Witamy, aby się zarejstrować lub zalogować
skorzystaj z opcji dostępnych po prawej stronie.
Obecny czas to 07:15 Sob 4 Kwi 2020

Cena brojlera
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 214, 215, 216 ... 2302, 2303, 2304  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum PPR Strona Główna -> Drobiarstwo
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
medox

PostWysłany: 15:18 Pon 13 Sie 2018    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jeszcze 2-3lata i Ukraina zaleje tanim kurczakiem europe i wyprze nas z wielu miejsc eksportowych. Sa 25% tansi od nas...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
marol

PostWysłany: 13:20 Pon 13 Sie 2018    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Imports from Ukraine under CN 0207 1370

Slajd nr 10 - prezentacja można pobrać z linku poniżej

https://circabc.europa.eu/sd/a/cdd4ea97-73c6-4dce-9b01-ec4fdf4027f9/24.08.2017-Poultry.pptfinal.pdf
Powrót do góry
kol

PostWysłany: 22:40 Nie 12 Sie 2018    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Czytaj kolego ze zrozumieniem.
Czy ja gdzieś napisałem o jakimś umawianiu się, procentach czy lekarzach wis? Po prostu tak jest jak napisałem. No chyba, że świństwa a jeszcze gorzej zielonej podliny w skrzynki wrzucisz to wtedy całkiem inna bajka. Uważam dyskusję za skończoną bo nic nowszego ani mądrzejszego w tym temacie nie napiszę.
Powrót do góry
benfer

PostWysłany: 14:12 Nie 12 Sie 2018    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

[quote="kol"][quote="benfer"][quote="kol"]
kol napisał:
polikarp89 napisał:

Bzdury człowieku piszesz.Wszystko zależy od ubojni albo dogadania się przed zdawaniem

Przez 20 lat w tej ubojni pojechali mi połowę ptaków w drugiej klasie ale faktycznie mieli rację. Dziadostwo było i odparzenia nawet na samym filecie. Dostałem tydzień, sytuację opanowałem i reszta poszła normalnie i to nie bzdury.

Posłuchaj kolego, od kilku lat zdaję indyka do różnych rzeźni i nigdy żadna rzeźnia nie proponowała mi ubytki na poziomie 1% po prostu żaden lekarz nie pójdzie na taki układ.Straty zawsze miałem na poziomie poniżej 1%(0,6-0,9) chyba że chłam przyjechał albo choroba się wpieprzyła ale nie więcej jak 2% WIS
Powrót do góry
kol

PostWysłany: 13:59 Nie 12 Sie 2018    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

[quote="kol"][quote="benfer"][quote="kol"]
kol napisał:
polikarp89 napisał:

Bzdury człowieku piszesz.Wszystko zależy od ubojni albo dogadania się przed zdawaniem

Przez 20 lat w tej ubojni pojechali mi połowę ptaków w drugiej klasie ale faktycznie mieli rację. Dziadostwo było i odparzenia nawet na samym filecie. Dostałem tydzień, sytuację opanowałem i reszta poszła normalnie i to nie bzdury.

Tzn. jeden raz i połowę z dwóch składów. I raz miałem wtopę bo nie urosły. Przez 2 tygodnie zabierali po solówce żeby wymieszać u siebie z dużym a mi żeby nie pojechać po cenię. Być może mało jest takich ubojni gdzie liczą się oni i my. Pozdrawiam.
Powrót do góry
kol

PostWysłany: 13:53 Nie 12 Sie 2018    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

[quote="benfer"][quote="kol"][quote="kol"]
polikarp89 napisał:

Powrót do góry
kol

PostWysłany: 13:48 Nie 12 Sie 2018    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

medox napisał:
Jeszcze trochę, to każą Wam z rodziną przyjechać ubić se kury, a oni skasują tylko zysk Laughing
Straty w transporcie ? Straty w transporcie, to sprawa ubojni. Chyba, że załadunek z twojej winy trwał za długo, załadowałeś za dużo, powiedziałeś , że jest 2.80 , a ważyły 3.30 itp.
Czyją sprawą są straty w hodowli ? Paszarni? Ubojni? Nie. Hodowcy. Ubojnia też ma straty i są one jej kosztem. Paszarnia ma straty i też są one jej kosztem. Każdy ma jakieś straty. NIe dajcie się obciążać za wszystko

Prawda i amen.
Powrót do góry
kol

PostWysłany: 13:45 Nie 12 Sie 2018    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Goliathus napisał:
Żadna ubojnia nie obciąży sie stratami w transporcie przy rozliczeniu ubijanej ilości ptaków dostajesz informacje o konfiskacie wybrakowanego towaru i padłych sztukach nieraz jednak idzie się dogadać i zrobić koszty utlizacji po połowie to zalezy od ubojni.
Znam jeden przypadek kiedy ubojnia zrwóciła kasę hodowcy i nie pokryła go odpowiedzialnoscią jak mieli latem problem z linią ubojową i kury wydusiły się w momencie czekania na swoją kolej

Jeszcze nigdy mnie ubojnia nie pojechała po portfelu za straty w transporcie. Jeżeli chcecie to jeszcze weźcie na siebie zepsute na ladach w sklepach. Dla mnie to koniec tematu bo zaraz Wy po mnie pojedziecie, że bzdury klepię.
Powrót do góry
Tradytor

PostWysłany: 19:57 Pią 10 Sie 2018    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

medox napisał:
Brazylia już skarży Unię w WTO, za bezpodstawne utrzymywanie zakazu wwozu ich towaru (bo już rzekomo wszystkie wady usunęli - haha, wszyscy wiemy, że nigdy nie usuną )
Kwestia pewnie miesiąca może dwóch i Brazylia wróci do UE, a wtedy skończą się dobre ceny , plus Ukraina dostanie 3x większy kontyngent, bo o to zabiega i ma zielone światło, więc doradzam np tym co mają indyka nie podejmowanie pochopnych decyzji z przechodzeniem na brojlera ( część już to zrobiła) bo , o ile teraz mamy super korzystny układ , to jak się pewne elementy poskładają niekorzystnie , to się z 4 zrobi 2.5. A poskładają się na pewno. Bo Brazylia nie będzie zablokowana wiecznie, UA dostanie na pewno większy kontyngent, plus jej produkcja rośnie w tempie kosmicznym i wypycha nas np z Afryki

Wreszcie wróciłeś Very Happy Już trochę nudno się bez Ciebie robiło, ale zgadzam się z tym co napisałeś.Jak się zrobi 2.5 to każdy bez wyjątku zwinie interes, mały , duży , zadłużony czy nie, pewnych rzeczy nie oszukasz...
Powrót do góry
medox

PostWysłany: 15:16 Pią 10 Sie 2018    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Brazylia już skarży Unię w WTO, za bezpodstawne utrzymywanie zakazu wwozu ich towaru (bo już rzekomo wszystkie wady usunęli - haha, wszyscy wiemy, że nigdy nie usuną )
Kwestia pewnie miesiąca może dwóch i Brazylia wróci do UE, a wtedy skończą się dobre ceny , plus Ukraina dostanie 3x większy kontyngent, bo o to zabiega i ma zielone światło, więc doradzam np tym co mają indyka nie podejmowanie pochopnych decyzji z przechodzeniem na brojlera ( część już to zrobiła) bo , o ile teraz mamy super korzystny układ , to jak się pewne elementy poskładają niekorzystnie , to się z 4 zrobi 2.5. A poskładają się na pewno. Bo Brazylia nie będzie zablokowana wiecznie, UA dostanie na pewno większy kontyngent, plus jej produkcja rośnie w tempie kosmicznym i wypycha nas np z Afryki
Powrót do góry
medox

PostWysłany: 15:07 Pią 10 Sie 2018    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jeszcze trochę, to każą Wam z rodziną przyjechać ubić se kury, a oni skasują tylko zysk Laughing
Straty w transporcie ? Straty w transporcie, to sprawa ubojni. Chyba, że załadunek z twojej winy trwał za długo, załadowałeś za dużo, powiedziałeś , że jest 2.80 , a ważyły 3.30 itp.
Czyją sprawą są straty w hodowli ? Paszarni? Ubojni? Nie. Hodowcy. Ubojnia też ma straty i są one jej kosztem. Paszarnia ma straty i też są one jej kosztem. Każdy ma jakieś straty. NIe dajcie się obciążać za wszystko
Powrót do góry
Goliathus

PostWysłany: 12:09 Pią 10 Sie 2018    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Żadna ubojnia nie obciąży sie stratami w transporcie przy rozliczeniu ubijanej ilości ptaków dostajesz informacje o konfiskacie wybrakowanego towaru i padłych sztukach nieraz jednak idzie się dogadać i zrobić koszty utlizacji po połowie to zalezy od ubojni.
Znam jeden przypadek kiedy ubojnia zrwóciła kasę hodowcy i nie pokryła go odpowiedzialnoscią jak mieli latem problem z linią ubojową i kury wydusiły się w momencie czekania na swoją kolej
Powrót do góry
benfer

PostWysłany: 11:49 Pią 10 Sie 2018    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

kol napisał:
kol napisał:
polikarp89 napisał:
A ja mam pytanie z innej beczki. Jak dogadujecie się z ubojniami odnośnie padłych kurcząt podczas transportu?

Z tego co wiem to jeżeli załadujesz tyle ile pisze na kartce z ubojni to padlina to nie twoja broszka.

Oni ustalają godzinę załadunku (chyba, że w czasie się nie zmieścisz) i ilość w skrzynkach.

Powrót do góry
Goliathus

PostWysłany: 19:29 Czw 9 Sie 2018    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

U mnie w broleż jest tak że padłe są odliczanie na mój koszt zarówno utylizacja jak i wszelkie zasinienia.

Natomiast w indyku konfiskują 1 % z całości wagi i tyle
Powrót do góry
kol

PostWysłany: 18:12 Czw 9 Sie 2018    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

kol napisał:
polikarp89 napisał:
A ja mam pytanie z innej beczki. Jak dogadujecie się z ubojniami odnośnie padłych kurcząt podczas transportu?

Z tego co wiem to jeżeli załadujesz tyle ile pisze na kartce z ubojni to padlina to nie twoja broszka.

Oni ustalają godzinę załadunku (chyba, że w czasie się nie zmieścisz) i ilość w skrzynkach.
Powrót do góry
kol

PostWysłany: 18:09 Czw 9 Sie 2018    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

polikarp89 napisał:

Powrót do góry
kol

PostWysłany: 18:07 Czw 9 Sie 2018    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Medox też spoko a filuś oszołom..też spoko. Trza brać na luz.

Na jakiś czas ostatni wpis.
Powrót do góry
polikarp89

PostWysłany: 18:00 Czw 9 Sie 2018    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
kol

PostWysłany: 17:59 Czw 9 Sie 2018    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

a ja tak mało się odzywam bo jestem na swego rodzaju emeryturze i wystarczy 37 lat w gnoju, smrodzie z piórami i...jaka cena. Teoretycznie mnie to już ni ziębi ni grzeje ale jakieś doświadczenie z tych lat jest.

Pozdro dla wszystkich a w szczególności dla kumpla P&O "nie lubi tego" Twisted Evil Wink Preda-sukin kota. Very Happy
Powrót do góry
kol

PostWysłany: 17:40 Czw 9 Sie 2018    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

3-4 szt na 14000 i 2,5 wagi średniej.
Powrót do góry
kol

PostWysłany: 17:18 Czw 9 Sie 2018    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Źęć ma 12 na m2 i kury za dwa dni na zdanie i upadki dzienne 3-5 szt.
W chwili obecnej stacja pogody pokazuje 34,8 stopnia, 43 % wilgoci i 1005 hPa ciśnienia.
Powrót do góry
kol

PostWysłany: 17:10 Czw 9 Sie 2018    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Brojler kurzy napisał:
Goliathus napisał:
Przy upale dużo zależy od ilości sztuk na obiekcie jak masz w miarę luźno i schładzanko zraszacze to ptaki nawey 34 wytrzymują no chyba że to 7 tygodniowe i grubo powyżej 3kg to inna sprawa

Jak masz dużą wilgotnośc powietrza na zewnątrz to zraszacze można sobie w buty wsadzic Confused no chyba , że czyjeś kury lubią saunę Cool Wczoraj przy wilgotności powietrza około 45% zraszacze sprawdziły się świetnie , ale jak bedzie na zewnatrz 65-70 % to nawet ich nie dotykam.

Zgadzam się. Przy wysokiej wilgotności na zewnątrz to tylko tunel powietrzny inaczej masa się wydusi.
Powrót do góry
Tradytor

PostWysłany: 11:25 Czw 9 Sie 2018    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Brojler kurzy napisał:
około 80% na kurniku to jest wilgotność graniczna chociaż uwazam , że to już trochę za dużo. Wilgotnośc powietrza zewnetrznego w okolicach 70% w zasadzie zraszacze eliminuje już całkowicie.I nawet super, hiper wentylacja tu nic nie da. Mam u siebie w obiektach przeliczajac na m2 około 350 m3/h i szczerze to już nawet miejsca żeby jeszcze dołozyć wyciągówki 1,4x1,4 . Wg norm wentylacja jest sporo przewymiarowana , ale mam świadomość , że latem nic tak dobrze nie robi ptakom jak spory ruch powietrza Smile Przy okazji popatrzę co tam maja pod piorami Mr. Green Mr. Green Mr. Green

Dokładnie, u mnie na obiekcie 1650m2 mam 22 szt. na dachu fi 60 plus 6 szczytowych 1,2x1,2m, plus zraszacze .Jak to zakładałem co niektórzy pytali się po co tyle tego? A no po to aby raz w roku wszystko odpalić i przetrwać upały. Very Happy
Powrót do góry
Brojler kurzy

PostWysłany: 10:35 Czw 9 Sie 2018    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

około 80% na kurniku to jest wilgotność graniczna chociaż uwazam , że to już trochę za dużo. Wilgotnośc powietrza zewnetrznego w okolicach 70% w zasadzie zraszacze eliminuje już całkowicie.I nawet super, hiper wentylacja tu nic nie da. Mam u siebie w obiektach przeliczajac na m2 około 350 m3/h i szczerze to już nawet miejsca żeby jeszcze dołozyć wyciągówki 1,4x1,4 . Wg norm wentylacja jest sporo przewymiarowana , ale mam świadomość , że latem nic tak dobrze nie robi ptakom jak spory ruch powietrza Smile Przy okazji popatrzę co tam maja pod piorami Mr. Green Mr. Green Mr. Green
Powrót do góry
danuss

PostWysłany: 10:01 Czw 9 Sie 2018    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Brojler kurzy napisał:
Goliathus napisał:
Przy upale dużo zależy od ilości sztuk na obiekcie jak masz w miarę luźno i schładzanko zraszacze to ptaki nawey 34 wytrzymują no chyba że to 7 tygodniowe i grubo powyżej 3kg to inna sprawa

Jak masz dużą wilgotnośc powietrza na zewnątrz to zraszacze można sobie w buty wsadzic Confused no chyba , że czyjeś kury lubią saunę Cool Wczoraj przy wilgotności powietrza około 45% zraszacze sprawdziły się świetnie , ale jak bedzie na zewnatrz 65-70 % to nawet ich nie dotykam.

przy wydajnej i dobrze przemyslanej wentylacji, zraszanie mozna stosowac do 75 - 80 % wilgotnosci. W skrajnych warunkach (duzej wilgotnosci na dworze) zraszanie i tak nie da rady, dlatego najlbezpieczniejszym systemem chlodzenia jest PadCooling. Przy dobrze przemyslanej wentylacji i odpowiednio duzym panelu chlodzacym, praktycznie nie istnieje mozliwosc upadkow spowodowanych stresem cieplnym.
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum PPR Strona Główna -> Drobiarstwo Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 214, 215, 216 ... 2302, 2303, 2304  Następny
Strona 215 z 2304

Skocz do: