Witamy, aby się zarejstrować lub zalogować
skorzystaj z opcji dostępnych po prawej stronie.
Obecny czas to 03:40 Czw 24 Paź 2019

Cena brojlera
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 2143, 2144, 2145 ... 2211, 2212, 2213  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum PPR Strona Główna -> Drobiarstwo
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
vox11

PostWysłany: 13:57 Pon 12 Lut 2007    Temat postu: MIKO Odpowiedz z cytatem

Do MIKO
Kto tyle płaci?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Agri_Max

PostWysłany: 13:55 Pon 12 Lut 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

[quote="hodowca broilerow"]
Producent1 napisał:
Drodzy producenci drobiu!!! Proponuje zamiast oskarżać się nawzajem - kto wiecej zarabia???? Wolny rynek czy kontraktacja zrzeszyć się w mocne grupy producenckie. Ograniczyć produkcję do wielkości popytu. Mieć jeden rynek - nasz rynek i naszą produkcję sprzedawać przez cały rok w cenach opłacalnych. Chętnych zapraszam na forum do rzeczowej dyskusji. Czas zrobić wreszcze wspólnie coś dla siebie a jednocześnie dla wszystkich dobrego.
Idiotyczna konkurencja pomiędzy producentami do niczego dobrego nigdy nie doprowadzi. Proszę o podanie cen na Śląsku i w Małoposce.
Pozdrowiam i oczekuję na odpowiedź.
Wysłany: Czw Sty 25 22:28 GMT 2007 Temat postu: Grupa producencka

--------------------------------------------------------------------------------
Ulatwie Ci poszukiwania Smile
Wejdz na strone Inspekcji Weterynaryjnej i sciagnij sobie plik "2002_4 " - to jest lista wszystkich zatwierdzonych ferm drobiu z calej Polski . powinienes cos tam znalezc .Powodzenia w tworzeniu grupy . Daj znac jak Wam idzie. Ja tez musle o czyms takim.Podaje link : www.wetgiw.gov.pl/index.php?action=art&a_id=1767
Powrót do góry
hodowca broilerow

PostWysłany: 13:14 Pon 12 Lut 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Producent1 napisał:
Drodzy producenci drobiu!!! Proponuje zamiast oskarżać się nawzajem - kto wiecej zarabia???? Wolny rynek czy kontraktacja zrzeszyć się w mocne grupy producenckie. Ograniczyć produkcję do wielkości popytu. Mieć jeden rynek - nasz rynek i naszą produkcję sprzedawać przez cały rok w cenach opłacalnych. Chętnych zapraszam na forum do rzeczowej dyskusji. Czas zrobić wreszcze wspólnie coś dla siebie a jednocześnie dla wszystkich dobrego.
Idiotyczna konkurencja pomiędzy producentami do niczego dobrego nigdy nie doprowadzi. Proszę o podanie cen na Śląsku i w Małoposce.
Wysłany: Czw Sty 25 22:28 GMT 2007 Temat postu: Grupa producencka

--------------------------------------------------------------------------------

Poszukuje kontaktow z hodowcami kontraktujacymi z zakladami drobiarskimi Kozieglowy k/Poznania w celu zalozenia grupy producenckiej skupionej wokol tych zakladow drobiarskich.
Mysle ze wreszcie hodowcy dojrzeli do tego aby powolywac takie grupy w calej polsce...bo to jest jedyne wyjscie w obecnej sytuacji aby z hodowcami zaczeli sie liczyc zarowno zaklady drobiarskie jak i producenci pasz
Apeluje do wszystkich hodowcow w polsce aby porzucili animozje i niesnaski miedzy soba i zaczeli sie jednoczyc i organizowac w takie grupy...!!!!!
To jest frazes ale naprawde w jednosci jest potezna sila...im bardziej jestesmy rozdrobnieni i rozczlonkowani tym lepsza stanowimy pozywke dla wielkich korporacji drobiarskich i paszowych..
To ze maja hodowcy tak niepewna sytuacje teraz ..to jest tylko i wylacznie nasza wina!!!!!
pozdrawiam wszystkich
Taki apel wysłalem 25 stycznia .......i jak do tej pory to bez echa....wnioski nasuwaja sie same...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
falanus

PostWysłany: 12:37 Pon 12 Lut 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

czy m,yślicie że taka cena utrzyma się do połowy marca? jakie są wasze przewidywania?
pozdrawiam
Powrót do góry
miko

PostWysłany: 12:29 Pon 12 Lut 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dziś w nocy zdałem po 3,60 netto. Resztę wstępnie umówiłem na czwartek po 3,80:) pozdrawiam
Powrót do góry
kurka II

PostWysłany: 12:23 Pon 12 Lut 2007    Temat postu: Re: Cena żywca Odpowiedz z cytatem

Marioo napisał:
CZeść Małopolskie i Śląskie 3,60 i są braki.Pozdrawiam,narka.
Sląskie nie 3,6 tylko 3,4 -3,5 netto
Powrót do góry
ciulacz

PostWysłany: 12:19 Pon 12 Lut 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ale pieknie . kochani drobiarze utrzymajcie jeszcze cene z dwa tygodnie to i moze ja sie załapie Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing
Powrót do góry
Tadek

PostWysłany: 11:48 Pon 12 Lut 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jest 3.8 netto i rośnie
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer GG
Tadek

PostWysłany: 11:11 Pon 12 Lut 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Michał 24 napisał:
Dzięki Tadek za informacje teraz wiem jak rozmawiać z ubojniami Smile
cena 3.7 to minimum na początek dnia, Próbj więcej myślę że się uda.Też zdaje w tym tyg.,następne za 2 tyg.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer GG
Michał 24

PostWysłany: 11:01 Pon 12 Lut 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dzięki Tadek za informacje teraz wiem jak rozmawiać z ubojniami Smile
Powrót do góry
Tadek

PostWysłany: 09:56 Pon 12 Lut 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Michał 24 napisał:
Kto wie ile płcą na kaszubach ubojnie np. Gosz?? Z góry dzięki za odpowiedz.
3.7 i będzie wzrost
Powrót do góry
Michał 24

PostWysłany: 09:32 Pon 12 Lut 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kto wie ile płcą na kaszubach ubojnie np. Gosz?? Z góry dzięki za odpowiedz.
Powrót do góry
Marioo

PostWysłany: 08:58 Pon 12 Lut 2007    Temat postu: Cena żywca Odpowiedz z cytatem

CZeść Małopolskie i Śląskie 3,60 i są braki.Pozdrawiam,narka.
Powrót do góry
Producent1

PostWysłany: 08:20 Pon 12 Lut 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Powrót do góry
ciulacz

PostWysłany: 07:50 Pon 12 Lut 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

a jakie ceny w warm- maz? z gory dzieki. pozdrawiam.
Powrót do góry
2R

PostWysłany: 07:27 Pon 12 Lut 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

łódzkie podobno 3,8 netto i nie ma żywca Very Happy
Powrót do góry
Brojler kurzy

PostWysłany: 06:46 Pon 12 Lut 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Marcin jesteś sfrystrowany chłoptać , którego szlag trafia , że ktoś zarabia . Jak mieliście cenę 2,4-,2,5 to my dostawaliśmy 2,1 , ale kupowaliśmy ptaka po 80 gr. a nie po 1,24 i paszę po 700 , a nie po 800 . Odpowiedz sobie mądrala czy miałeś wtedy lepiej od nas????? Jeszcze dodaj do tego klasyfikacje , strarty transportowe i także to , że my sprzedajemy kurczaki w wagach około 2,50 , a Wy znacznie mniejsze . Wyjdzie wulgarny cwaniaczku na to , że nic , a nic nie mieliście lepiej . Teraz jak wolny rynek płaci sporo powyżej 3 , a Ty jesteś w okolicach zera albo jeszcze mniej zaczynasz robić się nerwowy i bluźnisz . Częściowo Cię rozumiem no bo jeżeli przez rok nie można zarobić to rzeczywiście można być sfrustrowanym. Popatrz po ile Twój odbiorca sprzedaje tuszki i elementy . Jestem pewien , że spokojnie też mogą dać cenę 3,20 tylko , że jak się ma kontrahentów frajerów to po co dawać im więcej niż 2,70? Tylko głupi nie wykorzysta tego , że z idiotą współpracuje!!!
Powrót do góry
żeldrob

PostWysłany: 06:33 Pon 12 Lut 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

[quote="marcin z siedlec"]pomyliłem się
marcin z siedlec napisał:
P

żeldrob napisał:
kurka II napisał:
!
To życie się pomyliło kiedy zostałeś poczęty! Dno poniżej szamba i 10 metrów mułu . Prośba do Admina: wywal go z forum bo dyskusje na takim poziomie niczego nie wnoszą do tematu!!!
Powrót do góry
kurka II

PostWysłany: 05:54 Pon 12 Lut 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No ładnie!! Jeżeli hodowcy to ludzie na Twoim poziomie (nie obrażając nikogo bo paru inteligentmych wypowiada sie na tym forum) to nie dziwota że w drobiarstwie polskim jest jak jest.
P IE R D O L SI Ę P O K E MO N I E J A K B Y L O P O 3 Z Ł T O B Y Ł O L E P I E J????
N a to sobie odpowiedźcie pojebańce wolnorynkowe. To wy jebiecie ceny takim pojebanym wstawianiem tzn jaki idzie to wszydcy a jak nie to kazdy (słowo zostało usunięte) wykłada a ci co mają umowy to wtedy dostają w dupe. I nie pierdolcie mi tu kto ma kase żeby kupić paszę za hajs albo na termin bo to wy kurwy jestwście temu winne że tak jest w drobiu pojebane. Co (słowo zostało usunięte) prawda w oczy kole, wszystko zwalicie znowu na kontraktowcóe. Indykpol Lublin 2,75+Vat a wam wolni (słowo zostało usunięte) do tego znowu będziecie jurwy włosy rwać jak będzie 2zł i dobrze wam tak.

żeldrob napisał:
kurka II napisał:
Jak czytam te bajki to niewiem czy mam się śmiać czy płakać. Prawda jest taka, że hurtownie i zakłady rozbioru skupują kuczaka od południowych sąsiadów w każdej ilości i w normalnej cenie. Kiedy nauczycie się że cena 5,oo zł za ubitego jest u nas nie do przejścia. Tymi podwyżkami sami sobie szkodzicie!!!!
A jak wg Ciebie cena jest normalną? W tej chwili to same ubojnie nakręcają cenę . Chcąc robić uboje po prostu proponują to co proponują . Hodowcy jak zawsze mają wielkie gó--o do powiedzenia . No może troszeczkę mogą się potargować . Cena "zerowa" przy paszy na termin około 1tys./tona i, piskalku około 1,20 , spożyciu / jakoś ostatnio dziwnie zwiększonym / około 1,90 , podwyżkach prądu o 12% itd,itd - oscyluje w granicach 3 złote . Ubojnie twierdzą , że im droższy żywiec tym większa różnica pomiędzy jego kupnem , a sprzedażą tuszki . Ponoć przy cenie żywca 2,50 tuszkę można sprzedać za 3,80 - 4,00 . Ale już przy cenia żywca 3,20 ta tuszku musi??? kosztować minimum 5! Czy tak jest ? Nie wiem! Nie liczę kosztów ubojni , handlarzy , paszarni czy wylęgarni . Mnie intertesują moje koszty i wiem , że jeżeli dzisiaj będę sprzedawał poniżej 3,20 to po prostu nie zarobię nawet na jkedzonko. I nie jest to winą hodopwcy , że pszenica kosztuje 700 czy ile tam! Nie jest winą hodowców , że nie ma jaja wylęgowego i wylkęgarnie zaczynają szaleć z cenami . Hodowca w tym całym łańcuszku nie ma nic do powiedzenia więc jak ma okazję zarobić to niech zarabia , a Ty śmiej się albo płacz! Co wolisz! Osobiście uważam ceną 3,60 za anormalną , ale jak pomyslę , że cena około 2-2,10 "uszczęśliwiała" nas przez wiele miesięcy to powinno być przez pół roku non stop 4!!!!!!!!! Tak na marginesie: czy cena 2,70 gwrantująca ZAJEBISTE STRATY , a którą mają kontraktowcy dużych ubojni jest dla Ciebie normalną? Z tego co piszesz wnioskuję , że jest fajnie jak ciągle mamy w d-pę!
Powrót do góry
2R

PostWysłany: 23:36 Nie 11 Lut 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

kurka II

Wysłany: Sob Lut 10 10:55 GMT 2007 Temat postu:

Nie chodzi mi o to żeby hodowcy tracili i myślę że cena żywca 3,2 jest ceną normalną tylko że jak już uzyskacie te 3,2 to chcecie więcej i więcej bez opamiętania. Musicie wiedzieć kiedy powiedzieć STOP i utrzymać np. tą cenę jakiś czas aż wszyscy się przyzwyczają!!!!

A kto widział STOP przy cenie 2,20 w zeszłym roku czy 1,8 w okresie ptasiej grypy? czy ktoś wtedy mówił o cenie minimalnej? o cenie która pokryje koszty produkcji, że nie powinno być niżej kosztów produkcji? idz i powiedz to prawnikom , lekarzom , notariuszom, stomatologom niech coś zrobią taniej !!! potrzebowałem załatwić cos u notariusza w sobotę dzwoniłem do pięciu i wiesz co odpowiadali? że sobota jest dla rodziny!!! a w poniedziałek za 30 minut słuchania jak pani czyta akt notarialny zapłacilem 2000 zł.
Powrót do góry
marcin z siedlec

PostWysłany: 22:57 Nie 11 Lut 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

pomyliłem się chodziło o 2zł, żeby jakas (słowo zostało usunięte) z was nie pomyślała sobie czegoś tam

P IE R D O L SI Ę P O K E MO N I E J A K B Y L O P O 3 Z Ł T O B Y Ł O L E P I E J????
N a to sobie odpowiedźcie pojebańce wolnorynkowe. To wy jebiecie ceny takim pojebanym wstawianiem tzn jaki idzie to wszydcy a jak nie to kazdy (słowo zostało usunięte) wykłada a ci co mają umowy to wtedy dostają w dupe. I nie pierdolcie mi tu kto ma kase żeby kupić paszę za hajs albo na termin bo to wy kurwy jestwście temu winne że tak jest w drobiu pojebane. Co (słowo zostało usunięte) prawda w oczy kole, wszystko zwalicie znowu na kontraktowcóe. Indykpol Lublin 2,75+Vat a wam wolni (słowo zostało usunięte) do tego znowu będziecie jurwy włosy rwać jak będzie 2zł i dobrze wam tak.

żeldrob napisał:
kurka II napisał:
Jak czytam te bajki to niewiem czy mam się śmiać czy płakać. Prawda jest taka, że hurtownie i zakłady rozbioru skupują kuczaka od południowych sąsiadów w każdej ilości i w normalnej cenie. Kiedy nauczycie się że cena 5,oo zł za ubitego jest u nas nie do przejścia. Tymi podwyżkami sami sobie szkodzicie!!!!
A jak wg Ciebie cena jest normalną? W tej chwili to same ubojnie nakręcają cenę . Chcąc robić uboje po prostu proponują to co proponują . Hodowcy jak zawsze mają wielkie gó--o do powiedzenia . No może troszeczkę mogą się potargować . Cena "zerowa" przy paszy na termin około 1tys./tona i, piskalku około 1,20 , spożyciu / jakoś ostatnio dziwnie zwiększonym / około 1,90 , podwyżkach prądu o 12% itd,itd - oscyluje w granicach 3 złote . Ubojnie twierdzą , że im droższy żywiec tym większa różnica pomiędzy jego kupnem , a sprzedażą tuszki . Ponoć przy cenie żywca 2,50 tuszkę można sprzedać za 3,80 - 4,00 . Ale już przy cenia żywca 3,20 ta tuszku musi??? kosztować minimum 5! Czy tak jest ? Nie wiem! Nie liczę kosztów ubojni , handlarzy , paszarni czy wylęgarni . Mnie intertesują moje koszty i wiem , że jeżeli dzisiaj będę sprzedawał poniżej 3,20 to po prostu nie zarobię nawet na jkedzonko. I nie jest to winą hodopwcy , że pszenica kosztuje 700 czy ile tam! Nie jest winą hodowców , że nie ma jaja wylęgowego i wylkęgarnie zaczynają szaleć z cenami . Hodowca w tym całym łańcuszku nie ma nic do powiedzenia więc jak ma okazję zarobić to niech zarabia , a Ty śmiej się albo płacz! Co wolisz! Osobiście uważam ceną 3,60 za anormalną , ale jak pomyslę , że cena około 2-2,10 "uszczęśliwiała" nas przez wiele miesięcy to powinno być przez pół roku non stop 4!!!!!!!!! Tak na marginesie: czy cena 2,70 gwrantująca ZAJEBISTE STRATY , a którą mają kontraktowcy dużych ubojni jest dla Ciebie normalną? Z tego co piszesz wnioskuję , że jest fajnie jak ciągle mamy w d-pę!
Powrót do góry
marcin z siedlec

PostWysłany: 22:56 Nie 11 Lut 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

żeldrob napisał:
kurka II napisał:
Powrót do góry
2R

PostWysłany: 21:35 Nie 11 Lut 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

kurka II napisał:

no to niech skupią w ciągu tygodnia wszystko od nich a póżniej my będziemy sprzedawac do nich nasz towar w nowych wyzszych cenach!. kurczak na slowacji ,kosztuje w promocji w przeliczeniu na pl jakies 7,5zl. filet ok 23,0 zl.
Powrót do góry
Agri_Max

PostWysłany: 13:21 Nie 11 Lut 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam ! Jaka cena na poniedzialek w lodzkim ? Ile placa Piorkowscy , Mison -Ławy , Kolonia Zawada , Boguslawski itp. Pozdro
Powrót do góry
kol

PostWysłany: 17:47 Sob 10 Lut 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wolę być wolnorynkowcem. Pamiętam jak z ZD przyjechali, sprawdzali czy jakaś pajęczyna nie wisi, kazali wokół kurnika róże sadzić. Teraz mam gdzieś. A ekonomia ekonomią. Nie narzekam. Raz na wozie raz pod wozem.
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum PPR Strona Główna -> Drobiarstwo Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 2143, 2144, 2145 ... 2211, 2212, 2213  Następny
Strona 2144 z 2213

Skocz do: