Witamy, aby się zarejstrować lub zalogować,
skorzystaj z opcji dostępnych po prawej stronie.
Obecny czas to 17:50 Pią 30 Wrz 2016

Agrolok
Cena brojlera
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 1407, 1408, 1409 ... 1863, 1864, 1865  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum PPR Strona Główna -> Drobiarstwo
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Agrrik

PostWysłany: 18:11 Pią 11 Wrz 2009    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

501 napisał:
Agrrik napisał:
Uniszki dziś kupiły kurczaka z salmonellą po 0,01 zł/ kg, 500 zł za całe stado. Największy paradoks to to, że jeszcze hodowca musiał prosić.

Jeżeli to prawda to hodowca jest porąbany na wskroś.

Wybór był, że albo ktoś to zabierze albo dojdą koszty utylizacji. Od 3 miesięcy takie jest prawo. Tragedia konkretnej rodziny choć nie jest to jedyny przypadek. Na dłuższą metę to może rozregulować cały rynek bo kto będzie w stanie konkurować z mięsem pozyskanym za 0,01 zł???

To informacja pewna na 100%, kto nie chce niech nie wierzy i liczy, że będzie miał więcej szczęścia. Oby nie było za późno...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
adam kurak

PostWysłany: 17:31 Pią 11 Wrz 2009    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

witam dziś końcówkę oddaje po 3,30 netto a od poniedziałku podobno 3,40

imex brzesko 693-439-196 pan Kaczmarczyk
ekodrób lubomierz 600-487-728 pan Maciek
brado wadowice 663-707-257 pani Basia
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
R2

PostWysłany: 14:42 Pią 11 Wrz 2009    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

i może się zdażyć że ceny podawane przez panią Beatę będą " nieaktualne " nawet przez tydzień bo będą spóźnione o jeden dzień. , stąd dobry pomysł na stawianie strzałek lub pisanie cen przy danej ubojni w kolorze zielonym jak rośnie , czerwonym jak spada , a np na czarno jak bez zmian.
i właśnie podawane przez gus ceny nic większego nie wnoszą bo nie przewidują trendu w krótkim okresie np tygodnia czy dwóch , a zbierane codziennie dadzą dużo więcej informacji.
Powrót do góry
R2

PostWysłany: 14:34 Pią 11 Wrz 2009    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

R2 napisał:
jest dobrze jak jest ,tylko aby wszyscy mieli świadomość że jest to cena podana przez ubojnie przed godziną 12 danego dnia , jeśli komuś uda się wynegocjować lub ubojnia sama zaproponuje po godz 12 wyższą cenę to jeśli będzie taki koleżeński niech podzieli się tą informacją na forum a nie pisze że podawanie cen przez mojekurczaki jest bez sensu. jeśli ubojni będzie zależało aby odezwali się hodowcy z zywcem to sama na zachętę wystawi wyższą cenę (albo pojedzie 300 km dalej aby sie okoliczni hodowcy nie dowiedzieli), normalna giełda , ja chcę sprzedać ty chcesz kupić i od tego jak bardzo chce (albo jak jest nieświadoma) każda ze stron zależy ustalona cena, proste. Cool Cool Cool

to oczywiście odpowiedz na post mojekurczaki Very Happy
Powrót do góry
R2

PostWysłany: 14:33 Pią 11 Wrz 2009    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

jest dobrze jak jest ,tylko aby wszyscy mieli świadomość że jest to cena podana przez ubojnie przed godziną 12 danego dnia , jeśli komuś uda się wynegocjować lub ubojnia sama zaproponuje po godz 12 wyższą cenę to jeśli będzie taki koleżeński niech podzieli się tą informacją na forum a nie pisze że podawanie cen przez mojekurczaki jest bez sensu. jeśli ubojni będzie zależało aby odezwali się hodowcy z zywcem to sama na zachętę wystawi wyższą cenę (albo pojedzie 300 km dalej aby sie okoliczni hodowcy nie dowiedzieli), normalna giełda , ja chcę sprzedać ty chcesz kupić i od tego jak bardzo chce (albo jak jest nieświadoma) każda ze stron zależy ustalona cena, proste. Cool Cool Cool
Powrót do góry
501

PostWysłany: 14:29 Pią 11 Wrz 2009    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Pani Beato.
Ministerstwo rolnictwa co czwartek podawało ceny z tygodniowym opóźnieniem co też dało jakiś pogląd na rynek drobiu.To co pani zorganizowała jak dla mnie jest już bardzo dużym krokiem dla hodowców.Ale aktualizacja cen co godzinę nie ma sensu.Zawsze negocjacje będą indywidualne (bynajmniej w małych ubojniach).Hodowca będzie niezadowolony jak dostanie 10 gr.mniej od sąsiada który dostał telefon o kurczaka po południu i wynegocjował cenę lepszą ode mnie.Moim zdaniem aktualizacja raz dziennie cen drobiu całkowicie wystarczy.Ciekawe czy co niektórzy chcieli by odświeżać cenę co godzinę która pójdzie ostro w dół.
Powrót do góry
Stachu 123

PostWysłany: 14:28 Pią 11 Wrz 2009    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Chciałoby się tak jak ty piszesz ,musiałbyś mieć swoją ubojnie i wteda mogłbyś ubijać stada z plusem , a gdzie prawo.
Powrót do góry
Belfer

PostWysłany: 14:19 Pią 11 Wrz 2009    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Z tą salmonelą i 0.01 zł to ściema. Ja w to nie wierzę. Ludzie pomyślcie trochę.
Powrót do góry
mojekurczaki.pl

PostWysłany: 14:09 Pią 11 Wrz 2009    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

R2 napisał:

Jeśli publikujecie cenę ok godz 12 dnia np 11.09.2009 to sa to ceny tranzakcji z dnia 10. lub 11. w godzinach porannych. Ubojnie zarówno są w stanie podnieść jak i obniżyć ceny w ciągu dnia . Czyli jeśli ubojnia "widzi" ze jest większy ruch i potrzebuje zywca jest w stanie podnieść cenę już po południu lub nawet w nocy ponieważ hodowcy sprzedają często żywiec w nocy. I wtedy czyli ok np godziny 23 dnia 11.09.2009. cena żywca moze wynieść nawet o 0.30 zł więcej.

Dzięki R2.

Podpytałam i ceny podawane przeze mnie to ceny z poranka dnia aktualnego. Faktycznie po południu cena może być inna i wtedy ja tego nie wpisuję w tabelkę.

Podpowiedzcie, co z tym zrobić? Dalej pytać o cenę danego dnia czy może lepiej publikować średnią cenę z dnia poprzedniego? Może wtedy błędów byłoby mniej? Jeśli byłyby różnice w ciągu doby to wstawiałabym widełki "od x do x"

Pozdrawiam

Beata

www.mojekurczaki.pl
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
501

PostWysłany: 13:31 Pią 11 Wrz 2009    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Stachu 123 napisał:
Do 501 ,a co ty byś zrobił będąc na jego miejscu? .Kurczaki muszą jeść a tu nikt nie chce tego towaru ,koszty rosną .Ubojnia nie musi ubijać takich kurcząt itu jest prolem dla nas .wszystko gra dopóki nie ma salci.Przypuszczam że jest to kolega z wolnego rynku.

Ale weź się zastanów.Puścił byś kurczaki za 0,01 zł.Jeżeli to była jego ubojnia to chyba już go tam nie powinno być.Na moim przykładzie kurczaki jadą po takiej samej cenie co stado bez salci tylko ubijane są na końcu.Przecież ten sposób praktykowany jest od wielu lat.
Po prostu hodowca dał się orżnąć.
Powrót do góry
R2

PostWysłany: 10:43 Pią 11 Wrz 2009    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

R2 napisał:
jeśli ktoś sprzedał drożej niech wali śmiało za ile i do kogo bo ta informacja na forum pojawi się dziś a u pani Beaty dopiero w poniedziałek ok.12 !!! i może wtedy wszystkie ubojnie przyznają się że jednak płacą drożej i to może o 0,30 zł!!!

Hmm, to chyba nie do końca tak, bo publikuję ceny, za ile w dany dzień ubojnia kupuje. A skoro kupuje dzisiaj to bije dnia następnego. Ale dopytam w ubojniach, jak z tym dokładnie jest, żeby nie było niejasności.

Tak dla wyjaśnienia .
Jeśli publikujecie cenę ok godz 12 dnia np 11.09.2009 to sa to ceny tranzakcji z dnia 10. lub 11. w godzinach porannych. Ubojnie zarówno są w stanie podnieść jak i obniżyć ceny w ciągu dnia . Czyli jeśli ubojnia "widzi" ze jest większy ruch i potrzebuje zywca jest w stanie podnieść cenę już po południu lub nawet w nocy ponieważ hodowcy sprzedają często żywiec w nocy. I wtedy czyli ok np godziny 23 dnia 11.09.2009. cena żywca moze wynieść nawet o 0.30 zł więcej.
11. 09.2009. to jest piątek. Jesli pani Beata pracuje w sobotę i niedzielę to oczywiście zadzwoni do wszystkich ubojni i cena będzie uaktualniona ,jeśli natomiast ma wolne to nowe ceny zostaną podane dopiero w poniedziałek ok 12 Cool .
Przez ten czas wielu niezorientowanych hodowców może "nie walczyć" o ceny i sprzedać w "starych" cenach więc automatycznie ubojnia poda "stare" ceny jako aktualne na poniedziałek bo przecież towar będą mieli już kupiony.
Tak więc drodzy hodowcy mojekurczaki śą i będą cennym wskaźnikiem ale nie wyrocznią , ceny ustalamy oczywiście my z ubojnią i jest nam do tego potrzebna wiedza która zostanie zgromadzona przez tydzień np w mojekurczaki.
Sprzedaż żywca odbywa się często z piątku na sobotę z soboty na niedzielę i niedzieli na poniedziałek więc wtedy jak najbardziej zasadne jest podawanie wynegocjowanych cen tym bardziej jeśli jest tendencja wzrostowa ponieważpani Beata jest na zasłużonym wekendzie Laughing Laughing Laughing
Przez brak informacji w wekend wielu hodowców może sprzedać w niższej cenie niż rynek jest w stanie zapłacić . Cool Cool Cool
Oczywiście mechanizm działa tak samo w drugą stronę.
Powrót do góry
Stachu 123

PostWysłany: 10:40 Pią 11 Wrz 2009    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Do 501 ,a co ty byś zrobił będąc na jego miejscu? .Kurczaki muszą jeść a tu nikt nie chce tego towaru ,koszty rosną .Ubojnia nie musi ubijać takich kurcząt itu jest prolem dla nas .wszystko gra dopóki nie ma salci.Przypuszczam że jest to kolega z wolnego rynku.
Powrót do góry
Savik!

PostWysłany: 10:20 Pią 11 Wrz 2009    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

medox napisał:
To prawda ubite na ostatniej zmianie, idzie na sklepy!!!!!
Teraz patrzcie co te gnoje robią z ludzi.Potrafilibyście wziąść od człowieka towar za 1gr , doprowadzić go do ruiny a samemu sprzedać za 5.20netto.Bo ja bym k.u.r..wa naprawdę nie potrafił.W tym popieprzonym kraju bezprawia trzeba chyba postępować takimi samymi metodami-kilku chlopaków zza wschodniej granicy,najlepiej weteranów z Afganistanu i tyle.
To jest s.k.u.r.w.y.s.y.n.stwo ostatnie maści.
Widzicie co robią, naprawdę powiadam wam to co zarobiliście odłóżcie,zainwestujcie w coś, wyremontujcie obiekt ale dajcie już spokój z nowymi obiektami bo wtedy trzeba będzie to wszystko co się zarobiło oddać.Niech brakuje towaru,niech te gnoje się proszą i szukają to jedeyny sposób

Kochany Medoxie.
Apropo budowania i twoich powtarzających się apeli.
To nic nie da.
1- nikły procent hodowców zagląda na to forum
2 - zwykle każdy hodowca nic nie umie innego robi oprócz budowania kurników na MR preferencyjny
3 - sąsiedzi uważają, że hodowanie kurczaka jest proste miłe. przyjemnie i baaardzo dochodowe - u nas krowiarze budują kurniki
p.s. apropo zmniejszania obsad to rada dobra - mam lepsze wyniki i większy święty spokój podczas upałów.
Powrót do góry
501

PostWysłany: 10:19 Pią 11 Wrz 2009    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ale hodowca też jest winny bo oddał te kurczaki za darmo.Ja pieniędzy do rowu nie wyrzucam.
Powrót do góry
ksiaze

PostWysłany: 09:39 Pią 11 Wrz 2009    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jola1 napisał:
jeśli to prawda to natychmiast trzeba to zgłosić wprost do Głównego Lekarza Weterynarii gdyż jest to bezprawne , oni czekają na takie informacje od pokrzywdzonych hodowców ponieważ ubojnie nie mogą dyktować takiej ceny za stado z " plusem" tylko ubijać je na koniec dnia ubojowego lub wybrany dzień ubojowy, nie trzeba bać się dzwonić tylko walczyć o swoje pieniądze bo to grabież w biały dzień a najlepiej wysłać pismo do Głównego Inspektoratu z kopią faktury na potwierdzenie że takie numery mają miejsce, powtarzam jest to bezprawne ponieważ mięso z takiego uboju idzie do przetwórstwa a nie do utylizacji.pozdrawiam

dokladnie bylem na spotkaniu i sluzby wojewodzkiego inspektoratu juz sie taka ubojnia zajmna jesli sie taki fakt zglosi!! to najwieksze s.k.u.r.w.y.s.y.n.s.t.w.o jakie moze ubojnia zgotowac hodowcy...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
mojekurczaki.pl

PostWysłany: 09:13 Pią 11 Wrz 2009    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam, kilka komentarzy

Dziękuję użytkownikom R2, 501, Jizin z bazin i Janek R za TRZEŹWE MYŚLENIE I PRZYCHYLNOŚĆ !

Jizin z bazin napisał:
Jeszcze jedna uwaga , można dodać do konkretnych cen i ubojni strzałeczki czy cena spada czy rośnie (jak na giełdzie) zielona w górę , czerwona w dół , będzie bardziej czytelna sytuacja .

Nie ma sprawy, od jutra będzie. Dziękuję za takie uwagi! Pozwalają coś poprawić. Tak, jak wtedy z tabelką.
kurka napisał:
Pani Beato prosze nie podawać bzdurnych cen ponieważ ceny są 10-20 groszy wyższe, sprawdzone ponieważ sprzedałem dziś do jednej z wymienionych przez panią ubojni.

Bardzo proszę o przesłanie faktury faxem lub mailem. Dane prześlę na PW.
Janek R napisał:
niech się Pani nie załamuje i dalej poszerza listę ubojni, bo ostatnio nie widać przyrostów !!! Milcząca większość jest za Panią.

Pani Beata miała trochę innych obowiązków, ale jeszcze dzisiaj obiecuje nasilić starania o nowe ubojnie Smile
Jednocześnie informuję tych, którzy ubojnie typowali - to, że nie ma ich na liście nie oznacza, że odłożyłam te ubojnie do dolnej szuflady. Po prostu wiele z nich nie było zainteresowanych współpracą. Jeszcze z 3-4 ubojniami prowadzę rozmowy, a reszta - albo już są na liście albo powiedzieli NIE (listę tych na "nie"wkrótce opublikuję).
R2 napisał:
jeśli ktoś sprzedał drożej niech wali śmiało za ile i do kogo bo ta informacja na forum pojawi się dziś a u pani Beaty dopiero w poniedziałek ok.12 !!! i może wtedy wszystkie ubojnie przyznają się że jednak płacą drożej i to może o 0,30 zł!!!

Hmm, to chyba nie do końca tak, bo publikuję ceny, za ile w dany dzień ubojnia kupuje. A skoro kupuje dzisiaj to bije dnia następnego. Ale dopytam w ubojniach, jak z tym dokładnie jest, żeby nie było niejasności.

Tak sobie myślę czytając niektóre posty, że wiele z Was zachowuje się jak ten przysłowiowy Polak, który narzekać to chętnie, działać niekoniecznie.

Jeśli uważacie, że moje działania są nie do końca trafione, a ceny nie zweryfikowane - zróbcie coś więcej niż tylko narzekanie i mówienie, że się nie podoba. Połączmy siły!

Podsyłajcie faktury, posprawdzam, przycisnę ubojnie. Jak zobaczą, ze to sprawdzamy to albo zaczną podawać prawdziwe ceny albo się wycofają. Efekt będzie jeden - z moich wypowiedzi znikną błędne dane. Inna sprawa jest taka, czy ten margines 10gr jest faktycznie aż tak istotny? Zapewne tego samego dnia dla różnych hodowców cena jest inna. Doskonałym przykładem są tutaj ubojnie Gomak i Hybro Kaniów. Już kilka razy podali mi cenowe "widełki" mówiąc, że część kupili za tyle a cześć za tyle.

Jeszcze raz apeluję - swoją energię spożytkujcie nie na narzekanie tylko na pomoc w mojej inicjatywie. Daję Wam swój czas, upór i zacięcie. od Was potrzebuję odrobiny danych i wiary. Ja nie zrezygnuję! Nie zniechęcicie mnie Smile Więc pomyślcie proszę, czy jednak nie warto włączyć się w akcję i sprawić, że będzie bardziej sensowna i udana oraz przyczyni się do korzystnych zmian na rynku.

Niezmiennie ciepło pozdrawiam

Beata

www.mojekurczaki.pl

PS. Ceny pojawią się jak zwykle około 12.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
medox

PostWysłany: 07:55 Pią 11 Wrz 2009    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

To prawda ubite na ostatniej zmianie, idzie na sklepy!!!!!
Teraz patrzcie co te gnoje robią z ludzi.Potrafilibyście wziąść od człowieka towar za 1gr , doprowadzić go do ruiny a samemu sprzedać za 5.20netto.Bo ja bym k.u.r..wa naprawdę nie potrafił.W tym popieprzonym kraju bezprawia trzeba chyba postępować takimi samymi metodami-kilku chlopaków zza wschodniej granicy,najlepiej weteranów z Afganistanu i tyle.
To jest s.k.u.r.w.y.s.y.n.stwo ostatnie maści.
Widzicie co robią, naprawdę powiadam wam to co zarobiliście odłóżcie,zainwestujcie w coś, wyremontujcie obiekt ale dajcie już spokój z nowymi obiektami bo wtedy trzeba będzie to wszystko co się zarobiło oddać.Niech brakuje towaru,niech te gnoje się proszą i szukają to jedeyny sposób
Powrót do góry
501

PostWysłany: 07:52 Pią 11 Wrz 2009    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Uniszkom od dziś powinni zamknąć ubojnie. Evil or Very Mad
Powrót do góry
Jizin z bazin

PostWysłany: 07:41 Pią 11 Wrz 2009    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jola1 napisał:
jeśli to prawda to natychmiast trzeba to zgłosić wprost do Głównego Lekarza Weterynarii gdyż jest to bezprawne , oni czekają na takie informacje od pokrzywdzonych hodowców ponieważ ubojnie nie mogą dyktować takiej ceny za stado z " plusem" tylko ubijać je na koniec dnia ubojowego lub wybrany dzień ubojowy, nie trzeba bać się dzwonić tylko walczyć o swoje pieniądze bo to grabież w biały dzień a najlepiej wysłać pismo do Głównego Inspektoratu z kopią faktury na potwierdzenie że takie numery mają miejsce, powtarzam jest to bezprawne ponieważ mięso z takiego uboju idzie do przetwórstwa a nie do utylizacji.pozdrawiam

Mięso brojlera z takiego uboju idzie na lady sklepowe !!! nie musi być przetwarzane.
Powrót do góry
Jizin z bazin

PostWysłany: 07:37 Pią 11 Wrz 2009    Temat postu: Re: ceny Odpowiedz z cytatem

Janek R. napisał:
Kikal napisał:
Forum umarło Shocked A te ceny w mojekurczaki.pl to jest działanie na szkodę NAS HODOWCÓW niech ktoś mi te ceny potwierdzi Question

Ja mogę potwierdzić ceny na Pomorzu z marginesem 10 gr, co wydaje mi się normalne, bo jeden targuje lepiej a drugi gorzej. Ja tam rzadnych manipulacji nie widzę. Odwrotnie: dzięki tej stronie jakiś sprytny ciul z ubojni nie zrobi w balona jakiegoś mniej zorientowanego hodowcy.
I jaszcze jedno: przestańcie zazdrościć komuś, że przy okazji opchnie kilka witaminek, bo to żenujące !

Do Pani Beaty z www.mojekurczaki.pl
niech się Pani nie załamuje i dalej poszerza listę ubojni, bo ostatnio nie widać przyrostów !!! Milcząca większość jest za Panią.

PS. A czy ktoś kupuje na mojekurczaki czy nie, nic nikomu do tego. Jeden dorabia weta, inny paszowca a jeszcze inny internetowca (rym niezamierzony).

Jeszcze jedna uwaga , można dodać do konkretnych cen i ubojni strzałeczki
czy cena spada czy rośnie (jak na giełdzie) zielona w górę , czerwona w dół , będzie bardziej czytelna sytuacja .
Powrót do góry
Jola1

PostWysłany: 07:35 Pią 11 Wrz 2009    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Powrót do góry
Jizin z bazin

PostWysłany: 07:32 Pią 11 Wrz 2009    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Agrrik napisał:
Uniszki dziś kupiły kurczaka z salmonellą po 0,01 zł/ kg, 500 zł za całe stado. Największy paradoks to to, że jeszcze hodowca musiał prosić.

Za takie rzeczy to do prokuratora i telewizji i ubojnie i powiatowego lekarza
weterynarii , jeśli to prawda to powiatowy powinien polecieć ze stanowiska choroba zwalczana z urzędu więc urząd powinien pomóc w takiej sytuacji
masakra jakaś nie bójcie się tych powiatowych tak bardzo.
A tuszka pozyskana z kurczaka z salcią normalnie wchodzi do obrotu w handlu jak każda inna bez jakichkolwiek oznaczeń i w cenie normalnej tuszki!! Nie słuchajcie że tuszka musi być przetworzona to tylko ściema , gość z uniszek dostał towar ZA DARMO. !!!
Powrót do góry
501

PostWysłany: 07:25 Pią 11 Wrz 2009    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Agrrik napisał:

Jeżeli to prawda to hodowca jest porąbany na wskroś.
Powrót do góry
Agrrik

PostWysłany: 22:11 Czw 10 Wrz 2009    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Powrót do góry
Janek R.

PostWysłany: 21:57 Czw 10 Wrz 2009    Temat postu: ceny Odpowiedz z cytatem

Kikal napisał:
Forum umarło Shocked A te ceny w mojekurczaki.pl to jest działanie na szkodę NAS HODOWCÓW niech ktoś mi te ceny potwierdzi Question

Ja mogę potwierdzić ceny na Pomorzu z marginesem 10 gr, co wydaje mi się normalne, bo jeden targuje lepiej a drugi gorzej. Ja tam rzadnych manipulacji nie widzę. Odwrotnie: dzięki tej stronie jakiś sprytny ciul z ubojni nie zrobi w balona jakiegoś mniej zorientowanego hodowcy.
I jaszcze jedno: przestańcie zazdrościć komuś, że przy okazji opchnie kilka witaminek, bo to żenujące !

Do Pani Beaty z www.mojekurczaki.pl

PS. A czy ktoś kupuje na mojekurczaki czy nie, nic nikomu do tego. Jeden dorabia weta, inny paszowca a jeszcze inny internetowca (rym niezamierzony).
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum PPR Strona Główna -> Drobiarstwo Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 1407, 1408, 1409 ... 1863, 1864, 1865  Następny
Strona 1408 z 1865

Skocz do: