Witamy, aby się zarejstrować lub zalogować
skorzystaj z opcji dostępnych po prawej stronie.
Obecny czas to 14:50 Pon 27 Wrz 2021

Cena brojlera
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 186, 187, 188 ... 2665, 2666, 2667  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum PPR Strona Główna -> Drobiarstwo
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Agrrik

PostWysłany: 16:27 Czw 19 Lis 2020    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kurnikarz93 napisał:
Od 2 latach jestem na tuczu kontraktowym i się śmieje z problemów tych na zwykłych umowach. Co rzut wpada 1.7 , a ja się nie przejmuje czy ktoś mi odbierze kury czy ile kosztuje pasza. Zresztą jest lekarz /servicemanager który wszystko ustala, a jak trzeba poleczyc to daje tyle leków ile trzeba, nie przejmuje się kosztami.On sam ma premie od wyniku to przyjeżdża co 2 dni, w sumie robi wszystko za mnie. To powiedzcie mi kto tu jest frajerem? Ja co zarabiam? Czy Ci co dostają 2 zł za kilogram i nie mają za co żyć ale są własnymi szefami.? W ogole nie odczuwam tej trudnej sytuacji na rynku.

drogi kolego (z Animexu jak mniemam) dobrym zwyczajem jest się przywitać przy pierwszym poście

warunki faktycznie muszą być rewelacyjne aby trzeba było reklamować je w ten sposób Very Happy

poza tym pisz zdrów
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Goliathus

PostWysłany: 16:04 Czw 19 Lis 2020    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

medox napisał:
I czego wpada 1.7? Laughing Chyba 1700 wypłaty co miesiąc Laughing Kontrakt po 3.3 z ceną paszy i pisklaka z kosmosu i 1.7 mu wpada. Może wpada, tylko z tego 1.7 to 1.6 idzie na pozostałe opłaty, w tym różnice wagowe i sto rodzajów potrąceń i zostaje 0.1 jak się wszystko uda. Gdzie ty chłopie przyszedłeś głupich szukać.

Zgadza się na kontraktach potrafią uwalić 0.5 tony na składzie
Powrót do góry
medox

PostWysłany: 15:23 Czw 19 Lis 2020    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

I czego wpada 1.7? Laughing Chyba 1700 wypłaty co miesiąc Laughing Kontrakt po 3.3 z ceną paszy i pisklaka z kosmosu i 1.7 mu wpada. Może wpada, tylko z tego 1.7 to 1.6 idzie na pozostałe opłaty, w tym różnice wagowe i sto rodzajów potrąceń i zostaje 0.1 jak się wszystko uda. Gdzie ty chłopie przyszedłeś głupich szukać.
Powrót do góry
medox

PostWysłany: 15:17 Czw 19 Lis 2020    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Goliathus- pisałem o tym z miesiąc temu, że tak jest i że zaraz jakiś duży zakład wybuchnie z tego powodu.

P.S A tucz kontraktowy jest uważany nawet przez ministra rolnictwa za zło które powinno się wypalić gorącym żelazem i ja się z ministrem w tej kwestii absolutnie zgadzam. To tak na marginesie do naganiacza, który się zaraz obruszy, że nie jest naganiaczem Laughing
Powrót do góry
Goliathus

PostWysłany: 15:13 Czw 19 Lis 2020    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kurnikarz93 napisał:
Od 2 latach jestem na tuczu kontraktowym i się śmieje z problemów tych na zwykłych umowach. Co rzut wpada 1.7 , a ja się nie przejmuje czy ktoś mi odbierze kury czy ile kosztuje pasza. Zresztą jest lekarz /servicemanager który wszystko ustala, a jak trzeba poleczyc to daje tyle leków ile trzeba, nie przejmuje się kosztami.On sam ma premie od wyniku to przyjeżdża co 2 dni, w sumie robi wszystko za mnie. To powiedzcie mi kto tu jest frajerem? Ja co zarabiam? Czy Ci co dostają 2 zł za kilogram i nie mają za co żyć ale są własnymi szefami.? W ogole nie odczuwam tej trudnej sytuacji na rynku.

To zdradź kolego dla kogo te kurki robisz
Powrót do góry
medox

PostWysłany: 15:10 Czw 19 Lis 2020    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Uuuuuuuu kurna nawet naganiacz z tuczu kontraktowego się u nas pojawił. Co, nie będzie co ubić niedługo i koszty stałe wpierd.olą? Myślicie, że wszystkich można traktować jak półdebili i zagonić do gnoju jako parobków? Hodowcy to przeżyją, bo mają za co, jak chcą to zrobią pół roku urlopu i wczasy i będą golić po 4.5 netto a parobki zostaną dalej parobkami
Powrót do góry
Goliathus

PostWysłany: 15:08 Czw 19 Lis 2020    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

https://wydarzenia.interia.pl/raporty/raport-koronawirus-chiny/aktualnosci/news-przetwornie-miesa-sa-rozsadnikami-koronawirusa-eksperci-wyja,nId,4864928
Powrót do góry
medox

PostWysłany: 15:04 Czw 19 Lis 2020    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jeszcze sam musi te kury wyłapać i załadować na auta Laughing Laughing
Powrót do góry
Kurnikarz93

PostWysłany: 15:03 Czw 19 Lis 2020    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Powrót do góry
Goliathus

PostWysłany: 14:56 Czw 19 Lis 2020    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Agroleń napisał:
Jak ten biznysmen to liczy ?
Która matma mu w głowie wyliczyla te 2,8 .
No dobra 3 zl brutto i zarabia.
Liczymy ;
Drób do oddania ważący 2,5 kg został zakupiony za 1,5 zl ,
Najadl sie paszy za 5,5 zlotego
i został sprzedany
za 7,5 zlotego .
0.5 zl.

50 groszy to jest to co mozesz uzyskac. I zaraz powtorze co medox pisał . (Stemple pod sufitem , gnoj po pachy etc)

1. Padle zakopujesz.
2.Myjesz sam
3.Prad masz z fotowoltaiki , którą
tesciowa zafundowała.
4. Wodę pompujesz bez licznika ze studni.
5.Weterynarz to Amoksycilina którą przywiozl jakiś "pan"' z importu lub z innej farmy .
6. Trupy sam zbierasz , sam zamiatasz
7. Sam scielisz oczywiscie scielarką i ładowarka kupiona przez
Teściową.

8. Oczywiscie rachunki nie placisz od razu zeby siebie oszukać jaki "jestem bogaty"
9. ,Nic się psuje.
10. Putin udostępnia paliwo ale bez licznika a jeśli już jest licznik i reduktor to podkręcony do 35 kilopascali.
11. Dezynfekujesz ? nie , a poco naco.
12. Gazujesz , pryskasz na robaki, a moze deratyzujesz .
13. Słoma jest za DARMo od sąsiada
14. Pelet , torf komu to przyszlo do glowy ?
15. Kredyt . Pozostawiam to twoim wnukom niech sie oni martwią.
16. Agregat praditworczy i schladzanie zo wybryk.
17. Ubezpieczenia i podatki pit 6 lub inne , oplaty stale do kosza.
18.no ile zostalo z tych 50 groszy zdrowego drobiu. ?

19. S klasa w lisingu
20. Kochanka średnio 10 tysi z rzutu
21. Dzieciaki darmozjady na studiach kolejna 10 tysi z rzutu
Powrót do góry
Agroleń

PostWysłany: 14:38 Czw 19 Lis 2020    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jak ten biznysmen to liczy ?
Która matma mu w głowie wyliczyla te 2,8 .
No dobra 3 zl brutto i zarabia.
Liczymy ;
Drób do oddania ważący 2,5 kg został zakupiony za 1,5 zl ,
Najadl sie paszy za 5,5 zlotego
i został sprzedany
za 7,5 zlotego .
0.5 zl.

50 groszy to jest to co mozesz uzyskac. I zaraz powtorze co medox pisał . (Stemple pod sufitem , gnoj po pachy etc)

1. Padle zakopujesz.
2.Myjesz sam
3.Prad masz z fotowoltaiki , którą
tesciowa zafundowała.
4. Wodę pompujesz bez licznika ze studni.
5.Weterynarz to Amoksycilina którą przywiozl jakiś "pan"' z importu lub z innej farmy .
6. Trupy sam zbierasz , sam zamiatasz
7. Sam scielisz oczywiscie scielarką i ładowarka kupiona przez
Teściową.

8. Oczywiscie rachunki nie placisz od razu zeby siebie oszukać jaki "jestem bogaty"
9. ,Nic się psuje.
10. Putin udostępnia paliwo ale bez licznika a jeśli już jest licznik i reduktor to podkręcony do 35 kilopascali.
11. Dezynfekujesz ? nie , a poco naco.
12. Gazujesz , pryskasz na robaki, a moze deratyzujesz .
13. Słoma jest za DARMo od sąsiada
14. Pelet , torf komu to przyszlo do glowy ?
15. Kredyt . Pozostawiam to twoim wnukom niech sie oni martwią.
16. Agregat praditworczy i schladzanie zo wybryk.
17. Ubezpieczenia i podatki pit 6 lub inne , oplaty stale do kosza.
18.no ile zostalo z tych 50 groszy zdrowego drobiu. ?
Powrót do góry
s69
Moderator

PostWysłany: 13:07 Czw 19 Lis 2020    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Więksi hodowcy już jeżdżą po wsiach i namawiają małych hodowców do sprzedaży kurnika czy dwóch (za oczywiści śmieszne pieniądze). Zapewne nie po to aby zamknąć budę. W taki sposób np w Prochowicach jest zamiast kilkudziesięciu kilku hodowców z produkcją większą niż poprzednio.
Powrót do góry
medox

PostWysłany: 12:36 Czw 19 Lis 2020    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wstawiasz przy końcu najlepszego terminu do wstawienia , bo 7-10 dni po Tobie zaczyna się robić dużo wstawień, ale to nie musi oznaczać że zarobisz bo ja po prostu nie wiem co Polska, Europa i świat zrobi z taką ilością mrożonego mięsa drobiowego
Powrót do góry
filuś

PostWysłany: 11:49 Czw 19 Lis 2020    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nic się nie buduje produkcja spada i bardzo dobrze kowita s był potrzebny może tylko o 3 lata za późno tuszka drożeje
Powrót do góry
lysonzi1

PostWysłany: 11:38 Czw 19 Lis 2020    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

medox napisał:
Egg2 - proponujesz przesunięcie wstawień na grudzień i styczeń ? Obiekty odpoczną?? Haha ale jaja, kompletny brak orientacji w rynku większości ludzi mnie poraża. Chłopie, przecież 90% wstawień które miały być teraz są przesunięte na drugą połowę grudnia i pierwsze 2tyg stycznia. Nikt nie wstawia kur aż do 10-15 grudnia. Na wylęgarniach są góry starych jaj (poznasz to po jakości pisklaka jakiego dostaniesz Laughing ) Co się już żywcem nie da idzie na proszek. Stada tną zarodowe. Czasem mi się zdaje że niektórzy faktycznie nie wyściubiają nosa z budy i siedzą w gnoju 24h zastanawiając się jakby tu zrobić jeszcze taniej i gdzie postawić kolejną budé, a to myślenie zaprowadziło ich do sytuacji obecnej, czyli cenie 2zł netto
I to tylko dlatego że nie ma żywca w listopadzie, gdyby go było tyle co w pazzzierniku, to nawet 1zl by nie było dziś , a 40% kur by było w lesie

100% racji z 1 wyjątkiem - za dwa tygodnie wstawiam ja.
Powrót do góry
filuś

PostWysłany: 10:41 Czw 19 Lis 2020    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Po prostu ograniczyć wstawienia i połowę i po całkowitym problemie wszystkich
Powrót do góry
Mlodykurak

PostWysłany: 10:41 Czw 19 Lis 2020    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Słychać tu i tam, że większość przechodzi na wolny wybieg jajeczny , także też będzie nadto. Shocked
Powrót do góry
R2

PostWysłany: 10:25 Czw 19 Lis 2020    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

- Na rynku trzody chlewnej realizuje się najczarniejszy scenariusz dla polskich hodowców. Niektóre zakłady mięsne ogłosiły właśnie, że nie mają miejsca na przyjmowanie kolejnych dostaw, w związku z czym od poniedziałku zmieniają cennik. To będzie oczywiście ruch w dół. Cena na wolnym rynku, przy odstawie całego samochodu, ma wynosić maksymalnie 5,10 zł w klasie E wbc – informuje Bartosz Czarniak z Pomorsko-Kujawskiego Związku Hodowców Trzody Chlewnej.

- To czego jesteśmy właśnie świadkami, to przysłowiowy gwóźdź do trumny, gdyż nawet te chlewnie, którym udawało się jeszcze zachować płynność i brak strat, teraz zostały pozbawione takiej możliwości. Przedsiębiorcy, szukający możliwości łatwego zarobku, zapewne sprowadzając też tańsze mięso zza granicy, podcięli własną gałąź. Okres kryzysu kiedyś się skończy, ale ci rolnicy, nawet z najlepiej zorganizowanym produkcjami, którzy teraz odejdą od hodowli, już do niej nie wrócą. Nastały ciężkie czasy, a ich pokłosiem może być jeszcze większy kryzys, nie tylko w branży hodowli trzody chlewnej, ale i przetwórczej. Dlaczego też i zakłady będą na tym tracić? Bo brak krajowego surowca spowoduje jeszcze większe uzależnienie od dostaw zza granicy, która zacznie dyktować ceny, a to spowoduje upadek zakładów mięsnych, ubojowych, a w efekcie wzrost bezrobocia i załamanie w gospodarce. Ci którzy stracą pracę, tak szybko nie znajdą nowej, więc ich siła nabywcza będzie nikła. Skutkiem tego załamie się handel, który najlepiej napędzał dotychczas polską gospodarkę. Szykują się bardzo ciężkie czasy... – zapowiada Bartosz Czarniak.

https://www.cenyrolnicze.pl/wiadomosci/rynki-rolne/trzoda-chlewna/21140-nadchodzi-gleboki-kryzys-na-rynku-trzody-chlewnej
Powrót do góry
medox

PostWysłany: 09:49 Czw 19 Lis 2020    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Egg2 - proponujesz przesunięcie wstawień na grudzień i styczeń ? Obiekty odpoczną?? Haha ale jaja, kompletny brak orientacji w rynku większości ludzi mnie poraża. Chłopie, przecież 90% wstawień które miały być teraz są przesunięte na drugą połowę grudnia i pierwsze 2tyg stycznia. Nikt nie wstawia kur aż do 10-15 grudnia. Na wylęgarniach są góry starych jaj (poznasz to po jakości pisklaka jakiego dostaniesz :lol: ) Co się już żywcem nie da idzie na proszek. Stada tną zarodowe. Czasem mi się zdaje że niektórzy faktycznie nie wyściubiają nosa z budy i siedzą w gnoju 24h zastanawiając się jakby tu zrobić jeszcze taniej i gdzie postawić kolejną budé, a to myślenie zaprowadziło ich do sytuacji obecnej, czyli cenie 2zł netto
I to tylko dlatego że nie ma żywca w listopadzie, gdyby go było tyle co w pazzzierniku, to nawet 1zl by nie było dziś , a 40% kur by było w lesie
Powrót do góry
Goliathus

PostWysłany: 09:13 Czw 19 Lis 2020    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

lysonzi1 napisał:
My tu gadu gadu ale niech cena podskoczy na chociaż 3.5 to i tak zaraz wszyscy obsadzą. Także marzyć nikt nam nie zabroni. Ja nie wsadzę to sąsiad po 3 tys do budy dołoży. Dlatego jesteśmy skazani na porażkę. Część wyleci, część przetrwa, rynek sam się ustabilizuje. I nikt nam w tej sytuacji nie pomoże. Strajkują wszystkie branże, każdy ma dzisiaj ciężko, z tym że w naszym przypadku tak jak to niżej było pisane - covid przyspieszył to co było już przesądzone.

Żaden kurnik nie stanie bo jak jeden wlasciciel pada przejmuje go inny większy przy okazji dostawiając jeszcze ze dwie budy tak to wygląda dziś plajutuje własciciel firma pracuje dalej
Powrót do góry
lysonzi1

PostWysłany: 08:21 Czw 19 Lis 2020    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

My tu gadu gadu ale niech cena podskoczy na chociaż 3.5 to i tak zaraz wszyscy obsadzą. Także marzyć nikt nam nie zabroni. Ja nie wsadzę to sąsiad po 3 tys do budy dołoży. Dlatego jesteśmy skazani na porażkę. Część wyleci, część przetrwa, rynek sam się ustabilizuje. I nikt nam w tej sytuacji nie pomoże. Strajkują wszystkie branże, każdy ma dzisiaj ciężko, z tym że w naszym przypadku tak jak to niżej było pisane - covid przyspieszył to co było już przesądzone.
Powrót do góry
egg2PL

PostWysłany: 07:42 Czw 19 Lis 2020    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

miko napisał:
Ponawiam -------Ja proponuję wstrzymać wstawienia do maja ----czerwca . Ubojnie i mieszalnie,praktycznie wszyscy którzy nas tak jawnie wyzyskują poczują to co każdy hodowca czuję w tym czasie i Tylko wtedy gdy sami to doświadczą być może zrozumieją że bez hodowcy to ich piękne bogate firmy są praktycznie niepotrzebnie . Pół roku,a jak trzeba to i dłużej -----zróbmy to jakoś damy radę nie patrzeć że za chwilę będzie cena tylko przetrzymać te minimum pół rok. Tak nie ma ceny to zatrzymać produkcję i ten wyzysk.-----------UBOJNIE-Muszą się szybko wyczyść z zapasów magazynowych bo inaczej cały czas będzie nadprodukcja i co za tym idzie brak opłacalnej ceny . czy to jest takie trudne do zrozumienia.------- Musimy stanąć na kilka miesięcy¡!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

a ja proponuję przesunięcia wstawień na grudzień i styczeń , obiekty odpoczną i hodowcy
pamiętajcie że żywiec drobiowy to system naczyń połączonych i wstrzymanie na pół roku niczego nie rozwiąże bo wykosicie reprodukcję a żeby ratować zaplecze swoje duże integracje przejmą rynek i dokończą budowy rozpoczętych obiektów i je zasiedlą a wy zostaniecie wykopani z rynku
więc
1. przerwy między wstawieniami 4tyg.
2. obsada 15szt/m2
ale to można tylko administracyjnie żeby dotyczyło każdego obiektu w Polsce

to jedyna droga
jeden z prezesów dużej integracji powiedział wprost cytuję
" dla nas to może taka sytuacja potrwać jeszcze rok to zostanie nas pięciu na rynku i będzie poukladane"

jeśli chcecie jeszcze produkować to to jest to jedyna droga
Powrót do góry
kaszubek

PostWysłany: 07:37 Czw 19 Lis 2020    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A ja proponuję stuknąć się wszystkim w głowę i w końcu zrozumieć że inwestycja w hodowlę drobiu jest ogromną porażką. Covid tylko przyspieszył agonię która i tak musiałaby nastąpić. Od co najmniej 10 lat łamaliśmy podstawowe zasady ekonomi że jak jest czegoś za dużo to musi być cena do dupy !!! Ciągłe szukanie winnych słabej opłacalności wszędzie tylko nie u nas było głupotą i teraz jest jak jest ! Trzeba się pogodzić z porażką i znaleźć sposób na inne życie bo każda wydana złotówka na nową halę okazała się zmarnowaną 😭 A poza tym świat w koło nas się bardzo szybko zmienia i to co dobrze funkcjonowało przez dziesiątki lat teraz nie ma racji bytu
Powrót do góry
miko

PostWysłany: 02:53 Czw 19 Lis 2020    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ponawiam -------Ja proponuję wstrzymać wstawienia do maja ----czerwca . Ubojnie i mieszalnie,praktycznie wszyscy którzy nas tak jawnie wyzyskują poczują to co każdy hodowca czuję w tym czasie i Tylko wtedy gdy sami to doświadczą być może zrozumieją że bez hodowcy to ich piękne bogate firmy są praktycznie niepotrzebnie . Pół roku,a jak trzeba to i dłużej -----zróbmy to jakoś damy radę nie patrzeć że za chwilę będzie cena tylko przetrzymać te minimum pół rok. Tak nie ma ceny to zatrzymać produkcję i ten wyzysk.-----------UBOJNIE-Muszą się szybko wyczyść z zapasów magazynowych bo inaczej cały czas będzie nadprodukcja i co za tym idzie brak opłacalnej ceny . czy to jest takie trudne do zrozumienia.------- Musimy stanąć na kilka miesięcy¡!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Powrót do góry
Tradytor

PostWysłany: 00:41 Czw 19 Lis 2020    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

miko napisał:
Ponawiam -------Ja proponuję zaczymać wstawienia do maja ----czerwca . Ubojnie i mieszalnie,praktycznie wszyscy którzy nas tak jawnie wyzyskują poczują to co każdy hodowca czuję w tym czasie i Tylko wtedy gdy sami to doświadczą być może zrozumieją że bez hodowcy to ich piękne bogate firmy są praktycznie niepotrzebnie . Pół roku,a jak trzeba to i dłużej -----zróbmy to jakoś damy radę nie patrzeć że za chwilę będzie cena tylko przetrzymać te minimum pół rok. Tak nie ma ceny to zatrzymać produkcję i ten wyzysk.-----------UBOJNIE-Muszą się szybko wyczyść z zapasów magazynowych bo inaczej cały czas będzie nadprodukcja i co za tym idzie brak opłacalnej ceny . czy to jest takie trudne do zrozumienia.------- Musimy stanąć na kilka miesięcy¡!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Mądrze piszesz i tak by należało zrobić, ale jest od kilku lat taki nowy model hodowcy drobiu w Polsce co zwie się " bob budowniczy " dla niego nie ma nadprodukcji ani złej ceny ceny .On zarabia nawet przy 2,8 zł za kg bo ma dużo i ma niskie koszty ... a powiedz, że mamy nadprodukcję drobiu to Cię wyśmieje i niestety przez takich " byzmesmenów " jest jak jest ...
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum PPR Strona Główna -> Drobiarstwo Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 186, 187, 188 ... 2665, 2666, 2667  Następny
Strona 187 z 2667

Skocz do: