Skocz do zawartości
Gość prawnik

Jakie jest zapotrzebowanie nadoradztwo prawne wśród rolników

Rekomendowane odpowiedzi

Gość

hej, zamierzam otworzyć biuro porad prawnych w mięscie około 70 tysięcy mieszkańców.chciałbym sie dowiedzieć jaki jest popyt na porady prawne wśród rolników, ponieważ moje miasto jest otoczone przez gminy rolnicze. Jesli by prosta porada prawna kosztowała około 10-20 zł, a w sprawch skomplikowanych od 100 do 200 zł to czy byliby na to chętni. Te proste porady prawne udzielanebyłyby ustnie a te bardziej skomplikowane porady na piśmie. Co myslicie o tym pomyśle?Z góry dziekuję za wszystkie opinię i uwagi.

 

czy wśród rolników jest duże zainteresowanie pomoca prawną w zakresie prawa cywilnego?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Prawnego? to różnie zależy o co pytasz?

 

Ja sam zastawiałem się nad otwarciem biura odwołań od decyzji agencji. Na to w najbliższym czasie powinno być ogromne zapotrzebowanie (o ile tanio lub zadarmo:) ). Kiedyś rolnik przyniósł mi decyzję cała strona od góry do dołu drobnym maczkiem z której nic nie rozumiałem,on zresztą też. Zeby nie powiedział co wcześniej składał to bym sie nigdy nie domyslił. Nawet jak to zaniósł do tej agencji co mu to wystawiła to nie wiedzieli o co chodzi, też musiał im szczegółowo wyjasnić co wcześniej składał, żeby ktoś mógł w końcu powiedzieć że (chyba) z tego naszego pisma wynika że odrzucilismy pańską prośbę.

No i wtedy mogłem mu pomóc napisac odwołanie.

 

Ale znając życie to był tylko wierzchołek góry lodowej!!! tego jest całe mnóstwo.

 

Wieć jak chcesz otworzyć takie biuro, to zacznij od współpracy z doradcami (z ODRów i prywatnych), firmami handlującymi maszynami, mleczarniami itd. Tam się reklamuj a sukces gwarantowany!!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Prawnego? to różnie zależy o co pytasz?

 

Ja sam zastawiałem się nad otwarciem biura odwołań od decyzji agencji. Na to w najbliższym czasie powinno być ogromne zapotrzebowanie (o ile tanio lub zadarmo:) ). Kiedyś rolnik przyniósł mi decyzję cała strona od góry do dołu drobnym maczkiem z której nic nie rozumiałem,on zresztą też. Zeby nie powiedział co wcześniej składał to bym sie nigdy nie domyslił. Nawet jak to zaniósł do tej agencji co mu to wystawiła to nie wiedzieli o co chodzi, też musiał im szczegółowo wyjasnić co wcześniej składał, żeby ktoś mógł w końcu powiedzieć że (chyba) z tego naszego pisma wynika że odrzucilismy pańską prośbę.

No i wtedy mogłem mu pomóc napisac odwołanie.

 

Ale znając życie to był tylko wierzchołek góry lodowej!!! tego jest całe mnóstwo.

 

Wieć jak chcesz otworzyć takie biuro, to zacznij od współpracy z doradcami (z ODRów i prywatnych), firmami handlującymi maszynami, mleczarniami itd. Tam się reklamuj a sukces gwarantowany!!!!

hej czy Pan jest absolwentem prawa?Ja właśnie kończę prawo i zastanawiam się co dalej ze sobą począć mam doświadczenie w udzielaniu porad prawnych w sprawach cywilnych, lubię wieś i chętnie podjął bym się doradztwa na rzecz rolników.Teraz pracuje w kancelarii adwokackiej i powiem jedno: mogę robić wszystko tylko nie chcę być adwokatem: denerwujące są sprawy karne i po 4 miesiącach pracy w tej kancelarii odnoszę wrażenie że adwokatura to jedne wielkie bagno

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Prawnikiem?!? nie - zdecydowanie nie!!!

Też jestem ze wsi, dłuższy czas zajmowałem się doradztwem rolnym a także mam za sobą pewien okres pracy dla agencji (dość specyficznej, ale nie wklepywanie wniosków:) ). Sporo kontaktów z rolnikami i trochę wiedzy z zakresy KPA. No i wiem jak odpowiadać na ich pisma

 

Naprawdę to jest przyszłość - ale musiałbyś się zająć jeszcze czymś innym lub z kimś współpracować (np. z jakąś firmą doradztwa, ale raczej prywatną, państwowe nie zawsze są skore do takiej współpracy).

Bo taka jest prawda tylko z tego to nie wyżyjesz!!! Przynajmniej nie na dzień dzisiejszy, ale życze powodzenia!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Hej, ja nie mówię że mam zamiar żyć tylko z pomocy prawnej w sprawach odwołań od decyzji ARiMR Jesłi otworzę kancelarię doradztwa prawnego to będzie to doradztwo w sprawach cywilnych i administracyjnych dla wszystkich.To znaczy nie tylko dla rolników.Pytałem o popyt na takie usługi na wsi ponieważ chciałem wiedzieć co o na takie porady powiedzieliby rolnicy. mam nadzieję ze jeśli uda mi się coś takiego otworzyć to będę miał klientów rolników, ale pewnie z samych klientów-rolników bym nie wyżył wiec trzeba będzie udzielać porad dla wszystkich.

Prawo rolne, kPA znam bardzo dobrze więc w razie gdybym miał takie sprawy to powinienem sobie poradzić Pozdrawiam i dziękuję za rady

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Prawnikiem?!? nie - zdecydowanie nie!!!

.... z kimś współpracować (np. z jakąś firmą doradztwa, ale raczej prywatną, państwowe nie zawsze są skore do takiej współpracy).

Bo taka jest prawda tylko z tego to nie wyżyjesz!!! Przynajmniej nie na dzień dzisiejszy, ale życze powodzenia!!!

 

Hm - z panstwowymi sie nie dogadasz, chyba że masz stado ludzi do wypełnienie stosu paierów by wogóle to zacząć. Pogadaj prywatnie z ODRzykami - to sa ludzie a nie unstytucja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

a ile kosztowałaby sprawa o miedzę bo są tacy którzy o miedzę procesują się latami i móglbyć z takiej jednej sprawy parę tysięcy wydrzeć

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja mysle ze to jest dobry pomysl czasami mam sam problemy interpretacja niektórych pism decyzii itp.

 

leprzym rozwiazaniem dla rolników jest ubezpieczyc sie prawnie

i za taka porade firma zwróci koszty

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem,żę IR mają na dyrzuże prawnika, udziela bezpłartnych porad. Przynajmniej u mnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Wiem,żę IR mają na dyrzuże prawnika, udziela bezpłartnych porad. Przynajmniej u mnie.

 

Czy ten prawnik dyżuruje tylko w siedzibie izby przez parę godzin tygodniowo?

Bo jeśli tak to z pewnością nie zaspokaja on całego zapotrzebowania na pomoc prawną Dlatego byłoby miejsce dla prywatnego biura porad prawnych, takiego jak ja planuję otworzyć Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

ciekawe jakie sa koszty porady u adwokata w sprawie np o rozwod a jakie sa koszty u takiego doradcy prawnego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie jestem rolnikiem i powiem wam, że zapotrzebowania na porady prawne są ogromne ale jak rolnik słyszy prawnik to mu się włos jeży (nie stać nas na takie porady jesteście stanowczo zadrodzy my nie zarabiamy tylko ciągle dokładamy).

W rolnictwie jest taki bałagan, że głowa boli każdy ma jakieś sprawy których nie urególował dziadek czy ojciec i to się ciągnie latami bo niewiadomo co z tym zrobić.

Sam mam kilka spraw prawnych do urególowania na które mnie poprostu teraz niestać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Panowie jestem rolnikiem i powiem wam, że zapotrzebowania na porady prawne są ogromne ale jak rolnik słyszy prawnik to mu się włos jeży (nie stać nas na takie porady jesteście stanowczo zadrodzy my nie zarabiamy tylko ciągle dokładamy).

W rolnictwie jest taki bałagan, że głowa boli każdy ma jakieś sprawy których nie urególował dziadek czy ojciec i to się ciągnie latami bo niewiadomo co z tym zrobić.

Sam mam kilka spraw prawnych do urególowania na które mnie poprostu teraz niestać.

 

popieram

 

dwa lata temu miałem zamiar zrobić porządek w działkach na okoliczność dopłat - zasypałem 100 metrów rowu, i chodziło o właczenie do jednej działki tych podzielonych rowem, rowu, i jeszcze jednej

- kosztowało to 1000 zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Panowie jestem rolnikiem i powiem wam, że zapotrzebowania na porady prawne są ogromne ale jak rolnik słyszy prawnik to mu się włos jeży (nie stać nas na takie porady jesteście stanowczo zadrodzy my nie zarabiamy tylko ciągle dokładamy).

W rolnictwie jest taki bałagan, że głowa boli każdy ma jakieś sprawy których nie urególował dziadek czy ojciec i to się ciągnie latami bo niewiadomo co z tym zrobić.

Sam mam kilka spraw prawnych do urególowania na które mnie poprostu teraz niestać.

 

popieram

 

dwa lata temu miałem zamiar zrobić porządek w działkach na okoliczność dopłat - zasypałem 100 metrów rowu, i chodziło o właczenie do jednej działki tych podzielonych rowem, rowu, i jeszcze jednej

- kosztowało to 1000 zł

 

dlatego ja też uważam że ceny powinny być niższe.

 

Hans ten koszt 1000 zł za połaczenie działek to nie był wynikiem drożyzny usług adwoaktatów tylko tak zwane koszty geodezyjene + sądowe za wpis zmian do ksiąg wieczystych

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jezeli to mozliwe to prosze o podanie e mailA panie prawniku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
jezeli to mozliwe to prosze o podanie e mailA panie prawniku

 

mój adres: piotr9000@wp.pl

 

Ale niestety ja jestem z Krakowa a Ty chyba z Poznania, czyli dość daleko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
ciekawe jakie sa koszty porady u adwokata w sprawie np o rozwod a jakie sa koszty u takiego doradcy prawnego

 

adwokaci za sprawy rozwodowe bez orzekania o winie rozkłądu pożycia biorą od 1 tysiąca(absolutne minimum) do 3 tysięcy. Sprawy rozwodowe bez orzekania o winie są zawsze prostsze bo małżonkowie muszą być w miarę zgodni i na poziomie aby postanowili rozstrzygnąć sprawę bez orzekania o winie rozkładu pożycia małżeńskiego. Takie sprawy to raczej wyjątek.

 

 

Za normalny rozwód w którym instnieje konflikt między małżonkami ceny adwokatów wahają się od 3tysięcy do 8 tysięcy zł.

 

Ja za napisanie pozwu rozwodowego wziałbym od 50 do 150 zł (zależy jak by był skomplikowany) a gdybym miał reprezentować stronę to za każdą rozprawę brałbym około 50 zł+ koszty dojazdu itd. Czyli gdyby w sprawie rozwodowej było 5 rozpraw koszt mojej pomocy zawarłby się w kwocie około 400 zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zarejestrowałem się jako użytkownk, więc można wysyłać mi prywatne wiadomości gdyby ktoś miał jakieś pytanie do mnie. Jeśli będę mógł to odpowiem.

Z góry uprzedzam, że nie jestem zbyt mocny w podatkach i tego typu sprawami się nie zajmuję. Bardzo tego jednak żałuję i w najbliższej perspektywie jednym z moich głównych celów będzie zdobycie stosownej wiedzy o podatkach.

 

Nieniejszym oświadczam, że: WSZELKIE MOJE UWAGI I SUGESTIE NAlEŻY TRAKTOWAĆ TYLKO I WYŁĄCZNIE ZA TZW. INOFORMACJĘ O PRAWIE A NIE PORADĘ PRAWNĄ.

 

W związku z tym nie ponoszę odpowiedzianości za udzielenie błędnej porady z wyjątkiem błędu z mojej winy umyślnej. Podkreślam też że moja pomoc jest bezpłatna i jedynym jej celem jest zaproponowanie pewnego rozwiązania problemu a nie udzielenie wiążacej porady prawnej.

 

Powyższe ograniczenia wynikają z faktu iż:

1. Jestem jeszcze studentem, choć kończę studia za 3 miesiące,

2. Nie mam ubezpieczenia odpowiedzialności cywilnej za szkody tak jak mają adwokaci

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

aha ten "student V roku prawa", który odpowiedział na pytanie wjacek w temacie " spadek po pradziadku" to byłem ja. Zmieniłem nazwę na "prawnik" bo student V roku prawa to było za długie a nazwa "student"była zajęta więc postanowiłem zmienić nazwę na prawnik. Ponadto zdałem już wszystkie egaminy i czekam na obronę bo kończę już pisanie pracy wiec nazwanie się prawnikiem nie będzie dużym nadużyciem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zwracam sie z uprzejma prosba o zaopiniowanie nastepujacej sprawy:

 

Jak Pana zdaniem nalezy interpretować przepisy odnośnie sprawy ONW????

Ojciec w lipcu 2004 zapisał mi ziemie i teraz okazuje sie ze ma oddać płatność ONW-= czy słusznie????????

 

Stanowisko agencji - opierają sie na rozporzadzeniu rady ministrów z dnia 8 marca 2005 nr 44 . poz 423 gdzie :

§ 7 otrzymuje brzmienie:

"§ 7. 1. W przypadku gdy w okresie od dnia złożenia wniosku do dnia wydania decyzji administracyjnej w sprawie płatności ONW nastąpi przeniesienie posiadania całości gospodarstwa rolnego na rzecz innego producenta rolnego w wyniku umowy sprzedaży, dzierżawy lub innej umowy, płatność ONW przysługuje temu producentowi rolnemu, jeżeli w terminie 35 dni od dnia przeniesienia posiadania całości gospodarstwa rolnego złoży on wniosek do kierownika biura powiatowego Agencji, na formularzu udostępnionym przez Agencję, i zobowiąże się do kontynuowania działalności rolniczej zgodnie z zasadami zwykłej dobrej praktyki rolniczej do końca okresu objętego zobowiązaniem, o którym mowa w § 2 ust. 1 pkt 1, złożonym przez poprzedniego posiadacza gospodarstwa rolnego.

 

a moja sprawa dotyczy roku 2004 dokładnie lipca gdzie obowiazywało rozporzadzenie z dnia 29 czerwca 2004 nr 158 poz 1652,1651

 

w § 7 ust. 1 otrzymuje brzmienie:

"1. W przypadku gdy w okresie od dnia złożenia wniosku do dnia wydania decyzji administracyjnej w sprawie płatności ONW nastąpi przeniesienie posiadania całości lub części gospodarstwa rolnego na rzecz innego producenta rolnego w wyniku umowy sprzedaży, dzierżawy lub innej umowy, płatność ONW przysługuje temu producentowi rolnemu, jeżeli w terminie 35 dni od dnia przeniesienia posiadania całości lub części gospodarstwa rolnego złoży on wniosek do kierownika biura powiatowego Agencji i zobowiąże się do kontynuowania działalności rolniczej do końca okresu objętego zobowiązaniem, o którym mowa w § 2 ust. 1 pkt 1, złożonym przez poprzedniego posiadacza gospodarstwa rolnego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
zwracam sie z uprzejma prosba o zaopiniowanie nastepujacej sprawy:

 

Jak Pana zdaniem nalezy interpretować przepisy odnośnie sprawy ONW????

Ojciec w lipcu 2004 zapisał mi ziemie i teraz okazuje sie ze ma oddać płatność ONW-= czy słusznie????????

 

Stanowisko agencji - opierają sie na rozporzadzeniu rady ministrów z dnia 8 marca 2005 nr 44 . poz 423 gdzie :

§ 7 otrzymuje brzmienie:

"§ 7. 1. W przypadku gdy w okresie od dnia złożenia wniosku do dnia wydania decyzji administracyjnej w sprawie płatności ONW nastąpi przeniesienie posiadania całości gospodarstwa rolnego na rzecz innego producenta rolnego w wyniku umowy sprzedaży, dzierżawy lub innej umowy, płatność ONW przysługuje temu producentowi rolnemu, jeżeli w terminie 35 dni od dnia przeniesienia posiadania całości gospodarstwa rolnego złoży on wniosek do kierownika biura powiatowego Agencji, na formularzu udostępnionym przez Agencję, i zobowiąże się do kontynuowania działalności rolniczej zgodnie z zasadami zwykłej dobrej praktyki rolniczej do końca okresu objętego zobowiązaniem, o którym mowa w § 2 ust. 1 pkt 1, złożonym przez poprzedniego posiadacza gospodarstwa rolnego.

 

a moja sprawa dotyczy roku 2004 dokładnie lipca gdzie obowiazywało rozporzadzenie z dnia 29 czerwca 2004 nr 158 poz 1652,1651

 

w § 7 ust. 1 otrzymuje brzmienie:

"1. W przypadku gdy w okresie od dnia złożenia wniosku do dnia wydania decyzji administracyjnej w sprawie płatności ONW nastąpi przeniesienie posiadania całości lub części gospodarstwa rolnego na rzecz innego producenta rolnego w wyniku umowy sprzedaży, dzierżawy lub innej umowy, płatność ONW przysługuje temu producentowi rolnemu, jeżeli w terminie 35 dni od dnia przeniesienia posiadania całości lub części gospodarstwa rolnego złoży on wniosek do kierownika biura powiatowego Agencji i zobowiąże się do kontynuowania działalności rolniczej do końca okresu objętego zobowiązaniem, o którym mowa w § 2 ust. 1 pkt 1, złożonym przez poprzedniego posiadacza gospodarstwa rolnego.

 

Abym mógł pomóc konieczne jest wyjaśnienie poniższych kwestii:

1. Rozumiem że przeniesienie posiadania gospodarstwa nastąpiło pomiędzy dniem złożenia wniosku a dniem wydania decyzji.

 

2. Czy został złożony wniosek o przyznanie płatności z ONW na Pana rzecz w terminie 35 dni?

 

3. Kiedy została dostarczona decyzja nakazujaca zwrot płatnosci z ONW i czy Pana Ojciec odwołał się od niej w terminie?

 

4. Czy jedyna podstawa prawna na podstawie której wydano decyzję to zacytowany przez Pana § 7 ust.1 rozporządzenia?

 

5. Przedstawił Pan § 7 ust. 1 sprzed i po nowelizacji czy mam rozumieć że przyczyną powstania obowiazku zwrotu ONW miałbybyć fakt, że nie złożył Pan wniosku na formularzu wymaganym przez § 7 ust. 1 rozporządzenia w brzmieniu obecnie obowiązującym? Jeśli tak to decyzja byłaby w oczywisty sposób wadliwa ponieważ jeśli złożył Pan wniosek w okresie kiedy nie było wymogu składania go na odpowiednim formularzu to fakt że teraz konieczne jest złożenie wniosku na specjalnym formularzu jest bez znaczenia.(są pewne wyjątki jeśli istnieją przepisy przejściowe które by to nakazywały ale wtedy Agencja powinna Pana wezwać do złożenia wniosku na stosownym formularzu)

 

6. Trudno uznać § 7 ust.1 rozporządzenia za podstawę która uzasadnia możliwośc żądania zwrotu ONW od Pana ojca ponieważ nie ma tam wyraźnej dyspozycji że można żądać zwrotu płatnosci od Pana Ojca jeżeli nie złożył Pan wniosku w terminie. Atr 6 KPA (tekst jednolity z 2000, nr 98, poz 1071 z pożniejszymi zmianami) stanowi iż:"Organy administracji publicznej działają na podstawie przepisów prawa". Ponieważ w wspomniany § 7 ust. 1 rozporządzenia nie stanowi o tym że można żądać zwrotu ONW od Pana Ojca jeżeli nie złożył Pan wniosku w terminie to powołując się na art 6 KPA można uzasadnić twierdzenie, że nie można żądać od Pana Ojca zwrotu ONW.

Inaczej mówiąc: Jeśli jedyna podstawą wydania decyzji jest § 7 ust. 1 rozporządzenia to Agencja naruszyła art. 6 KPA, ponieważ § 7 ust. 1 nie zawiera normy która by pozwalała żądąć zwrotu płatności z ONW. Organy administracji muszą działać na podstawie przepisów prawa, to znaczy mogą żadać zwrotu pieniedzy z ONW od Pana Ojca jeśli istnieje przepis który upoważnia do tego Agencję. (Nic nie wiem o takim przepisie, ale może on istnieć).Dlatego proszę o podanie dokładnej podstawy prawnej decyzji Agencji bo z Pana wypowiedzi wynika że jedyną podstawą materialną decyzji agencji miałaby być ów § 7 ust.1 rozporządzenia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jedyny dopuszczalny przypadek kiedy agencja może żądać zwrotu płatności z ONW to przypadek określony w § 9 ust 2 omawianego rozporządzenia z dnia 14 kwietnia 2004 i jest to sytucja kiedy producent rolny zaniechał działalności rolniczej na działkach rolnych położonych na obszarze ONW.

 

A to by dodatkowo wzmacniało moją argumentację którą wywiodłem w pkt. 6 mojej poprzedniej wiadomości

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W moim profilu umieściłem jako moją stronę www stronę z adresami Uniwersyteckich Poradni Prawnych w Polsce, które udzielają bezpłatnych porad dla osób które nie stać na opłacenie adwokata

 

Ja współpracuje z Uniwersytecką Poradnią Prawną UJ, która podbno jest najlepsza w Polsce. Dobrą opiną cieszy się też poradnia przy Uniwersytecie Warszawskim, choć jak rozmawiałem z tamtejszymi studentami to robią oni "dziwne" rzeczy które nie mają miejsca w Poradni UJ i Warszawa nie ma specjalizacji prawnych które są w naszej krakowskiej poradni.

 

Należu uważać na Poradnię w Rzeszowie prowadzoną przez Uniwersytet Rzeszowski ponieważ kilka razy miałem oazję zetknąłem się z opiniami że tamtejsza Poradnia przu Uniwersytecie Rzeszowskim funkcjonuje tak "średnio" i mówili mi to byli klienci rzeszowskiej poradni. Należy też uważać na wszystki Poradnie przy szkołach prywatnych, znajomy student KUL-u mówił mi że ich Poradnia też niestety nie imponuje poziomem.

 

Porady w Uniwersyteckich Poradniach Prawnych powinny być udzielane na piśmie, jeśli sptotkacie się Państwo z Poradami przez telefon to proszę na to uważać, bo wiadomo że student przy takiej poradzie może się łatwo pomylić.

 

Poradnie nie reprezentują klientów przed sądem tak jak mogą robić o adwokaci.

 

Podaje ten adres który jest widoczny jeśli ktoś wejdzie na mój profil:

 

http://www.fupp.org.pl/index.php?id=poradnie_polska

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

prawnik

 

 

pozwoliłem sobie wysłać list na pana skrzynkę

 

 

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
prawnik

 

 

pozwoliłem sobie wysłać list na pana skrzynkę

 

 

pozdrawiam

 

wysłałem juz odpowiedź, proszę zajrzeć na skrzynkę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...