Witamy, aby się zarejstrować lub zalogować
skorzystaj z opcji dostępnych po prawej stronie.
Obecny czas to 17:48 Pią 29 Maj 2020

LNB czy Sano
Idź do strony 1, 2  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum PPR Strona Główna -> Pasze
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
kubuś

PostWysłany: 19:17 Czw 12 Lut 2009    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

no to ładnie sano sobie poleciało z cenami,
od 12 do 15 zł na 25 kg worku Shocked
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Chłop z Mazur 28

PostWysłany: 21:15 Wto 17 Paź 2006    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Powiedziałbym jeszcze, że chyba najważniejsza w tym całym biznesie jest kaska.
Jeżeli ktoś nie potrafi przeliczyć kosztów jakie ponosi na żywienie z uwzględnieniem zużycia paszy na kilogram przyrostu to niech się jeszcze raz zacznie uczyć się matemetyki.
Przecież cała opłacalność zawiera się w tym ile ta świnia zjada (mieszaniny jakich zbóż), ile z tego pozostanie w ogranizmie a ile kaski SANOWCY razem z obornikiem rozrzucacie po polach Laughing

Gdzieś juz wspominałem na czym ja karmię swoje świntuchy.
Osobiście nigdy nie ufałem wielkim molchom mającym rolnika w d...
Zawsze lepiej jest stosować produkty firm które traktują każdego potencjalnego hodowce z szacukiem a nie jak SANO Olewacze.
Byle tylko sprzedać.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG Tlen
Chłop z Mazur 28

PostWysłany: 21:06 Wto 17 Paź 2006    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Hello!
Ja tam nie wiem co wy ludziska dajecie tym świntuchom.
Ja tam juz drugi rzut karmię swoje stadko a mam ich ponad 3000 na produktach mało znanej firmy i mam zużycie paszy na poziomie 2,4kg i kaska sama sie robi.
Pozatym co jest ważne doradca jest zawsze wtedy kiedy gopotrzebuję.
Znalazłem ich ofertę na necie www.unipasz.pl
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG Tlen
jozekrej

PostWysłany: 19:22 Wto 17 Paź 2006    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Sanio ma bardzo piękną reklame chyba najlepszą z firm a co do jakości produktów to szajs jak wchodzili na rynek to było ok świnie rosły w oczach ale teraz jadą na reklamie i renomie którą kiedyś srobili sobie a tak naprawde to przenoszą swoją działalniść na wschód Ukraina Rosjia
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
czarna

PostWysłany: 11:59 Pią 7 Lip 2006    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

gibon...dealerzy????? gdzieś ty widziła dealera który by jezdził golfem sanowskim??? Laughing
Powrót do góry
Gibon ...

PostWysłany: 20:45 Sob 24 Cze 2006    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Znajomy jest przedstawicielem sano za błąd pszepraszam
Powrót do góry
Gibon ...

PostWysłany: 20:43 Sob 24 Cze 2006    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja z tatą używam LNB i jestśmy bardzo zadowoleni może przyrosty nie są największe za to wszystko zwraca sie przy w cenie produktu znajomy jest przedstawicielem i mówi że rolnicy chwalą ale wydaje mi sie że tylko powaleni mało rolni inteligenci którzy zanją dobropasz i sano. Pomyślcie na zdrowy łeb ile oni marż naliczają żeby mieć na te wszystkie ulotki które dostajemy z top agrą na gadżety dilerzy jeżdżą golfami i corollami ludzie przeliczcie zanim kupicie . Idea
Powrót do góry
Scoia_tael

PostWysłany: 22:19 Wto 25 Kwi 2006    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

[/quote]to bys ja przegra lstosuje sano od poczatkow istnienia w polsce z malymi przerwami wlasnie nakusil mnie pan kolacz wizia lepszego jutra z LNB i sie przeliczylem pasza nawet drosza niz w sano a efekt taki ze przy odsadzaniu prosiakow upadki mi wzrosly z 0.5 %do 5% i zadne twoje chwalenie LNB ci nic nieda bo dlamnie to szais[/quote]
SANO stosuja tylko hodowcy z duzym zapleczem finansowym. Przy jednak dzisiejszych cenach trzody szybko to zaplecze sie skończy. Jest wiele firm, które robią lepsze i tańsze produkty zadawaklajac sie niższą marżą. Jeżeli jestes tak zagorzałym zwolennikiem SANO to chwała Tobie. Zastanawiam sie tylko jak długo będziesz brnął. Weź do ręki ołówek i policz. Policz uczciwie i sprawdź praktyczne przyrosty. Są stada gdzie zużycie paszy waha się w granicach 2,4 kg na kg przyrostu. Jestes skłonny w to uwierzyć??
Powrót do góry
Ep_4

PostWysłany: 13:05 Nie 9 Kwi 2006    Temat postu: żyto Odpowiedz z cytatem

Witam również.
Więkrzość dobrych produktów (koncentratów i premiksów) zawiera w swoim składzie enzymy w ilościach i proporcjach pozwalających stosować:
----->na starter do 25%,
----->a na finiszer do 45% żyta i pszenżyta łącznie
----->(gdy samo pszenżyto norma o 10% większa).
Gdy komponent jest specjalnie dedykowany do żyta (patrz HODOWCA), zawiera ENZYM w odpowiedniej ilości - normy można podnieść:
----->na starter do 35%
----->na finiszer do 60%

Na rynku są również ENZYMY solo ale ich stosowanie należy przemyśleć (czytaj przeliczyć), nie wiem jak ostatnio ale dwa sezony temu wychodziło drożej niż w koncentracie i był trudniej dostępny niż specjalny koncentrat.
Możliwa jest jeszcze jazda z żytem na MAXa do 80% ale tylko w "zdrowym" stadzie i przy pogodzeniu się ze spadkiem mięsności 2-5%.

Pozdrawiam.
Powrót do góry
HODOWCA_

PostWysłany: 22:33 Pią 31 Mar 2006    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Michał napisał:
Każdy stosuje to, co mu bardziej odpowiada. I na nic tu zda się obrzucanie wyzwiskami.
Ja stosuję LNB. Warchlaki pow. 30 kg dostają u mnie 15% koncentrat 75 i tak aż do końca tuczu. Do tego 30% kukurydzy i reszta to własne zboże. Nie zamierzam nikogo przekonywać, ale tucz do 120 kg trwa ok. 2,5 m-ca. Ja jestem usatysfakcjonowany.
Co do Sano nie wypowiadam się - nigdy nie stosowałem.

Mam za to pytanie. Czy ktoś stosuje w tuczu żyto (min. 50%)? Wiem, ze dla prosiąt i loch to nie jest dobry pomysł. Ale dla tuczników... Zastanawiam się nad mieszaniem ok. 50% żyta, ok. 35% kukurydzy i 15% koncentratu.

Proszę o odpowiedź tylko te osoby, które mają coś mądrego do powiedzenia.

witam
normalnie możesz stosować żyto max 20% na grower i max 30% na finiszer
udział żyta w końcowej fazie tuczu możesz zwiększyć nawet do 60% pod warunkiem że dodasz enzym paszowy oparty o ksylanazę
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
hans

PostWysłany: 15:46 Pią 31 Mar 2006    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

pod koniec tuczu z dodatkiem enzymu - moze być, jednak lepsze bedzie pszenzyto
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
Michał

PostWysłany: 14:46 Pią 31 Mar 2006    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Każdy stosuje to, co mu bardziej odpowiada. I na nic tu zda się obrzucanie wyzwiskami.
Ja stosuję LNB. Warchlaki pow. 30 kg dostają u mnie 15% koncentrat 75 i tak aż do końca tuczu. Do tego 30% kukurydzy i reszta to własne zboże. Nie zamierzam nikogo przekonywać, ale tucz do 120 kg trwa ok. 2,5 m-ca. Ja jestem usatysfakcjonowany.
Co do Sano nie wypowiadam się - nigdy nie stosowałem.

Mam za to pytanie. Czy ktoś stosuje w tuczu żyto (min. 50%)? Wiem, ze dla prosiąt i loch to nie jest dobry pomysł. Ale dla tuczników... Zastanawiam się nad mieszaniem ok. 50% żyta, ok. 35% kukurydzy i 15% koncentratu.

Proszę o odpowiedź tylko te osoby, które mają coś mądrego do powiedzenia.
Powrót do góry
PIOTR FARMER

PostWysłany: 12:26 Pią 31 Mar 2006    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

HODOWCA_ napisał:
PIOTR FARMER napisał:
HODOWCA_ napisał:
PIOTR FARMER napisał:
chlopie bialko nie jest takie wazne jak jego jakosc i bilans ja stosuje premiksy sano i nie nazekam a lnb to syf moze te nowe premiksy sa lepsze od tych starych ale dlamnie to szais

Słuchaj DZIADU!
Szajs i Syf to są twoje imiona.
Na jakiej podstawie oceniasz nowe premiksy LNB skoro ich nie używałeś.
Więc chłopku-roztropku małorolny, takie kwestie na temat LNB i konkurencji wypowiadaj pod budką z piwem a nie na forum!!!!!!!!!!!!!!
stosowalem to gowno kiedys i nigdy nie wroce

i z lnb przeszedłeś na SANO i jesteś zadowolony, tak?
nikt o zdrowych zmysłach w to nie uwierzy.
stawiam skrzynkę łychy, że jesteś przedstawicielem SANO albo dealerem
to bys ja przegra lstosuje sano od poczatkow istnienia w polsce z malymi przerwami wlasnie nakusil mnie pan kolacz wizia lepszego jutra z LNB i sie przeliczylem pasza nawet drosza niz w sano a efekt taki ze przy odsadzaniu prosiakow upadki mi wzrosly z 0.5 %do 5% i zadne twoje chwalenie LNB ci nic nieda bo dlamnie to szais
Powrót do góry
HODOWCA_

PostWysłany: 23:08 Czw 30 Mar 2006    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

PIOTR FARMER napisał:
HODOWCA_ napisał:
PIOTR FARMER napisał:
chlopie bialko nie jest takie wazne jak jego jakosc i bilans ja stosuje premiksy sano i nie nazekam a lnb to syf moze te nowe premiksy sa lepsze od tych starych ale dlamnie to szais

Słuchaj DZIADU!
Więc chłopku-roztropku małorolny, takie kwestie na temat LNB i konkurencji wypowiadaj pod budką z piwem a nie na forum!!!!!!!!!!!!!!

i z lnb przeszedłeś na SANO i jesteś zadowolony, tak?
nikt o zdrowych zmysłach w to nie uwierzy.
stawiam skrzynkę łychy, że jesteś przedstawicielem SANO albo dealerem
Powrót do góry
PIOTR FARMER

PostWysłany: 08:34 Czw 30 Mar 2006    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

HODOWCA_ napisał:
PIOTR FARMER napisał:

Słuchaj DZIADU!
Powrót do góry
HODOWCA_

PostWysłany: 21:06 Sro 29 Mar 2006    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

PIOTR FARMER napisał:

Słuchaj DZIADU!
Powrót do góry
PIOTR FARMER

PostWysłany: 10:29 Pią 24 Mar 2006    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Powrót do góry
HODOWCA_

PostWysłany: 23:41 Czw 23 Mar 2006    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Anonymous napisał:
M.B. napisał:
Sprzedawca cię naciągnoł. Większość firm wycofała antybiotyk juz w październiku tak aby na dzień 1 stycznia w ternie nie było juz paszy z antybiotykiem. Co do porównania LNB to kalka Protamino, na etykiecie nie znajdzieszz wielkich róznic.

Nie ma takiej możliwości aby był antybiotykowy stymulator, chyba że diler robił remanent w magazynie i w kacie znalazł trochę przeterminowanych worków z koncentratem - był klient to sprzedał.

Nie zupełnie kolego.
Nie wiem skąd czerpiesz swoją wiedzę, ale jest różnica m.in. w poziomie białka!
w Protamino masz 37, Proficie 38
Już nie mówiąc o Meridolu!
Powrót do góry
oli007

PostWysłany: 22:27 Czw 23 Mar 2006    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

PIOTR FARMER napisał:
tylko sano bo lnb to syf

No i tu sie chłopcze mylisz bo teraz po niecałym miesiącu stosowania pasz Herbal widze już ogromną różnice!!! Świnie odrazu zaczęły dużo lepiej rosnać bo ostatnio w tym sano to już musiał być taki syf że świnie mi w miejscu stały a teraz rozną w oczach!! Jestem bardzo zadowolony z tego że zacząłem stosować LNB i już napewno nie powróce spowrotem do protamino!!!
Powrót do góry
PIOTR FARMER

PostWysłany: 22:05 Czw 23 Mar 2006    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

tylko sano bo lnb to syf
Powrót do góry
M.B.
Gość

PostWysłany: 20:54 Pią 3 Mar 2006    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Czymaj ten worek w ukryciu bo jak wpadnie PIWet to blądynki do utylizacji podpbnie jak resztka paszy. Sad
To żart, ale z formalnego punktu widzenie mają takie prawo. Sprzedawcy powiedz że utylizacja tony paszy to wydatek ok. 700zł.
Wracając do LNB to na mój gust ten woreczek powinien mieć date produkcji z września lub październik. Napisz czy trafiłem. Wink
Powrót do góry
oli007

PostWysłany: 19:16 Pią 3 Mar 2006    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No i wszystko wyjaśnione... Ojciec dostał jeszcze starą partie bo gdzieś sie uvhowała LNB profit jeszcze z dodatkiem jakiegoś tam stymulatora...
Powrót do góry
oli007

PostWysłany: 14:51 Sro 1 Mar 2006    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

To samo sobie pomyślałem że ojciec dał sie nagiąćRazzRazz Lub po prostu wziął starą partie:P
Powrót do góry
M.B.
Gość

PostWysłany: 09:28 Sro 1 Mar 2006    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tego wykluczyć nie można, ale sytuacja taka daje odpowiedź co do popularności określonego produktu, skora leżał w magazynie tyle miesięcy to znaczy że nie ma zbyt wielu nabywców i lepiej sobie go odpuści. Wink
Powrót do góry
Gość

PostWysłany: 09:09 Sro 1 Mar 2006    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

M.B. napisał:
Sprzedawca cię naciągnoł. Większość firm wycofała antybiotyk juz w październiku tak aby na dzień 1 stycznia w ternie nie było juz paszy z antybiotykiem. Co do porównania LNB to kalka Protamino, na etykiecie nie znajdzieszz wielkich róznic.

Nie ma takiej możliwości aby był antybiotykowy stymulator, chyba że diler robił remanent w magazynie i w kacie znalazł trochę przeterminowanych worków z koncentratem - był klient to sprzedał.
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum PPR Strona Główna -> Pasze Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2

Skocz do: