Witamy, aby się zarejstrować lub zalogować
skorzystaj z opcji dostępnych po prawej stronie.
Obecny czas to 15:57 Pią 22 Lut 2019

Agrolok
Cena brojlera
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 2085, 2086, 2087 ... 2155, 2156, 2157  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum PPR Strona Główna -> Drobiarstwo
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
żeldrob

PostWysłany: 07:49 Sob 17 Lut 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Yon napisał:
Żeldrob, akurat Drobimex to tak naprawdę Wisenhof - największa firma drobiarska w Niemczech (chyba 3 w Europie). W Polsce mają jeszcze zakład Bomadek, gdzie tłuką indyki.

żeldrob napisał:
A co to ma za znaczenie? Każda firma zanim zacznie działać ustala swoją strukturę i strategię działania . Jestem jak najdalej od prorokowania co do przyszłości dużych ubojni w tym także Drobimexu , ale za długo żyję żeby i tego nie brać pod uwagę! Co do Drobimexu to dziala zapewne jako oddzielny zakład i jako taki , jak oczywiście zajdzie potrezba , może w każdej chwili wyprowadzić swoje aktywa . To co po nim pozostanie zabierze skarb państwa . Hodowcy nie dostaną NIC! Oczywiście to tylko dywagacje , ale tak jest na całym świecie . Kiedy komuś pali się grunt pod nogami i zasadne staje się "zwinięcie" firmy to się po prostu robi i tyle. Zawze na tym ktoś traci . Zgdnij kto traci w branży drobiarskiej Evil or Very Mad Confused
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Yon

PostWysłany: 00:54 Sob 17 Lut 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Znaczy pasza bezpośrednio z wytwórni ? Powiedz kurka jaka cena za gotówę ? Trochę mie się uzbierało to może zrezygnuje z kredytowania przez Opolskie ZD.
Langner 3,00-3,10 netto.

kurka złotopiórka napisał:
witam Lubuskie Brychcy Kulus Chlebowski płacą 3 10 netto. Płacą od 30 dni co niekturzy 90 dni. Troche długo,a za pasze żądają od nas gotówkia bo inaszej dowalają 50 zł do każdej tony.
Powrót do góry
Yon

PostWysłany: 00:50 Sob 17 Lut 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Żeldrob, akurat Drobimex to tak naprawdę Wisenhof - największa firma drobiarska w Niemczech (chyba 3 w Europie). W Polsce mają jeszcze zakład Bomadek, gdzie tłuką indyki.

żeldrob napisał:
Tasin mam wyrok sądu z 2000roku nakazujący zakładowi ubojowemu Golpasz w Sławnie wypłatę około 70tys. złotych + odsetki . To rok 2000 , a dzisiaj mamy 2007! Zakład ubojowy zbankrutował , a WP Golpasz w Golubiu D. nie odpowiada za długi swojego zakładu ubojowego w Sławnie więc nie mam szansy na odzyskanie chociaż złotówki . Pomyśl , jakie Ty miałabyś szanse na odzyskanie swoich pieniędzy z Drobimexu gdyby padł? Nic nie wiesz o strukturze firmy , jej aktywach i pasywach więc nie pisz , że jest w 100% pewna . Na bankructwie firm zawsze ktoś traci bo tak ma być . W przypadku drobiarzy to oni są pierwszym ogniwem , które traci . Później być może wytwórnie pasz i inni . I nie ma znaczenia czy jest to duży moloch ubojowy czy maleńka ubojnia . Różnica jest tylko taka , że faktycznie ten mały zdecydowanie szybciej dostanie kopa z rynku niż duży . Jeżeli jednak dochodzi już do bankructwa małego czy duzego to i tak jesteśmy w kanale . Jedynymi plusami współpracy z dyżymi ubojniami są : stabilizacja produkcyjna i terminowość wypłat . I TO JEST WSZYSTKO! Chociaż na rynku jest wiele mniejszych zakładów ubojowych , które pod względem płatności biją na głowę Twój Drobimex , Drosed czy inne duże ubojnie . W umowach z nimi nie ma jednej rzeczy , którą Wy macie: cena minimalna . Czy jednak w skali roku wychodzicie lepiej? Wątpię!!! Pozdrawiam
Powrót do góry
żeldrob

PostWysłany: 17:21 Pią 16 Lut 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tasin mam wyrok sądu z 2000roku nakazujący zakładowi ubojowemu Golpasz w Sławnie wypłatę około 70tys. złotych + odsetki . To rok 2000 , a dzisiaj mamy 2007! Zakład ubojowy zbankrutował , a WP Golpasz w Golubiu D. nie odpowiada za długi swojego zakładu ubojowego w Sławnie więc nie mam szansy na odzyskanie chociaż złotówki . Pomyśl , jakie Ty miałabyś szanse na odzyskanie swoich pieniędzy z Drobimexu gdyby padł? Nic nie wiesz o strukturze firmy , jej aktywach i pasywach więc nie pisz , że jest w 100% pewna . Na bankructwie firm zawsze ktoś traci bo tak ma być . W przypadku drobiarzy to oni są pierwszym ogniwem , które traci . Później być może wytwórnie pasz i inni . I nie ma znaczenia czy jest to duży moloch ubojowy czy maleńka ubojnia . Różnica jest tylko taka , że faktycznie ten mały zdecydowanie szybciej dostanie kopa z rynku niż duży . Jeżeli jednak dochodzi już do bankructwa małego czy duzego to i tak jesteśmy w kanale . Jedynymi plusami współpracy z dyżymi ubojniami są : stabilizacja produkcyjna i terminowość wypłat . I TO JEST WSZYSTKO! Chociaż na rynku jest wiele mniejszych zakładów ubojowych , które pod względem płatności biją na głowę Twój Drobimex , Drosed czy inne duże ubojnie . W umowach z nimi nie ma jednej rzeczy , którą Wy macie: cena minimalna . Czy jednak w skali roku wychodzicie lepiej? Wątpię!!! Pozdrawiam
Powrót do góry
kurka złotopiórka

PostWysłany: 16:20 Pią 16 Lut 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

witam Lubuskie Brychcy Kulus Chlebowski płacą 3 10 netto. Płacą od 30 dni co niekturzy 90 dni. Troche długo,a za pasze żądają od nas gotówkia bo inaszej dowalają 50 zł do każdej tony.
Powrót do góry
Tasin

PostWysłany: 15:59 Pią 16 Lut 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Brojler kurzy napisał:
I jeszcze jedno: oddajemy ptaki na terminy bez żadnych zabezpieczeń!!! Dlaczego? Dlaczego paszarnie chcę od nas weksle , jakieś akty notarialne , klauzule natychmiastowej wykonalności , a my oddajemy w efekcie towar większej wartości niż pasza i nie mamy żadnych zabezpieczeń? Ile to już ubojni zbankrutowało i powiozło hodoców na grube tysiące? Ostatni przykład p.R.Pranczk Pomysk Wielki! Cwaniak poddał się dobrowolnej karze - śmieszny wyrok w zawiasach . I to wszystko ze sprawy karnej . Z cywilnych są wyroki , ale on już nic nie ma . Oddał , przepisał , sprzedał itd., a hodowcom wisi ponad milion! Nic mu nie można zrobić!!! Gdzie tu jest sprawiedliwość?

Widzisz Brojler w końcu w czymś się z Tobą zgadzam!!!
Dlatego podpisałam kontrakt z dużym zakładem!!! Mam dwie sprawy w sądzie o moje ciężko zarobione pieniądze kiedy ptaki sprzedawałam na wolny rynek za niby to świeną cenę (było to wtedy ponad 3 złote). I co teraz z tego mam?? Włóczęgę po sądach. Współpracowałam z gościem 6 lat i zawsze był wypłacalny ,a potem co?? Alkohol i karty i ubojnia poszła sie p... I przysięgam nikt ale to absolutnie nikt mnie już nie przekona żebym sprzedawała na wolny rynek!Nawet za 4,50 zł!!!
Nie pracuje w Drobimexie gwoli ścisłości, jestem tylko hodowcą z nimi współpracującym. Informacje mam na bierząco przesyłane faxem. To przekazuję je wam, a WY się na mnie wściekacie nie wiem o co??Przecież to tylko suche fakty...

An i inni, zero to przenośnia... Bez komentarza.

Yon pasza w Drobimexie jest najtańsza w Polsce (podobno , bo tak twierdzi Drobimex). Ustalana jest na podstawie średnich cen z 10 dużych zakładów ubojowych w Polsce i od tej średniej odejmowane jest jeszcze 25 zł od tony netto.Jeśli jakaś wytwórnia chce sprzedawać przez pakiet, to musi się na to zgodzić. Czy tak jest?? Z moich obserwacji rynku i z tego co piszecie, wychodzi na to że tak.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
antoniozoli

PostWysłany: 15:07 Pią 16 Lut 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

jaka cena była dzisiaj na Kaszubach?
z góry dziękuję za odpowiedź, pozdrawiam.
Powrót do góry
medox

PostWysłany: 07:52 Pią 16 Lut 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dzień doberek jescze nie ma ósmej a ja już 2 telefony odbrałem.Oj może już czują Ukrainę i fakt że mało u nas a jak jescze tamci wezmą to :lol: 8)
Powrót do góry
Brojler kurzy

PostWysłany: 23:43 Czw 15 Lut 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

I jeszcze jedno: oddajemy ptaki na terminy bez żadnych zabezpieczeń!!! Dlaczego? Dlaczego paszarnie chcę od nas weksle , jakieś akty notarialne , klauzule natychmiastowej wykonalności , a my oddajemy w efekcie towar większej wartości niż pasza i nie mamy żadnych zabezpieczeń? Ile to już ubojni zbankrutowało i powiozło hodoców na grube tysiące? Ostatni przykład p.R.Pranczk Pomysk Wielki! Cwaniak poddał się dobrowolnej karze - śmieszny wyrok w zawiasach . I to wszystko ze sprawy karnej . Z cywilnych są wyroki , ale on już nic nie ma . Oddał , przepisał , sprzedał itd., a hodowcom wisi ponad milion! Nic mu nie można zrobić!!! Gdzie tu jest sprawiedliwość?
Powrót do góry
Brojler kurzy

PostWysłany: 23:37 Czw 15 Lut 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

2R napisał:
jeszcze jedno nagle ubojnie zaczęły sypać kasą którą przecież miały od hodowców na 0%w skali roku bez prowizji i pytania o kredyt, są w stanie płacić gotówką za żywiec i jechać 300 km po towar .. co siedzieje?....
Brak żywca Very Happy Ubojnie też mają kredyty tylko , że w przeciwieństwie do hodowców oni te kredyty i wszystko co jest związane z ich działalnością wrzucają w koszty!!! Mogą zrobić dzień , dwa góra trzy przerwy w ubojach , ale dalej muszą ubijać! Nawet po kosztach bo przecież kredycik trzeba spłacać . Stąd i znajduje się gotówka , którą często mają i wolą trzymać na kontach niż hodowcom płacić po np. 7 dniach . Chociaż ja uważam , że kupujesz ptaki płacisz od razu . Nie jakieś tam 30-40 dni bo to jest właśnie darmowy kredyt od frajera!!! Jak ja chcę paszę na termin to mam od razu wyższą cenę . Powinno więc być: jak ubojnia chce żywiec na termin to do ceny doliczamy np.20 groszy . A co!!! Nam nikt nie daruje to dlaczego my mamy ?
Powrót do góry
An

PostWysłany: 23:32 Czw 15 Lut 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jezu, ludzie!!! To był żart. Nie ma zera brutto czy netto . Zero to zero i " pamiętaj cholero, że się nie dzieli przez zero. Z kolei każda liczba mnożona przez zero daje zero. Wynika z tego Tasin, że godząc się na 2,60 czy 2,70 jesteś mnożona przez zero czyli..... (bez obrazy) . Pytanie zatem brzmi : po co się męczysz produkcją i to 6,5 raza do roku. Może lepiej daj sobie luz, będziesz więcej warta i zrobisz miejsce dla rozsądniejszych kolegów i lepszej ceny??? Jak widać - czysty zysk warty więcej niż zero brutto czy netto.
Powrót do góry
2R

PostWysłany: 23:27 Czw 15 Lut 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

jeszcze jedno nagle ubojnie zaczęły sypać kasą którą przecież miały od hodowców na 0%w skali roku bez prowizji i pytania o kredyt, są w stanie płacić gotówką za żywiec i jechać 300 km po towar .. co siedzieje?....
Powrót do góry
2R

PostWysłany: 23:22 Czw 15 Lut 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Był taki film niewolnica Isaura miał wielu zwolenników ............pewnie teraz podpisują umowy z zakładami na 2,70 netto!!
Powrót do góry
Brojler kurzy

PostWysłany: 23:20 Czw 15 Lut 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tasin napisał:
(wszystkie koszty liczone brutto z podatkiem VAT) czyli granica opłacalności.
Chyba faktycznie jesteś z kontraktacji jakiegoś zakładu ubojowego bo aż mi się nie chce wierzyć , że hodowca nie potrafi liczyć WSZYSTKICH kosztów!!!
Powrót do góry
Brojler kurzy

PostWysłany: 23:17 Czw 15 Lut 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tasin napisał:
Wiesz co brojler kurzy?? Mam Cię gdzieś... Laughing
.
No pewnie! Chciałabyś Very Happy Kiedy masz imieniny? Mam dla Ciebie prezent Wink Rolling Eyes
Powrót do góry
Yon

PostWysłany: 23:15 Czw 15 Lut 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

zestawione z ceną żywca brutto ? czyli 2.60+vat ?

Tasin napisał:
Wiesz co brojler kurzy?? Mam Cię gdzieś... :lol:
An 0 brutto (wszystkie koszty liczone brutto z podatkiem VAT) czyli granica opłacalności.
Powrót do góry
Yon

PostWysłany: 23:06 Czw 15 Lut 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tasin, dzięki za informacje. Ale, cholera, cały czas uważam, że pracujesz w dziale kontraktacji Drobimiexu, bo takie właśnie "obniżanie kosztów" słyszę cały czas w Opolskich ZD. Ale to broń Boże nic złego ..., że tam pracujesz.
Jeszcze jedno mnie zastanawia ? - skąd taka różnica cen paszy między Contipaszem i pakietem Drobimexu - w Opolskich ZD też pasza idzie przez zakład w kredycie (niby jest to też pakiet). Widać, że na paszy odbijają sobie niższą cenę pisklaka i wyższą żywca. Dlatego tak namawiam do podawania cen pisklaka i paszy bo sama cena żywca mi nic nie mówi.

An napisał:
Tasin, z czystej ciekawości pytam: co to jest "0 brutto" i czym różni się od " 0 netto"? Może jest też "0 tara"?
Powrót do góry
Tasin

PostWysłany: 22:46 Czw 15 Lut 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wiesz co brojler kurzy?? Mam Cię gdzieś... Laughing
An 0 brutto (wszystkie koszty liczone brutto z podatkiem VAT) czyli granica opłacalności.
Powrót do góry
An

PostWysłany: 22:33 Czw 15 Lut 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tasin, z czystej ciekawości pytam: co to jest "0 brutto" i czym różni się od " 0 netto"? Może jest też "0 tara"?
Powrót do góry
METAN

PostWysłany: 22:13 Czw 15 Lut 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Brojler kurzy napisał:
Po pierwsze to jesteś za głupia żeby udzielać mi jakichkolwiek lekcji!!! Po drugie ceny pisklaka i paszy wzięte do kalkulacji to są ceny , które na tym forum podają drobiarze wspołpracyjący z dużymi ubojniami! Po trzecie to mam gdzieś Twój "garnek" . Rozchwiany rynek drobiarski jest dzięki takim frajerom jak Ty i Tobie podobni Evil or Very Mad 2,60 ZERO Shocked - to Ty jesteś zero matematyczne i ekonomiczne! Dajecie się robić w wała i tyle . Nie wypisuj po ile masz żywiec bo tylko na śmieszność się narażasz , a wypisując bzdury w stylu obnizanie kosztów i 2,60 zero świadczy tylko jak jesteś głupia! Myslisz , że kogoś przekonasz , że białe jest czarne ? Zejdź na ziemię , a najlepiej to odpuść sobie to forum . Nie czytając o cenach wolnorynkowych będziesz miała mniej stresów Very Happy No cóż: " głupich nie sieją , nie orzą oni sami się rodzą"!!!

oj.oj. po co te nerwy.po prostu niektórym musi wyjść 2,6 na zero/ na potrzeby Banku , żeby nie postawił kredytu w stan wymagalności- na dokładkę zarabia żona w swojej firmie , a przy okazji wypierze się te "parę groszy " w kurniku

a HODOWCOM przypominają się programy matematyczne Wojtka Pijanowskiego , w których 2 x 2 =5/tym starszym/ ,więc cyfry są bez znaczenia
ważne , czy z tego co robi coś zostaje/niekoniecznie tylko z hodowli brojlerów/
lecz niech nie upowszechnia takich wyliczanek natym forum ,bo potem słyszymy od ubojni , że "kokosów " nam się zachciewa ,A PRZECIERZ CHCEMY TYLKO GODNIE ŻYĆ /i liczyć naprawdę umiemy nie tylko do 2,6 /
Powrót do góry
Brojler kurzy

PostWysłany: 21:14 Czw 15 Lut 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Po pierwsze to jesteś za głupia żeby udzielać mi jakichkolwiek lekcji!!! Po drugie ceny pisklaka i paszy wzięte do kalkulacji to są ceny , które na tym forum podają drobiarze wspołpracyjący z dużymi ubojniami! Po trzecie to mam gdzieś Twój "garnek" . Rozchwiany rynek drobiarski jest dzięki takim frajerom jak Ty i Tobie podobni Evil or Very Mad 2,60 ZERO Shocked - to Ty jesteś zero matematyczne i ekonomiczne! Dajecie się robić w wała i tyle . Nie wypisuj po ile masz żywiec bo tylko na śmieszność się narażasz , a wypisując bzdury w stylu obnizanie kosztów i 2,60 zero świadczy tylko jak jesteś głupia! Myslisz , że kogoś przekonasz , że białe jest czarne ? Zejdź na ziemię , a najlepiej to odpuść sobie to forum . Nie czytając o cenach wolnorynkowych będziesz miała mniej stresów Very Happy No cóż: " głupich nie sieją , nie orzą oni sami się rodzą"!!!
Powrót do góry
Tasin

PostWysłany: 21:04 Czw 15 Lut 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Drogi Yonie.
W Drobimexie ceny pasz w zależności od wytwórni od 880 zł do 924. Najdrożej jest w Koudijsie, najtaniej Provimi i Golpasz.Wytwórni jest 5. Oczywiście ceny netto. Zmieniają się mniej więcej raz na jeden miesiąc. Pisklę 1,14 zł netto ze szczepieniem na IB. Kurczęta ostatnio całkiem ładniutkie Smile. Zużycia bardzo różnie. Na prawdę nie ma regóły jaka wytwórnia. Chociaż w niektórych wytwórniach wyniki się powtarzają i to jest najlepsze, bo wiesz na czym bazujesz. Wszystkie wytwórnie sprzedają paszę przez drobimex, więc nie obchodzi cię umowa z paszarniami i zabezpieczenia na kredytowanie. Ale możesz oczywiście kupować paszę po za Drobimexem (tylko nie tą z pakietu). Jedynym obowiązkiem jest zakup piskląt z ich ZWD.
Dodatki są za zgodność zadeklarowanej wagi z rzeczywistą wagą na ubojni, oraz za zgodność zadeklarowanych sztuk. Czyli jak wszystko dobrze trafisz to dostaniesz jeszcze 2 grosze do kilograma. Mi zawsze udaje się tarfić i w wagę i w sztuki. Do tego jest jeszcze raz do roku wypłacana premia za ciągłość wsadów, czyli że nie bierzesz sobie urlopu tylko hodujesz przez cały rok te 6-6,5 wsadu rocznie. Jest to jeden grosz do wszystkich zdanych kilogramów w roku.
Jest jeszcze jedna rzecz, która mnie zupełnie przekonuje do dużego zakładu. Mogę mieć pieniążki na koncie na drugi dzień po zdaniu żywca!!!
W umowie nie ma ceny GWARANTOWANEJ. Ale w najgorszym momencie Drobimex nie zszedł poniżej 2,50 zł.
Powrót do góry
Tasin

PostWysłany: 20:46 Czw 15 Lut 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Brojler kurzy napisał:
Tasin napisał:
Drobimex Szczecin 2,70 zł netto + dodatki.
Widzę , że masz dalej problemy z liczeniem no to Ci pomogę Very Happy :
kurczak o wadze 2,20 przy zużyciu paszy 1,80 i cenie około 970

- pasza około 1,75-1,80 złotego
- pisklak 0,56 złotego
- opał , prąd i doktor - 0,30 złotego
- inne koszty bez amortyzacji około 30 do 40 groszy do 1 kg.

Razem w najbardziej optymistycznym wariancie może przy 2,85-2,90 zamkniesz się na ZERO . Zakładając , że nie zrobią klasyfikacji , nie oszukają na wadze , ptaki nie przeżrą , nie będziesz miała kosztownego leczenia itd.
Jak mozna podpisywać umowy na 2,70!!!!!!!!!!!!!!!

Kolego jeśli chcesz to ja Ci pomogę
Niech Ciebie guzik obchodzi ile płacę za paszę oraz jakie mam pozostałe koszty. Podpowiem tylko, że nie są to takie koszty jak ty wypisujesz.
Ja Ci nie liczę ile zarabiasz czy dokładasz. Ja na 0 brutto (!!!) wychodzę 2,60 zł razem z kosztami stałymi. Jak to robię, to moja sprawa. I nie martw się potrafie liczyć, być może lepiej od Ciebie. Jeśli Cię interesuje w jaki sposób obniżać koszty (bo w dzisiejszych czasach innego wyjścia nie ma) to zapraszam na pryawtne szkolenie. Koszt to 50 zł za 1 h nauki Very Happy .
I nie podpisałam umowy z CENĄ GWARANTOWANĄ. Bo takowego zapisu w umowie po prostu NIE MA!!!
Po za tym jeśli chcesz pisać o takich rzeczach to rozpocznij nowy temat, gdzie każdemu będziesz wyliczał jego koszty. OK??
Sorki wszystkich że piszę takie bzdury, ale facet po prostu niech sobie w swoich garnkach miesza. Bo przez takich ludzi mamy rozchwiany rynek niestety, zamiast spokojnej stabilizacji. Partyzantka mineła z drugą wojną światową, a jak ktoś jeszcze tego nie zrozumiał to już nie moja wina.
I proszę jeszcze raz skupcie się na temacie... Exclamation
Powrót do góry
2R

PostWysłany: 20:34 Czw 15 Lut 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kurczaka faktycznie brak ,ubojnie robią setki kilometrów i podbieraja sobie towar jednocześnie jest opór na hurtowniach bo sprzedają mniej i to im się nie podoba , stąd opowieści w stylu kurczak leci na łeb na szyję!! Nie dać się oszukać .
Powrót do góry
METAN

PostWysłany: 18:41 Czw 15 Lut 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

antoniozoli napisał:
jakie są wasze przewidywania co do przyszłotygodniowej ceny na Kaszubach?
podaż rośnie czy maleje?
z góry dzięki za odpowiedż, pozdrawiam.

w/g moich informacji w dalszym ciągu brak kurczaka w najbliższym tygodniu /a nawet dwóch / należy trzymać cenę i nie dać się podpuszczać ubojniom , że cena leci na łeb /tak mówią rano , a o12 wydzwaniają za kurczakiem- tylko do innych i dają 10-20 gr więcej / otwarcie rynku ukraińskiego powinno w tym pomóc .Jeżeli hodowcy nie spanikują , to cena powinna się trzymać na poziomie od 3,6 netto w górę nawet powyżej 4 zł
czego sobie i wam życzę
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum PPR Strona Główna -> Drobiarstwo Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 2085, 2086, 2087 ... 2155, 2156, 2157  Następny
Strona 2086 z 2157

Skocz do: