Witamy, aby się zarejstrować lub zalogować
skorzystaj z opcji dostępnych po prawej stronie.
Obecny czas to 13:30 Sro 22 Sty 2020

Ceny jaj spożywczych
Idź do strony 1, 2, 3 ... 1345, 1346, 1347  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum PPR Strona Główna -> Drobiarstwo
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
jest cenanienaceny

PostWysłany: 13:23 Sro 22 Sty 2020    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

JajkujeOd87 napisał:
W której części Polski? Południe jaja w brud, zastój. Nie ma mowy o podwyżce. W zeszłym tygodniu patrząc na ruch też myślałem że pójdzie do góry.

Twierdzisz że L-ka nie pójdzie do góry?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
jest cenanienaceny

PostWysłany: 13:22 Sro 22 Sty 2020    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

FARMERKA1 napisał:
Potwierdzam u nas ferie a na magazynie pusto nie pamiętam takiej sytuacji od wielu lat, wszak to styczeń po świętach żniwo dla odbiorców a ,oby tak dalej Very Happy

Problem polega na tym, że jajo jest gdyby go nie było to by drożało, to proste jak drut, zresztą można to zaobserwować na L, której nie jest za dużo i dlatego za L-ke można podnosić

Osobiście patrząc 3 lata wstecz nie oczekiwał bym na za duże wzrosty. Pomijam sytuacje, że jakiś czynnik nie regularny grypa albo inna afera na chwile to zmieni. Jak spojrzymy dokoła, to widać że dużo idzie na ilość, bo przy tak niskiej cenie małe obsady to tylko własna sprzedaż, inaczej takie fermy padną jak ptaki po grypie to też takie moje skromne zdanie
Powrót do góry
JajkujeOd87

PostWysłany: 12:51 Sro 22 Sty 2020    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W której części Polski? Południe jaja w brud, zastój. Nie ma mowy o podwyżce. W zeszłym tygodniu patrząc na ruch też myślałem że pójdzie do góry.
Powrót do góry
jest cenaniemaceny

PostWysłany: 10:53 Sro 22 Sty 2020    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Przetwórnie podnoszą ceny Cool
Powrót do góry
zakład pakowania

PostWysłany: 09:38 Sro 22 Sty 2020    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

thunder13 napisał:
...(a samo zdobycie klientów na dywany jak się sprzedawało jaja jest trudne i czasochłonne).

Skąd wiesz? Próbowałeś tego? Tu nie będę gołosłowny, bo łatwiej byłoby mi wymienić to czego nie sprzedawałem niż to co sprzedawałem i nie tylko w tym kraju (za wielką kałużą uczyłem się handlu). Samą branżę zmieniam średnio co 5-10 lat do momentu stabilizacji. Jeśli nie idzie się do przodu, to tylko się cofa. Matematyka musi się zgadzać. Po co oszukiwać siebie i innych? Jak słyszę, że ktoś bierze kredyt by na siłę się utrzymać to kompletnie tego nie rozumiem. Rachunku już w podstawówce uczono. Przeżyłem ponad pół wieku i nie wiem co to są jakieś raty... Telewizor na raty? O co tu chodzi? Ludzie sami się godzą na ten wyzysk i sami sobie szkodzą robiąc dobrze tym, którzy potrafią liczyć. Czyli takim jak ja Wink
Powrót do góry
jajeczny

PostWysłany: 08:44 Sro 22 Sty 2020    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

FARMERKA1 napisał:
Potwierdzam u nas ferie a na magazynie pusto nie pamiętam takiej sytuacji od wielu lat, wszak to styczeń po świętach żniwo dla odbiorców a ,oby tak dalej Very Happy

Piszesz jakbyś od wczoraj produkcją się zajmowała. Poczekaj kilka godzin i magazyn będzie pełny.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
FARMERKA1

PostWysłany: 08:35 Sro 22 Sty 2020    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Powrót do góry
jest cenaniemaceny

PostWysłany: 06:58 Sro 22 Sty 2020    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Już powinna być cena bo fermy bez jaj są szczególnie grubego , telefony za jajem są L zaczynają szukać ale nie chcą płacić co jest ?
Powrót do góry
jest cenanienaceny

PostWysłany: 22:07 Wto 21 Sty 2020    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

I zapanowała cisza Wink
Powrót do góry
jest cenanienaceny

PostWysłany: 19:20 Wto 21 Sty 2020    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

thunder13 napisał:
JajkujeOd87 napisał:

A ty jakie mi warunki postawisz? Że nie przejdziesz? Czy ty wiesz ile w tym kraju jest ferm?
Wbijcie sobie do głowy, że gdyby w XXI wieku producenci mogli być bezpośrednimi dystrybutorami to już dawno by tak było. I to że jeden z drugim próbuje po mieście pół busa wysłać to jest takie okłamywanie się, że może kiedyś nie będzie hurtowników, handlarzy.
Byli, są, będą. I zawsze będą mieć przewagę.

Czy ty wiesz ile w tym kraju jest handlarzy? Jak nie ty to kto inny, sam też mam możliwość sprzedaży. A ty postawisz fermę z dnia na dzień?

Nadal nie widzę tego, żebym się okłamywał sprzedając busa lub dwa z 10x wyższym zyskiem w porównaniu jakbym sprzedał handlarzowi. Zależy od skali i potrzeb. Na grzyba mi Pańskie wymagania do jaj jak zysku z tego nie będzie żadnego z takiego handlu.

Owszem, handlarze zawsze, wszędzie i w każdej dziedzinie mają przewagę jak znajdą idiotów skłonnych im ustępować. Handlarzy i pośredników jest kilka rzędów i więcej niż producentów tak dla wiadomości i jest w czym przebierać Wink.

Racja 100/100. Według mnie, to jaj za mało staniało w stosunku do oczekiwań i niektórym panom żyłki się po napinały, ale to tylko moje spostrzeżenie. Koniec lutego cena pójdzie do góry
Powrót do góry
thunder13

PostWysłany: 17:07 Wto 21 Sty 2020    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

JajkujeOd87 napisał:

A ty jakie mi warunki postawisz? Że nie przejdziesz? Czy ty wiesz ile w tym kraju jest ferm?
Wbijcie sobie do głowy, że gdyby w XXI wieku producenci mogli być bezpośrednimi dystrybutorami to już dawno by tak było. I to że jeden z drugim próbuje po mieście pół busa wysłać to jest takie okłamywanie się, że może kiedyś nie będzie hurtowników, handlarzy.

Czy ty wiesz ile w tym kraju jest handlarzy? Jak nie ty to kto inny, sam też mam możliwość sprzedaży. A ty postawisz fermę z dnia na dzień?

Nadal nie widzę tego, żebym się okłamywał sprzedając busa lub dwa z 10x wyższym zyskiem w porównaniu jakbym sprzedał handlarzowi. Zależy od skali i potrzeb. Na grzyba mi Pańskie wymagania do jaj jak zysku z tego nie będzie żadnego z takiego handlu.

Owszem, handlarze zawsze, wszędzie i w każdej dziedzinie mają przewagę jak znajdą idiotów skłonnych im ustępować. Handlarzy i pośredników jest kilka rzędów i więcej niż producentów tak dla wiadomości i jest w czym przebierać Wink.
Powrót do góry
ffermiarz

PostWysłany: 17:03 Wto 21 Sty 2020    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Skrzynka na stłuczki ??!!
G.ówno byś spod siebie zjadł.
Powrót do góry
JajkujeOd87

PostWysłany: 16:39 Wto 21 Sty 2020    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jajczorek napisał:
Ale handlarzyki obrastacie w piórka poczekajcie jeszcze przyjdzie taki moment że z wywalonymi jęzorami będziecie czekali aby liznąć tego loda .
Ty zakład pakowania już nie szukasz już się zapchałeś Rolling Eyes
Na szczęście już większość z nas ma sortownie i pakownie i sami potrafimy sprzedać i to tylko nas ratuje a nie handlarz dyktujący coraz to niższe ceny .
Jeden kwartał na 6-8 lat kiedy to jest kryzys jajeczny i cena drastycznie rośnie to mogę się poświęcić. Przez pozostałe lata jesteście zdani na moją łaskę.
Mówię że chcę towar na nowych wytłaczankach to ma być.
Nie podoba mi się sortowanie jajek to bierzesz serwis i regulujesz.
Nie podoba mi się intensywność pieczątki to mieniasz producenta tuszu.
Towar ma przyjechać między 7-9 i przyjeżdża.
Ma być skrzynka na stłuczki i jest.

Więc przestańcie płakać i weźcie się do roboty to może pod koniec roku będziecie zadowoleni.
Powrót do góry
thunder13

PostWysłany: 16:13 Wto 21 Sty 2020    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

zakład pakowania napisał:
jest cenaniemaceny napisał:
Ja też dzięki swojej pakowni i własnej dystrybucji żyję dobrze bo jak bym miał oddawać wszystko takim jak jajeczny lub misio to bym umorusany w gumiakach chodził i fso jeszcze jeździł Wink Cool

To twoje "wszystko" to zapewne jajeczny i misio8 wciągnęliby jedną dziurka od nosa Laughing
wy wszyscy widzicie tylko ilość, a może nie tędy droga i stracza wielu osobom to co mają? Nie sztuka wyprodukować, przepakować duże ilości- sztuka to sprzedać z małym obrotem a dużym zyskiem Wink.
Powrót do góry
thunder13

PostWysłany: 16:05 Wto 21 Sty 2020    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wszystko zależy od skali, od kredytów, oz zobowiązań i chęci. Ten co nakupił sprzętu zadłużając się, stawiając budynki pod jeden typ działalności, itp temu trudno będzie się przebranżowić. No chyba że sprzeda fermę (co teraz nie tak łatwo) i kupi budynki/postawi nowe gdzie indziej.
Z zakładem pakowania jest tak samo- najpierw musi upłynnić sprzęt typowo do pakowania jaj Wink, aby zacząć co innego- tutaj dochodzą wymagania co do karencji prowadzenia działalności tego typu, jeżeli się zobowiązał biznesplanem lub dotacjami (z fermą nie ma problemu bo dotacji brak). Ogólnie to im mniejszy i gorzej zmechanizowany to łatwiej mu zmienić kierunek. No ale żeby zacząć co innego też trzeba zainwestować np. w nowe rynki (a samo zdobycie klientów na dywany jak się sprzedawało jaja jest trudne i czasochłonne).
Powrót do góry
zakład pakowania

PostWysłany: 14:06 Wto 21 Sty 2020    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

jest cenaniemaceny napisał:
Ja też dzięki swojej pakowni i własnej dystrybucji żyję dobrze bo jak bym miał oddawać wszystko takim jak jajeczny lub misio to bym umorusany w gumiakach chodził i fso jeszcze jeździł Wink Cool

To twoje "wszystko" to zapewne jajeczny i misio8 wciągnęliby jedną dziurka od nosa Laughing
Powrót do góry
zakład pakowania

PostWysłany: 14:01 Wto 21 Sty 2020    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

koko1963 napisał:
Jajczorek wszystko do czasu,kiedy większość będzie mieć pakowalnie.,będziecie walczyć o zbyt między sobą.

Dokładnie wyjąłeś mi to z ust. Jadą z jadem na handlarzy ale nie mają nic przeciwko temu aby nimi się stać. Hipokryzja bardzo modna ostatnimi czasy. Problem w tym, że ja szybko mogę przestawić się na inny towar natomiast producent otwierający pakownię nadal zostanie z tym nieszczęsnym jajem wraz z takimi samymi pseudo handlarzami i oczywiście z większymi kosztami. I w końcu końców trzeba będzie płacić podobnym jak ja by te jajko odebrał. Tzw. kwoty jajeczne czy jakoś tak. Znam już takie pakownie przy kurnikach co taniej sprzedają do detalu niż pośrednikowi i jeszcze wiozą ten towar przez 400km. To dopiero biznes.
Powrót do góry
thunder13

PostWysłany: 13:36 Wto 21 Sty 2020    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

koko1963 napisał:
Jajczorek wszystko do czasu,kiedy większość będzie mieć pakowalnie.,będziecie walczyć o zbyt między sobą.
prawda.
Co do cen

XL 0,8zł
L 0,7zł
M 0,6zł
S 0,5zł

Są jeszcze "selekty" po 0.9zł XXL, ale tylko dla najwierniejszych i na zamówienie.

Hurt praktycznie nie istnieje obecnie, a w detalu idzie wszystko, brak zapasu powyżej tygodnia. Żaden większy handlarz i tak nie weźmie bo on musi mieć 20 groszy na jaju, a nie 5.
Powrót do góry
jest cenaniemaceny

PostWysłany: 11:22 Wto 21 Sty 2020    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Powrót do góry
koko1963

PostWysłany: 11:03 Wto 21 Sty 2020    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Powrót do góry
Jajczorek

PostWysłany: 10:35 Wto 21 Sty 2020    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ale handlarzyki obrastacie w piórka poczekajcie jeszcze przyjdzie taki moment że z wywalonymi jęzorami będziecie czekali aby liznąć tego loda .
Ty zakład pakowania już nie szukasz już się zapchałeś Rolling Eyes
Na szczęście już większość z nas ma sortownie i pakownie i sami potrafimy sprzedać i to tylko nas ratuje a nie handlarz dyktujący coraz to niższe ceny .
Powrót do góry
zakład pakowania

PostWysłany: 09:34 Wto 21 Sty 2020    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Yoyo napisał:
misio8 napisał:
[...]95% producentów w tym kraju nie istniałoby gdybym ja, jajeczny i wielu innych nie zadzwonili, nie przyjechali, nie kupili, a prawda jest taka ze to nam się robi loda- nie my robimy. Jak nie u yoya, u ciebie to u innego kupimy. Czyli jaki z tego wniosek? Robi nam się loda i jeszcze za to płaci, a wręcz dopłaca.

Pytałem o to tydzień temu i zapytam raz jeszcze:
Panie i Panowie producenci, czy są jakieś wątpliwości co do tego, co o Was myślą niektórzy handlarze ?
Te wszystkie ich opowieści o tym, że "tylko ilość się liczy" są po to, żebyście "robili im loda" i jeszcze za to płacili. Taka prawda.

Zapamiętajcie ten wpis misia8. Warto.

Ja ten wpis misio8 zapamiętam i będę tobie Yoyo przy każdej okazji przypominał. Zapominasz o jednej zasadniczej rzeczy, że jak handlarz jest dobry, to dziś handluje jajem a jutro dywanami. Nie będzie na pewno czuł się zastraszony, że jutro producent zdecyduje o ograniczeniu produkcji. To producent mniej zarobi, nie handlarz. Spróbuj Ty przebranżowić się w ciągu np tygodnia. Więc jak pisze misio8 ciągnij tego "loda" póki ciepły bo znajdą się inni co robią to lepiej. Laughing Laughing Laughing
Powrót do góry
jajeczny

PostWysłany: 09:22 Wto 21 Sty 2020    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Yoyo napisał:
...
A o mój biznes to Ty się nie martw. Ten ma się dobrze. Klatki spłacone, kredytów nie mam, a od kilku lat w detalu sprzedaję więcej niż w hurcie. ...

To nie bardzo rozumiem, że jak tak Tobie dobrze, to po co w ogóle się udzielasz i siejesz ferment? Wymuszasz coś czego nikt nie powie ci bezpośrednio w twarz, no to masz. Ja w bawełnę owijać nie będę bo wódki z Tobą nie piłem. Sam sobie zaprzeczasz. Co post to płacz i narzekanie, a za chwilę jaki to ty biznesmen nie jesteś. Żygać się chce tymi twoimi wypocinami. I będę ostatnim, który się martwi o biznes jakiegoś rolasa.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
przeor

PostWysłany: 08:33 Wto 21 Sty 2020    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

https://www.rp.pl/Rolnictwo/200129904-Ptasia-grypa-wrocila-na-Ukraine.html
Powrót do góry
koko1963

PostWysłany: 08:05 Wto 21 Sty 2020    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Co tak opluwacie handlarzy?Ci najwięksi producenci(wasi koledzy po fachu) mający pakowanie a znający koszty produkcji,to oni od was wyciągają niskie ceny,żeby jeszcze zarobić wstawiając na markety,albo wysłać na eksport..Zmniejszenie produkcji a zarazem brak towaru uruchomi import i znów pojawi się problem.
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum PPR Strona Główna -> Drobiarstwo Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3 ... 1345, 1346, 1347  Następny
Strona 1 z 1347

Skocz do: