Witamy, aby się zarejstrować lub zalogować
skorzystaj z opcji dostępnych po prawej stronie.
Obecny czas to 13:34 Sob 31 Paź 2020

Wszystko o Ursus C-330
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 173, 174, 175

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum PPR Strona Główna -> Maszyny
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
pawlik
Gość

PostWysłany: 22:29 Wto 14 Cze 2005    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

do rolnika:
jeśli masz małe gospodarstwo i ziemie nie są ciężkie to kup sobie C330 lub ewentualnie C360 3P.
Zwykłej c360 na 4 cylindry nie polecam bo dużo pali a niewiele robi.
Pamiętaj że w 360 są słabe skrzynie, a blokada mechanizmu różnicowego rzadko kiedy działa. Skutki są takie że sześdziesiątka zaorzesz tyle samo albo nie wiele więcej niz 330. Sześćdziesiątka uciągnie 3 skiby w lekkiej o ile ma sprawną blokadę (blokada zwykle jednak nie działa). Pewnie myślisz że 360 to "ciężki" traktor w porównaniu do 330 ale to sa głupoty. Uciąg 360 jest tylko o 20% większy niż 330 a jeśli blokada w 360 nie działa to pewnie uciąg jest taki sam.
Wynika to z tego że 360 ma dość cięzki przód, ale tył jest lekki, a opony niewiel szersze niż 330 (w 360 14.9 - 28 a w 330 12.4 - 2Cool.
Jeśli zależy Ci na cięższym traktorze to za kilkanaście tysięcy złotych kupisz U 902 i bedziesz miał dobry traktor który bez problemu radzi sobie w orce na 3 skiby, a w przeliczeniu na ilość wykonanej pracy pali dużo mniej niż 360.
902 ma 74 konie a to sporo i pozwala wykonywać wiele prac przy których sześćdziesiątka wymięka.
Powrót do góry
rolnik 34
Gość

PostWysłany: 21:19 Wto 14 Cze 2005    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

mam 6 hektarów pola w lekkiej i średnio ciężkiej ziemi i chce kupić ciągnik.
Waham się pomiedzy U 330 i U 360. mam około 14 tysięcy które moge przeznaczyć na kupno ciągnika. Który wybrać?
Powrót do góry
Piotr de 330
Gość

PostWysłany: 20:18 Wto 14 Cze 2005    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dzieki za informację
Wobec tego kupie sobie moją upatrzona prasę i bedę prasował na całego.
Moja trzydziestka jest twarda i na pewno sobie poradzi.
Powrót do góry
Gość

PostWysłany: 18:38 Wto 14 Cze 2005    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

335 ma udźwig podnosnika o 50 kilogramów większy niż 330. W 335 jest też regulacja siłowa i pozycyjna.
335 jest cięższy od zwykłej trzydziestki o jakieź 100 kilo.
Poza tym wszystko jest identyczne;ten sam silnik i skrzynia.
335 jest więc ulepszoną wersją trzydziestki.

Każda trzydzietka będzie mieć większą moc jeśli deliaktnie zwiększysz jej dawkę paliwa.
Powrót do góry
kupujący
Gość

PostWysłany: 17:42 Wto 14 Cze 2005    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Powiedzcie mi jaka jest różnica pomiędzy c330 i c335.Który z tych dwóch traktorów jest lepszy?Słyszałem ze 335 ma mocniejszy podnosnik. A są jakieś inne różnice?
Czy to prawda że można zwiększyć moc 330 podręcając dawkę paliwa na pompie?
Powrót do góry
Mariusz
Gość

PostWysłany: 17:36 Wto 14 Cze 2005    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W pełni popieram wypowiedź Filipa.
330 bez problemu poradzi sobie z prasą wysokiego zgniotu z przeciwagą.
Tak samo trzydziecha da radę dużej rotacyjnej na czwartym biegu a czasem nawet pójdzie na piątce.

Trzydziestki mają niezwykle wytrzymałe skrzynie, a silniki są też dość trwałe. W szczególności wał silnika jest nie do zdarcia. Mam 330 która przejechała 7000 motogodzin i w zimie robiłem remont, a wał jak nówka. Tak samo skrzynia jest w bardzo dobrym stanie.
Sprzęgło z dodatkowymi sprężynami też jest OK.
Pozdrawiam.
Powrót do góry
filip
Gość

PostWysłany: 17:05 Wto 14 Cze 2005    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Piotrze głowa do góry! C330 spokojnie radzi sobie z prasą Z224/1, bo ten model jest wyposażony w przeciwwagę. Historie o tym że prasy wysokiego zgniotu rozwalały trzydziestki dotyczą sytuacji kiedy 330 chodził z prasą Z224 bez przeciwagi.
Sam od 8 lat jeżdżę 330 z prasą Z224/1 i powiem że się opłaca. Oprócz 330 mam też U385 i powiem że prasując trzydziestką sporo oszczędzam na paliwie. Wole U 385 wykorzystywać do podorywek a jednoczesnie prasować trzydziestką.
Co do awaryjności to silniki i skrzynie w 330 są bardzo mocne i prasa im nie szkodzi ale sprzęgło średnio co 2,3 lata trzeba remontować.Siadają tarcze, ewentualnie paść może wałek na którym masz sprzęgło.
Rocznie prasuję swoim 330 około 100 godzin (siano i słoma), prasuję u siebie i sąsiadów.Moja trzydziestka dostaje wycisk bo jeżdźę nią około 450 motogodzin rocznie, prasuję, orzę, koszę siano, pryskam, rozsiewacz itd.
Koszty wspomnainych wyżej napraw nie są wysokie w porównaniu do oszczędności na paliwie. W sprzęgle dobrze jest założyć dodatkowe sprężyny.
NIE SŁUCHAJ HISTORII ZE 330 PADNIE PO PARU GODZINACH PRASOWANIA.
Co do koszenia kosiarką o szerokości 165 cm to 330 spokojnie radzi sobie z tą maszyną na "czwórce". Jeśli siano nie jest gęste to 330 poradzi sobie z taką rotacyjną na "piątce". Mój poprzednik napisał że 330 pójdzie z taką rotacyjną najwyżej na "trójce" i wierz mi że to są bzdury. Nie znam nikogo kto by jeździł 330 z dużą rotacyjną na "trójce" bo każdy jeździ na "czwórce".
Oczywiście prasowanie czy koszenie rotacyjną to nie są lekkie pracy dla trzydziestki ale jeśli trzeba to nie ma problemu i Twój traktor sobie z tym poradzi. Kup prasę i rotacyjną i jedź na pole. POWODZENIA Wink
Powrót do góry
Gość

PostWysłany: 16:12 Wto 14 Cze 2005    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cześć Piotrze,
Ad. 1. nie męcz c330 prasą. Ja kiedyś prasowałem taką prasą ale z c360-3p. Pierwszy ból już po parunastu godzinach: uszczelniacz na WOM. A co do trzydziestki, to jeden ze znajomych prasował nią usługowo, bo mu padł c360 (zwykly). Co trochę popracowal to trzydziecha jechala do warsztatu. wniosek: nie warto!
co do kosiarki, to można. Ale nie wolno jeździć zbyt szybko. Trzeci bieg, to wszystko.
najprościej rzecz ujmując, nawet maluchem pociągniesz lawetę, pytanie tylko jak długo będziesz z nią jechał.
Powrót do góry
Piotr de 330
Gość

PostWysłany: 15:12 Wto 14 Cze 2005    Temat postu: Wszystko o Ursus C-330 Odpowiedz z cytatem

Witam serdecznie wszystkich uczestników forum. Laughing
Mam ciągnik ursus 330 i mam zamiar kupić prasę wysokiego zgniotu Z224/1, ale nie wiem czy trzydziestka poradzi sobie z prasą.
Proszę wszystkich którzy prasowali trzydziestką o informację jak ich traktor radził sobie z prasą.
Proszę o konkretne informacje np czy silnik, sprzęgło i skrzynia w 330 wytrzymują prasę Z224/1.
Sezon na prasowanie zaraz się zacznie i nie mam zbyt dużo czasu do namysłu.

Drugie pytanie: Czy 330 poradzi sobie z rotacyjną o szerokości roboczej 165 cm (duża rotacyjna).
Pozdrawiam.Piotr
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum PPR Strona Główna -> Maszyny Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 173, 174, 175
Strona 175 z 175

Skocz do: