Witamy, aby się zarejstrować lub zalogować
skorzystaj z opcji dostępnych po prawej stronie.
Obecny czas to 06:46 Wto 23 Lip 2019

Krowy
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, ... 10, 11, 12  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum PPR Strona Główna -> Weterynaria
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
gringo

PostWysłany: 18:53 Wto 31 Sie 2010    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

z drobnego przeoczenia Sad krowa ma termin 25 września a nie jest jeszcze zasuszona i zastanawiam sie co teraz robic, czy zaaplikować jej w strzyki srodek do zasuszenia czy odpuścić bo w tak krótkim czasie to nie zdąży dobrze wymię "wyschnąć" jak zacznie od nowa napełniac sie:(
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
misiek_zx6r

PostWysłany: 05:49 Pon 30 Sie 2010    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Pytanie, Krowa ma termin na 9 października (cielenie), a dzisiaj puściła odrobine śluzu z krwią, czy to normalne, czy może jej jakich witamin brak czy może weta potrzebuje, czy może właściciel panikuje?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
mwisniewski

PostWysłany: 20:09 Pon 15 Mar 2010    Temat postu: Re: znów problem z krową Odpowiedz z cytatem

kopik napisał:
jest zaczęła się garbić ,apetyt spadł i drżą się jej tylne nogi, jest chuda .Co znowu jest?

Za mocno wyciales racice, moze pokaleczyles i teraz ma zapalenia racic w obu nogach.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
kopik

PostWysłany: 09:48 Nie 31 Sty 2010    Temat postu: znów problem z krową Odpowiedz z cytatem

jest zaczęła się garbić ,apetyt spadł i drżą się jej tylne nogi, jest chuda .Co znowu jest?
Powrót do góry
kopik

PostWysłany: 20:27 Pon 26 Paź 2009    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

pomogła korekta racic
Powrót do góry
tomasz0859

PostWysłany: 22:40 Sob 12 Wrz 2009    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jeżeli zapalenie Ci wyszło i na tacce jest ok to trzeba znaleźć przyczynę zapalenia.
Weź ściśnij ją na kręgosłupie nad łopatkami. Jak Ci się wygnie do dołu to może być ciało obce, podobne oznaki ciała obcego są jak weźmiesz trzonek pod przednie nogi i z kimś podniesiesz ją na nim, szybka reakcja do góry to też oznaka ciała obcego. Wtedy to tylko magnes może pomóc.
Drugą przyczyną może być też zapalenie wiązadeł brzusznych, wtedy tylko wet. ( chociaż przy chorych nogach też może być taki objaw a i zapalenie może się wdać)
Więcej na odległość pomóc nie sposób
Powrót do góry
kopik

PostWysłany: 21:19 Sob 12 Wrz 2009    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Krowa po zapaleniu wymienia i leczeniu zaczęła się stale garbić , co morze być przyczyną ?
Powrót do góry
marcin82

PostWysłany: 20:24 Nie 5 Kwi 2009    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kup od lekarza środek od pasożytów i zastosuj na wszystkich krowach. Jak dobrze pamietam nazwę to się nazywa SPOT ON
Powrót do góry
coolczak

PostWysłany: 10:43 Nie 5 Kwi 2009    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam
Zauważyłem u krowy takie łyse place nieduże póki co, na szyi, krowa się wyciera wyraźnie ją to swedzi, n ie ma na tych plackach innych zmian oprócz utraty włosów. Jak to zwalczyć bez karencji na mleko,żeby mi nie przeszło na sąsiadki...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
coolczak

PostWysłany: 10:41 Nie 5 Kwi 2009    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam
Zauważyłem u krowy takie łyse place nieduże póki co, na szyi, krowa się wyciera wyraźnie ją to swedzi, n ie ma na tych plackach innych zmian oprócz utraty włosów. Jak to zwalczyć bez karencji na mleko,żeby mi nie przeszło na sąsiadki...
Powrót do góry
viohman

PostWysłany: 17:11 Wto 17 Mar 2009    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Głównie chodzi chyba o % tłuszczu w mleku, który b. spada, przy ketozie. Badanie na tłuszcz może chyba zrobić twoja mleczarnia, ale to kłopotliwe jeździć do mleczarni i zawracać tym głowę laborantce z mleczarni. Można sobie poradzić inaczej. Jeśli masz znajomego zlewniarza mleka, który teraz prowadzi stację schładzania mleka - to ten może zrobić Ci badanie tłuszczu na starej wirówce, które jeszcze są na byłych zlewniach, choć już nieużywane. Bo teraz zlewniarze pobierają codziennie próbki mleka, które jadą do mleczarni do laboratorium.
Powrót do góry
marcin82

PostWysłany: 10:34 Pon 16 Mar 2009    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Można kupić ketotesty - kosztują grosze. Chociaż najlepszym rozwiazaniem jest znać parametry mleka i kontrola kału.
Powrót do góry
viohman

PostWysłany: 23:09 Nie 15 Mar 2009    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

emil napisał:
Ta krowa zawsze dostaje podwójną (pod względem innych krów) dawkę śruty i witamin, buraków

Być może przez to krowa choruje na ketozę lub kwasicę żwacza. Ale to może rozpoznać wet. wykonując odpowiednie badania.
Marcin82 chciał chyba w tym kierunku zasugerować Ci podejrzenie.
Zwiększanie dawki śruty tylko pogarsza wtedy stan krowy. Musisz poprosić weta o wykonanie odpowiednich testów.
Powrót do góry
emil

PostWysłany: 21:09 Sro 11 Mar 2009    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kondycja krowy jest zawsze dobra, nawet po wcześniejszych wycieleniach nie zauważyłem żeby była jakaś słaba lub chwiejna na nogach. W okresie letnim zawsze wyprowadzana była i to często dość daleko od obejścia i nie było z tym żadnych problemów. Tylko jej wygląd w porównaniu do innych to tak jakbym ją głodził. Po prostu świecą się jej żebra.
Powrót do góry
robern

PostWysłany: 20:02 Sro 11 Mar 2009    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Spróbuj w mleczarni zrobić próbę. Są sztuki, że taka ich uroda - przy laktacji zrzucają sporo ze swojej wagi. A czy przed ocieleniem jej kondycja jest w normie...?
Powrót do góry
emil

PostWysłany: 18:01 Sro 11 Mar 2009    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Niestety ale nie mam tych parametrów od tylko tej krowy, mam po prostu tylko dane z mleczarni z całości mleka od wszystkich sztuk.
Powrót do góry
robern

PostWysłany: 22:02 Wto 10 Mar 2009    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jakie ma parametry mleka ...? tłuszcz i białko ew. pozostałe (mocznik)...
Powrót do góry
emil

PostWysłany: 20:54 Wto 10 Mar 2009    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

kał ma taki jak inne krowy. A co do chudnięcia to zaczęła chudnąc po pierwszym wycieleniu, teraz jest po 4.
Powrót do góry
marcin82

PostWysłany: 20:22 Wto 10 Mar 2009    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jaki kał ma ta krowa?? Policz jej ile razy przeżuje między odbiciem a przełknięciem. Od jakiego czasu jest taka chuda??
Powrót do góry
emil

PostWysłany: 12:24 Wto 10 Mar 2009    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mam problem ze swoja krową (rasa simental), a mianowicie krowa jest strasznie chuda. Daję jej dużo więcej do jedzenia niż innym krowom (inne są ładne i też mają taka sama wydajność). Ta krowa zawsze dostaje podwójną (pod względem innych krów) dawkę śruty i witamin, buraków oraz siana i sianokiszonki, wszystko zjada. Ostatnio kupiłem u weterynarza wlewkę na robaki wlałem jej to ale nie widzę żadnej poprawy. Co może jej być.

Zauważyłem jeszcze, że krowie zaczynają się ruszać zęby, zadzwoniłem do weta i przyjechał i zastosowała jej do żylne roztwór wapnia CALCIPHOS
http://www.biowet-drwalew.pl/oferta_print.php?id=18 dokładnie taki, w ilości dwóch takich butelek.

Czy to pomoże, proszę o sugestie i porady.
Powrót do góry
jaworaski

PostWysłany: 08:07 Pią 27 Lut 2009    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam, pisze bo mam problem z jedna jałoweczka ma 13 miesiecy, i 3 dni chodziła z łbem w górze, wogole jakas dziwne mi sie wydała zadzwonilłem po mojego weterynarza rozłozyl rece podał antybiotyki,co dziwne do żarcia przychodziła , bo wszystkie sztuki sa na luzie, a od wczoraj leży jak pijana Question wiec pisze może ktos sie z tym spotkał Question Confused
Powrót do góry
mariush19

PostWysłany: 22:38 Pią 2 Sty 2009    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

witam wszystkich forumowiczów. Chciałbym zaczerpnąć informacji na temat takiego specjalnego bloczku "wciągarki" która służy do pomaganiu w wycieleniach tzn nie potrzeba takiej dużej siły roboczej w postaci wszystkich sąsiadów tylko praktycznie jedna osoba może to urządzenie obsłużyć i wydobyć cielaczka. z gory dzieki za wszelkie odpowiedzi i linki.
Powrót do góry
robern

PostWysłany: 20:46 Sob 13 Gru 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Oxycort jest o tyle "dobrym" i bezpiecznym antybiotykiem, że stosuję go przy zranieniach strzyków i jeszcze nigdy nie trafiło się żeby przeszedł do mleka.
Postaraj się zrobić wymaz z chorych miejsc, żeby określić "co to jest"...
Powrót do góry
Maruś

PostWysłany: 20:07 Sob 13 Gru 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Krowy utrzymuję w oborze uwięziowej obornik jest usuwany dwa razy dziennie ,korektę też stosuję a wet sobie z tym zupełnie nie radzi i twierdzi że niema na to lekarstwa.Choroba przeszła prawdopodobnie z zakupionymi jałówkami z Holandii.
Powrót do góry
viohman

PostWysłany: 19:27 Sob 13 Gru 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Stosując antybiotyk musisz się liczyć z koniecznością karencji na mleko, czyli nie będziesz mógł sprzedawać mleka. Nawet przez skórę między racicami może się wchłonąć. Na razie zastosuj roztwór siarczanu miedzi (CuSO4), rozpuszczony w ciepłej wodzie. (Tyle ile się da) Chyba kupisz w sklepach ogrodniczych - niebieskie kryształki. Może zadziałać, zarówno przy bakteriach, jak i grzybicach - bo to też może być przyczyną. Możesz nasączyć jakąś matę i postawić na tym krowę na kilka minut. Roztwór ładnie barwi, odkaża i przyżega skórę. Klasycznym środkiem, przy bakteryjnym zakażeniu szpary międzyracicznej jest roztwór rivanolu (żółte tabletki). Ale w tym przypadku musisz zastosować opatrunek z waty i bandaży i polewać to roztworem rivanolu. Oczywiście sucha ściółka i brak podsiąkania gnojówki, gdy krowa stoi na podłożu.
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum PPR Strona Główna -> Weterynaria Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, ... 10, 11, 12  Następny
Strona 2 z 12

Skocz do: