Witamy, aby się zarejstrować lub zalogować
skorzystaj z opcji dostępnych po prawej stronie.
Obecny czas to 17:55 Sob 24 Sie 2019

Płyty obornikowe i zbiorniki na gnojowice
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4 ... 10, 11, 12  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum PPR Strona Główna -> Produkcja Zwierzęca
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Wladislaw

PostWysłany: 12:31 Pią 2 Lis 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mam pytanie? Czy konieczne jest na dzień dzisiejszy posiadanie płyt i zbiornika? Czy będzie do konieczne od 2011 r i czy rak płyty i zbiornika dyskwalifikuje mnie przy ubieganiu się o dofinansowanie funduszy unijnych?z
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
robern

PostWysłany: 21:58 Sob 6 Paź 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Przy obecnych cenach cementu - jest niewielka rozbieżność cen pomiędzy samodzielnie robionym betonem a prefabrykowanym - a jeśli już to na korzyść tego drugiego. Jakość jest nieporównywalna. Zwłaszcza, jeśli jest z plastyfikatorami!!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
kuzaj63

PostWysłany: 21:17 Czw 4 Paź 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

wachus napisał:
niektóre godowe zbiorniki od razu po założeniu działają i na drugi dzień jest pół zbiornika wody

To prawie jak u mnie Very Happy Firma miała pecha że wiosna była deszczowai po postawieniu zbiornika na drgi dzień było już pół metra wody. Męczyli sie z uszczelnieniem cały miesiąc Evil or Very Mad
Powrót do góry
wachus

PostWysłany: 19:47 Wto 2 Paź 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

niektóre godowe zbiorniki od razu po założeniu działają i na drugi dzień jest pół zbiornika wody
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
Chochlik23

PostWysłany: 12:52 Wto 2 Paź 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

kuzaj63 napisał:
Po jakim czasie od zakończenia budowy płyty i zbiornika można zacząć składować obornik?(chodzimi o szybkość schnięcia betonu)

Ja prawie od razu kładłem tylko posmarowali jakimś czarnym mazidłem i kładłem w jednym końcu bo mieli jeszcze przeciąc w połowie szlifierką dno płyty Confused , nawet to co leli pod płyte ( co zostało zalałem posadzke w cielętniku i w garażu Wink ( chłopaki postarali się zeby zostało cementu) to ten tzw hudy beton jest dużo wytrzymalszy jak bym sam betoniarką nabełtał z samego cementu prawie, podlałem podjazd do płyty sam 2 miesiące temu to już puł się obkruszyło, ten cement co jest teraz to już nie to samo co przed laty dlatego nie ma co oszczedzac na budowie płyt bo sami będziemy stratni jak teraz zaoszczędzimy kulka % a za kilka lat ta płyta się rozleci i nie będzie szczelna
Powrót do góry
Gall

PostWysłany: 17:52 Sro 26 Wrz 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam wszystkich zainteresowanych zbiornikami na gnojowice
Chcialbym przedstawic firme solidna, krotki czas realizacji zamowienia, doradztwo oraz przygotowanie formalnosci dotyczacych przyznanych lub przyszlych dotacji unijnych oraz bardzo konkurencyjna wzgledem innych firm
-kontakt lub powolac sie na P. Jurka Bialego tel. 500 106 737
http://www.miltomeko.pl/
Powrót do góry
robern

PostWysłany: 21:23 Nie 2 Wrz 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Technologiczny proces utwardzania betonu to ok. 30 dni. Po tym czasie beton nabiera swych właściwości.
Powrót do góry
kuzaj63

PostWysłany: 10:09 Nie 2 Wrz 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Po jakim czasie od zakończenia budowy płyty i zbiornika można zacząć składować obornik?(chodzimi o szybkość schnięcia betonu)
Powrót do góry
Don

PostWysłany: 20:11 Sro 29 Sie 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Czy przy odbiorze urzędnicy agencji wymagaja koniecznie atestów na beton i stal? Co jesli ich nie posiadam?
Podobnie z fakturami na stal i beton? Posiadam faktury tylko na maksymalnie połowe betonu b20. Jesli by Chcieli to łatwo moga policzyc ile powinienem zuzyc tego betonu a ile tylko mam udokumentowane.
Powrót do góry
hans

PostWysłany: 13:37 Nie 26 Sie 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

lub złego zatarcia betonu
Powrót do góry
robern

PostWysłany: 12:07 Nie 26 Sie 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Może mu się łuszczyć równie dobrze od złego kruszywa - tzn. zbyt dużej ilości wapieni ze żwiru Sad
Powrót do góry
ROKITA

PostWysłany: 16:36 Sob 25 Sie 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

BoSS - masz racje wszystko zależy od kierownika budowy, ja miałem takiego którego nic nie wzruszało, wszystko olewał i dlatego po pierwszych złych doświadczeniach sam musiałem pilnować żeby wymiary się zgadzały i robota była wykonana jak należy. Niestety jest to niewdzięczna robota pilnować firmowych robotników,bo panu kierownikowi wszystko zwisa.Co do pęknięć betonu na płycie to moim zdaniem jest to wina zbyt szybkiego zasychania w dość wysokiej temperaturze. Ja zalewałem beton na płycie w pażdzierniku i niema żadnych pęknięć, za to sąsiad zalewał w sierpniu i też mówi że mu się płyta łuszczy.
Powrót do góry
BoSS

PostWysłany: 09:52 Sob 25 Sie 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

"dobry" majster zawsze poda jako przyczynę wady cośco odsuwa od niego podejrzenia Wink , a tak na marginesie wielu błędów można by było uniknąć gdyby kierownik budowy robił co do niego należy a nie brał kasę za "pieczątkę".
Powrót do góry
Don

PostWysłany: 08:59 Sob 25 Sie 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Majstry uznali za przyczynę pęknięć -zbyt późne polewanie woda tj po ok 40h.
Wszystkie pękniecia wystapily do tego czasu nowych juz nie przybywa.

Swoją drogą cement na chudy beton przed żniwami kupiłem po 540zł a obecnie staniał do 440zł.

Natomiast B20 kosztował przed miesiącem 250zł bruto z dowozem a teraz zapłaciłem 305zł.

Co do kosztów to 2 majstrów wezmie za robote 15-20% pieniążków unijnych
jeszcze do ustalenia. Przy obecnym kłopocie znalezienia wykonawców to chyba nie za dużo.
Powrót do góry
BoSS

PostWysłany: 21:04 Pią 24 Sie 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dostaliśmy pieniążki na szczelny zbiornik i szczelną płytę i mimo że przepisy nie wymagają na danym terenie płyty to każdy podpisał umowę z agencją i zobowiązał się na wykonanie szczelnej płyty (kwestia jedynie jak agencja będzie sprawdzać i czy w ogóle będzie).

darekka ma rację co do podsypki jest zrobiona źle ale skutki tego będą widoczne później.

a co do rys to trudno coś powiedzieć bez „wizji lokalnej” ale przyczyną może być zjawisko skurczu betonu. podczas wiązania betonu występuje zjawisko skurczu betonu, to znaczy że beton po związaniu ma mniejszą objętość niż mieszanka betonowa, naprężenia od skurczu występują w 3 kierunkach i są tym większe im większa długość w danym kierunku, naprężenia są rozciągające i aby im przeciwdziałać zbroimy płytę w 2 kierunkach siatką o oczkach proporcjonalnych do wymiarów zdylatowanej części płyty (oczywiście nie zawsze bo często nie ma sensu się bawić), płyty dylatujemy ponieważ nieopłacalne jest zapobieganie pęknięciom wielkich powierzchni (zbyt dużo zbrojenia na powstrzymanie znacznych sił rozciągających). Rysy powstają prostopadle do kierunku działania siły, a zjawisko skurczu towarzyszące wiązaniu betonu trwa bardzo długo z tym że Maksymalne wartości osiąga w pierwszych dniach po ułożeniu mieszanki betonowej i z czasem zanika. A na koniec jeszcze powiem że im wyższa klasa betonu (związana z wytrzymałością), tym większe naprężenia od skurczu.
Powrót do góry
darekka

PostWysłany: 19:35 Pią 24 Sie 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jak na moje to przyczyną jest zbyt szybkie wiązanie betonu na dużej powierzchni. Górna warstwa już związała gdy tymczasem dolna część była jeszcze mokra. Jak zaczęła wiązać to góra zaczęła pękać.
Jeśli są to tak płytkie pęknięcia to wręcz na pewno taka jest przyczyna. Kwestia kiepskiej podsypki może dopiero wyjść później jak zacznie nakładć gnój i jeżdzić po tym ciągnikiem. Jak jest kiepska to wtedy popęka. Co do dylatacji to faktycznie na 10 m długości powinieneś był dać jakś papę środkiem. Ale już zrobiłeś i tak już będzie. Jak straci szczelność to może pod spód podchodzić gnajówka i wymywać co zwiększy pękanie. Z drugiej strony to przepisy na chwilę obecną już nie wymagają płyty gnojowej na 95 % obszaru kraju, czyli robisz ja tylko dla porządku.
Powrót do góry
hans

PostWysłany: 13:59 Pią 24 Sie 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

beton jest chudy Laughing Laughing Laughing
a przyczyna pekania to grunt 100%
musze przyznac ze niezłego miales majstra ...........
Powrót do góry
SLawe

PostWysłany: 12:00 Pią 24 Sie 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A czy może nie popękała z powodu z byt szybkiego wiązania betonu, czy polewałeś wodą, czy też tak ja k w moim przypadku przykryłęś wszystko folią i bez polewania wodą samo wiązało prze około tydzień i na płycie żadnych pęknięć, następnie szlifierka kątowa, wyciecie dylatacji i jest spoko.
Powrót do góry
Don

PostWysłany: 11:36 Wto 21 Sie 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

pole dylatacjne jedno czyli 15 na 10
kratka 30 na 30 z drutu 10 albo 8
podsypka 5cm
slepy beton 5cm (2 worki cementu na betoniarke 150kg)

Wsumie to przyczyn mozna dopatrywac sie w podypce, najpierw wybralismy gline później okazało sie ze jestesmy za nisko i ją spowrotem nawozilismy w miedzy czasie duzo padało i robiło sie grząsko, nastepnie piasek, i ubijamy, i co sie okazało? im wiecej ubijalismy tym wyzej bylismy bo glina pod piaskiem jakby pęczniała.
Powrót do góry
BoSS

PostWysłany: 21:07 Pon 20 Sie 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Don napisał:
Pęknięcia w płycie? spotkaliscie się z takim problemem?

W Sobotę zalana grubosc ok 12cm, beton b20,150m2 zcierana tacką nie maszyną.
Dziś wróciłem z wakacji ide ogladać i co ... kiklkanascie peknięć, każde dlugie kilkadziesiąt centymetrow, szerokie ok 1-3mm, i glebokie tez ze 2mm.
Ja uważam ze dlatego iż nie zrobili kompletnie zadnych NACIĘĆ...

Z drugiej strony na szambie sufit 60m2 (b25, 30cm)
ez nie robilismy naciec i zacieralismy tacka a pekniec nie bylo.

jak zbroiłeś tę płytę (powinno być zbrojonę minimum siatka fi6 oczka 20/20) pola dylatacyjne 4-5 na5-6metrów ??? i jakie grube warstwy podkładowę (podsypka i chudziak)?? , główna warstwa płyty powinna miećgrubość 20cm oczywiście zawsze można polemizować co do tego co wyżej napisałem ale tak to mniej więcej literatura fachowa podaje. Nacinać w sumie nie potrzeba tylko można zbrojenie układać polami bez zakładki i samo pęknie w zamieżonym przez nas miejscu z tym że nacięcie po prostu lepiej wygląda.
Powrót do góry
Don

PostWysłany: 20:39 Pon 20 Sie 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Pęknięcia w płycie? spotkaliscie się z takim problemem?

W Sobotę zalana grubosc ok 12cm, beton b20,150m2 zcierana tacką nie maszyną.
Dziś wróciłem z wakacji ide ogladać i co ... kiklkanascie peknięć, każde dlugie kilkadziesiąt centymetrow, szerokie ok 1-3mm, i glebokie tez ze 2mm.
Ja uważam ze dlatego iż nie zrobili kompletnie zadnych NACIĘĆ...

Z drugiej strony na szambie sufit 60m2 (b25, 30cm)
ez nie robilismy naciec i zacieralismy tacka a pekniec nie bylo.
Powrót do góry
robern

PostWysłany: 22:04 Pon 13 Sie 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Od 1. maja tego roku jest określany limit pomocy publicznej dla danego gospodarstwa. Swego czasu jakiś zastępca - wtedy jeszcze Leppera - wyjaśniał o co mniej więcej chodzi. Mniej tłumaczył, więcej mówił i nikt go nie zrozumiał Sad
Powrót do góry
hans

PostWysłany: 21:12 Pon 13 Sie 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

powiem tak - ze licze sie z mozliwoscia oddania tych pieniedzy.....ale sie zobaczy Laughing
Powrót do góry
ROKITA

PostWysłany: 11:47 Nie 12 Sie 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Co do SPO to nic na ten temat nie pisali,ciekawe iż wiadomość tą podano tylko w jednej gazecie.Trochę się martwię gdyż mam do zapłacenia jeszcze ratę za płytę i chciałem odliczyć sobie Vat co według ustawy jest możliwe od środków unijnych, ale nie wiadomo co też może jeszcze przyjść tym ludziom z agencji do głowy. Hans ty też jesteś vatowcem co o tym myślisz.
Powrót do góry
hans

PostWysłany: 11:21 Nie 12 Sie 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

dzieki - ciekawe czy dotyczy to tez budynkow na SPO ????
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum PPR Strona Główna -> Produkcja Zwierzęca Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4 ... 10, 11, 12  Następny
Strona 3 z 12

Skocz do: