Witamy, aby się zarejstrować lub zalogować
skorzystaj z opcji dostępnych po prawej stronie.
Obecny czas to 21:58 Sob 22 Wrz 2018

Agrolok
Płyty obornikowe i zbiorniki na gnojowice
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 9, 10, 11, 12  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum PPR Strona Główna -> Produkcja Zwierzęca
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
hans

PostWysłany: 14:06 Nie 9 Kwi 2006    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

jakub napisał:
Witam,
koledzy Dariusz i Hans, mam pytanie:
czy udala się Wam sztuczka ze zgloszeniem zespołu małych zbiorników poniżej 25 m3?
mam wykonać zbiornik 50m3, zrobie to z prefabrykatów 4 x 12,5 m3 i tez nie chce bawic sie w pozwolenie na budowe, placic projektantom itd...
ODRzyk, moze Ty pomożesz? deklakarowales chec pomocy w grzebaniu w paragrafach Smile

pozdrawiam
Jakub

departament rozwoju obszarów wiejskich ministerstwa rolnictwa i rozwoju wsi- Z obowiazku uzyskania pozwolenia na budowe zwolniona została budowa szczelnych zbiorników na gnojówke lub gnojowice o pojemności do 25m3....bez znaczenia jest natomiast czy na danej dziaółce sieedliskowej jest realizowany jeden o poj 25m3 czy tez kilka tego rodzaju obiektów. Nalezy podkreslic ze kazdy z przedmiotowych obiektów musi stanowić samodzielną konstrukcyjnie całość(samodzielnie funkcjonować)oznacza to ze nie moga one być ze sobą połaczone(nie moga stanowić jednej budowli).W sytuacji gdy zbiorniki sa miedzy sobą funkcjonalnie połaczone producent powinien przeprowadzić procedure zwiazaną z uzyskaniem pozwolenia na budowlanego......

moim zdaniem mozesz postawić kilka mnniejszych "klocków" z tym ze kazdy bedzie wyposazony we właz do "wybierania towaru" oraz z chlewnią bedą połaczone wszystkie osobno.......

jako ciekawostke w zbiorniki i płyty mozna wykonać "metodą gospodarczą" jednakze prace budowlane musza być realizowane zgodnie z dokumentacją techniczną
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
jakub

PostWysłany: 21:07 Sob 8 Kwi 2006    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam,
koledzy Dariusz i Hans, mam pytanie:
czy udala się Wam sztuczka ze zgloszeniem zespołu małych zbiorników poniżej 25 m3?
mam wykonać zbiornik 50m3, zrobie to z prefabrykatów 4 x 12,5 m3 i tez nie chce bawic sie w pozwolenie na budowe, placic projektantom itd...
ODRzyk, moze Ty pomożesz? deklakarowales chec pomocy w grzebaniu w paragrafach Smile

pozdrawiam
Jakub
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
marcin3896

PostWysłany: 09:52 Wto 28 Mar 2006    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

dzięki hans za podpowiedź.Widzisz nikt nie był z ARiMR bo te ćmoki nic nie wiedzą.Jak będe coś potrzebował w temacie to nie omieszkam zapytać.Pozdrawiam marcin38936
Powrót do góry
hans

PostWysłany: 08:22 Wto 28 Mar 2006    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

jezeli chodzi o budowanie wiekszego - to w agencji jest dostepny wzor oswiadczenia w tej sprawie.......
Powrót do góry
marcin3896

PostWysłany: 22:02 Pon 27 Mar 2006    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam,ja jeszcze nie mam decyzji,dziś byłem na zebraniu z

ODR a z ARiMR nikt nior przybył bo on i w Wieluniu to nic nie wiedzą.nawet nie wiem czy moge sobie sam zbudować większy czy czasem Agencja nie stwierdzi że jest źle i przyjdzie mi kase oddać.Co wy na to?
Powrót do góry
marcin3896

PostWysłany: 21:54 Pon 27 Mar 2006    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Grzesio napisał:
witaj Hans, ja według wniosku mam do wybudowania zbiornik 38m3 i płyte coś ponad 60m2 na ten cel jest 36tyś.zł.Natomiast kupuje dwa mniejsze zbiorniki każdy po 24m3 po 3800zł +Vat płyte robie sam na ok.100m2(po co Ci projekt na płyte skoro nie potrzeba na nią pozwolenia na budowę tylko zgłoszenie Question )Na płyte przeznaczam ok 5tyś. (1m3 betonu b25 kosztuje 280zł).Wiec z wstępnych wyliczeń powinno mi zostać ok 50%, a zbiornik i płytę bedę miał wieksze..Pozdrawiam.
tylko czy większa ci przejdzie prze ARiMR oni są wiesz.....nadgorliwi
Powrót do góry
Liberacki

PostWysłany: 14:23 Czw 9 Mar 2006    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No i nie przyjmą. Z tego co słyszałem można to przeskoczyć tylko to będzie trochę długo trwało.
Poprostu znowu musisz udać się do starostwa poprzez kóre trzeba zwrócić się do ministerstwa o pozwolenie.
Jeśli w pobliżu nie występuja inne utrudnienia to takią zgode na budowe uzyskasz tylko wiadomo jak jest z urzędnikami- każdy ma swój czas na wydanie decyzji więc napewno poczekasz dobre pół roku lub więcej Razz
Powrót do góry
Młody
Gość

PostWysłany: 21:32 Wto 7 Mar 2006    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Liberacki napisał:
No to masz spory problem.
A czy oprucz tej małej odległości od granicy sa jeszcze inne problemy np. budynek mieszkalny sąsiada w odległości mniejszej niż 30 metrów lub droga w poblizu Question
Czy za miedza jest wolna przestrzeń (np.pole)Question

Witam!
Za grnicą jest droga gminna ( szerokość 6 m) ale nie asfalt tylko zwykła jak polna, a za nią jest działka sąsiada. Inne odległości są zachowane. Geodeta gminny powiedział że on wyda zgodę, ale w starostwie nie chcą przyjąć zgłoszenia budowy Evil or Very Mad co ty na to??
Powrót do góry
Gość

PostWysłany: 10:32 Wto 7 Mar 2006    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A ile masz tych wyciągów??

Bo płytę którą ja mam, planuję teraz przerobić tak żeby miała kształt litery L.
Mam ładowacz czołowy i planuję że na krótszy odcinek będzie wyciągać obornik wyciąg, a na ten dłuższy będę układał ładowaczem sam. Teraz zimą na mojej płycie jest 5m wys. obornika, a na 1/3 nie ma nic. Tak została zaprojektowana, ale mnie bardziej by pasował taki układ L, lub nawet mała płyta tylko pod wyciąg, a większa do przenoszenia obornika ładowaczem troszkę dalej (a żeby agencja nic się nie czepiała można je połaczyć wylewając beton na jakimś wąskim pasku -np.szer. ciagnika- i przewozic po nim).
Powrót do góry
Liberacki

PostWysłany: 20:40 Pon 6 Mar 2006    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No to masz spory problem.
A czy oprucz tej małej odległości od granicy sa jeszcze inne problemy np. budynek mieszkalny sąsiada w odległości mniejszej niż 30 metrów lub droga w poblizu Question
Czy za miedza jest wolna przestrzeń (np.pole)Question
Powrót do góry
młody
Gość

PostWysłany: 19:37 Pon 6 Mar 2006    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam! Powiedzcie jak to zrobić żeby płyte wylać 40 cm od granicy działki, gdzie i tak od 30 lat składuje obornik i jest stara płyta choć nie szczelna Smile ?? A do tego wszystkiego "ciąg technologiczny" budynku mi nie pozwala inaczej bo mam wyciągi obornika które są tam ponad 25 lat?? mam przesunąć :
1. płyte
2. wyciągi
3.czy może cały budynek hehehe Laughing
Czy ktoś z was ma taki sam problem??? Jak to załatwić??
Pozdrawiam
Powrót do góry
RS
Gość

PostWysłany: 16:10 Pon 6 Mar 2006    Temat postu: Re: zbiorniki na gnojowicę Odpowiedz z cytatem

RS napisał:
Zbiorniki na gnojowicę o pojemnościach od 15 - 89 m3 można kupić za pośrednictwem sklepu internetowego www.instalmont.pl .

Są to zbiorniki Sotralenz które mogą być w 100% dofinansowane z programów pomocowych Unii Europejskiej. Transport tych zbiorników jest darmowy. Wystarczy złożyć zamówienie przez internet. [/b][/u]
Powrót do góry
Zt
Gość

PostWysłany: 13:02 Pon 6 Mar 2006    Temat postu: płyta gnojowa Odpowiedz z cytatem

Czy ktoś zna zykonawców z okolic kościana lub leszna
Powrót do góry
RS
Gość

PostWysłany: 11:27 Pon 6 Mar 2006    Temat postu: zbiorniki na gnojowicę Odpowiedz z cytatem

Zbiorniki na gnojowicę o pojemnościach od 15 - 89 m3 można kupić za pośrednictwem sklepu internetowego www.instalmont.pl .

Są to zbiorniki Sotralenz które mogą być w 100% dofinansowane z programów pomocowych Unii Europejskiej. Transport tych zbiorników jest darmowy. Wystarczy złożyć zamówienie przez internet. [/b][/u]
Powrót do góry
Gość

PostWysłany: 10:42 Pon 6 Mar 2006    Temat postu: zbiorniki na gnoowke Odpowiedz z cytatem

kto wie gdzie można kupić gotowe plastikowe zbiorniki na gnojówke o poj conajmiej 16m3
Powrót do góry
krasus
Gość

PostWysłany: 20:02 Sob 4 Mar 2006    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

I chciałem jeszcze jedno powiedzieć. Te płyty i zbiorniki to wydaje mi się, że to złe jeszcze gorszego początki. Przypominam, że do początku 2006 roku musieliśmy zgłaszać produkcję pasz w gospodarstwie po to żeby różnego rodzaju służby zorientowały się jaka jest skala tego zjawiska i juz niedługo , bo do 1.01.2008 wszystkie te gospodarstwa, muszą spełniać wymogi okreslone rozporzadeniem, ale jak twierdzą Inspektoraty Weterynarii wymogi te sa jeszcze zbyt "enigmatyczne i ogólnikowe"Wszystko to jest może i dobre i może lepiej jest jak zwierzęta żyją w lepszych warunkach, gnojówka nie trafia do wód gruntowych a ludność zjada bezpieczniejszą żywność. Ale nie zapominajmy o jednym, że za spełnianie tych wszystkich wymogów płacą rolnicy z własnej kieszeni(przy naprawdę niewielkim udziale dotacji) i to pogarsza juz i tak niewielką opłacalność. Confused
Powrót do góry
krasus
Gość

PostWysłany: 19:28 Sob 4 Mar 2006    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

hm, jak to powiedziec to macie chlopaki szczęście. U mnie jest troche bardziej skomplikowana sprawa. Wniosek zlożylem jako jeden z pierwszych w powiecie- wobec tego szanse ocenialem na 100% . Ale niestety wniosek złożyłem na nazwisko mojego ojca- był jeszcze wtedy właścicielem gospodarstwa. W międzyczasie - w lipcu ojciec przepisuje mi gospodarstwo. Od razu pomyślałem, że może być coś nie tak. Troche popytałem w BP ARiMR i kazali mi złożyć jeszcze jeden wniosek na moje nazwisko i ten mój wniosek miał zająć miejsce wniosku mojego starszego.I wszystko ok, ale do czasu. Okazuje sie teraz , że przejęte nie może być od tak sobie miejsce w kolejce, przejeta może byc dopiero decyzja. Mowiac prościej jestem na końcu kolejki i szanse oceniam na 0% mimo zapewnień urzedników różnych maści , że pieniądze dostana wszyscy !!!Na pewno nie będę budował tego wynalazku za własną kasę, bo to wyrzucanie pieniędzy w gnój - dosłownie. Byłem kilka razy w UK i tam gnojówka leje się z pryzm na drogi publiczne i tam nikt ich za to nie każe. A miało być tak pieknie..........
Powrót do góry
Gość

PostWysłany: 23:12 Wto 28 Lut 2006    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

dzieki za podanie strony www.i to dalsze wiesz jak pocieszyć czlowieka Very Happy
Powrót do góry
hans

PostWysłany: 23:03 Wto 28 Lut 2006    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

lepiej sprawdz poczte Laughing
Powrót do góry
Gość

PostWysłany: 23:03 Wto 28 Lut 2006    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

dzięki hans za pocieszenie
Powrót do góry
hans

PostWysłany: 22:51 Wto 28 Lut 2006    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

wklej jeszcze ze dwa razy i napewno sie dowiesz........... Laughing Laughing
Powrót do góry
Gość

PostWysłany: 22:50 Wto 28 Lut 2006    Temat postu: Re: płyty obornikowe i zbiorniki na gnojówkę Odpowiedz z cytatem

[quote="Anonymous"][quote="dorsien1965"]mam pytanie może ktoś wie gdzie zdobyć gotowe projekty na zbiorniki na gnojówkę o pow 32m3.
czy budując dwa zbiorniki muszą być oddzielone warstwą ziemi czy tylko ścianką działową
może ktoś ma gotowy projekt płyty i podnią zbiornik lub wie gdzie taki gotowy zdobyć
Powrót do góry
Gość

PostWysłany: 22:47 Wto 28 Lut 2006    Temat postu: Re: płyty obornikowe i zbiorniki na gnojówkę Odpowiedz z cytatem

[quote="dorsien1965"]mam pytanie może ktoś wie gdzie zdobyć gotowe projekty na zbiorniki na gnojówkę o pow 32m3.
czy budując dwa zbiorniki muszą być oddzielone warstwą ziemi czy tylko ścianką działową
może ktoś ma gotowy projekt płyty ipodnią zbiornika lub wie gdze taki zdobyć gotowy.
Powrót do góry
dorsien1965
Gość

PostWysłany: 22:32 Wto 28 Lut 2006    Temat postu: płyty obornikowe i zbiorniki na gnojówkę Odpowiedz z cytatem

mam pytanie może ktoś wie gdzie zdobyć gotowe projekty na zbiorniki na gnojówkę o pow 32m3.
może ktoś ma gotowy projekt płyty ipodnią zbiornika lub wie gdze taki zdobyć gotowy.
wiadomość; dorsien1965@o2.pl z góry dzięki
Powrót do góry
Liberacki

PostWysłany: 19:57 Nie 19 Lut 2006    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

StasiekS napisał:
Czy jeśli chowam trzode na głebokiej ściółce to potrzebuje zbiorniki na gnojownice??

Z tego co pamiętam to nie ale kliknij na strone www.arimr.gov.pl tam niedawno widziałem wymagania kto musi a kto nie budowac płyte.
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum PPR Strona Główna -> Produkcja Zwierzęca Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 9, 10, 11, 12  Następny
Strona 10 z 12

Skocz do: