Witamy, aby się zarejstrować lub zalogować
skorzystaj z opcji dostępnych po prawej stronie.
Obecny czas to 06:46 Wto 1 Gru 2020

Cena brojlera
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 2360, 2361, 2362 ... 2494, 2495, 2496  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum PPR Strona Główna -> Drobiarstwo
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
W11

PostWysłany: 10:10 Sro 3 Paź 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

METAN napisał:
Cyrusowa Wola-3,1 netto , tak samo Godzianów i straszą , że na koniec tygodnia może być 2,7
myślę , że sugestia Brojlera Kurzego jest trafna - to może być forma walki dużych ubojni z wolnym rynkiem i zmuszenia hodowców do przejścia na kontrakty/zwłaszcza tych słabszych finansowo , którym po "umoczeniu" nikt nie da paszy i piskląt w kredycie/
An napisał , że"problemem jest słaby popyt , a nie nadprodukcja"
jeśli rynkiem rządzi "prawo popytu i podaży" to dla utrzymania ceny słaby popyt należy zrównoważyć zmniejszeniem podaży /produkcji/ , co jeszcze niedawno robili Amerykanie topiąc nadwyżki zboża i kawy w Oceanie

zadzwoniłem do wylęgarni/dwie - z różnych regionów Polski/ , czy mogę zrezygnować ze wstawień/ 2 i 3 dekada pażdziernika - wychodzą na przełom listopada i grudnia/zaplanowane rok temu/
w odpowiedzi usłyszłałem , że nie ma sprawy , bo jest wielu chętnych a najwięcej na wstawienia w okresie 20.X-5.XI tzn na Święta
dlatego nie zarzucałbym MEDOXOWI paranoii" świątecznej" , a zastanowił się nad ograniczeniem wielkości wstawień

do "kontraktowiczów'- zastanówcie się , może lepiej teraz zerwać umowę by nie uzależnić się całkowicie od Zakładu/ póki jeszcze coś zostało z poprzednich rzutów/
przepraszam za długi wywód , ale ostatnio widzę ich sporo/niepotrzebnie z inwektywami/

pozdrawiam i życzę szczęścia/niezależnie od podjętych decyzji i terminów wstawień/
Metan czy nie przyszło ci do głowy że to ubojnie które liczą się na wolnym rynku próbują zabawić się w większych potentatów i chcą w końcowym rezultacie pozyskać tych słabych równierz na kontraktację? Jak wiem to obecnie duże ubojnie tj.KARCZEW , OPOLE,SZCZECIN są bardziej zainteresowane eksportem i związaną z tym ceną . Natomiast ubojnie z wolnego rynku chcą podzielić się tym co zostało i iść ich śladem . To świadczy o ich rozwoju np.ubojnia z Woli Cyrusowej.Taka sytuacja powoduje że bez żadnych oporów może dojść do zaniku wolnego rynku .Lecz subiektywne odczucia mówią mi, że to już nastąpiło.!!! Ale...........
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
medox

PostWysłany: 09:22 Sro 3 Paź 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

An gdzie ja pisałem o przetrzymywaniu jajka??????? :shock: :shock: Do głowy mi to nie przyszło.
A może jedną z przyczyn braków piskląt jest ilość nowo powstałych ferm w ostatnim czasie? Pomyślałeś o tym?Piskląt nie ma, ich cena jest z kosmosu a kurczak poniżej kosztów produkcji.Coś tu jednak chyba jest nie tak...
A co do reszty to nie chce mi sie już pisać.
Powrót do góry
W11

PostWysłany: 09:20 Sro 3 Paź 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ola1 napisał:
Jak dziś cena? są jakieś zmiany? może nawet na leprze ?
Wylęgarnie zaczynają być zaniepokojone ceną żywca !
Powrót do góry
METAN

PostWysłany: 09:17 Sro 3 Paź 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cyrusowa Wola-3,1 netto , tak samo Godzianów i straszą , że na koniec tygodnia może być 2,7
myślę , że sugestia Brojlera Kurzego jest trafna - to może być forma walki dużych ubojni z wolnym rynkiem i zmuszenia hodowców do przejścia na kontrakty/zwłaszcza tych słabszych finansowo , którym po "umoczeniu" nikt nie da paszy i piskląt w kredycie/
An napisał , że"problemem jest słaby popyt , a nie nadprodukcja"
jeśli rynkiem rządzi "prawo popytu i podaży" to dla utrzymania ceny słaby popyt należy zrównoważyć zmniejszeniem podaży /produkcji/ , co jeszcze niedawno robili Amerykanie topiąc nadwyżki zboża i kawy w Oceanie

zadzwoniłem do wylęgarni/dwie - z różnych regionów Polski/ , czy mogę zrezygnować ze wstawień/ 2 i 3 dekada pażdziernika - wychodzą na przełom listopada i grudnia/zaplanowane rok temu/
w odpowiedzi usłyszłałem , że nie ma sprawy , bo jest wielu chętnych a najwięcej na wstawienia w okresie 20.X-5.XI tzn na Święta
dlatego nie zarzucałbym MEDOXOWI paranoii" świątecznej" , a zastanowił się nad ograniczeniem wielkości wstawień

do "kontraktowiczów'- zastanówcie się , może lepiej teraz zerwać umowę by nie uzależnić się całkowicie od Zakładu/ póki jeszcze coś zostało z poprzednich rzutów/
przepraszam za długi wywód , ale ostatnio widzę ich sporo/niepotrzebnie z inwektywami/

pozdrawiam i życzę szczęścia/niezależnie od podjętych decyzji i terminów wstawień/
Powrót do góry
ola1

PostWysłany: 09:11 Sro 3 Paź 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jak dziś cena? są jakieś zmiany? może nawet na leprze ?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
W11

PostWysłany: 08:23 Sro 3 Paź 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ola1 napisał:
Do An i innych forumowiczów
Odnośnie Cargila to jakie masz zdanie o ich paszy bo u mnie na początku jest dobrze dobre przyrosty i małe upadki a od piątego tygodnia padają jak muchy i tak za każdym razem odkąd kupuje od nich paszę. Albo to zbieg okoliczności albo coś nie tak z tą paszą a mam małe doświadczenie z Cargilem bo od niedawna biorę od nich. a co do ceny paszy to absurd jakiś bo zboże staniało ok 30 zł na tonie więc nie rozumie tej podwyżki. Pozdrawiam
Ola1 z cenami za paszę jest tak samo jak ze sprzedażą żywca to handel i to handel , pozostaje tylko kwestia nieugiętości!!!
Powrót do góry
Brojler kurzy

PostWysłany: 06:44 Sro 3 Paź 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

An napisał:
Nieodparcie przychodzi mi na myśl : najpierw tworzycie jakąś teorię, potem sami zaczynacie w nią wierzyć, wreszcie zaczynacie jej bronić jak niepodległości. Ktoś kiedyś powiedział: rzeczą ludzką jest się mylić, rzeczą głupców jest trwać w błędzie. pozdrowienia
Ton patetyczny zbedny , a obrażanie /głupiec / uważam za przejaw złego wychowania Embarassed Nie tworzymy żadnej teorii spiskowej , a nasze no bynajmniej moje wywody są poparte kilkunastoletnim doświadczeniem i obserwacją rynku! Myślałem , że jesteś bardziej inteligentny więc o pewnych faktach nie pisałem . Wysnuwasz złe wniosku , a odnośnie świąt to: cykl produkcyjny w kurnikach to średnio 9 tygodni , ale........... Jak trezba to po zdaniu ptaków robi się przerwę 3-4 dni i dalej się wstawia . To są również uzgodnienia z ubojniami i wierz mi , że pisklaki się znajdą Cool Oczywiście nie z Janry , Hama czy innych potentatów wylęgowych bo tam jest to fajnie poukładane/ Question / . W Polsce są setki małych i średnich wylęgarni gdzie jak dobrze pogadasz to ptaka zawsze dostaniesz . Wróce jeszcze do popytu . Pewnei , że wrzesień to nie lipiec , a już w szczególności dotyczy to naszego , pomorskiego rynku . Nie muszę zasięgać informacji u PLW wystarczą mi informację , że hodowcy sprzedają ptaki w normalnych wagach , a jeżeli już to przetrzymane na własną prośbę , a nie z powodu przesunięć w ubojni . Nie znam kurnika , który ma problemy ze sprzedażą żywca . Średni sprzedaje się ptaki w okolicach 45 dnia . Jaki jest więc problem ze zbytem? Żaden. Po prostu handel ma alternatywę cenową . Nic nie napisałem o imporcie Mad Więc krótko: potetntaci latem płacąc hodowcom po 3-3,10 , a sprzedając tuszkę i elementy w cenach rynkowych zarobili krocie . No i teraz wykaż się inteligencją , umiejętnością kojarzenia i sam sobie dopowiedz co może być również przyczyną niskich cen żywca! Very Happy Jak dla mnie temat zamknięty!!! Głową muru nie przebijesz Mr. Green
Powrót do góry
STAF58

PostWysłany: 00:26 Sro 3 Paź 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wiecie co dzisiej rano napisałem dosyć ostry post który zaowocował tym że Ci którym zależy na tym aby na tym forum nie było informacji na temat aktualnej ceny(czyli ludzie którzy pracują dla ubojni) na chwile się przymkneli i doszli do głosu
hodowcy, niestety nie na długo wiec proponuje nie zwracać uwagi na medoxów żeldrobów i im podobnych chyba że dostosują się do tego forum i będą podawali
konkretne ceny z konkretnych ubojni bo do tego te forum było stworzone
kondratowicz 3,10
Górny 3,20
Twierdzą że hodowcy do nich wydzwaniają i że cena może jeszcze spaść,bardzo ciekawe bo z tego co wiem to na naszym terenie jest bardzo mało ptaków na sprzedaż
Powrót do góry
ola1

PostWysłany: 00:06 Sro 3 Paź 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Do An i innych forumowiczów
Odnośnie Cargila to jakie masz zdanie o ich paszy bo u mnie na początku jest dobrze dobre przyrosty i małe upadki a od piątego tygodnia padają jak muchy i tak za każdym razem odkąd kupuje od nich paszę. Albo to zbieg okoliczności albo coś nie tak z tą paszą a mam małe doświadczenie z Cargilem bo od niedawna biorę od nich. a co do ceny paszy to absurd jakiś bo zboże staniało ok 30 zł na tonie więc nie rozumie tej podwyżki. Pozdrawiam
Powrót do góry
An

PostWysłany: 00:00 Sro 3 Paź 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Do Ola 1.
Cenę 3,40 zł netto zaproponowała mi na dzisiaj tzn. 02.10. dzwoniąc do mnie w poniedziałek p. Beata Kozdroń (ubojnia w Wiczlinie).
W dużych rzeźniach (20-30.000 szt dziennie) obowiązywała dziś cena 3,30 netto.
Powodzenia w negocjacjach. Jestem przekonany, że dobrze robisz.
Powrót do góry
ola1

PostWysłany: 23:55 Wto 2 Paź 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

An napisał:
ola1 napisał:
dziś obdzwoniłam ubojnie i 3,10 do 3,15 netto i albo do poniedziałku przestaniemy sprzedawać i cena wskoczy na 3,6 albo nic nie zrobimy i w poniedziałek będzie 2,90. pozdrawiam.

W jakim regionie jest taka sytuacja?
Na Kaszubach raczej mało drobiu. Cena do osiągnięcia u mniejszych- 3,40 netto. Większe ubojnie (Mielewczyk,Konkol,Gosz) płaciły dzisiaj 3,30. Twierdzą, że czekają z podwyżką na ruch konkurencji. Nikt się nie chce wychylić. Ola 1 ma rację, trzeba po prostu odmawiać. Ja pozostawiam ptaki do przyszłego tygodnia. Wysyp grzybów się kończy, jest po wypłatach - ludzie chyba ruszą w końcu na zakupy. Mam nadzieję,że się nie mylę.
P.S. Cargill od czwartku kolejna podwyżka o 40 zł/t (razem już 250 zł/t)

Dokładnie w ubojniach
Nowe miasto, Wola Cyrusowa, Uniszki-3,10
Kolonia Zawada 3,15.
Zalewo 3,20
ceny oczywiście netto
Taka była ich propozycja a nie wiem jak płacili innym ale ja po prostu nie zgadzam sie z taką ceną i odmówiłam. Też poczekam do przyszłego tygodnia i gdyby było nas więcej to może coś by drgnęło ale to raczej nie w tej branży.
An jak możesz to wymień jakieś ubojnie które płacą 3,40 to będzie sie na kogo powołać bo ja do nich niestety nie sprzedam bo jest za daleko bo ja jestem z centralnej Polski a to do Gosza ok 300 km. Crying or Very sad
Powrót do góry
An

PostWysłany: 23:50 Wto 2 Paź 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Aha,dodam jeszcze, że nie stosując kilkumiesięcznych przestojów, na mojej fermie w tym roku wyhoduję o 4 stada mniej niż w latach ubiegłych i to w oparciu o roczny harmonogram ( ustalony w listopadzie 2006). Nie mam też wstawień świątecznych.
Twoje duże oczy na hasło o spadku spożycia traktuję jako żart. Mówiąc serio- wrzesień z przyczyn wiadomych był, jest i będzie do bani w handlu mięsem. To fakty, nie żarty. Sprawdzić to możesz w sprawozdaniach o ilości ubitego drobiu np. u Powiatowego Lekarza. Podaż kurcząt jest porównywalna z miesiącami letnimi więc spadek ceny jest przewidywalny i oczywisty. Nikt tu Ameryki nie odkrywa. Sugestia, że rokrocznie we wrześniu "coś wpływa" też się kupy nie trzyma, bo gdybym to ja miał importować drób , to zrobiłbym to w lipcu , gdy cena jest wysoka, a nie wtedy kiedy spada. Chyba , że robię to charytatywnie , albo w oparciu o Waszą logikę.(wybacz ten sarkazm, to mała zemsta).
Czy można bowiem uznać za logiczne i rozumne twierdzenie:.. pokaż mi puste kurniki na Kaszubach i Pomorzu Środkowym...,a chwilę potem mówić, że nie chodzi o stałych producentów, a o tych którzy się celowo ustawiają na święta. Jakie "celowo" Brojler, skoro są w ciągłej produkcji i na nic nie wyczekują, tylko produkują. Podkreślam, to nie ja powiedziałem , że nie znam pustego obecnie kurnika. Nieodparcie przychodzi mi na myśl : najpierw tworzycie jakąś teorię, potem sami zaczynacie w nią wierzyć, wreszcie zaczynacie jej bronić jak niepodległości. Ktoś kiedyś powiedział: rzeczą ludzką jest się mylić, rzeczą głupców jest trwać w błędzie. pozdrowienia
Powrót do góry
An

PostWysłany: 23:13 Wto 2 Paź 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Powiem Ci tak. Nie ma znaczenia, czy wystawisz jednorazowo rzut i zrobisz sobie 2 miesięczną przerwę, czy też będziesz miał przesunięcia wstawień w kilku kolejnych cyklach o kilka cz kilanaście dni. W przekroju całego roku i tak wyprodukujesz o jedno stado mniej, czyli znacząco (20%) ograniczysz produkcję.
Co do jaja wylęgowego, nie zarzucam Tobie czy Medoxowi twierdzenia,że wylęgarnie przetrzymują jaja. Jest to oczywisty wniosek z waszych wypowiedzi. Jeszcze raz powiem: jeżeli jaja są wyrywane dosłownie spod kury, oznaczać może to tylko jedno -NIE MA JAJ NA MAGAZYNIE. stąd prosty wniosek - nie może być zwiększonych nakładów jaj w skoncentrowanym na święta terminie, tym samym nie będzie zwiększonej podaży piskląt itd. Ze zrozumieniem czytanego tekstu jestem raczej powyżej średniej i doskonale rozumiem o czym mówicie. Rozumując jak wyżej, po prostu nie mogę sie z Wami zgodzić. Sam wykazujesz dużą nielogiczność twierdząc, że jaja z kraju wyjeżdżają w cenie 1 zł i stąd przesunięcia, a chwilę potem bronisz teorii ,że będzie ich skolka ugodna , tak , że starczy nawet dla skoczków, bo tylko wtedy będziemy mogli powiedzieć o masowych wstawieniach na święta. Znowu się mylę, tak? Niczego nie rozumiem? [/url][/list][/list][/code][/quote][/u][/i][/b]
Powrót do góry
Brojler kurzy

PostWysłany: 22:34 Wto 2 Paź 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wykład o jajach niepotrzebny bo temat doskonale znam , a pytanie miało na celu informację czy Ty temat znasz . Jak widzę znasz , ale nie do końca . Przesunięcia jeżeli są to średnio o 3 dni . Wynikają z faktu , że sporo jaj z Polski wyjeżdża nawet po 1PLN!!!! Łapiesz??? Miałem rację , że nie potrafisz czytać ze zrozumieniem . Pokaż mi kiedy i gdzie napisałemn , że wylęgarnie przetrzymują czy też będą w najbliższej przyszłości przetrzymywać jaja???? Powtórzę moje pytanie: czy znasz obiekty nie obsadzone , nie produkujące od np. 2 miesięcy ? Na Kaszubach , w okolicach Słupska i Koszalina NIE MA TAKICH OBIEKTÓW! Generalnie wszyscy produkują , a różnica kilku dni we wstawieniach więc i zdjęciach nie ma większego znaczenia . Co do popytu to rozumiem , że ludzie ograniczyli bardzo mocno spozycie drobiu Shocked Bez żartów! Drób nadal pozostaje najtańszym mięsem i jest bardzo chętnie kupowany . Nie chcę niczego sugerować , ale myślę , że powinniśmy gdzie indziej szukać przyczyn zmiejszonego popytu . Jakoś dziwnie się składa , że ten mniejszy popyt dotyczy brojlerzystów i ubojnie natomiast w znacznie mniejszym stopniu hurtownie i handel detalicznym . Pomyśl dlaczego?
Powrót do góry
An

PostWysłany: 22:16 Wto 2 Paź 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

To co należało tzn. po ile jest pisklę w Iłowie i post niżej: jak dzisiaj płacono na Kaszubach. Też jesteś stąd Brojler, to może to potwierdzisz?
W odniesieniu do Twoich wywodów- przesunięcia w Iłowie ok.4-7 dni w zależności od klienta. To samo w "Janrze" i "Hama-Bis". O innych nie wiem. To , że Twoi koledzy mają ptaki nie znaczy, że mają je dokładnie w zaplanowanym wcześniej czasie. Być może (raczej pewne) , że są o kilka dni przesunięte. Co do terminu przetrzymania jaja wylęgowego, to Ci wyjaśnię: w optymalnych warunkach temp. i wigotności można je przetrzymać max.10 dni od dnia zniesienia, bez istotnego spadku wartości biologicznej jaja. Później spadek wart. biologicznej postępuje geometrycznie, a dla hodowcy wylęgówki to duże pieniądze, więc nie ściemniaj, że ktoś je będzie przetrzymywał, jeżeli nie jest do tego zmuszony. Poczytaj na forum dla wylęgówki , jaka jest obecnie cena i sytuacja na rynku jaja, a zorientujesz się , że nie ma jednego jaja nadto, aby odłożyć je na magazyn. Cenę też mają tak zaje...wysoką, że tylko sprzedawać i modlić się, aby nie spadła. Dlatego uparcie będę twierdził, że nie będzie w tym roku żadnych nadwyżek na święta. Nie będzie też jak w latach ubiegłych jakiegoś specjalnego zejścia. Zatem cena na początku i końcu grudnia będzie zbliżona. Ale to dopiero za 2,5 miesiąca i uwierzysz czy nie, do tego czasu zdąże sprzedać kilka stad i tym jestem znacznie bardziej zainteresowany.
Nie w nadprodukcji, a w bardzo słabym popycie jest problem i dotyka to rynku całego mięsa.
Powrót do góry
Kogut59

PostWysłany: 21:57 Wto 2 Paź 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

[quote="An"]Kogut, gdzie kupujesz i czy są dobrej jakości?
Ostatnia cena za Rossa sprzed 6 dni w Iłowie - 1,42 zł/ szt netto szczepione IB,ND i Mareka (Rispens). Cena za gotówkę: + 3 % VAT minus upust 5%. W sumie cena brutto 1,39 zł/szt[/quote]

ZWD Sztuder ( Wijewo , Pław ) , jakość dobra .
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
Brojler kurzy

PostWysłany: 21:51 Wto 2 Paź 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

An muszę wziąć w obronę Medoxa bo albo palisz głupa, albo nie potrafisz czytać ze zrozumieniem . Nikt nie ma pretensji do hodowców , którzy mają co najmniej roczne grafiki i czasami trafiają w święta . Problemem są wszyscy Ci , którzy właśnie cyrklują żeby mieć przed samymi świętami bo to niby większy zbyt więc i może być lepsza cena . Zrozumiałeś????????????? Co do braków jaj wylęgowych to pokaż mi puste kurniki!!! Wszyscy hodowcy , których znam mają kurniki poobsadzane i raczej przerw nie mają! Więc gdzie ten wielki brak? Nigdzie! Ptaków jest trochę mniej , ale to tylko powoduje , że wylęgarnie nie sprzedają na terminy płatności tylko za gotówkę . Generalnie pisklaka NIE BRAKUJE!!!! A tak na marginesie to jak myslisz ile można trzymać jajo do wylęgu w magazynie??? Jeszcze na temat ceny pisklaka! Cena 1,20 tak jakoś mi się wydaje , że jest to raczej cena w dolnej strefie średnich cen! 1,20 i więcej to już 2-3 lata temu mieli hodowcy duzych ubojni . Teraz mają trochę wyższą . Przypominam , że wylęgówka również żywi się mieszanką paszową z pszenicy , soji , kukurydzy , oleju ............. Ta pasza również podlega podwyżkom cenowym podobnie jak brojlerowska więc naturalnym jest , że koszt jaja zwiększył się , a co za tym idzie pisklaka także . No i zastanów się jeszcze nad sytuacją cenową- niby brojlera nie ma za dużo , ubojnie czsami dzwonią , a cena żywca spada . Ciekawe co? Powiedz mądralo dlaczego???
Jak nie chcesz czytać wszystkich postów czy też postów poszczególnych forumowiczów to po prostu NIE CZYTAJ!!! Wg Ciebie Medox nic nie powiedział , a Ty za to powiedziałeś ..... no niby co?
Powrót do góry
An

PostWysłany: 21:48 Wto 2 Paź 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kogut, gdzie kupujesz i czy są dobrej jakości?
Ostatnia cena za Rossa sprzed 6 dni w Iłowie - 1,42 zł/ szt netto szczepione IB,ND i Mareka (Rispens). Cena za gotówkę: + 3 % VAT minus upust 5%. W sumie cena brutto 1,39 zł/szt
Powrót do góry
Kogut59

PostWysłany: 21:35 Wto 2 Paź 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

[quote="miki"]Crying or Very sad chciałem spytac w jakich cenach kupujecie na dzień dzisiejszy piskleta.
Krajowych jak zawsze mało a na dodatek jeszcze to, że słyszy się i jest potwierdzone, że gazują kolejne fermy.

a co do ceny na ubojnii : na wczoraj było 3,2 netto. dzisiaj 3,2 i idzie w dół[/quote]

Pisklak za gotówkę , bez szczepień : 1,20 netto , Ross 308 .
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
An

PostWysłany: 21:28 Wto 2 Paź 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Medox, parę postów niżej obiecałeś, że się zamkniesz. Przypominam o dotrzymaniu słowa. Tak naprawdę, to zupełnie przestaję rozumieć o co Ci chodzi. W ogóle nie wypowiadasz się na temat aktualnej sytuacji, tylko z uporem maniaka nawijasz o świętach. Wnioskuję, że masz w tej chwili 2-3 tyg. ptaki i zamówiony w wylęgarni "rzut świąteczny". Naigrywasz się z tych kolegów, którzy w normalnej rytmice wstawiają i trafiają z ubojem po połowie grudnia. O co w tym wszystkim chodzi? Wszyscy planowi mają teraz odmówić i zrobić przerwę, żebyś mógł dobrze sprzedać swoje ptaki, czy co?
Wielu kolegów wspominało na tym forum, że brakuje jaj wylęgowych na bieżące zamówienia (salmonella, eksport jaj) więc skąd niby nagle się wezmą w ilości takiej ,żeby "wszyscy" mogli wstawić? Myśl trochę człowieku. Jeżeli nie ma wystarczającej ilości jaj na bieżącą produkcję (stąd wręcz kosmiczna cena piskląt), to nie ma możliwości gromadzenia zapasów, żeby zrobić zwiększone nakłady po kątem świąt. Kury też nie zniosą 2 jaj dziennie na użytek Twojej teorii. Logiczne, prawda?

Wracając do meritum. To jest forum poświęcone bieżącej sytuacji rynkowej. Jeżeli masz (a według mnie masz) potrzebę wywewnętrzniania się na forum publicznym , to załóż odrębny temat i tam filozofuj ile chcesz, jeżeli w ogóle znajdziesz adwersarzy.
Tu tylko zawracasz głowę i zmuszasz mnie do czytania Twoich wymysłów przez połowę strony, po czy stwierdzam: kurde, ten facet znowu nic nie powiedział.
Przemyśl to , proszę.
Powrót do góry
paktofonikas

PostWysłany: 21:06 Wto 2 Paź 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja nie mowie ze celowanie nie jest mozliwe bo prawie wszystko da sie zrobic przy odrobinie checi ale to jak ktos ma harmonogram wstawien to raczej specjalnie nie kombinuje. Tak przynajmniej jest wsrod zbajomych drobiarzy. Wiekszosc jest na kontrakcie.
Powrót do góry
medox

PostWysłany: 20:25 Wto 2 Paź 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

paktofonikas napisał:
Dokładnie. Juz powiedziales kilka razy swoje zdanie. Jak ktos ma zamiar ustawiac produkcje tak zeby miec na swieta to raczej watpie ze go przekonasz. A tak nawiasem mowiac to jak ktos ma zaplanowany harmonogram na caly rok to moze miec ciezko zeby trafic ze zdawaniem na okres swiat. Byc moze wolnorynkowcy tak poluja na ten okres.Tego nie wiem. Pozdrawiam

W zeszłym roku też ostrzegałem,też parę, a nawet paredziesiąt razy wyrażałem swoje zdanie,też pisałem ,że analizowałem sytuację z wylęgarniami, ubojniami,paszarniami i są masowe wstawienia na święta i będzie po 2zł.Też mi pisali pewnie masz kury na święta i piszesz tak żeby inni nie wstawiali, wcale nie ma dużo na święta bo ja nie mam i koledzy nie mają.Identycznie.I co było?Każdy chyba pamięta.
Rzeczywiście piszę o wolnorynkowcach bo o innych nic nie wiem i nie mów mi ,że celowanie jest nie możliwe bo cały ostatni rok pokazal ,że zawsze w okresach świąt weekendów i tym podobnych cena spada bo jest masa kurczaka.Na forum pisze parenaście osób ,czyta je- niech będzie nawet kilkuset.To kropla w morzu.Ci którzy nie dopuszczają myśli ,żeby nie mieć kurczaka na święta bo "panie na święta trza mieć towar" pewnie nawet komputera nie potrafią włączyć,bo po co?Kurka da zarobić i tyle.Nabudować gdzie się da ile się da wyjść na święto ,weekend itp - ot cała filozofia ,a koszty policzyć dopiero jak po 3 rzutach się okazuje ,że nie ma czym zapłacić.

P.S
Żeldrob-mordo ty moja ,jesteś jednak po cichutku.To dobrze już myślałem ,że forum odchodzi do lamusa a tu proszę jaka niespodzianka
Powrót do góry
W11

PostWysłany: 20:17 Wto 2 Paź 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

miki napisał:
:cry: chciałem spytac w jakich cenach kupujecie na dzień dzisiejszy piskleta.
Krajowych jak zawsze mało a na dodatek jeszcze to, że słyszy się i jest potwierdzone, że gazują kolejne fermy.

a co do ceny na ubojnii : na wczoraj było 3,2 netto. dzisiaj 3,2 i idzie w dół
Miki jak idzie w dół to zażyj viagrę!!!
Powrót do góry
miki

PostWysłany: 20:01 Wto 2 Paź 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Crying or Very sad chciałem spytac w jakich cenach kupujecie na dzień dzisiejszy piskleta.

a co do ceny na ubojnii : na wczoraj było 3,2 netto. dzisiaj 3,2 i idzie w dół
Powrót do góry
żeldrob

PostWysłany: 19:53 Wto 2 Paź 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Hodowcy w rozmowach bezpośrednich tak przedstawiają swoją produkcję , że w zasadzie to wszystko powinno być cacy . Zero dzikich wstawieć i innych bzdetów . Ale to tylko pozory . To jest tak jak w polityce - nikt na gościa nie głosował , a został prezydentem Shocked Podzwońcie do średnich ubojni , które nie mają przetwórstwa i nie podpisują z hodowcami umów na konretną ilość i cenę . Rotacja hodowców jest ogromna . Wystarczy , że ubojnia przesunie zdawanie o 2-3 dni , albo nie chce podnieść ceny czy wręcz ją obniża , albo trochę za dużo ubytków na taśmie i już jest wielka awantura , wyzywają i odchodzą do innej ubojni . Za jakiś czas sytuacja się powtarza tylko z tą inną ubojnia i delikwent wraca do wcześniejszej . Itd,itd,itd. Wciąż normalną rzeczą jest zgłaszanie do ubojni chęci sprzedaży na tydzień, dwa przed ubojem . Wciąż normalną sytuacją jest sprzedaż do obcej ubojni bo akurat dała 10-20gr. więcej . Takich "normalnych" sytuacji jest wciąż mnóstwo . Nawet to , że na tym forum czsaami są oferty sprzedaży żywca . Czy przy pełnej i solidnej współpracy z ubojnią ktoklolwiek usiłował by sprzedać żywca na wolnym rynku? Czs już sobie uświadomić , że to my hodowcy jesteśmy kowalami swojego losu i jak będziemy go kuć tak będziemy żyć . A ubojowicze byli by frajerami gdyby nie wykorzystywali sytacji . No bo jak ktoś jest głupi to dlaczego robić z niego za wszelką cenę mądrego? Very Happy
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum PPR Strona Główna -> Drobiarstwo Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 2360, 2361, 2362 ... 2494, 2495, 2496  Następny
Strona 2361 z 2496

Skocz do: