aby siďż˝ zarejstrowaďż˝ lub zalogowaďż˝,
skorzystaj z opcji dost�pnych po prawej stronie.
Obecny czas to 20:03 Nie 20 Sie 2017

Cena brojlera
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 1407, 1408, 1409 ... 2027, 2028, 2029  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum PPR Strona Główna -> Drobiarstwo
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
baca60

PostWysłany: 17:05 Pią 31 Gru 2010    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

[quote="medox"]Cieszmy się ,jest lepiej niż myślałem ,że będzie.W sensie ,że myślałem 2.60.Choć nadal zajebiste straty,ale na to już nikt nie zważa ,wszyscy chyba przyzwyczaili się że sobie tracą masę kasy.
Natomiast wyrazy współczucia głębokie tym którzy nie włożyli w okolicach 20 listopada a przesunęli się na okolice 20grudnia.Dobijając to i tak bardzo dużej liczby wstawiających i tworząc potężną górę która wyjdzie na koniec stycznia.Moja pewność w tym zakresie jest taka ,że możemy się założyć iż najpózniej po Nowym Roku cena wypali w górę o złotówkę.Jeśli tak nie będzie od 10stycznia wylogowywuję się z tego forum i nigdy więcej nic nie napiszę.
Pozdrowionka[/quote

COŚ MI SIĘ WYDAJE ŻE SIĘ POŻEGNASZ 10. 01. 11 a jeśli nie to jesteś
najlepszym prorokiem o jakim słyszałem i czytałem.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
la muerte

PostWysłany: 17:02 Pią 31 Gru 2010    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Najlepszego w nadchodzącym.
Powrót do góry
Mazurek

PostWysłany: 16:17 Pią 31 Gru 2010    Temat postu: Cena brojlera Odpowiedz z cytatem

Kiedy Nowy Rok nadchodzi
kieliszeczek nie zaszkodzi,
kufel piwa to za mało,
litr szampana by sie zdało.
Trzeba opić wszelkie troski,
by następny ROK był BOSKI!!!

A cena na pewno będzie...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Tlen
s69
Moderator

PostWysłany: 13:33 Pią 31 Gru 2010    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Życzę Wam aby nowy rok nie był tak katastrofalny jak miniony Smile Czego drobiarze życzą sobie tradycyjnie od 20 lat. No i jeszcze żeby w Brazylii i USA była powódź i podwyżka Vatu. I jeszcze duuuuuuuuuuużo spokoju

Medox ... wiesz jak wygląda żywy kurczak?
Powrót do góry
medox

PostWysłany: 13:03 Pią 31 Gru 2010    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dołączam się do życzeń tekena
Filuś na jakie pytanie nie odpowiedziałem?Kiedy ja wstawiam?I nie odpowiem.Udzieliłem tutaj tylu cennych rad,że można było zarobić setki tysięcy złotych.Dla siebie też coś muszę zostawić Laughing
Powrót do góry
teken

PostWysłany: 10:29 Pią 31 Gru 2010    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W nadchodzącym Nowym Roku idzcie do przodu krok po kroku niech Was nadmiar kasy meczy i niech fiskus Was nie dręczy niech rodzina zyje w kupie reszte miej gleboko w....... HAPPY NEW YEAR 2011 Very Happy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
filuś

PostWysłany: 09:25 Pią 31 Gru 2010    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

nie ma sprawy cikenfri. do M dlaczego medox piszesz co ci slina na jezyk przyniesie a na pytanie nie odpowiadasz
Powrót do góry
chickenfree

PostWysłany: 07:08 Pią 31 Gru 2010    Temat postu: cena brojlera Odpowiedz z cytatem

Sorry ale w ostatnim poście zły cytat wkleiłem. Miała być odpowiedź dla 123
Powrót do góry
chickenfree

PostWysłany: 07:03 Pią 31 Gru 2010    Temat postu: Cena brojlera Odpowiedz z cytatem

filuś napisał:
medox ile tam u ciebie zywca na pierwsze dwie dekady stycznia i jak dzis płacili moze powiedz chłlopaką

Kolego nie pobudujesz Ty pobudują inni, Spółka z Ciechanowa rocznie buduje ok. 100 hal i sami wiecie jakich. Inne firmy też, na przykład ta o której piszesz , od tego czasopisma, decyzja zapadła kolejny milion kur w cyklu. A co do ceny to przeanalizowałem średnie ceny tygodniowe w całym 2010 roku. Średnia cena /w 2010roku/ z wolnego rynku to 3,23zł a z umów kontraktacyjnych jednej z największych ubojni to 3,19 zł/kg. Oczywiście jakbyś miał więcej jak trzy marne budy to w negocjacjach dobijesz do tych 3,23zł. Daj ludziom wybierać!....!
Powrót do góry
chickenfree

PostWysłany: 07:00 Pią 31 Gru 2010    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

filuś napisał:
medox ile tam u ciebie zywca na pierwsze dwie dekady stycznia i jak dzis płacili moze powiedz chłlopaką

Kolego nie pobudujesz Ty pobudują inni, Spółka z Ciechanowa rocznie buduje ok. 100 hal i sami wiecie jakich. Inne firmy też, na przykład ta o której piszesz , od tego czasopisma, decyzja zapadła kolejny milion kur w cyklu. A co do ceny to przeanalizowałem ceny tygodniowe w całym 2010 roku. Średnia cena /w 2010roku/ z wolnego rynku to 3,23zł a z umów kontraktacyjnych jednej z największych ubojni to 3,19 zł/kg.
Powrót do góry
chickenfree

PostWysłany: 06:46 Pią 31 Gru 2010    Temat postu: Cena brojlera Odpowiedz z cytatem

Cześć R2, odnośnie funduszu to poczytaj tu http://www.arr.gov.pl/data/01851/pf_fpmdr_2010.pdf
a jeśli chcesz wiedzieć dlaczego to zajrzyj tu /skład komisji zarządzającej/ http://www.izbarolnicza.pl/artykul003.html
Pozdrawiam, życząc wszystkim wszystkiego co najlepsze.
Powrót do góry
alojz

PostWysłany: 23:19 Czw 30 Gru 2010    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Drogi Medoxie.
To o czym piszesz jest oczywiste i zgadzam się z tobą w 100%.
Ale to nie działa.Rozumiesz!!!NIE DZIAŁA!!!
Kończ bajdurzenie o gremialnym ograniczeniu wstawień bo jesteś śmieszny i nudny.
Prędzej Talibowie wylądują w Klewkach niż ktoś cię posłucha i ograniczy.Ja na pewno nie.
Natomiast co do twoich przewidywań cenowych bardzo często je czytam i się z nimi zgadzam.
Wszystkiego dobrego w Nowym Roku.
Powrót do góry
nenest

PostWysłany: 22:50 Czw 30 Gru 2010    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam
W dniu dzisiejszym otrzymałem folder z ARiMR o dumnym temacie ZASADA WZAJEMNEJ ZGODNOŚCI minimalne normy obowiązujące od 2011
dotyczy rolników i ubiegających się o płatności bezpośrednie itp itd
W środku oczywiście obowiązki nakazy dotyczące dobrostanu zwierząt,(same wymogi i obowiązki) itp,
Ale najlepsze i najbardziej bliskie prawdy są słowa "pana' ministra Marka Sawickiego
z pierwszej strony (tu pozwolę sobie zacytować)
"Gorąco polecam zapoznanie się z tymi informacjami.Przestrzeganie przepisów objętych zasadą wzajemnej zgodności jest szczególnie istotne,zarówno z punktu widzenia konsumentów, którzy mają pewność,iż nabywana przez nich żywność jest zdrowa i bezpieczna,jak i rolników, którzy dzięki temu otrzymują płatności REKOMPENSUJĄCE CZĘŚĆ KOSZTÓW Z TYM ZWIĄZANYCH
koniec cytatu
Osobiście wolałbym czas odległy, normalny,bez pomocy Europy z zarobkami które rekompensowały naszą pracę.
SZCZĘŚLIWEGO NOWEGO ROKU
Powrót do góry
123

PostWysłany: 22:30 Czw 30 Gru 2010    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A co tam,niech mają promocję 4,99zl Laughing
Powrót do góry
medox

PostWysłany: 22:25 Czw 30 Gru 2010    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

123 mówiłem ,że trzeba zmienić mentalność.Musisz życzyć 5 z przodu.4 z przodu to można było życzyć w zeszłym roku
Powrót do góry
123

PostWysłany: 20:34 Czw 30 Gru 2010    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Medox masz racje,w pewnym magazynie wydawanym przez wytwórnie pasz i ubojnie zarazem(wiecie o kim mowa)jest reklama:obawiasz się że nie znajdziesz kupca na czas?,nie ryzykuj zakontraktuj swoje stado.ŁASKAWCY CHOLERA ZA 3 ZŁ.Uwazam,że podpisywanie kontraktu ponizej kosztów to wyrok na hodowcę i bezpieczeństwo ubojni,bo ma tani żwwiec.
W Nowym Roku życzę opamiętania i niepodpisywania niekorzystnych dla siebie umów i nie budowania nowych bud,bo tych co są starczy w zupełnośc,no i cen żywca z 4 z przodu. Smile
Powrót do góry
filuś

PostWysłany: 20:32 Czw 30 Gru 2010    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Powrót do góry
medox

PostWysłany: 20:18 Czw 30 Gru 2010    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Alojz już ci pisałem ,ale skopiuje jeszcze raz,bo znowu pisać się nie chce.To taki marketing ci wcisnęli ,że jesteś "poważnym partnerem"?? Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing popłakałem się ze śmiechu.Zarabiają na paszy,pisklęciu i na Tobie.Na końcu wyplują cię całkowicie zużytego a budy przejmą za zadłużenie.Tak więc poniżej jeszcze raz wkleję co sądzę o twoim "biznes planie"

NIe wiem chłopie co bierzesz,ale zmniejsz dawkę.O jakim biznes planie ty piszesz,o jakim planowaniu , o jakim umawianiu się z kimkolwiek?Gdzie twój świat ,który poszedł do przodu o dziesiąt lat.Czy jest on na kontraktacji po 3netto???????Tak ci powiedzieli panowie w ładnych garniturach i drogim aucie z duzej ubojni?Powiedzieli ,że to nowoczesny model biznesu?Ja chętnie podpiszę umowę,na przyszły rok i zaplanuje wszystko.Cena 4.20netto.Nie dużo przy najbliższych kosztach.Pokaż mi jednego chętnego ,a będę pracował dla ciebie przez cały rok.Co gdzie i z kim chcesz zaplanować?Żebyś mógł to zrobić ,produkcja musiałaby się zmniejszyć o 40% i ubojniom brakować żywca-wtedy i tylko wtedy będą chętne na umowy na rozsądnych warunkach.W obecnej sytuacji zdejmą ci towar za darmo.Tylko tyle mogą zapewnić.Jeśli jesteś chętny bo nie masz co zrobić z pełnymi dziesięcioma budami podpisujesz.W tych cenach jakoś zawsze to sprzedadzą.
Powrót do góry
ksiaze

PostWysłany: 17:01 Czw 30 Gru 2010    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

teken napisał:
po nowym roku cena w góre pójdzie Very Happy

albo w dol...takie gadanie to psu na bude....
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
teken

PostWysłany: 16:13 Czw 30 Gru 2010    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

po nowym roku cena w góre pójdzie Very Happy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
baca60

PostWysłany: 12:36 Czw 30 Gru 2010    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wszystkiego dobrego TYM co w tym tygodniu nakupili dużo starteru na wstawienia styczniowe,wstawią za 3 dni po zdaniu no i szybkiej budowy na tych wylanych fundamentach na wiosnę.booooooooooo beeedzie dobrze.

A TYM co odpuścili życzę przetrwania w nowym roku bo do żniw to na kurach nie zarobimy ani grosza choćby szwed na jajach szedł !!!!!
Powrót do góry
hybro3

PostWysłany: 12:26 Czw 30 Gru 2010    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

WSZYSTKIEGO DOBREGO W NOWYM ROKU życzą:stryj ,wuj z wujenką,daleka kuzynka z nieslubnym dzieckiem,żonisko,syn nie drobiarz całe szczęście i na końcu ja.Pozdrawiam. Cool Cool Cool
Powrót do góry
alojz

PostWysłany: 12:06 Czw 30 Gru 2010    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

hybro3 napisał:
Dzięki za radę kolego Alojz.Pod prysznicem powiadasz?Może szum wody by mnie ukoił,no nie wiem,zastanowię się.Ale jak pomyślę o tym co mogę zobaczyć na gazetce to mi się odechciewa.Bez urazy Alojz.

Wszystkiego Dobrego Na Ten Nowy Rok.
Powrót do góry
hybro3

PostWysłany: 11:54 Czw 30 Gru 2010    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dzięki za radę kolego Alojz.Pod prysznicem powiadasz?Może szum wody by mnie ukoił,no nie wiem,zastanowię się.Ale jak pomyślę o tym co mogę zobaczyć na gazetce to mi się odechciewa.Bez urazy Alojz.
Powrót do góry
alojz

PostWysłany: 11:38 Czw 30 Gru 2010    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

hybro3 napisał:
Z tego bełkotu który wyprodukowałes alojz ciekawi mnie jedno zdanie"I nie można liczyć na łut szczęścia co do ceny tylko musi być ona przewidywalna".Należy je tłumaczyc tak:żywiec to surowiec a surowiec ma być k..wa tani i basta jak powiedział prezes jednej z większych firm w kraju.Polska to wolny kraj i możesz alojz awansowac w takich zakładach do rangi superpartnera.Firma ci dostarczy wszysto ze swoja marżą i da zarobic 5gr.Mam tylko nadzieję,że twoja geba nie trafi na gazetkę.Sam rozumiesz ja też jestem konsumentem.

Rozumiem kolego , że właśnie sprzedałeś (czytaj wtopiłeś) i zalewa cię żółć.
Chodzi o merytoryczną dyskusję a nie o obrażanie się wzajemne.
PS
Zrób to pod prysznicem - ci powinno pomóc.
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum PPR Strona Główna -> Drobiarstwo Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 1407, 1408, 1409 ... 2027, 2028, 2029  Następny
Strona 1408 z 2029

Skocz do: