Witamy, aby się zarejstrować lub zalogować
skorzystaj z opcji dostępnych po prawej stronie.
Obecny czas to 01:30 Sro 23 Wrz 2020

Cena brojlera
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 1853, 1854, 1855 ... 2430, 2431, 2432  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum PPR Strona Główna -> Drobiarstwo
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Piko

PostWysłany: 15:30 Czw 21 Paź 2010    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

s69 napisał:
Piko napisał:
Sytuacja na rynku jest jaka jest i nikt na to nie poradzi, w tej chwili i ubojnie i hodowcy dokładają.

Bez demagogii prosimy, bo ktoś jeszcze pomyśli ze to prawda.

No tak, bo najłatwiej zwalić winę na tego kto kupuje od was, ze zaniża cenę i zarabia kupę pieniędzy. Nich któryś hodowca powie po ile chodzi tuszka w woj pomorskim, a ja udowodnię, ze przy 2.9 nie ma zarobku.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Jizin z bazin

PostWysłany: 15:29 Czw 21 Paź 2010    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

s69 napisał:
Piko napisał:
Sytuacja na rynku jest jaka jest i nikt na to nie poradzi, w tej chwili i ubojnie i hodowcy dokładają.

Właśnie oto chodzi zeby tak pomyśleć znam sytuację że ubojnia sprzedaje do hurtowni "córki" towar po zaniżonych cenach i w ten sposób generuje straty , sądzę że szykowana jest upadłośc albo bardzo słabe wyniki dla wspólnika coby kasą się z nim nie dzielić Laughing Laughing Laughing księgowość kreatywna się to nazywa Laughing Laughing Laughing
Powrót do góry
pawell3131

PostWysłany: 15:00 Czw 21 Paź 2010    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

s69 napisał:
Piko napisał:

jeszcze kolega zapomniał dodać ,że wytwórnie pasz i oczywiście najwięcej dokłada hurtownia drobiu !!!!!!!!!!!!!! Embarassed
Powrót do góry
pawell3131

PostWysłany: 14:52 Czw 21 Paź 2010    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witajcie Hodowcy !!!!! Smile jak tak czytam to łzy same cisną się do oczu , a już obrońcy ,,BIZNESMENÓW GOMAKU " przebijają wszystkich a propos tylko winny się tłumaczy.
Powrót do góry
s69
Moderator

PostWysłany: 14:47 Czw 21 Paź 2010    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Piko napisał:

Powrót do góry
Piko

PostWysłany: 14:03 Czw 21 Paź 2010    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Brojler kurzy napisał:
Posłuchajcie rechotu ubojni! Sami po cichu mówią , że spokojnie już od poniedziałku mogli dać 3,20 . Tylko po co skoro znajdują frajerów za 2,90 ???
3,20 to i tak kanał tylko trochę mniejszy niż 2,90 !@

Proszę już bzdur nie pisać i prowokować innych. Zorientuj się po ile chodzi kurczak ubity, przekalkuluj i zobacz, ze przy cenie 2,9zl jest dokładka ubojni. Nie ma żadnych zmów, nikt nikogo nie wykorzystuje. Sytuacja na rynku jest jaka jest i nikt na to nie poradzi, w tej chwili i ubojnie i hodowcy dokładają.
Powrót do góry
hybro3

PostWysłany: 12:42 Czw 21 Paź 2010    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Popieram Karol ,jak Gomak jest w porządku to trzeba się wychylić i napisać posta jak ty.Hodowcy obrażają sie o cenę na ubojnie -zabawne.Może byście się tak obrazili na hurtownie albo na naprawdę duże zakłady które ustalaja cenę jak chcą a do tego importują jak im się podoba.
Powrót do góry
Brojler kurzy

PostWysłany: 11:51 Czw 21 Paź 2010    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Posłuchajcie rechotu ubojni! Sami po cichu mówią , że spokojnie już od poniedziałku mogli dać 3,20 . Tylko po co skoro znajdują frajerów za 2,90 ???
3,20 to i tak kanał tylko trochę mniejszy niż 2,90 !@
Powrót do góry
R2

PostWysłany: 11:33 Czw 21 Paź 2010    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A teraz proszę o informacje ile ubojni będzie dzwonoć po żywiec , bo mam potwierdzenie że ubojnie mówią o podwyżkach tuszek i elementów od poniedziałku. Przekaz jest jasny tak tanio już nie będzie przynajmniej na ubojniach Cool Cool Cool
Powrót do góry
karol18

PostWysłany: 10:41 Czw 21 Paź 2010    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nawet nie próbuję nikogo obrażać , też jestem hodowcą i zależy mi na dobrej cenie.Cieszy mnie jedynie to , że przez poprzednie dwa lata cena była w miarę atrakcyjna , a martwi , że nie wiadomo co będzie w przyszłości i to może nawet niedalekiej.Też nie widzę światełka w tunelu..
Jeżeli chodzi o "listy pochwalne".. myślę że należy być w porządku zarówno z jednej jak i z drugiej strony. Życzę miłego dnia.
Powrót do góry
501

PostWysłany: 10:29 Czw 21 Paź 2010    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

pióro napisał:
ciekawe kto jeszcze jest zadowolony ze swojej ubojni?a tak wogóle kto płaci 3 netto, bo pomorze trzyma 2,9 i nie widzi opcji podwyżki ,kondratowicz naprzykład spuścił na 2,75 gdzie te światełko w tunelu i wyższe ceny w okolicach 1 listopada bo ja ku..wa ma od poniedzialku zdawanie ja nie trzymam jak reszta debili po7-8 tyg. 6 tyg i się spie..dala z kurnikat

No nie trafiłeś z ceną ale mądrze gadasz.
Uśmiechnij się.Jutro będzie lepiej.To jest moje motto.
Powrót do góry
pióro

PostWysłany: 10:03 Czw 21 Paź 2010    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ciekawe kto jeszcze jest zadowolony ze swojej ubojni?a tak wogóle kto płaci 3 netto, bo pomorze trzyma 2,9 i nie widzi opcji podwyżki ,kondratowicz naprzykład spuścił na 2,75 gdzie te światełko w tunelu i wyższe ceny w okolicach 1 listopada bo ja ku..wa ma od poniedzialku zdawanie ja nie trzymam jak reszta debili po7-8 tyg. 6 tyg i się spie..dala z kurnikat
Powrót do góry
s69
Moderator

PostWysłany: 10:00 Czw 21 Paź 2010    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W sumie to nie pisałem do Pawła (sory) tylko do Gomaka ale chyba wiadomo o co chodzi. Nick mi się pomieszał
Powrót do góry
s69
Moderator

PostWysłany: 09:55 Czw 21 Paź 2010    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

[quote="karol18"]Witajcie, jestem przerażony tym, co piszecie o GOMAKU, ja współpracuję z nimi już kilka lat i jestem bardzo zadowolony,ze współpracy. Nie piszcie bzdur...........
zawsze jest tak jak się z nimi umówię, moi koledzy mówią to samo.Płatności zawsze w terminie.
Jeśli chodzi o ceny, najczęściel były wyższe niż w innych okolicznych ubojniach.
cena 2,60, 2,65 pojawiła się nie tylko w GOMAKU (DROB-BOGS, FARMEX - sprawdzone informacje). Swoją drogą dziwię się trochę, że Masz tyle do powiedzenia o GOMAKU, bo Kaszuby chyba nie oddają kurczaków do centralnej Polski.
A może nie piszesz o "TYM GOMAKU, pisząc GOMAG"
Czy w innych ubojniach jest tak idealnie????? z jedną z nich już dawno zakończyłem współpracę.
BĄDŹMY OBIEKTYWNI !!! Very Happy[/quote]

Jesteś tutaj jeden dzień i piszesz jeden post i robisz z nas idiotów. Paweł masz za dużo czasu jedz do banku po kasę dla hodowców a nie zakładasz nowych użytkowników na forum i piszesz listy pochwalne. Nudzisz się - weź śrubokręt i wytaruj wagę.
Powrót do góry
medox

PostWysłany: 09:34 Czw 21 Paź 2010    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

O w sumie napisaliśmy to samo a jak pisałem to nie było postu Jizina
Powrót do góry
medox

PostWysłany: 09:27 Czw 21 Paź 2010    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tak bądmy obiektywni ,a wchodząc i logując się na tym forum i pisząc swój jedyny post tylko po to by stanąć w obronie jakiejś ubojni to specjalnie drogi kolego obiektywne to nie jest
Powrót do góry
Jizin z bazin

PostWysłany: 09:21 Czw 21 Paź 2010    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Poczekajmy na późniejsze posty karola, to jego pierwsza wypowiedź ja tu widzę oczyma wyobraźni za plecami karola własciciela wspomnianej ubojni Laughing Laughing Laughing
Naiwne public relations Laughing Laughing Laughing Ja dawno zrezygnowałem z ubojni podobnie działających z wymienioną nigdy nie miałem do czynienia więc nie mam zdania ale sam temat nie jest mi obcy i pracującym w takim stylu podziękowałem. Uwaga na niepłacące ubojnie w terminie bo szykują się przewałki. Na poniedziałek mam zdawanie pierwsza propozycja 3,00 netto nie potwierdziłem, powiedziałem że możemy się umówić na jedno auto po 3,20 netto zobaczymy jak bedzie.
Powrót do góry
karol18

PostWysłany: 09:06 Czw 21 Paź 2010    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witajcie, jestem przerażony tym, co piszecie o GOMAKU, ja współpracuję z nimi już kilka lat i jestem bardzo zadowolony,ze współpracy. Nie piszcie bzdur...........
zawsze jest tak jak się z nimi umówię, moi koledzy mówią to samo.Płatności zawsze w terminie.
Jeśli chodzi o ceny, najczęściel były wyższe niż w innych okolicznych ubojniach.
cena 2,60, 2,65 pojawiła się nie tylko w GOMAKU (DROB-BOGS, FARMEX - sprawdzone informacje). Swoją drogą dziwię się trochę, że Masz tyle do powiedzenia o GOMAKU, bo Kaszuby chyba nie oddają kurczaków do centralnej Polski.
A może nie piszesz o "TYM GOMAKU, pisząc GOMAG"
Czy w innych ubojniach jest tak idealnie????? z jedną z nich już dawno zakończyłem współpracę.
BĄDŹMY OBIEKTYWNI !!! Very Happy
Powrót do góry
Brojler kurzy

PostWysłany: 08:23 Czw 21 Paź 2010    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

gomak napisał:
Witam,
nie skamlemy na kolanach i nie płacimy 3 zł
prosimy nie pisać kłamstw, a określenie "PARTACZE" jest nie na miejscu.
Pozdrowienia dla pawell3131...
GOMAK
Widzisz kmiocie jak to jest kiedy z hodowców robi sie idiotow i ich okrada? Fajnie poczytać te wszystkie negatywne opinie na swoj temat? Wątpię , ale myslę , że jeżeli tak wiele osób wypowiada się jakimi jesteście sk...lami no to coś jest na rzeczy . Bzdurne klasyfikacje , zmiany cen juz po odbiorze , kolosalne róznice wagowe - to nie tylko wasza przypadłość , ale jak czytam jesteście " numero uno" . Wątpliwy zaszczyt , ale kazdemu wg zaslug . Co do ceny to czym sie kmiocie szczycisz? Że nie placisz 3 ? za chwilę bedziesz placił 3,5 i wiecej . Chociaż ptaka nikt nie powinien wam dać . Miejsce takich jak wy jest na fermach przy wywalaniu gnoju. !!!
Powrót do góry
merc

PostWysłany: 07:57 Czw 21 Paź 2010    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ale bedziecie ,wlasnie poznajemy milosierdzie ubojni
Powrót do góry
gomak

PostWysłany: 07:47 Czw 21 Paź 2010    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam,
nie skamlemy na kolanach i nie płacimy 3 zł
prosimy nie pisać kłamstw, a określenie "PARTACZE" jest nie na miejscu.
Pozdrowienia dla pawell3131...
GOMAK
Powrót do góry
hybro3

PostWysłany: 21:39 Sro 20 Paź 2010    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

U nas 1,41 ze szczepieniami.Cena na pisklę się trzyma,nikt nie odmówił miny wszyscy mają pokerowe.Sprzedamy na mazowsze skoro tam teraz wylęgarnie stoją. Cool Cool Cool
Powrót do góry
medox

PostWysłany: 21:14 Sro 20 Paź 2010    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

"Przemysł paszowy tłumaczy, że ceny pasz kształtuje rynek"
No właśnie i wszystko jasne I racja.Zawsze cene ksztaltuje rynek-jest popyt jest wysoka cena.Nie ma popytu nie ma ceny.Dotyczy to paszy,kury,samochodu telewizora i paczki kondomów w identycznym stopniu
Co do wstawień to potwierdza się jak widać to co mówiłem od dawna-maks obsady po 20 sierpnia i teraz po 20 pazdziernika i potem znowu wsadzą jeszcze przed świętami lub między świętami a Nowym Rokiem.I niech wsadzają...
Powrót do góry
s69
Moderator

PostWysłany: 20:37 Sro 20 Paź 2010    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

hybro3 napisał:
Witam.To po ile u was pisklę kurczak?Chyba leci na zbity pysk skoro wylęgarnie stoją.

1,27 ze szczepieniami z pod Opola, ale to zależy od ilości
Powrót do góry
R2

PostWysłany: 20:20 Sro 20 Paź 2010    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Komentarze i analizy - Rynek pasz

2010-10-20
Kto zarabia, kto traci na drogich paszach?

Drogie pasze coraz mocniej uderzają w hodowców. Oprócz producentów trzody chlewnej, na wysokie ceny narzekają już właściciele kurników. Niektórzy zaprzestają nawet produkcji.
Mało kto jest tak mocno uzależniony od cen pasz jak drobiarze. To one pochłaniają niemal całość nakładów potrzebnych do prowadzenia hodowli. Właściciele małych ferm, tak jak pan Romuald Wyrębski, nie mają innego wyjścia i wstrzymują produkcję. Brak opłacalności tłumaczą rosnącymi kosztami produkcji i spadającą ceną drobiu.

Romuald Wyrębski-właściciel fermy, woj. łódzkie „To powoduje sytuację na rynku kurczaka taką jak jest”.

Drobiarze wytykają paszowcom nieuzasadnione windowanie cen i domagają się ich weryfikacji.

Leszek Kawski-Krajowa Rada Drobiarstwa „Produkcja zbóż paszowych jest na stabilnym poziomie, porównywalna do ubiegłego roku. Apelujemy do wszystkich firm produkujących pasze, aby zweryfikowały swoje cenniki, aby ta cena spadła”.

Szanse jednak na to są jak na razie niewielkie. Przemysł paszowy tłumaczy, że ceny pasz kształtuje rynek. A to co podbija ich koszty produkcji to drogie zboże.

Adam Tański-Izba Zbożowo-Paszowa „Nie ma uzasadnienia wzrostu cen pszenicy paszowej i tu jest wzrost nieuzasadniony rynkowymi czynnikami podaży i popytu”.

Tym bardziej, że nie potwierdziły się szacunki o wyjątkowo niskich zbiorach w kraju. Wiadomo, że będą one o niecałe 9% mniejsze niż w ubiegłym roku i wyniosą 27 milionów ton. Ale o niższych zbiorach od dawna mówiło się też w całej Europie.

Andrzej Bąk-WGT „Problemy Rosji, Ukrainy i Kazachstanu z utrzymaniem produkcji zbóż spowodowały to zachwianie. I stąd ten gwałtowny wzrost, który zaczął się w lipcu”.

W listopadzie czeka nas najprawdopodobniej uwolnienie unijnych zapasów ziarna, ale tylko jęczmienia. Dlatego mało prawdopodobne, żeby zmusiło to przemysł paszowy do obniżenia cen.

Źródło: Agrobiznes
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum PPR Strona Główna -> Drobiarstwo Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 1853, 1854, 1855 ... 2430, 2431, 2432  Następny
Strona 1854 z 2432

Skocz do: