Witamy, aby się zarejstrować lub zalogować
skorzystaj z opcji dostępnych po prawej stronie.
Obecny czas to 13:08 Nie 22 Wrz 2019

Cena brojlera
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 2153, 2154, 2155 ... 2200, 2201, 2202  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum PPR Strona Główna -> Drobiarstwo
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
ksiaze

PostWysłany: 12:59 Czw 14 Gru 2006    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Generał napisał:
Właśnie dzisiaj skończyłem sprzedaż, średnia cena wyszła mi 2,4o brutto.Po podliczeniu moich kosztów wyszło mi na zero,zaznaczam że sam robię pasze,i zima jest łagoda.Odmówiłem 2 styczniowe wstawienia, bo jak widzę na swoim terenie wszyscy wstawiają bez opamiętania(TYTANIK TONIE A ORKIESTRA GRA)

tez odmowilem i mam w dupie chowanie na jakis czas
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
medox

PostWysłany: 08:56 Czw 14 Gru 2006    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

delfin napisał:
Fenomen polskiego drobiarstwa :) Nikomu się nie opłaca a wszyscy hodują :) Medox...Żeldrob...I inni nawoływacze do tego by nie wstawiać nowych partii.... pochwalcie się!! kiedy teraz macie wstawienie?? Każdy koszty ma inne ale gwarantuje wam, że sytuacja może poprawi się ale dopiero na wiosnę.... w styczniu , lutym, marcu nigdy nie było ceny a w tym czasie na pewno nie będzie cudu.... Trzymta się i zaciskajcie paski :)

Kiedy ja wstawiam? 9 Styczeń.Gdybyś czytał to wcześniej już pisałem
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Yon

PostWysłany: 06:57 Czw 14 Gru 2006    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A ile wychodzi Ci koszt paszy (jak sam robisz) i zużycie ?
Opolskie ZD 2,40 netto. Taką cenę minimalną gwarantują na wstawienia na styczeń i chyba nie mają chętnych do wstawień. Wiem, że z okolic Prochowic też kupują. W grudniu płacili 2.50+vat.

Generał napisał:
Właśnie dzisiaj skończyłem sprzedaż, średnia cena wyszła mi 2,4o brutto.Po podliczeniu moich kosztów wyszło mi na zero,zaznaczam że sam robię pasze,i zima jest łagoda.Odmówiłem 2 styczniowe wstawienia, bo jak widzę na swoim terenie wszyscy wstawiają bez opamiętania(TYTANIK TONIE A ORKIESTRA GRA)
Powrót do góry
delfin

PostWysłany: 20:25 Sro 13 Gru 2006    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Fenomen polskiego drobiarstwa Smile Nikomu się nie opłaca a wszyscy hodują Smile Medox...Żeldrob...I inni nawoływacze do tego by nie wstawiać nowych partii.... pochwalcie się!! kiedy teraz macie wstawienie?? Każdy koszty ma inne ale gwarantuje wam, że sytuacja może poprawi się ale dopiero na wiosnę.... w styczniu , lutym, marcu nigdy nie było ceny a w tym czasie na pewno nie będzie cudu.... Trzymta się i zaciskajcie paski Smile
Powrót do góry
Generał

PostWysłany: 16:54 Sro 13 Gru 2006    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Powrót do góry
medox

PostWysłany: 10:31 Sro 13 Gru 2006    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Staf 58 oczywiście że cena jest jeszcze za wysoka.Stary skoro dalej tylu chętnych na wstawienia w styczniu (bo coraz więcej ciekawych rzeczy się dowiaduje) i mało tego te pisklęta będą w normalnych wcale nie niskich cenach! bo brakuje jaj.No to znaczy że jest jeszcze za drogo ze jeszcze nie dotarło!
Jajka na wylęgi na początek stycznia już w aparatach!(np nasadzone dzis wyjdą 3stycznia nasadzone jutro 4 stycznia itd)Już tego się nie zmieni.I to są normalne jaja bo nasadzenia idą na maxa.Teraz powinno d.o.j.e.ba.c na 1.80 brutto i trzymać się tak non stop.
Ciekawe czy coś by dotarło?Pewnie nie
Powrót do góry
Ray

PostWysłany: 08:41 Sro 13 Gru 2006    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A zeby bylo ciekawiej pasze w gore.Golpasz pyknal o 30 zlotych.Najpierw utargowalem ladne ceny a po dwoch dostawach dociagneli do poziomu innych.A spotkanie wczorajsze Zwiazku hodowcow jak zwykle nic nie wnioslo.Frekwencja slaba wiec widoczonie nie jest tak zle.Jedno co postanowilem to zapisac sie do zwiazku w celu odprowadzania skladek, bo jedno co do mnie dotarlo to fakt, ze zwiazek bez czlonkow i skladek nic nie moze zrobic, bo wszystko kosztuje nawet glupie spotkanie przy kawie. Chociaz myslalem ze cos konkretniej o planach wyjscia z tego marazmu bedzie. Jakies rozwiazania, pomysly. Najgorsze jest to ze interesy hodowcow zakontraktowanych a wolnorynkowych tez sa inne. JA nadal twierdze ze tylko skonsolidowanie hodowcow przy danej ubojni - tak jak to probuja robic przy animexie, moze doprowadzic do powaznego nas traktowanie przez ubojnie.
Powrót do góry
An

PostWysłany: 00:32 Sro 13 Gru 2006    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zbig, DM i Wam podobni. Dość tego. to forum czytają także ludzie mający pewien poziom. Dość tego rynsztoku.Nie rozumiem, jak dorośli ludzie , mający o sobie wysokie mniemanie mogą się tak zachowywać. Wstyd, panowie. Co gorsza, wstyd ten rozciągacie na całą branżę drobiarską. Nie życzę sobie, abym był utożsamiany z podobnymi do Was zoofilami. Popracujcie także nad ortografią, albo przynajmniej zainstalujcie stosowny program korygujący. Jak macie coś do siebie, to idźcie na "ubite", a to forum zostawcie dla rozumniejszych i przede wszystkim kulturalniejszych hodowców. Kaszuby od wczoraj 2,20 netto. Pozdrowienia dla normalnych.
Powrót do góry
STAF58

PostWysłany: 22:50 Wto 12 Gru 2006    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ludzie i wy sie dziwicie ze na tym forum tylko kilka osób pisze,przeczytajcie na spokojnie swoje wypociny i odpowiedzcie sobie na pytanie jak może być dobrze skoro zamiast się jednoczyc wy sobie do gardeł skaczecie.Acha i myśle że Medox ma racje 2,2 to jeszcze za dużo powinno zjechać na1,8 to może zaczniecie zachowywać sie jak ludzie.
Powrót do góry
Agro

PostWysłany: 20:46 Wto 12 Gru 2006    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Małopolska - 2,1 - 2,2 brutto i nie chcą brać - pasze od dziś znowu do góry o 20 zł
Powrót do góry
Kogut59

PostWysłany: 20:28 Wto 12 Gru 2006    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

medox napisał:
A może coś o cenach?Ktoś mnie beształ ,że pisze głupoty a to miejsce do pisania o cenach.No to pochwalcie sie jak juz nawaliliscie tyle kurczaczków i zamawiacie pisklęta na styczeń na maxa po ile sprzedajecie?

Wielkopolska - wolny rynek bez zmian 2.20 netto Rolling Eyes
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
medox

PostWysłany: 20:22 Wto 12 Gru 2006    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A może coś o cenach?Ktoś mnie beształ ,że pisze głupoty a to miejsce do pisania o cenach.No to pochwalcie sie jak juz nawaliliscie tyle kurczaczków i zamawiacie pisklęta na styczeń na maxa po ile sprzedajecie?
Powrót do góry
Gall

PostWysłany: 12:50 Wto 12 Gru 2006    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam
Kolego Tasin nie wiem czy wolno ale jest to dostepne w internecie.Jesli chodzi o brojlery tez jest dluga lista hodowcow z Polski
Pozdrawiam
Powrót do góry
K6

PostWysłany: 09:42 Wto 12 Gru 2006    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Miało spadać, a rośnie dolnośląskie 2,40 netto
Powrót do góry
Zbig

PostWysłany: 07:33 Wto 12 Gru 2006    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

DM napisał:
Pozdrawiam i popieram Koguta59 ,hodowce123 i delfina, ja też wstawiam i myśle że nie stracimy.Słabi i mali muszą zająć się czymś innym,może wtedy na rynku będzie jakaś stabilizacja.
Jak na tym rynku będą takie psie pomioty jak ty to nigdy nie będzie stabiliz\acji . Po wykluciu takiego bękarta weterynarz powinien go uśpić! Nie wiem jakim cudem ciebie pominał!
Powrót do góry
hodowca broilerow

PostWysłany: 23:13 Pon 11 Gru 2006    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

i ja tez wstawiam...nie splacam kredytow...robie przedplate na pasze na caly rzut i mam ja taniej o 40 zl..mam super wyposazony kurnik i w zwiazku z tym robie dobre wyniki i ..mam nadzieje ze sie zrobi naturalna selekcja.... Surprised
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
DM

PostWysłany: 22:05 Pon 11 Gru 2006    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Pozdrawiam i popieram Koguta59 ,hodowce123 i delfina, ja też wstawiam i myśle że nie stracimy.Słabi i mali muszą zająć się czymś innym,może wtedy na rynku będzie jakaś stabilizacja.
Powrót do góry
delfin

PostWysłany: 20:37 Pon 11 Gru 2006    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

I ja też nie zamierzam rezygnować. Wstawiam 100 % obsady:) Nie ma to jak wyższy poziom adrenaliny Smile Prawie jak bungee Very Happy

Kogut59 napisał:
hodowca123 napisał:
Ja tez wstawiam... Smile Nie straszą mne niskie ceny.... mam tyle kasy, że w razie czego mam z czego dokładać....aha i nie mam kredytów... więc zobaczymy kto przetrzyma Smile hehehe!!!

medox napisał:
Nie przesunąlęm wstawiam po świętach bo jak pisałem wcześniej jadę do bólu.Zobaczymy ilu wytrzyma.Jedyne co zrobię to zrealizuję swój pomysł i wsadzę 10 procent mniej.

I ja wstawiam po świętach , lubię ostrą jazdę . Cena na wolnym rynku u nas dzisiaj 2.10-2.20 netto z tendencją spadkową. Laughing
Powrót do góry
Kogut59

PostWysłany: 19:40 Pon 11 Gru 2006    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

hodowca123 napisał:
Ja tez wstawiam... Smile Nie straszą mne niskie ceny.... mam tyle kasy, że w razie czego mam z czego dokładać....aha i nie mam kredytów... więc zobaczymy kto przetrzyma Smile hehehe!!!

medox napisał:
Nie przesunąlęm wstawiam po świętach bo jak pisałem wcześniej jadę do bólu.Zobaczymy ilu wytrzyma.Jedyne co zrobię to zrealizuję swój pomysł i wsadzę 10 procent mniej.

I ja wstawiam po świętach , lubię ostrą jazdę . Cena na wolnym rynku u nas dzisiaj 2.10-2.20 netto z tendencją spadkową. Laughing
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
hodowca123

PostWysłany: 18:54 Pon 11 Gru 2006    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

medox napisał:
Powrót do góry
medox

PostWysłany: 15:58 Pon 11 Gru 2006    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Powrót do góry
hybro2

PostWysłany: 11:58 Pon 11 Gru 2006    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Medox czy przesunąłeś zasiedlenie powiedzmy na koniec stycznia?Czy prawidłowo wykorzystujesz swoją wiedzę?Bo jak nic nie zrobiłeś (wiedziałeś o nadwyżce od dawna) i zostałeś przy starym terminie to o co chodzi w Twoich tekstach?Pozdrawiam.
Powrót do góry
medox

PostWysłany: 10:54 Pon 11 Gru 2006    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Każdy ma zapasy i dobrze wie że i tak pękniesz.
Ja bym proponował coś innego.W grudniu było b.mało wstawień bo przesunęli się na styczeń ze wstawieniami,teraz kurczaka masa chyba każdy już o tym wie i ta masa jak się wysprzeda też wstawi w styczniu i nikt nie odpuszcza bo dzwoniłem po wylęgarniach i idą duże nakłady jaj,nawet nie macie co liczyć na duże obniżki w wylęgrarniach bo za dużo jaj nie ma,ponoć nawet są braki.Szczerze mówiąć w szoku byłem jak mi to wszyscy mówili.
To wszystko wyjdzie w lutym.W lutym NIGDY nie było ceny to nawet gorszy miesiąc niż wrzesień.Nie ma prac sezonowych ludzie ponoszą duże koszty ogrzewanie i nie mają pieniędzy!
NIE DA SIE POWSTRZYMAC JUZ WSTAWIEN bo od tego tygodnia nakłady jaj bardzo mocno rosną ale spróbujcie chociaż zmniejszyć wstawienia choćby o 10%.Zamiast 20 wstaw 18 Zamiast 40 wstaw 36 Zamiast 100 wstaw 90 itd.
Nie ma szans przy tych wstawieniach na zarobek w lutym wiec wstawiajac mniej niczym nikt nie ryzykuje najwyzej mniej straci!Czy to tak ciezko pojac?
Czy pamietacie jak pisalem ze to beda czarne swieta.Pamietacie jak ktos odpisywal ,ze pewnie sam wstawiam i strasze i wcale nie ma duzo kury na swieta?Niech kazdy zada sobie troche trudu wychyli leb z kurnika, podzwoni,zbada rynek to sam sie przekona czy mam racje.
Zrobcie jak uwazacie,ja uwzam ze w lutym moze byc ponizej 1.80brutto.
To tyle,pozdrawiam
Powrót do góry
Producent1

PostWysłany: 09:43 Pon 11 Gru 2006    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A może by tak wstrzymać sprzedaż kurczka na 48 godzin. Wtedy zobaczymy ile jest w stanie zapłacić tzw "wolny rynek". W innym przypadku to dopiero po przymusowym zaprzestaniu produkcji ( bankructwo ) cena na żywiec drobiowy zostanie odbudowana. Przemyślcie to. Pozdrowiam.
Powrót do góry
An

PostWysłany: 23:38 Nie 10 Gru 2006    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jakie ceny na Kaszubach? Jakie przewidywania?
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum PPR Strona Główna -> Drobiarstwo Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 2153, 2154, 2155 ... 2200, 2201, 2202  Następny
Strona 2154 z 2202

Skocz do: