Witamy, aby się zarejstrować lub zalogować
skorzystaj z opcji dostępnych po prawej stronie.
Obecny czas to 21:33 Czw 18 Kwi 2019

Agrolok
Cena brojlera
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 2142, 2143, 2144 ... 2165, 2166, 2167  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum PPR Strona Główna -> Drobiarstwo
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
vitor1

PostWysłany: 06:45 Pon 18 Wrz 2006    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Michał ja wiem, że są to bardzo trudne decyzje bo sam mam kilka kurników i sam to przeszedłem i do dziś pluję sobie w brodę,że za długo czekałem. Musisz jak najszybciej uzyskać tytuł wykonawczy na niezapłacone faktury i biegiem z tym do komornika dopóki firma działa. Dobrze byłoby dowiedzieć się jaką formę prawną ma dłużnik(spółka, własność).
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Michał 24

PostWysłany: 18:34 Sob 16 Wrz 2006    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ale to nie jest takie proste vitor1 bo jak masz pare kurników i je sprzedasz do ubojni a ona ci powie za póżniej kasa to nawet jak chcesz coś zajać to na tym bank trzyma kase.A co ostatnio zrobił Piorowski z Żukowa może słyszałeś
Powrót do góry
Michał 24

PostWysłany: 18:19 Sob 16 Wrz 2006    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie jestem Michałem M.Ale też o nim słyszałem.A ty masz tez u nich utopine kase.
BO jam tam zostawiłem 30 tys.Ale jak pomyśle o nich to mie szlak tafia. Widze że tam sie orientujesz a czy to prawda ze pan Ryszard nawet własnego brata nie wypłacił bo aż mi sie wierzyć nie chce czy to jest po prostu sciema??r
Powrót do góry
vitor1

PostWysłany: 07:59 Sob 16 Wrz 2006    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jeśli mogę wtrącić i coś poradzić choć nie znam ubojni o której mówicie. Jeżeli terminy płatności dawno minęły a kasy nie ma to nie ma co się oglądać tylko:
1) zaprzestać dostaw !
2) wysłać wezwanie do zapłaty z 7 dniowym lub krótszym terminem płatności listem poleconym ze zwrotnym potwierdzeniem odbioru
3) błyskawicznie wystąpić do sądu o nakaz zapłaty i z uprawomocnionym nakazem do komornika.
Po zachowaniu dłużnika ocenisz czy rzeczywiście chce się z tobą rozliczyć czy tylko gra na zwłokę. Jeżeli rzeczywiście wpadł w kłopoty ale jest uczciwy i chce ci zapłacić to da rozsądne zabezpieczenie. Jeżeli nie to rób jak wskazałem. Dobrze byłoby zrobić zastrzeżenie w księgach wieczystych ubojni o toczącym się postepowaniu. Najlepiej weż mecenasa.
Rada podstawowa: NIE MA SENTYMENTÓW Wiem coś o tym bo sam obudziłem się za póżno i teraz muszę sam ostro szukać pieniędzy.[/quote]
Powrót do góry
żeldrob

PostWysłany: 22:35 Pią 15 Wrz 2006    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Michał 24 napisał:
Słuchaj żeldrob bo pan Ryszard kase wisi mi za kury.I chce sie dowiedzieć kto tam nią żądzi i czy jest minimalna szansa że odsyskam kase.Byłbym wdzięczny za naszwietlenie ich sytłaci.
Nie Tobie jednemu Evil or Very Mad Michał M? Dobrze kojarzę? Jak dobrze pamiętasz kasa miała być wypłacana w ratach od kwietnia . Mineło już ładnych parę miesięcy i nie zanosi się na to żeby ktokolwiek i cokolwiek dostał od p.Rysia Sad Tadzio ma wszystko w d.u.p.i.e chociaż zanim zaczął uboje obaj panowie P. mocno namawiali hodowców i obiecywali , że od 1.12.2005 bedzie dużo lepiej . Nawet pod koniec listopada mamili hodowców obietnicami poprawy . Tymczasem p.Tadzio powiedział , że on działa na własny rachunek , w d.u.p.i.e ma zobowiązania Rysia i tyle . Na jakich zasadach działa tego też nikt nie wie . Może być tak , że bedzie kolejnym Pranczkiem , który okradnie hodowców . Michał! Ciężki temat i wyrazy współczucia . Chociaż znając Ciebie /jeżeli jesteś tym M./ dlaczego dopuściłeś do tak wielkiego zadłużenia?
Powrót do góry
Michał 24

PostWysłany: 21:15 Pią 15 Wrz 2006    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Słuchaj żeldrob bo pan Ryszard kase wisi mi za kury.I chce sie dowiedzieć kto tam nią żądzi i czy jest minimalna szansa że odsyskam kase.Byłbym wdzięczny za naszwietlenie ich sytłaci.
Powrót do góry
ponury drobiarz

PostWysłany: 11:09 Czw 14 Wrz 2006    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ceny kurczaka na internetowej gieldzie towarowej Net Brokers:
ćwiartka 3,20- 3,80
filet z piersi 3,40!!- 10,60
tuszka 2,30!!- 4,30
mysle, ze pierwsze ceny to import.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
żeldrob

PostWysłany: 05:52 Czw 14 Wrz 2006    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Michał 24 napisał:
Co mi powiecie na temat pana Tadeusz i Ryszarda Pranczk a dokładniej o ich ubojni w Pomysku.
A co chcesz usłyszeć? W zasadzie to nic dobrego chyba nie usłyszysz .
Powrót do góry
Michał 24

PostWysłany: 22:34 Sro 13 Wrz 2006    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Co mi powiecie na temat pana Tadeusz i Ryszarda Pranczk a dokładniej o ich ubojni w Pomysku.
Powrót do góry
Agro

PostWysłany: 19:47 Sro 13 Wrz 2006    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

no nie! analfabeta !
Powrót do góry
paulo301

PostWysłany: 21:00 Wto 12 Wrz 2006    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

witam zrubcie tak jak ja niewstawiłerm te co zapisane w wylęgarni odebrac i dajcie sobie spokuj do wiosny . ograniczcie wstawienia bo cena spada chyba że macie na dokładke . pozdrawiam
Powrót do góry
medox

PostWysłany: 14:02 Wto 12 Wrz 2006    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

30-40zł w ostatnich 3tygodniach a wczesniej jescze 30 to już prawie 80zł.Następni mądrale,a potem zdziwienie jak hodowcy nie płacą.Podwyżki wykorzystują szum medialny związany z brakiem płodów.Myślę ,że rzeczywiste podwyżki cen surowców nie dają tej różnicy w cenie paszy.Ale to moje zdanie.I tu nikt niczym się nie przejmuje,jescze podrożeć dobrze nie zdążyło ,wiele wytwórni ma zapasy potężne,kontrakty długoterminowe,ale już podwyżki, szybsi jak Kubica są k.r.w.a mać.A hodowca znowu w p.i.z.d.e dostanie,jak nie z jednej to z drugiej strony albo najlepiej z obydwu jednocześnie.[/list]
Powrót do góry
Tasin

PostWysłany: 13:16 Wto 12 Wrz 2006    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Średnia cena żywca w kraju to 2,59 zł. Sad wegetacja:(, a pasze podrożały średnio o 30-40 zł. ;(
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
delfin

PostWysłany: 08:05 Wto 12 Wrz 2006    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie widzę dużej filozofii w tak prostych rachunkach jak obliczenie swoich kosztów produkcji. Nie wiem dlaczego uważasz, że jestem zadowolony z takiej ceny jaką mamy na rynku. I nie napisałem, że koszty produkcji są dużo niższe od aktualnej ceny. Taki mamy rynek… niestety… Więc nie zgłaszam sprzeciwu dla twoich średnich obliczeń żeldrob. Na czwartek mam umówiony samochód po 2.75 (brutto) (prywatnie). W okolicach Kielc – znajomy dzwonił ceny wahają się w granicach 2.7 – 2.8 (brutto) a jedna ubojnia ma problem z zakupem (zła opinia) i kupuje po 2.85 brutto.. Takie są realia.. Ale może w terenach gdzie żeldrob mieszka są niższe ceny… nie wiem. …pozdrawiam
Powrót do góry
Avilo

PostWysłany: 21:35 Pon 11 Wrz 2006    Temat postu: CDN. Odpowiedz z cytatem

Oczywiścia, matematyka to nauka scisła i z liczbami się nie dyskutuje ale warto też czytać ze zrozumieniem. A co do idiotyzmu to uważam że, żeldrob umie liczyć ;-)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
medox

PostWysłany: 15:24 Pon 11 Wrz 2006    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No jeżeli ktoś uważa,że żeldrob nie ma racji to albo jest idiotą,albo nie umie liczyć,albo ....jest ubojnią.Wiele razy już ten temat był,szkoda wysiłku, wiesz przecież,że hodowcy są najmądrzejsi na świecie.
Powrót do góry
żeldrob

PostWysłany: 15:16 Pon 11 Wrz 2006    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No cóż! Jak chcesz mieć ostatnie zdanie to proszę bardzo . Gwoli wyjaśnienia to pamiętam czasy kiedy hodowca wiedział ile i kiedy wstawi , po ile sprzeda , a pieniądze miał po kilku dniach . Tak , tak . Włąsnie tak było i to w tak bardzo opluwanych przez mlodych ludzi, czasach ustroju socjalistycznego . "Gratuluję " umowy na 2,60 i tylko módl się o jak najmniejsze podwyżki paszy . Widzę , że nie potafisz liczyć więc może jeszcze raz o kosztach produkcyjnych na przykładzie stada 20tys.
Żywiec ze szczepieniami - 22tys . upadki średnio 5% więc do uboju 19tys.szt.
Średnia waga po 6 tygodniach - 2,40 przy zużyciu 1,88
Ilość żywca 45600kg - pasza 85700kg x 800=68560 PLN
Doktor - 3000-3500
Opał 4000
Prad 2000
Całość daje kwotę 100000 PLN - do tej kwoty należy doliczyć inne koszty stałe / ubezpieczenia , podatki , łapanie , wywóz obornika , woda , ścieki , telefony , paliwo i jeszce wiele innych , także obsługę bankową i spłaty kredytów np. na budowę kurników bo większość z nas je ma./ w moim przypadku jest to kwota 14tys . i wcale nie mam dużego kredytu
Koszt ca. 114000
Straty transportowe i ubojowe 2,5% / nie liczę klasyfikacji / do zapłaty za 44460 kg żywca

Jak to podzielimy to mamy średni koszt "zerowy" - 2,564
Jak nie masz obsługi bankowej to ten koszt bedzie mniejszy o jakieś 8-10 gr.
Jak wcześniej napisałem jest to koszt ŚREDNI - teraz weź pod uwagę poważne leczenie gdzie koszty rosną nawet do 10 tys. , weź pod uwagę gorszy wynik zużycia paszy i tylko minimalnie mniejszą wagę i ten koszt zerowy już znacznie przekracza "Twoje" 2,60 .
Dodam jeszcze , że te wyliczenia są zrobione z kilku kurników więc koszty stałe trochę innaczej się rozkładają niż w przypadku jednego obiektu . Są po prostu sporo mniejsze .
Czy dalej uważasz , że 2,60 to dobrodziejstwo? A po ile sprzedają pisklaka duże zakłady? Po ile sprzedają paszę na terminy? Zejdź na ziemię i zavcznij liczyć ! Już napisałem , że kurnik z wyposażeniem kosztuje 600-650 tys.
Nie wiem dlaczego nikt do kosztow nie dolicza amortyzacji!!!! Duże zakłady postawią byle szopę i już jej koszt kalkulują w cenie produktu . A my co ? Za darmo mamy te piękne nowoczesne kurniki ??? W---wia mnie takie gadanie i pieprzenie , że na przeżycie 2,60 jest dobrą ceną . G>Ó>W>N>O
Jak chcesz finansować ubojnie to proszę bardzo , ale ta sytuacja to właśnie jest dzięki takim hodowcom , którzy podpisują tak bzdurne umowy . Dlaczego wobec tego ich "nie kroić"? Cholera miałem się ie rozpisywać , ale teraz to już naprawdę koniec.
Dzisiaj w sieci REAL tuszko po 6,29 , a filet po 15,49 .
Powrót do góry
delfin

PostWysłany: 09:22 Pon 11 Wrz 2006    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

"Żeldrob" Z twojego postu wynika iż strasznie negujesz współpracę z dużymi zakładami, (Zakłady w Opolu, Tomaszowie, Ciechanowie..) Napiszę Ci, że współpraca z takimi zakładami ma dwie różne strony. Gdy sytuacja na rynku drobiarskim jest „dobra” to na współpracy z zakładami się traci a jak przychodzi okres tzw „dołka” to kontraktacja jest jedynym rozwiązaniem na wegetacje trudnego okresu. Ilu hodowców zbankrutowało przez okres PG? Zapewne duża większość z nich była na wolnym rynku. Napisałbyś, że Cię „kroją” na wadze, cenie klasie, tak już jest w każdej ubojni…. ale wolny rynek ma jeszcze jedną negatywną wadę… nie wiadomo kiedy i czy się dostanie kasę za sprzedany towar. (w dużych zakładach tego nie ma) Zgodzisz się pewnie ze mną, że ostatni rok nie był hossą dla drobiarzy. (Był okres wyższych cen ale w skali roku to i tak minimum) Więc lepiej było go przeżyć z umową kontraktacyjną niż na wolnym rynku. Ale w przyszłym roku może być całkowicie odwrotnie….Pytasz się czy zachwiania rynkowe traktuje jako normalność. A napisz mi „chłopie” kiedy u nas była stabilizacja. Zawsze tak było, że raz jest „dołek” a raz „górka” Raz my szukamy gdzie upchnąć kurczaka a raz ubojnie szukają… Wypisując swoje niezadowolenie nic nie wskóramy… jedynie jaką dobro rzecz można zrobić to wybić wszystkie „rządzące świnie” które pchają się do koryta w rządzie. Very Happy U nas jest tak chwiejnie i zapewne nie tylko w drobiarstwie bo mamy samych („(słowo zostało usunięte)ów”) w rządzie. Których zresztą sami sobie wybieramy…. Każdy z nas jedynie nad czym wieczorami może się zastanawiać to jak obniżyć swoje koszty produkcji by cię „rynek” nie dopadł. Odpowiadając na następne zarzuty napiszę, że tacy jak ja nie produkują kiedy chcą tylko planują tak by wyszło 6 „rzutów „ na rok. Osobiście moje EGO nie zwraca uwagę na wulgaryzmy którymi się posługujesz lecz dbam o to by każdy odwiedzający tą stronę nie pomyślał że piszą tutaj sami ludzie z zabobońskiej kołtunerii polskiej. Myślę, że teraz naszą konwersację „wirtualną” można uznać za zakończoną. A w sprawie konstruktywnych informacji to CEDROB płaci 2,60 (netto) a jak ktoś zdaje powyżej 100 tysięcy brojlera to dostaje 2,65 (netto) mam nadzieję, że utrzyma się tak przez zimowy „dołek” Wink Pozdrawiam hodowców Smile
Powrót do góry
żeldrob

PostWysłany: 08:02 Pon 11 Wrz 2006    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Co do ceny to na Kaszubach 2,50 netto Sad i jak komus nie pasuje to po prostu niech nie sprzedaje Evil or Very Mad Drosed tuszka nawet 3,60 więc nie ma co liczyć , że i wolny rynek będzie miał droższą . No i stąd 2,50 . W gdańskim GEAN-ie kurczak w gablocie 6,49 i 6,99 . Real - 4,99
Cena pisklaka od 0,9 do 1,00 netto bez szczepień . Pasza spomis , rajffpol od około 760 neeto za gotówkę do ponad 800 netto za termin.
Powrót do góry
żeldrob

PostWysłany: 07:00 Pon 11 Wrz 2006    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Delfin! Dobrze odczytałem Twój post i śwoetnie odczułem zawartą w nim ironię . Zresztą w ostatnim też sobie pozwalasz na pewien sarkazm i ton mentorski! Daj sobie chłopie naluz i weź na wstrzymanie . Jak jeden wulgaryzm i to wykreskowany , razi Twoje EGO to moze Ty zmień branżę . Nie wiem może pokuś się o licencjat farmaceutyczny i zacznij pracować w aptece? Cisza , wszyscy mowią szeptem , grzecznie stoją w kolejce itd. Mam w d.u.p.i.e. Twoje wspołczucie czy pozałowanie . Zajmij się hodowlą i wymianą konstruktywnych informacji . Jak jest źle to pisz , że jest źle . Jak jest dobrze to też o tym pisz . Ale jak cena jest 2,50 to nie p---dol , że ktoś narzeka bo taka cena dla nikogo nie jest dobrodziejstwem . To wstyd i granda żeby dokładać do swojej pracy. Ty przyjmujesz jak rzecz naturalną , że raz jest dobrze i się zarobi , a innym razem jest kiepsko i się traci . Jaka to NORMALNOŚĆ??? Właśnie dzięki takim jak Ty są podpisywane umowy z dużymi zakładami na 2,30 - 2,60 . To rownież tacy jak Ty produkują jak chcą i kiedy chcą , bez ładu i składu , a tym bardziej jakiegokolwiek planu . Tak więc zamknij się i do roboty , a jak nie masz nic ciekawego do napisania to nie stukaj bez sensu w klawiaturę . Skończyłem z Tobą konwersację bo nic dobrego i ciekawego z niej nie wynika .
Powrót do góry
R2

PostWysłany: 22:28 Nie 10 Wrz 2006    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie... no fajnie sobie pogadaliscie panowie (chlopaki) ale gramy do jednej bramki !! zgoda mozna sobie dac po plaskaczu jak jest za co, ale nas ( WAS) podgladaja na tym forum" RÓZNI" czytaj ubojnie i duze "rozbieralnie" drobiu dla których jestesmy zródlem surowca jak np. kopalnie rud metali dla hut a dalej dla inwestorów gieldowych i handlujac informacjami na temat produkcji zywca handluja swoim zyskiem trzymajac ceny tuszek (surowca) a zanizajac ceny zywca ( innego surowc) ! Nie ma sie co klucic trzeba sie informowac!!! Pozdro.
Powrót do góry
delfin

PostWysłany: 21:06 Nie 10 Wrz 2006    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Czy muszę mieć praktykę w budownictwie by doradzić Ci panie„żeldrob” w której dziedzinie zrobiłbyś bardziej wyrafinowaną karierę niż w „drobiarstwie” No coś ty. Ja tylko tak z dobrego serca podsunąłem Ci pomysł do lepszego bytowania. Wiem, iż sytuacja na rynku drobiarskim… polskim jest nieco chwiejna i niestabilna ale czy to jest powód na wygłaszania wulgaryzmem swojego niezadowolenia…. Nie wiem co w ten sposób chcesz osiągnąć ale jako realista uważam, że tylko możesz liczysz na hmm…. Najwyżej jakieś współczucie… ze strony anonimowych internautów. Jeżeli lubisz jak ludzie Ci współczują panie „żeldrob” to trafnie wypisujesz swoje niezadowolenia… Chcąc wyrazić wielki podziw twoim niezadowoleniom powiem .. a raczej napiszę, że nie koniecznie uiszczam współczucie w twoim kierunku ale raczej to owe współczucie przeistacza się w pożałowanie. Wiadomo, że każdy chciałby cenę brojlera minimum 3 złote ale nasze niewielkie państewko nie jest jeszcze na takim poziomie intelektualnym by „rządzący” mogliby do takiej stabilizacji dopuścić. Pozdrawiam i życzę niewielkich kosztów produkcji aby przy tak niskich cenach jakie mamy jakoś wychodzić panie „żeldrob” na swoje Wink

żeldrob napisał:
Tynkarstwo mówisz???? A co masz jakąś praktykę w budownictwie? Czy tylko betonowy łeb? Very Happy Kiedy jest kiepsko to jest i trzeba o tym mówić . Jeżeli odbierasz to jako narzekanie to Twój problem! Ale widzę , że Tobie nie przeszkadza to , że wielu z nas to rzw. partyzanci! Wstawiaja kiedy chycą i ile chcą . Na tydziń , dwa przed ubojem zgłaszają żywic do odbioru i jeszcze się dziwią , ze ubojnia przesuwa , nie chce odebrać bo np. żywca jest dużo , cena niska itd. Kurnik kosztuje 500-600tys. więc chcę żeby chociaż po 10 -15latach się zamortyzował i dobre ceny trwające miesiąc czy dwa mnie nie interesują . Chcę STABILIZACJI!!!!! Możesz to zrozumieć?
Powrót do góry
żeldrob

PostWysłany: 12:53 Sob 9 Wrz 2006    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tynkarstwo mówisz???? A co masz jakąś praktykę w budownictwie? Czy tylko betonowy łeb? Very Happy Kiedy jest kiepsko to jest i trzeba o tym mówić . Jeżeli odbierasz to jako narzekanie to Twój problem! Ale widzę , że Tobie nie przeszkadza to , że wielu z nas to rzw. partyzanci! Wstawiaja kiedy chycą i ile chcą . Na tydziń , dwa przed ubojem zgłaszają żywic do odbioru i jeszcze się dziwią , ze ubojnia przesuwa , nie chce odebrać bo np. żywca jest dużo , cena niska itd. Kurnik kosztuje 500-600tys. więc chcę żeby chociaż po 10 -15latach się zamortyzował i dobre ceny trwające miesiąc czy dwa mnie nie interesują . Chcę STABILIZACJI!!!!! Możesz to zrozumieć?
Powrót do góry
delfin

PostWysłany: 12:17 Sob 9 Wrz 2006    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Rynek drobiarski jak każdy inny…. raz jest dobrze a raz źle… ale skoro ty wiecznie narzekasz żeldrob z takim słownictwem to proponuję zmianę swojej profesji z drobiarstwa na np. tynkarstwo Wink

żeldrob napisał:
Ty , Delfin!!!!!!!!!!!!!!! Rynek dobrze znam i nie pitol , że sprzedając tuszkę po 3,60 i płacąc za żywiec 2,60 wychodzi się min. na zero !!!!!!!!!! To jest przy tych kosztach NIEMOŻLIWE!!!! Ci Wielcy odcinają kuponu od ceny letniej żeby / jak pisał wcześniej MEDOX / nową cenę kontraktacyjną wynegocjować jak najlepszą! Qur-a mać! Co to za kraj , w którym posrednik decyduje o cenie dla producenta nie licząc kosztow produkcji? TO POLSKA !!!!!!!!! Kraj cwaniaków , wyzyskiwaczy i wszelkiej maści swołoczy!!!
Powrót do góry
żeldrob

PostWysłany: 23:58 Pią 8 Wrz 2006    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ty , Delfin!!!!!!!!!!!!!!! Rynek dobrze znam i nie pitol , że sprzedając tuszkę po 3,60 i płacąc za żywiec 2,60 wychodzi się min. na zero !!!!!!!!!! To jest przy tych kosztach NIEMOŻLIWE!!!! Ci Wielcy odcinają kuponu od ceny letniej żeby / jak pisał wcześniej MEDOX / nową cenę kontraktacyjną wynegocjować jak najlepszą! Qur-a mać! Co to za kraj , w którym posrednik decyduje o cenie dla producenta nie licząc kosztow produkcji? TO POLSKA !!!!!!!!! Kraj cwaniaków , wyzyskiwaczy i wszelkiej maści swołoczy!!!
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum PPR Strona Główna -> Drobiarstwo Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 2142, 2143, 2144 ... 2165, 2166, 2167  Następny
Strona 2143 z 2167

Skocz do: