Witamy, aby się zarejstrować lub zalogować
skorzystaj z opcji dostępnych po prawej stronie.
Obecny czas to 14:09 Sob 31 Paź 2020

Wszystko o Ursus C-330
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 161, 162, 163 ... 173, 174, 175  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum PPR Strona Główna -> Maszyny
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
henio

PostWysłany: 12:49 Nie 27 Lis 2005    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Grześ napisał:
Ja mam na przednim kole czujnik. 2 kabelkami pociącnięty do licznika i chodzi bardzo przydatny przy opryskach nastawiasz prędkość i ciśnienie i jeszcze nigdy mi nie zabrakło zawsze tyochę zostaję aby poprawić na przeczu.

Od czego masz ten czujnik?

Możesz to wyjaśnić?Zaciekawił mnie ten licznik Very Happy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Grześ

PostWysłany: 11:54 Nie 27 Lis 2005    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja mam na przednim kole czujnik. 2 kabelkami pociącnięty do licznika i chodzi bardzo przydatny przy opryskach nastawiasz prędkość i ciśnienie i jeszcze nigdy mi nie zabrakło zawsze tyochę zostaję aby poprawić na przeczu.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Jaro
Gość

PostWysłany: 11:51 Nie 27 Lis 2005    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Czy ktoś ma założony do c330 licznik prędkości np. od roweru. Zastanawiam się czy tego nie zrobić bo gdy trzeba robić coś z pewną prędkoscią do jest problem. Czekam na informację.
Powrót do góry
Gość

PostWysłany: 11:49 Nie 27 Lis 2005    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Grześ napisał:
Ja mam jeden 12V taki jak od MF chyba 110Ah jak zimą ma ciężka zakładam drugi. Ale najczęściej 1 wystarcza. Jak dobrze go podgrzejesz podniesiesz kompresje to nie ma szans żeby nie zapalił. Ja zrobiłem mu jeszcze dziurę w kolektorze ssącym koło świeć żarowych i jak nie chce zapalić to strzykawką oblewam ON świece jak się podgrzeją to wtedy na 100% w każdych warunkach zapali.

A nie prościej włączyć odpężnik przy zapalaniu?
Mam dwa akumlatory heavy duty z funkcją ułatwonego rozruchu i nie mam z nimi problemów, to znaczy zawsze zapali.
Ponadto zawsze na mrozie używam świec żarowych, wciskam sprzęgło na II stopień, gaz do dechy itp.

Nigdy nie miałem problemów z zapalaniem nawet na najwiekszym mrozie, no chyba że akulmlatorom zbliżały się 10 urodziny Laughing
Powrót do góry
Grześ

PostWysłany: 11:44 Nie 27 Lis 2005    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja mam jeden 12V taki jak od MF chyba 110Ah jak zimą ma ciężka zakładam drugi. Ale najczęściej 1 wystarcza. Jak dobrze go podgrzejesz podniesiesz kompresje to nie ma szans żeby nie zapalił. Ja zrobiłem mu jeszcze dziurę w kolektorze ssącym koło świeć żarowych i jak nie chce zapalić to strzykawką oblewam ON świece jak się podgrzeją to wtedy na 100% w każdych warunkach zapali.
Powrót do góry
martinus

PostWysłany: 09:53 Nie 27 Lis 2005    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jakie akumulatory do c-330
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Gość
Gość

PostWysłany: 23:43 Sob 26 Lis 2005    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W pompie obok punktu smarowniczego powinien się znajdować niewielki otwór przez który wydostaje się nadmiar smaru. Zazwyczaj jest on zatkany i nadmiar smaru nie ma ujścia. Kiedy otwór jest odetkany, mozna pompę smarować nawet codziennie i będzie chodzić prawidłowo. U mnie jest druga pompa - a w zasadzie pierwsza tylko po regeneracji.
Powrót do góry
Gość

PostWysłany: 21:13 Sob 26 Lis 2005    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

z jakiem kombajnem współpracuje 330 na tych zdjęciach?
Czy to jest anna czy inny?
http://www.farmphoto.com/photography/message.asp?dsply=all&mid=154124&gkp=
LINK
jak można wkleić zdjęcie na forum?
Nie chcę aby to byl link tylko żeby od razu zdjęcie było widać
kToś wie jak to się robi?
LINK2
mam nadzieje ze sie skopiowalo
/edit
Evil or Very Mad Evil or Very Mad Adresu to już nie chciało się skrócić? Evil or Very Mad Evil or Very Mad
/edit2 no chyba nic nie dociera, a tak pozatym chyba zależało ci na umieszczeniu odrazu obrazka, ale to nie jest możliwe, za duży.
Powrót do góry
henio

PostWysłany: 21:02 Sob 26 Lis 2005    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Na pompy i części zamienne jest tylko jeden sposób:

ZAWSZE KUPUJCIE TE NAJDROŻSZE.

lepiej parę złotych wydać więcej niż wydać mnie i za rok znów kupować tą samą częśc.Dotyczy to też pompy wodnej w 330.Kupisz drozszą-masz lepszą.

Wierzcie mi ze ja to juz popraktykowałem. Nie warto oszczędzać na częściach zamiennych Crying or Very sad Crying or Very sad
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
oli007

PostWysłany: 20:22 Wto 22 Lis 2005    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

To jest ogólny problem polskich ciągników albo jakości wykonania cześci zamiennych bo w 360 też musze pompy wymieniać za kilka lat...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Gość

PostWysłany: 19:40 Wto 22 Lis 2005    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja mam c-330M z 1989r.i ani razu się nie popsuła a smaruję ją normalnie.
Powrót do góry
Dniowiec
Gość

PostWysłany: 15:07 Wto 22 Lis 2005    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Teraz czesci zamienne sa teraz robione w super jakosci.Raz mi sie zdazylo ze zalozylem nowa ta pompe wodna i leciala.No w sumie pompa padnie jak zlapie luzu na lozyskach i woda na nie pujdzie to wszystko.A smarowac nie smaruje jej wcale.
Powrót do góry
Farmer z Turza

PostWysłany: 14:40 Wto 22 Lis 2005    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

U mnie wiatrak jest z tekstolitu i trzyma cały czas.Nie wiem co wy z tymi pompami robicie, że tak często je wymieniacie.Tak na serio to nia ma sie w nich co zepsuć.Tylko ten piedol...... smar Sad
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
Dniowiec
Gość

PostWysłany: 14:27 Wto 22 Lis 2005    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Do Farmer z Turza: To mnie zaskoczyles ja to juz nie pamietam ile tych pomp zalozylem.U mnie pompa chodzi gora 3 , 4 lata a potem pada.Raz mi sie zdazylo ze chodzila 7 lat i woda na lozyska nie poszla za to sie ten wiatrak ukrecil bo byl plastikowy. Ja sie nie bawie w wymiane tych lozysk bo sie nie oplaca z tym paskudzic.
Powrót do góry
Grześ

PostWysłany: 12:22 Wto 22 Lis 2005    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

To wykręć ten smarownik i problem z głowy juą go nie nasmarujesz albo przyklej kartkę nie smarować Very Happy
Powrót do góry
Farmer z Turza

PostWysłany: 12:17 Wto 22 Lis 2005    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mi nie chodzi o to że sie psuje.Ja mam swoją od nowości ciągnika (23 lata) i ani razu się nie zepsuła.Tylko jak od czasu do czasu smaruję ciągnik to też troszkę nasmaruję pompe no i potem woda mi przez nią ucieka.Teraz tylko musze pompe wykręcić wycziścić ze smaru i będzie znowu ok.Tylko który ja już raz to będe robić...
Powrót do góry
Grześ

PostWysłany: 12:15 Wto 22 Lis 2005    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

To zależy niktóre nowe mają smarownik a niektóre nie mają. Ja jak robię pompe to zakładam łożyska zabudowane i smarownik nic nie daje a tak dłużej wytrzyma.
Powrót do góry
Dniowiec
Gość

PostWysłany: 10:50 Wto 22 Lis 2005    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W c-330 pompy nie ma co smarowac bo tylko mozna ja zepsuc. Te pąpy sa nic nie warte czesto sie psuja.Jak sie popsuje to sie nową zakłada.Z reszta ja odtatnio zakladalem nowa to juz nawet nie ma tego punktu smarowniczego.
Powrót do góry
Grześ

PostWysłany: 23:37 Pon 21 Lis 2005    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja nie smaruje wcale Very Happy
Powrót do góry
Farmer z Turza

PostWysłany: 22:48 Pon 21 Lis 2005    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mam problem z pompą wodną do C330.Woda mi spieprza przez nią.powód to za duzo smaru w pompie wodnej.Macie jakis sposób żeby nasmarować, a nie przesmarować pompe wodną.Już mi się tak zrobiło n-ty raz i znowu musze kopać przy temu.
Powrót do góry
Dniowiec
Gość

PostWysłany: 17:05 Nie 20 Lis 2005    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

C - 330 daje sobie rade z prasa.Ja mialem taki zestaw przez kilka lat ia jakos szlo.Ciezko m strasznie ale po woli i ostroznie moza robic.Przez ten okres nic mi sie nie popsulo w ciagniku ale ja nie jexdzilem nigdzie na zarobek.
Powrót do góry
prasa z224 i 330
Gość

PostWysłany: 13:07 Nie 20 Lis 2005    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

jak wygląda współpraca 330 z prasą z224 z przeciwwagą?
wiem że ten ciągnik ma co robić z prasą ale nie mam innego a prasa jest mi koniecznie potrzebna.czy często się zdarzają usterki w 330 który z prasą jeździ i jakie to usterki?
Powrót do góry
Grześ

PostWysłany: 17:27 Sob 19 Lis 2005    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zdejmij pokrywe skrzyni i zobaczysz co niegra Surprised
Powrót do góry
TUUURBINA

PostWysłany: 22:44 Pią 18 Lis 2005    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

kiedy jadę na 4 biegu moją 330 to tak dziwnie głośno chodzi coś w skrzyni.
Jeśli jednak przyczymam na 4 biegu dźwignie zmainy biegów do góry to wtedy wszystko chodzi norma;lnie.Czy to jest jakaś usterka zmieniacza?Odnoszę wrażenie jak by jakaś spreżyna słabo trzymała Confused
Spotkał się ktoś z czymś takim?
Powrót do góry
TUUURBINA

PostWysłany: 14:42 Pią 18 Lis 2005    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kawasaki napisał:
A jak ją wypuścić na zime ???

Wypuszczanie to dopiera jest przesrane.Robiliśmy to w 1134 3 dni temu i było tak że najpierw ustawiliśmy ciągnik na kozłach.Wodę mieliśmy w przednich i tylnich kołach więc trzebabyło podnieść cały traktor.Odkręciliśmy wentle i wylała się woda może 80-90 %. Trochę wody zostało więc odkręciliśmy koła zdjeliśmy opony, wyjeliśmy dętki i każdą opróżnialiśmy indywidualnie przy uzyciu wszystkich sposobów od przekręcania bo wyciskanie wody z dętki.
Sporo to nas roboty kosztowało.Nie wiem czy jak by ta część wody została która sie nie chciała wylać to czy przez zimę by coś się stało.?
W naszych oponach mieliśmy czysto wodą.
Nie wiem czy w przyszłym roku będziemy lać wodę do naszego 1134 bo mamy w nim obciązniki i ciągnik z obciążnikami, bez wody w kołach waży 5700 kg.
Natomiast z wodą w 4 kołach waży 6700 wtedy ma uciąg jak czołg. Wink
Niech ktoś inny opisze swoje dośwaidczenia z wlewaniem wody w koła a zwłaszcza ze spuszczaniem i niech opisze jak to robił Wink
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum PPR Strona Główna -> Maszyny Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 161, 162, 163 ... 173, 174, 175  Następny
Strona 162 z 175

Skocz do: