Witamy, aby się zarejstrować lub zalogować
skorzystaj z opcji dostępnych po prawej stronie.
Obecny czas to 17:39 Pią 19 Kwi 2019

Agrolok
Cena brojlera
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 2101, 2102, 2103 ... 2165, 2166, 2167  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum PPR Strona Główna -> Drobiarstwo
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
MD

PostWysłany: 08:37 Sro 31 Sty 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Małopolska dzisiaj 2,4zł,nie ma żywca dzwonią jak opętani. Laughing
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
medox

PostWysłany: 19:08 Wto 30 Sty 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

To słow brakuje,ale co tam im więcej zbankrutuje tym mniej kurczaczków i tym wyższa cena :lol: .Przecież chyba z giwerą w gębie tej umowy nie podpisują?Wobec tego nie mogą być normalni.
Kit im w oko tylko,żeby zakłady nie przejeły tych kurników bo nam zrobią niezdrową konkurencję
Powrót do góry
Brojler kurzy

PostWysłany: 12:45 Wto 30 Sty 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

[quote="Yon"]Marcin, jaka cena w Drosedzie (Siedlce, Toruń, Tomaszów Mazowiecki). Jakie ceny piskląt i paszy ? O co chodzi z kupowaniem żywca dla Drosedu przez oddzielną firmę (Drosed Surowiec) ?
Opolskie ZD 2.60 netto, pisklę 1.00 zł, pasza grower 930 zł/t z Contipaszu.

Ludzie ja Was proszę!!! Zróbcie sobie wyliczenie kosztów!!! Jak można podpisać umowę na 2,60??? Cała Polska płaci minimum 3 i więcej . Przy tej cenie paszy to i tak jest gó--o , a co dopiero 2,60. Lubicie być "meczennikami" i dokładać prazesom ubojni na extra kieszonkowe? Zapytajcie się ile oni zarabiają bez żadnego wkładu i ryzyka! Kurde! To jest po prostu niewyobraąlne co hodowcy pozwalają ze sobą robić!!! T%o jakaś irracjonalna , kosmiczna wręcz sytuacja!!!
Powrót do góry
Yon

PostWysłany: 11:58 Wto 30 Sty 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Marcin, jaka cena w Drosedzie (Siedlce, Toruń, Tomaszów Mazowiecki). Jakie ceny piskląt i paszy ? O co chodzi z kupowaniem żywca dla Drosedu przez oddzielną firmę (Drosed Surowiec) ?
Opolskie ZD 2.60 netto, pisklę 1.00 zł, pasza grower 930 zł/t z Contipaszu.

marcin z siedlec napisał:
Tasin napisał:
MD napisał:
Jak czują się ci, co teraz na kontraktacje oddają po 2,50zł. :?:

A jak przez pół roku czuli się "wolnorynkowcy"??

Dobrze powiedziane Tasin!!!
Powrót do góry
marcin z siedlec

PostWysłany: 07:56 Wto 30 Sty 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tasin napisał:
MD napisał:
Jak czują się ci, co teraz na kontraktacje oddają po 2,50zł. Question

Dobrze powiedziane Tasin!!!
Powrót do góry
medox

PostWysłany: 07:55 Wto 30 Sty 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tasin wybacz ale albo jestes z działu kontraktacji albo jesteś idiotą,przecież 2.50 nie pokrywa kosztów produkcji przy obecnych cenach pasz o zimie nie wspominając (2.50 netto oczywiście)
Powrót do góry
Tasin

PostWysłany: 21:23 Pon 29 Sty 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

MD napisał:

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
Gall

PostWysłany: 19:54 Pon 29 Sty 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam
male info na temat naszego kurczaka w wlk brytani
http://finanse.wp.pl/POD,1,wid,8707845,wiadomosc.html?rfbawp=1170096697.194
Powrót do góry
ciulacz

PostWysłany: 15:43 Pon 29 Sty 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

warm-maz 3.1-3.2. pozdrawiam
Powrót do góry
Michał 24

PostWysłany: 13:42 Pon 29 Sty 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Na Kaszubach można dzisiaj dostać 3.20
Powrót do góry
medox

PostWysłany: 12:04 Pon 29 Sty 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Widzieliście relacje z protestów hodowców świń?Mówią to co od dawna mówią co po niektórzy z nas - cena świni to wynik polityki dużych zakładów znajdujących się w obcych rękach które odbierają każdą ilość i nie ma żadnej górki tylko płacą 2.80 za żywiec.Dotarli jacyś związkowcy do raportu wyników paru zakładów, które zarobily na czysto grube dziesatki milionów złotych a chłop liczy straty i nawet na paszę nie ma!! To samo k.u.r.w.a co u nas!!!
Powrót do góry
kurka złotopiórka

PostWysłany: 11:44 Pon 29 Sty 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

witam lubuskie na dziś 2 90 3 00 netto . niema kokosów ale niema dokładki ,pozdrawiam
Powrót do góry
Yon

PostWysłany: 11:24 Pon 29 Sty 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Opolskie ZD 2.60 netto.

MD napisał:
Jak czują się ci, co teraz na kontraktacje oddają po 2,50zł. :?:
Powrót do góry
MD

PostWysłany: 10:05 Pon 29 Sty 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Powrót do góry
MD

PostWysłany: 10:01 Pon 29 Sty 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Małopolska 3.30zł.Na koniectygodnia na być coś więcej. Laughing
Powrót do góry
żeldrob

PostWysłany: 08:38 Nie 28 Sty 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

METAN napisał:

zawsze słyszałem , że chodowcy drobiu to "extra klasa" wśród rolników
coś mi się nie zgadza ,bo widzę stado samolubów,nie umiejących kotaktować się ze sobą ,zapędzanych w "kozi róg " przez ubojnie i wytwórnie pasz
Do niczego nowego nie doszedłeś Confused Odsyłam do lektury: posty hodowców drobiu na forum ppr Very Happy
Powrót do góry
METAN

PostWysłany: 22:16 Sob 27 Sty 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

taki szum wokół importera (ubojnia POLBROJ k/Kutna) zrobili sami chodowcy,bez pomocy agencji detektywistycznych, trzeba tylko chcieć i patrzeć na drogi(np.można się zdziwić widząc samochód z żywcem ale na holenderskiej rejestracji--o takich dziwnych ubojach można się też dowiedzieć od zaprzyjażnionego pracownika, o Brazyli tez )
a może pomogłyby w tym Związki Chodowców( samo jeżdżenie do PP Leppera i Wojciechowskiego nie pomoże)
budowy nowych kurników nie wstrzymamy ( zwłaszcza że stawiają je głównie ubojnie -Konspol , Cedrob i inne ),ale ograniczyć produkcje możemy sami ,zaś nie podpisując z nimi umów na cenę 2.4-2.6 zmiejszymy ich zyski , a więc ograniczymy środki na budowę , a przede wszystkim ograniczymy możliwość zaniżania ceny tuszki (co za tym idzie , obniżania ceny żywca na wolnym rynku)

zawsze słyszałem , że chodowcy drobiu to "extra klasa" wśród rolników
coś mi się nie zgadza ,bo widzę stado samolubów,nie umiejących kotaktować się ze sobą ,zapędzanych w "kozi róg " przez ubojnie i wytwórnie pasz
Powrót do góry
medox

PostWysłany: 20:28 Sob 27 Sty 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Oczywiście że R2 mówi bardzo dobrze i popieram go w całej rozciągłości,po tych stratach i bieżącej sytuacji powinno być 4.0 przez rok żeby coś odrobić tylko problem jest taki że to nie realne.Jeśli cena wybije się na b.wysoki poziom to spowoduje to lawinowy import+potężne nakłady+zwiększona częstotliwość wstaawień+budowa nowych obiektów(bo przecież będą myśleć że zawsze już tak będzie)a konsekwencje tego wszyscy znamy.Więć cena powinna według mnie być 3.20-w porywach 3.50 nie wyższa.Wtedy może dłużej się utrzyma bo inaczej będzie 4.00 a potem 2.00.
Jescze raz podkreślam że wiem,że mamy za sobą 1.5roku tragicznej sytuacji i powinno być non stop minimum 3,50 do 4.00 ale obawiam się ,że to niemożliwe.
A i bardzo podoba mi się pomysł z namierzeniem takich importerów i telewizja i Tira na bok i mięso do badania jaki syf przywożą i firma do kontroli-papiry śwadectwa pozwolenia iip.O!!!!to by dało gnojom w d.u.p.e.5 razy by się zastanowili zanim by coś przywieżli!!Tylko tu też problem-kto to zrobi???
Ale sam pomysł jest rewelacyjnie dobry.Dużo szumu wkoło takich firm skutecznie by je zniechęciło.Zeby jakas,nie wiem sam, agencja detyktywistyczna albo co jakaś dobra była-składka po 500zł od każdego hodowcy i już.Za kasę by to zrobili ale nie znam takich ludzi niestety którzy by się tego podjęli.ALe składkę daje natychmiast jak ktoś znajdzie grupę ludzi którzy będą potrafili nakręcić szum wokół tematu
Powrót do góry
kokoszka

PostWysłany: 19:36 Sob 27 Sty 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

2R-mądre,bardzo mądre słowa.
Powrót do góry
METAN

PostWysłany: 15:22 Sob 27 Sty 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

2R ma rację,Czechy i Słowacja , to nie studnia bez dna (zresztą za ten import płacili 3.0 netto , a nam w tym czasie dawali 2,7) na szczęście żywca naprawdę mało i ceny znów idą w górę .Jeśli MEDOX chce produkować po 3.0 to jego sprawa , tylko po co.Obecna podaż żywca i związany z tym wzrost ceny ,wskazują , że najlepszym instrumentem regulują cym byłoby ograniczenie wielkości wstawień(np. 4-5 zamiast 6 w roku) ,przy porozumieniu się chodowców , tak , aby w danym regionie nie było wstawień"wszyscy naraz"(i głupich umów kotraktacyjnych z ceną gwarantowaną 2.4) Brazylia będzie zawsze , ale może mniej(kotyngent do UE i cło 1300 EUR/t ) Poza tym , czy nie można zablokować importera ( kontrola Inspekcji Drogowej na trasie, wezwanie Pow.Lek.Wet. do ubojni ,telewizja , radio) .tak zrobiono z ubojnią POLBROJ w zeszłym roku.dziś wolą stać, niż bić kurczaki z Holandi .w przypadku Brazyli model "francuski",tzn.TIRa w poprzek i na bok ,a mięso do badania (napewno mączka i stymulatory wzrostu obecne)
Powrót do góry
2R

PostWysłany: 14:11 Sob 27 Sty 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

cena 3,17-3,35 brutto oczywiście za kg żywca choć podobno gdzieniegdzie jeszcze 2,80 netto. Cool
Powrót do góry
2R

PostWysłany: 14:03 Sob 27 Sty 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Swiadomosć mamy bardzo dużą, mamy świadomość wielką !!!
Swiadomi jesteśmy również że nikt nie spłaci za nas rat kredytów , odsetek od tych kredytów, nikt też nie sfinansuje zakupu drożejącej paszy , bieżących remontów i napraw i wakacji których każdy potrzebuje . Mamy swiadomość tego że nikt nam nie odda poniesionych strat w ubiegłym roku z powodu ptasiej grypy i złej koniunktury prawie przez cały rok i pieniędzy dołożonych do poszczególnych cykli produkcyjnych.
A gdzie była lub gdzie jest swiadomość całej reszty branzy która wszelkie koszty i opciążenia przenosi na hodowców .
Gdzie podziała się swiadomość ubojni i zakładów drobiarskich skupójących żywiec po 2,0 2,20 netto przy kosztach na poziomie 2,50?
Mamy również świadomość że pszenica kosztowała pół roku temu 350zł.(bardzo zle że kosztowała tak nisko) a teraz nie ma dobrej po 700zł.
Dlatego ja świadomie przyjmę cenę np 4,00 netto za kg bo mam świadomość że walono mnie w rogi przez ostatnie 1,5 roku , ja się nie przyzwyczaiłem do tej sytuacji.
Czy zapomnieliście o cenach 3,20-3,60-4,20 za żywiec? Pasze zdrożały już ok 200 -250zł na tonie!Jaki kapitał zainwestowaliście w swoje gospodarstwa a jaki macie z tego zwrot?
W czechach czy na słowacji też wiecznie nie będzie tanio a ile mogą sprowadzić ? Tylko tyle żeby zapchać rynek na kilka dni i zmusić nas do kapituacji tak jak to miało miejsce tydzień temu i teraz okazuje sie że znów nie ma żywca , niektórzy mysleli że cena tuszek znów spadnie do poziomu 3,50 no i się zawiedli.
Ostatnie ceny jakie słyszałem to 3.17-3,35 brutto (wolny rynek)
Pozdrwaiam.Smile
Powrót do góry
medox

PostWysłany: 10:46 Sob 27 Sty 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie wiem tylko czy macie świadomość,że wasze "up" spowoduje że kurczaka przywiozą skąd się da i będzie wielkie "dup" , tak jak ostatnio z ceny 3.90 na 2.60 w ciągu 4 dni.Cena 3.50 za żywiec powoduje że natychmiast wejdzie kurczak z czech,także kto może niech sobie sprzeda bo ta cena potrwa 2-3dni a potem znowu import zrobi nadwyżkę towaru i sztucznie zjadą ubojnie i hurtownie z ceną o złotówkę w 3dni bo jak zwykle stwierdzą że "zero ruchu" nagle się zrobiło.
Powrót do góry
2R

PostWysłany: 22:43 Pią 26 Sty 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Temat: Cena brojlera
diablo

Odpowiedzi: 1600
Wyświetleń: 155940
Forum: Drobiarstwo Wysłany: Sro Sty 24 18:50 GMT 2007 Temat: Cena brojlera
Jaka sytuacja w małopolsce?? Jaka cena blojlera?
diablo

Forum: Drobiarstwo Wysłany: Wto Sty 23 10:11 GMT 2007 Temat: Cena brojlera
Prosze o padanie ceny blojlera w małopolsce> (Tylko konkretnie)
diablo

Forum: Drobiarstwo Wysłany: Pon Sty 22 10:02 GMT 2007 Temat: Cena brojlera
JAKA CENA W MAŁOPOLSCE?? Prosze o konkerty.
diablo

Forum: Drobiarstwo Wysłany: Pon Maj 15 13:19 GMT 2006 Temat: Cena brojlera
Jaka cena blojlera w małopolsce ??
Temat: Daty wstawień drobiu.

Brawo wreszcie jakieś nowe pytanie!!!
Bez obrazy Wink ale proszę przeczytaj jeszcze raz . Tam są słowa : chyba , duże .nie ma słowa wielkie . upp ja rozumie jako wzrost cen. Jesli będzie jak twierdzisz wielkie upp ja jestem za !! To jest tylko moje skromne zdanie i tylko tak prosze je traktować !! może ktos napisać że dostaje cene 2,60 netto i to też będzie prawda.

i coś wiecej od siebie a nie tylko "jaka cena w małopolsce?" sorry(przepraszam) ale to trochę mało. Pzdr. ( pozdrowienia)
Powrót do góry
diablo

PostWysłany: 20:33 Pią 26 Sty 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

O co ci chodz 2R z tym wielkim Upp ?? Twisted Evil
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum PPR Strona Główna -> Drobiarstwo Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 2101, 2102, 2103 ... 2165, 2166, 2167  Następny
Strona 2102 z 2167

Skocz do: