Witamy, aby się zarejstrować lub zalogować
skorzystaj z opcji dostępnych po prawej stronie.
Obecny czas to 03:45 Czw 25 Lut 2021

Cena brojlera
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 2004, 2005, 2006 ... 2570, 2571, 2572  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum PPR Strona Główna -> Drobiarstwo
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
offca2000

PostWysłany: 14:59 Pią 24 Wrz 2010    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ktoś wie czyj kurnik spalił się dzisiaj w Jankowie Przygodzkim?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Bruszetta

PostWysłany: 14:07 Pią 24 Wrz 2010    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

kolego KOL chyba faktury z maja ostatnio przeglądałeś finiszer 1151,00+VAT
Powrót do góry
Bruszetta

PostWysłany: 14:06 Pią 24 Wrz 2010    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

kolego KOL chyba faktury z maja ostatnio przeglądałeś finiszer 1151,00+VAT
Powrót do góry
kol

PostWysłany: 13:35 Pią 24 Wrz 2010    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

[quote="s69"]A finiszer poszybował sobie w gorę o kolejne 30 PLN - jak miło. Ciekawe że na półce kurczak kosztuje zawsze tyle samo? W tej branży jest za dużo pośredników
W takim razie po ile masz finiszer i z której wytwórni? Puki co kupuję grower i nie zauważyłem w ostatnim czasie wzrostu ceny. Za grower płacę 1085 netto.
Powrót do góry
Bruszetta

PostWysłany: 13:26 Pią 24 Wrz 2010    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ROOS 308 ma niesamowite przyrosty w 5 i6 tygodniu pod warunkiem ze jest zdrowy
Powrót do góry
s69
Moderator

PostWysłany: 10:43 Pią 24 Wrz 2010    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A finiszer poszybował sobie w gorę o kolejne 30 PLN - jak miło. Ciekawe że na półce kurczak kosztuje zawsze tyle samo? W tej branży jest za dużo pośredników.

Cena byłaby stabilna gdyby ubojnie były w rekach hodowców jak w innych cywilizowanych krajach UE. Inaczej nie ma szans na umowy z cenami.

Co do
Cytat:
Mianowicie problem z ptakami Ross308, duża śmiertelność ok. 10%
wagowo tragedia 180g na 2 tygodnie 370g na trzy tygodnie.
Podejrzenie REO.

Przyczyn może być ze dwie setki Smile Nie sądzisz że ktoś ci pomoże przez forum skoro lekarz nie może zrobić tego w realu - no chyba że nie masz lekarza.
Powrót do góry
DJCHIKEN

PostWysłany: 09:37 Pią 24 Wrz 2010    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

GENERALNIE SPRZEDAZ FINISZERA MAŁA .
KURY DUZEJ NIE MA ZA WIELE .
NA UBOJNIACH SĄ DWIE CENY INACZEJ PŁACĄ A INACZEJ PODAJĄ
JAK DOSTANĄ TANIEJ TO NIZSZA CENA TUSZKI AUTONATYCZNIE .
NIE DAJCIE SIE NACIĄGAC!!!!
Powrót do góry
Seep

PostWysłany: 09:27 Pią 24 Wrz 2010    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam, Panowie z góry przepraszam za to że napisze w tym dziale ale jest tu nawjwięcej odwiedzających i ktoś może będzie mi mógł pomóc.

Mianowicie problem z ptakami Ross308, duża śmiertelność ok. 10%
wagowo tragedia 180g na 2 tygodnie 370g na trzy tygodnie.
Podejżenie REO.

Pomocy!!!
Powrót do góry
chickenfree

PostWysłany: 09:18 Pią 24 Wrz 2010    Temat postu: Cena brojlera Odpowiedz z cytatem

W mazowieckim na poniedziałek oferują 3,35zł i to już jest poniżej zera.
Powrót do góry
Leśiu

PostWysłany: 07:22 Pią 24 Wrz 2010    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Lubuskie żywic 3,4 zł jest mały opur tuszka 4,9 zł.
Powrót do góry
R2

PostWysłany: 18:42 Czw 23 Wrz 2010    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Właśnie między innymi duże firmy typu sadrob zaczęły zaniżać cenę dając 5,30 na tuszkę i niżej. Mają zakonraktowany żywiec w niskiej cenie i mogą teraz robić z rynkiem co chcą, dyktują cenę i wolny rynek musi nadążyć schodząc z ceną niżej.
Powrót do góry
kobik

PostWysłany: 17:45 Czw 23 Wrz 2010    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Koledzy ja 2 lata współpracowałam z SADROBEM, jednym słowem masakra. Dadzą pasze, pisklaka ale Hodowca dla nich to parobek nic nie ma do powiedzenia .Robią co chcą!Więc gdybym miała tam wrócić to zamykam produkcje.
Powrót do góry
R2

PostWysłany: 16:42 Czw 23 Wrz 2010    Temat postu: Re: nur Odpowiedz z cytatem

Janek R. napisał:
Wie ktoś z mądrych kolegów, czemu cena tak nagle zanurkowała Question

Pewnie szuka dna, trochę jej tam zejdzie Cool Cool Cool część ubojni do Świąt BN ma już zeszyty pełne, miektóre hurtownie dziwią się obniżkom bo przeciez kakoś schodzi a cwańsze hurtownie czekają na wieksze promocje choć zejście jest na koniec tygodnia ok. Sępy poczuły padlinę i rozpoczęła się gra nerwów. A mieszalnie na to: Niemożliweeee...... Wink
Powrót do góry
medox

PostWysłany: 16:22 Czw 23 Wrz 2010    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie moge Janek ,nie moge Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing
Powrót do góry
Janek R.

PostWysłany: 16:00 Czw 23 Wrz 2010    Temat postu: nur Odpowiedz z cytatem

Wie ktoś z mądrych kolegów, czemu cena tak nagle zanurkowała Question
Powrót do góry
medox

PostWysłany: 15:48 Czw 23 Wrz 2010    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Te, businessmany a powiedztwa wy mnie
1.Ile wsadziliście ostatnio do budy?
2.Jaką macie wagę teraz na sprzedaży lub jaką wagą kończyliście sprzedaż 2-3-4 czy 5 czy 6 dni temu?
A teraz cofnijta się w czasie i porównajta to z danymi sprzed dwoch miesiecy a roznice pomnozcie przez ilosc ferm w Polsce
I w zasadzie mozemy skonczyc to pie.r.dzielenie rzeczywiscie i podawajmy trzy cyferki (po pierwszej przecinek)
A teraz (glownie ta masa ktora wsadzila tak 20-30sierpnia i pierwsze kilka dni wrzesnia )wyobrazta sobie wasze pewnie 3najblizsze rzuty Laughing Laughing Laughing
Powrót do góry
rufus

PostWysłany: 14:48 Czw 23 Wrz 2010    Temat postu: Re: cena broilera Odpowiedz z cytatem

yulya napisał:
swiętokrzyskie cena 3,4 netto zainteresowanie slabe a raczej żadne do konca wrzesnia napewno jazda cenowa w dół . pozdrawiam wszyskich na forum

u nas cena osiągnęła dno 3,4 netto!Chyba już teraz tylko w górę ,trzeba się jakoś trzymać i nie załamywać się . Proponuję jakieś zioła popijać z rana.Przynajmniej pogoda nie dobiła mnie dzisiaj.pozdro
Powrót do góry
Brojler kurzy

PostWysłany: 14:06 Czw 23 Wrz 2010    Temat postu: Re: Broljer kurzy Odpowiedz z cytatem

alojz napisał:
Dlaczego "Brojler kurzy" przed wstawieniem nie zakontraktowałeś( lub inne słowo, bo tego nie lubicie - nie zapewniłeś sobie)gwarancji ceny odbioru kury i dostaw paszy na cały rzut? Jęśli Twoi kontrahenci takich gwarancji Ci nie dają to nie wstawiaj.Jeśli tak samo postąpią Twoi koledzy to okoliczne ubojnie nie będą miały surowca i przystaną na WASZE warunki. Więc teraz nie miej pretensji do wszystkich dookoła , że Cię je..ą i wykorzystują jak jakiegoś ćwoka bo po prostu nim jesteś.Nie obrażaj się na tego ćwoka tylko nim po prostu nie bądź.Współczuję i pozdrawiam.

Za ćwoka się nie obrażam bo po prostu nim nie jestem . Ty natomiast spójrz trochę szerzej niż "swoje podwórko" . Co do kontraktacji to i owszem jest i gwarantuje zdjęcie ptaka w ustalonych z rocznym wyprzedzeniem terminach . Nie gwarantuje natomiast ceny . Umowa o niej nawet nie wspomina więc tak na prawdę w świetle prawa taką umową można sobie podetrzeć ... Ty jak mniemam masz umowę , która gwarantuje Ci także cenę . No to pochwal się ile wynegocjowałeś? Pochwal się za ile sprzedaż ptaka np.w październiku lub listopadzie . Myslę , że nie napiszesz o tym bo cena pewnie oscyluje na poziomie 3,30 z opcją +/- , ale raczej minus . A jak nie to oczywiście zaraz klasyfikacje i kanty na wadze. No więc przy takich kosztach kto tu jest ćwokiem???
Piszesz , że wolnorynkowcy psują cenę , a ja uważam , ze to Wy mający kontrakty z Drobexami czy innymi Indykpolami na śmieszne ceny , psujecie cały rynek . W okresach kiedy żywca mniej i cena na wolnym szaleje Wy dalej dostajecie gów.no pozwalając firmom na krociowe zyski . Później nie ma co się dziwić , że stać ich na wywalenie tuszki po 4PLN i całkowite rozwalenie rynku .
Poza tym Panie ćwoku ja nie jestem niewolnikiem ubojni . Paszę i pisklaka kupuję sam i nie jestem zdany na czyjąś łaskę . No i nie muszę kombinować jak tu sprzedać na lewo ze 3-4 tysiące żeby mieć na chlebek .

Co do stękania to gdybyś czytał uważnie moje posty te i sprzed wielu miesięcy to byś wiedział jakie mam zdanie na temat branzy i co wg mnie można zrobić żeby produkcję usystematyzować .
Też Cię lubię Very Happy
Powrót do góry
alojz

PostWysłany: 11:13 Czw 23 Wrz 2010    Temat postu: Broljer kurzy Odpowiedz z cytatem

Dlaczego "Brojler kurzy" przed wstawieniem nie zakontraktowałeś( lub inne słowo, bo tego nie lubicie - nie zapewniłeś sobie)gwarancji ceny odbioru kury i dostaw paszy na cały rzut? Jęśli Twoi kontrahenci takich gwarancji Ci nie dają to nie wstawiaj.Jeśli tak samo postąpią Twoi koledzy to okoliczne ubojnie nie będą miały surowca i przystaną na WASZE warunki. Więc teraz nie miej pretensji do wszystkich dookoła , że Cię je..ą i wykorzystują jak jakiegoś ćwoka bo po prostu nim jesteś.Nie obrażaj się na tego ćwoka tylko nim po prostu nie bądź.Współczuję i pozdrawiam.
Powrót do góry
hybro3

PostWysłany: 11:00 Czw 23 Wrz 2010    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam.Medox powiedz "marmelada" od razu zrobi się słodko i nie będziesz musiał zamieszczać uśmieszków.Pozdrawiam.
Powrót do góry
medox

PostWysłany: 10:23 Czw 23 Wrz 2010    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Noi co by tu powiedzieć ,żeby znowu nie musieć powiedzieć - A NIE MÓWIŁEM?? Laughing Laughing Laughing Laughing
Powrót do góry
Brojler kurzy

PostWysłany: 08:14 Czw 23 Wrz 2010    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

baca60 napisał:
Zaczynamy wegetacje na dziś proponują 3,45 netto a pasza w okolicy 1250

To nie jest wegetacja tylko już DOKŁADECZKA!!!
Policzmy:
przy zuzyciu 1,9 i śr. wadze 2,60 koszt paszy to ok. 2,40 i składowa pisklaka 54 grosze = ok. 2,90 .
Opał , prąd , wet + wieeeeeeeeeeeeeeeeeeele innych składowych = ???? Zależy kto jak ma , ale różnice mogą być małe . Pamiętajcie , że nasze koszty to też telefony , paliwo , ubezpieczenia obiektów i sprzętu , koszt wody , ścieków , słomy , łapania , wywalania obornika etc.etc. Myślę , żę średnio na dzisiaj koszt zerowy to 3,40 -3,50 .

A jeszcze może jakieś kredyciki i alimenty Question Confused

A gdzie wynagrodzenie za moją pracę??????

To jest po prostu chore żeby jakieś hurtownie , cwaniaki , którzy nie inwestują żadnej kasy , ba dostają z ubojni towar na długie terminy płatności decydowały o cenie żywca . Oczywiście w sposób pośredni , ale chyba najważnieszy .
Powrót do góry
yulya

PostWysłany: 07:52 Czw 23 Wrz 2010    Temat postu: cena broilera Odpowiedz z cytatem

swiętokrzyskie cena 3,4 netto zainteresowanie slabe a raczej żadne do konca wrzesnia napewno jazda cenowa w dół . pozdrawiam wszyskich na forum
Powrót do góry
Jizin z bazin

PostWysłany: 07:34 Czw 23 Wrz 2010    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zaraz będą wpisy od tych którzy przy 3,30 nawet wyjdą na swoje Laughing Laughing Laughing
Powrót do góry
baca60

PostWysłany: 06:26 Czw 23 Wrz 2010    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zaczynamy wegetacje na dziś proponują 3,45 netto a pasza w okolicy 1250
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum PPR Strona Główna -> Drobiarstwo Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 2004, 2005, 2006 ... 2570, 2571, 2572  Następny
Strona 2005 z 2572

Skocz do: