Witamy, aby się zarejstrować lub zalogować
skorzystaj z opcji dostępnych po prawej stronie.
Obecny czas to 07:02 Nie 31 Maj 2020

Cena brojlera
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 2216, 2217, 2218 ... 2373, 2374, 2375  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum PPR Strona Główna -> Drobiarstwo
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
rufus

PostWysłany: 19:14 Nie 4 Lis 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

An napisał:
Rufus, a VAT w pisklęciu,paszy, oleju opałowym, energii, usługach wet. etc.,etc. to Twoje prezenty czy krasnoludki. Nie pisz chłopie bzdur.

grogi/a An. Proszę czytaj dokładniej posty gdyż pisano(rozpoczynający wątek) o vacie uzyskanym z sprzedaży czyli Vacie który otrzymujemy a nie Vacie który płacimy kupując substraty o których Ty piszesz.
Masz zły dzień ?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
An

PostWysłany: 17:28 Nie 4 Lis 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Rufus, a VAT w pisklęciu,paszy, oleju opałowym, energii, usługach wet. etc.,etc. to Twoje prezenty czy krasnoludki. Nie pisz chłopie bzdur.
Powrót do góry
ksiaze

PostWysłany: 17:27 Nie 4 Lis 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Brojler kurzy napisał:
Tasin napisał:
Jeśli chodzi o pisklę to niedawno pisałam. Od jakiś 2 tygodni 1,21 zł netto ze szczepieniem na IB - hodowcy z mojego rejonu, znajomi płacą do nawet 1,40 netto (gotówką, ja mam na termin) tylko nie wiem ile szczepień stosują, bo to różnie bywa. Wcześniej przez bardzo długi czas płaciliśmy 1,14 zł netto ze szczepieniem na IB.
A pasza, w zależności od wytwórni od 1150 zl do gdzieś chyba 1190 zł netto. Te ceny są przy terminie 30 dni po uboju kurcząt. Takie ceny mają hodowcy u nas w regionie jeśli płacą gotówką. Jeśli bym chciała płacić gotówką to mam o jakieś do 5% taniej.
Na jakość nie narzekam, oddaję ptaki zawsze przez skończeniem 6 tygodnia życia osiągając wagi około 2-2,10 kg przy spożyciu 1,75-1,90 na 1 kg przyrostu. Nie mam problemu z biegunkami, na kurniku suchutko jak pieprz nawet jak na dworzu mgły i leje deszcz.

Dzięki za ceny , na których bazowałem robiąc kalkulację rzutu -stado 20tys / up. 4%
- pisklaki około 25tys. PLN
-pasza / przyjąłem najniższą cenę gotówkową czyli ok. 1130PLN brutto i zpożycie na poziomie 1,82kg / około 82083tys.PLN
-opał , doktor/ w tym szczcepienia gumboro / około 9tys.PLN
-inne stałe bez amortyzacji poziom od 12do 14tys. PLN / nie liczę obsługi bankowej /
po podliczeniu wg Twoich cen i wyników koszty wychodzą na poziomie około 130tys. - przy średniej wadze 2,10 koszt jednego kg to 3,25!!!!! I zaznaczam , że nie liczyłem klasyfikacji , strat na taśmie czyli , powiem to po raz kolejny nie są to wszystkie koszty!!!!!! Mając cenę 3,16 netto Twój pseudozysk wynosi 3,318 - 3,16 = 0,158gr.
Pomyśl więc jeszcze o kosztach , o których napisałem powyżej i zastanów się czy faktycznie zarabiasz ? Jeżeli odpowiesz twierdząco to już wiem dlaczego przedstawiciele Drobimexu głoszą wszem i wobec , że ich hodowcy zarabiają nawet wtedy kiedy inni dokładają . To już jest chyba pierwszy CUD nowej ekipy rządzącej .

zgadzam sie z Toba dlatego cena na wolnym nie idzie bo drobimex pcha tania tuszke bo ma hodowcow bogatych i wspieraja zaklad...LUDZIE ZACZNIJCIE MYSLEC!! jedziemy na jednym wozie..
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
rufus

PostWysłany: 17:19 Nie 4 Lis 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

na Kaszubach oficjalnie 3,5 i nikt do mnie nie wydzwania . Mam nadzieję że to ja mam złe info i cena 3,6-3,7 jest bardziej prawdziwa.no ale już przy 3,7 zaczyna być rentownie Smile
a propos wyliczeń Tasin : Bez złośliwości : czasami jest tak że dopiero po dłuższym czasie okazuje sie że biznes jest nie rentowy (winaka to z molochu jakim jest kurnik).Liczysz pewnie koszta bieżące a trzeba pamiętać o amortyzacji .Ja np musiałem zakupić gospodarstwo bo nie odziedziczyłem(+ renowacja +zmiany) . niestety cena lekko powyżej 3 oraz dodatkowo waga 2,1kg na 100% daje straty ! Proszę Cie policz raz jeszcze koszta .Jeśli Ty masz racje to bardzo sie cieszę bo to oznacza dla mnie, że jestem bogaty .Pozdrawiam Shocked
Powrót do góry
rufus

PostWysłany: 16:47 Nie 4 Lis 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

[quote="METAN"][quote="pawell3131"]witajcie!!!!! na wstępie wszyscy forumowicze ceny podajemy tylko netto !!!! bo kto z nas widział vat . toż to podatek dla Państwa który w kosztach każdy oddaje w zębach. łódzkie 3.50 ba
tu się mylisz bo trzeba być tzw'vat-owcem " ,żeby płacić VAT.(ja nie płacę i vat jest moim zyskiem)
Powrót do góry
Brojler kurzy

PostWysłany: 16:17 Nie 4 Lis 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tasin napisał:
Jeśli chodzi o pisklę to niedawno pisałam. Od jakiś 2 tygodni 1,21 zł netto ze szczepieniem na IB - hodowcy z mojego rejonu, znajomi płacą do nawet 1,40 netto (gotówką, ja mam na termin) tylko nie wiem ile szczepień stosują, bo to różnie bywa. Wcześniej przez bardzo długi czas płaciliśmy 1,14 zł netto ze szczepieniem na IB.
A pasza, w zależności od wytwórni od 1150 zl do gdzieś chyba 1190 zł netto. Te ceny są przy terminie 30 dni po uboju kurcząt. Takie ceny mają hodowcy u nas w regionie jeśli płacą gotówką. Jeśli bym chciała płacić gotówką to mam o jakieś do 5% taniej.
Na jakość nie narzekam, oddaję ptaki zawsze przez skończeniem 6 tygodnia życia osiągając wagi około 2-2,10 kg przy spożyciu 1,75-1,90 na 1 kg przyrostu. Nie mam problemu z biegunkami, na kurniku suchutko jak pieprz nawet jak na dworzu mgły i leje deszcz.

Dzięki za ceny , na których bazowałem robiąc kalkulację rzutu -stado 20tys / up. 4%
- pisklaki około 25tys. PLN
-pasza / przyjąłem najniższą cenę gotówkową czyli ok. 1130PLN brutto i zpożycie na poziomie 1,82kg / około 82083tys.PLN
-opał , doktor/ w tym szczcepienia gumboro / około 9tys.PLN
-inne stałe bez amortyzacji poziom od 12do 14tys. PLN / nie liczę obsługi bankowej /
po podliczeniu wg Twoich cen i wyników koszty wychodzą na poziomie około 130tys. - przy średniej wadze 2,10 koszt jednego kg to 3,25!!!!! I zaznaczam , że nie liczyłem klasyfikacji , strat na taśmie czyli , powiem to po raz kolejny nie są to wszystkie koszty!!!!!! Mając cenę 3,16 netto Twój pseudozysk wynosi 3,318 - 3,16 = 0,158gr.
Pomyśl więc jeszcze o kosztach , o których napisałem powyżej i zastanów się czy faktycznie zarabiasz ? Jeżeli odpowiesz twierdząco to już wiem dlaczego przedstawiciele Drobimexu głoszą wszem i wobec , że ich hodowcy zarabiają nawet wtedy kiedy inni dokładają . To już jest chyba pierwszy CUD nowej ekipy rządzącej .
Powrót do góry
Tasin

PostWysłany: 15:52 Nie 4 Lis 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Powrót do góry
ksiaze

PostWysłany: 14:34 Nie 4 Lis 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tasin napisał:
ola1 napisał:
Aż miło poczytać. Rolling Eyes
Droga Tasiu nie musisz się ze mną zgadzać ale na prawdę nie rozumie czemu jest lepiej na umowie zwłaszcza jeśli ma sie 1 lub 2 kurniki a w ogóle to jakie wy macie ceny na tych umowach (jeśli możesz się podzielić taką informacją) bo nie wierzę żeby rozgarnięty człowiek podpisał umowę minimalną np. 3,20 netto to po prostu mija się z celem. Sory ja mam po prostu przykład sąsiadów którzy mają umowę z ubojnią i raczej słabo na tym wychodzą.Paszę mają o 80 zł droższą niż ja (z tej samej wytwórni) a cenę żywca niższą i nie mam pojęcia jak wychodzą na swoje. Ja nigdy nie byłam na umowie więc wytłumaczcie mi jak to się robi żeby z tego żyć i jeszcze odłożyć bo trzeba być super specem żeby tego dokonać. Pozdrawiam wszystkich hodowców. Wink

W drobimexie cena w tej chwili to 3,16 zł netto.
Mamy najtańszą paszę w regionie i najtańsze pisklę w regionie-w tej chwili...
Piszę dlatego w tej chwili, ponieważ NIE PODPISUJEMY ŻADNYCH UMÓW Z CENĄ MINIMALNĄ Exclamation Nie wiem dlaczego tak myślicie Shocked
Cena jest zmienna raz w tygodniu są zbierane dane, które są dostępne dla każdego hodowcy, z 10 największych zakładów ubojowych w Polsce. I według tego ustalana jest cena na pisklę i żywiec na cały tydzień.

Nie bronie Drobimexu, ale żałuję, że nie zaczęłam współpracować z nimi wcześniej, ponieważ wolny rynek o mało nie doprowadził mnie do zakończenia zabawy w drobiarstwo i pozbawiłby źródła mojego utrzymania. Dlatego nigdy tam nie wróce, jeśli zmienię ubojnię, to tylko i wyłącznie na równie dużą jak Drobimex.

najtansza pasza to BIEGUNKA non stoper....na mieszalni nie oszukaja cen za zoze soja olej oszukaja tylko Ciebie sam robie pasze i cena growera mi wychodzi 1080 nie doliczajac cen pradu i stania jednego ludka...ale za to mam spokoj z biegunkami.....nie ma czegos takiego jak najtansza cena paszy.....idzie za tym jakosc tejze paszy a bralem pasze z roznych w firm az sie W.Q.R.W.I.L.E.M
Powrót do góry
Tadek

PostWysłany: 12:18 Nie 4 Lis 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

koko27 napisał:
proszę o podanie cen na jutro podkarpackie,małopolskie DZIĘKI

Kaszuby-3.6-3.7netto
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer GG
koko27

PostWysłany: 12:10 Nie 4 Lis 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

proszę o podanie cen na jutro podkarpackie,małopolskie DZIĘKI
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Brojler kurzy

PostWysłany: 00:27 Nie 4 Lis 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Brojler kurzy napisał:
A ja mam tylko pytnie odnośnie cen pisklaka i paszy . Po ile to masz? Nic więcej nie chcę wiedzieć!
To było pytanie do Tasim Exclamation
Powrót do góry
Brojler kurzy

PostWysłany: 00:08 Nie 4 Lis 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A ja mam tylko pytnie odnośnie cen pisklaka i paszy . Po ile to masz? Nic więcej nie chcę wiedzieć!
Powrót do góry
METAN

PostWysłany: 22:11 Sob 3 Lis 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tasin napisał:

Nie bronie Drobimexu, ale żałuję, że nie zaczęłam współpracować z nimi wcześniej, ponieważ wolny rynek o mało nie doprowadził mnie do zakończenia zabawy w drobiarstwo i pozbawiłby źródła mojego utrzymania. Dlatego nigdy tam nie wróce, jeśli zmienię ubojnię, to tylko i wyłącznie na równie dużą jak Drobimex.

mamy więc te same przykre doświadczenia , tyle , że przeżyte z innymi partnerami/TY wolny rynek , ja kontraktację/

u mnie średnio za ostatni rzut/sprzedany najtaniej w tym roku/:
pasza-1115/płatność 45dni czyli po rzucie/
pisklę-1,23/w tym szczepienie IB w wylęgarni/
średnia cena żywca - 3,34
wszystko ceny netto

zechciej się ustosunkować i wykazać wyższość umowy z Drobimexem- uwzględniając te 3,16- bo ja jej nie dostrzegam
Powrót do góry
W11

PostWysłany: 21:47 Sob 3 Lis 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tasin napisał:
ola1 napisał:
Aż miło poczytać. :roll:
Droga Tasiu nie musisz się ze mną zgadzać ale na prawdę nie rozumie czemu jest lepiej na umowie zwłaszcza jeśli ma sie 1 lub 2 kurniki a w ogóle to jakie wy macie ceny na tych umowach (jeśli możesz się podzielić taką informacją) bo nie wierzę żeby rozgarnięty człowiek podpisał umowę minimalną np. 3,20 netto to po prostu mija się z celem. Sory ja mam po prostu przykład sąsiadów którzy mają umowę z ubojnią i raczej słabo na tym wychodzą.Paszę mają o 80 zł droższą niż ja (z tej samej wytwórni) a cenę żywca niższą i nie mam pojęcia jak wychodzą na swoje. Ja nigdy nie byłam na umowie więc wytłumaczcie mi jak to się robi żeby z tego żyć i jeszcze odłożyć bo trzeba być super specem żeby tego dokonać. Pozdrawiam wszystkich hodowców. :wink:

Piszę dlatego w tej chwili, ponieważ NIE PODPISUJEMY ŻADNYCH UMÓW Z CENĄ MINIMALNĄ :!: Nie wiem dlaczego tak myślicie :shock:
Cena jest zmienna raz w tygodniu są zbierane dane, które są dostępne dla każdego hodowcy, z 10 największych zakładów ubojowych w Polsce. I według tego ustalana jest cena na pisklę i żywiec na cały tydzień.

Tasiu wobec tego mam pytanie. Czy jeszcze gdzieś pracujesz???
Powrót do góry
K6

PostWysłany: 20:31 Sob 3 Lis 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jaka cena u LANGNERA,ponąć płaci 3,20 , czy to prawwda?
Powrót do góry
kol

PostWysłany: 19:36 Sob 3 Lis 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

METAN napisał:
jak to "rozmowy o sexie" wyciszają nastroje i łagodzą obyczaje , proponuję od czasu do czasu powracać do tego tematu

dziś w nocy znajomy zdawał do Ilczaka po 3,65 netto

Z jakim terminem płatności? Podobno u Ilczaka płatności są do bani.
Powrót do góry
Tasin

PostWysłany: 19:31 Sob 3 Lis 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ola1 napisał:
Aż miło poczytać. Rolling Eyes
Droga Tasiu nie musisz się ze mną zgadzać ale na prawdę nie rozumie czemu jest lepiej na umowie zwłaszcza jeśli ma sie 1 lub 2 kurniki a w ogóle to jakie wy macie ceny na tych umowach (jeśli możesz się podzielić taką informacją) bo nie wierzę żeby rozgarnięty człowiek podpisał umowę minimalną np. 3,20 netto to po prostu mija się z celem. Sory ja mam po prostu przykład sąsiadów którzy mają umowę z ubojnią i raczej słabo na tym wychodzą.Paszę mają o 80 zł droższą niż ja (z tej samej wytwórni) a cenę żywca niższą i nie mam pojęcia jak wychodzą na swoje. Ja nigdy nie byłam na umowie więc wytłumaczcie mi jak to się robi żeby z tego żyć i jeszcze odłożyć bo trzeba być super specem żeby tego dokonać. Pozdrawiam wszystkich hodowców. Wink

Piszę dlatego w tej chwili, ponieważ NIE PODPISUJEMY ŻADNYCH UMÓW Z CENĄ MINIMALNĄ Exclamation Nie wiem dlaczego tak myślicie Shocked

Powrót do góry
zybin

PostWysłany: 17:31 Sob 3 Lis 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

... a zgadnijcie ile chcą jeszcze płacić panowie tacy jak : Kulus ,Chlebowski ,Brychcy aż 3.3 netto :shock: :shock: :shock: może jeszcze znajdą frajerów ,którzy nie są w temacie - żal mi ich
Powrót do góry
kurczak581

PostWysłany: 11:10 Sob 3 Lis 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

na kaszubach chyba zaczyna brakować żywca bo sami zaczynają dzwonić,a nigdy tego nie robia jak mają u siebie duzo,czy ktoś zna sytuację???? i cenę w ubojni Gosz i Mielewczyk???
Powrót do góry
W11

PostWysłany: 09:37 Sob 3 Lis 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ubojnie szukają kurczaka.Proponują 3,50netto i mówią że więcej dac nie mogą.Ale jak jesteś nieugięty płaca 3,70 netto.Bądzcie nieugięci!!
Powrót do góry
Ray

PostWysłany: 22:28 Pią 2 Lis 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

3,5 cena wywolawcza. Telefony zaczynaja dzwonic.
Powrót do góry
Brojler kurzy

PostWysłany: 21:44 Pią 2 Lis 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W11 napisał:
Brojler kurzy napisał:
W 11! Spadaj mały kmiocie Very Happy Sam prowokujesz do tego , żeby tak się do Ciebie zwracać! Chłopcze idź do lekarza , ale takiego od głowy Confused
Brojler widzę że u ciebie ciągle to samo!! Nie łapiesz kontekstu, więc spróbuję prościej. Wiesz co czeka cie jutro?-Kolejny dzień pracy dla kogoś innego.Kolejny dzień, w którym bedziesz drżał o swoja przyszłość. No chyba że podniesiesz to co masz na szyji i zaczniesz pracować dla siebie. Na początek przeczytaj post pawell3131.
Ziew.......................... Nawet już nie chce mi się więcej pisać bo jak grochem o ścianę . Skup się na temacie tej strony patafianie!
Kaszuby dzisiaj jeszcze 3,50 i jakoś nic więcej nie można utargować . Ale myslę , że za dwa, trzy dni będą musieli dać więcej .
Powrót do góry
kurczak581

PostWysłany: 21:37 Pią 2 Lis 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

gdzie płacą po 3,65zl za żywiec???bo kaszubi nadal naginają na 3,50
Powrót do góry
METAN

PostWysłany: 21:18 Pią 2 Lis 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

dzięki
też mam takie odczucia , bo coś bardzo żałują , że pon. to za wcześnie
Powrót do góry
Tadek

PostWysłany: 21:11 Pią 2 Lis 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

METAN napisał:
Tadek napisał:
Kaszuby-3.6-3.7netto
Braki żywca, przyszły tydzdzień wzrost

ceny , czy podaży żywca

Ceny
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer GG
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum PPR Strona Główna -> Drobiarstwo Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 2216, 2217, 2218 ... 2373, 2374, 2375  Następny
Strona 2217 z 2375

Skocz do: