Skocz do zawartości
Gość Piotr de 330

Wszystko o Ursus C-330

Rekomendowane odpowiedzi

Gość

Witam serdecznie wszystkich uczestników forum.

Mam ciągnik ursus 330 i mam zamiar kupić prasę wysokiego zgniotu Z224/1, ale nie wiem czy trzydziestka poradzi sobie z prasą.

Proszę wszystkich którzy prasowali trzydziestką o informację jak ich traktor radził sobie z prasą.

Proszę o konkretne informacje np czy silnik, sprzęgło i skrzynia w 330 wytrzymują prasę Z224/1.

Sezon na prasowanie zaraz się zacznie i nie mam zbyt dużo czasu do namysłu.

 

Drugie pytanie: Czy 330 poradzi sobie z rotacyjną o szerokości roboczej 165 cm (duża rotacyjna).

Pozdrawiam.Piotr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Cześć Piotrze,

Ad. 1. nie męcz c330 prasą. Ja kiedyś prasowałem taką prasą ale z c360-3p. Pierwszy ból już po parunastu godzinach: uszczelniacz na WOM. A co do trzydziestki, to jeden ze znajomych prasował nią usługowo, bo mu padł c360 (zwykly). Co trochę popracowal to trzydziecha jechala do warsztatu. wniosek: nie warto!

co do kosiarki, to można. Ale nie wolno jeździć zbyt szybko. Trzeci bieg, to wszystko.

najprościej rzecz ujmując, nawet maluchem pociągniesz lawetę, pytanie tylko jak długo będziesz z nią jechał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Piotrze głowa do góry! C330 spokojnie radzi sobie z prasą Z224/1, bo ten model jest wyposażony w przeciwwagę. Historie o tym że prasy wysokiego zgniotu rozwalały trzydziestki dotyczą sytuacji kiedy 330 chodził z prasą Z224 bez przeciwagi.

Sam od 8 lat jeżdżę 330 z prasą Z224/1 i powiem że się opłaca. Oprócz 330 mam też U385 i powiem że prasując trzydziestką sporo oszczędzam na paliwie. Wole U 385 wykorzystywać do podorywek a jednoczesnie prasować trzydziestką.

Co do awaryjności to silniki i skrzynie w 330 są bardzo mocne i prasa im nie szkodzi ale sprzęgło średnio co 2,3 lata trzeba remontować.Siadają tarcze, ewentualnie paść może wałek na którym masz sprzęgło.

Rocznie prasuję swoim 330 około 100 godzin (siano i słoma), prasuję u siebie i sąsiadów.Moja trzydziestka dostaje wycisk bo jeżdźę nią około 450 motogodzin rocznie, prasuję, orzę, koszę siano, pryskam, rozsiewacz itd.

Koszty wspomnainych wyżej napraw nie są wysokie w porównaniu do oszczędności na paliwie. W sprzęgle dobrze jest założyć dodatkowe sprężyny.

NIE SŁUCHAJ HISTORII ZE 330 PADNIE PO PARU GODZINACH PRASOWANIA.

Co do koszenia kosiarką o szerokości 165 cm to 330 spokojnie radzi sobie z tą maszyną na "czwórce". Jeśli siano nie jest gęste to 330 poradzi sobie z taką rotacyjną na "piątce". Mój poprzednik napisał że 330 pójdzie z taką rotacyjną najwyżej na "trójce" i wierz mi że to są bzdury. Nie znam nikogo kto by jeździł 330 z dużą rotacyjną na "trójce" bo każdy jeździ na "czwórce".

Oczywiście prasowanie czy koszenie rotacyjną to nie są lekkie pracy dla trzydziestki ale jeśli trzeba to nie ma problemu i Twój traktor sobie z tym poradzi. Kup prasę i rotacyjną i jedź na pole. POWODZENIA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

W pełni popieram wypowiedź Filipa.

330 bez problemu poradzi sobie z prasą wysokiego zgniotu z przeciwagą.

Tak samo trzydziecha da radę dużej rotacyjnej na czwartym biegu a czasem nawet pójdzie na piątce.

 

Trzydziestki mają niezwykle wytrzymałe skrzynie, a silniki są też dość trwałe. W szczególności wał silnika jest nie do zdarcia. Mam 330 która przejechała 7000 motogodzin i w zimie robiłem remont, a wał jak nówka. Tak samo skrzynia jest w bardzo dobrym stanie.

Sprzęgło z dodatkowymi sprężynami też jest OK.

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Powiedzcie mi jaka jest różnica pomiędzy c330 i c335.Który z tych dwóch traktorów jest lepszy?Słyszałem ze 335 ma mocniejszy podnosnik. A są jakieś inne różnice?

Czy to prawda że można zwiększyć moc 330 podręcając dawkę paliwa na pompie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

335 ma udźwig podnosnika o 50 kilogramów większy niż 330. W 335 jest też regulacja siłowa i pozycyjna.

335 jest cięższy od zwykłej trzydziestki o jakieź 100 kilo.

Poza tym wszystko jest identyczne;ten sam silnik i skrzynia.

335 jest więc ulepszoną wersją trzydziestki.

 

Każda trzydzietka będzie mieć większą moc jeśli deliaktnie zwiększysz jej dawkę paliwa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Dzieki za informację

Wobec tego kupie sobie moją upatrzona prasę i bedę prasował na całego.

Moja trzydziestka jest twarda i na pewno sobie poradzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

mam 6 hektarów pola w lekkiej i średnio ciężkiej ziemi i chce kupić ciągnik.

Waham się pomiedzy U 330 i U 360. mam około 14 tysięcy które moge przeznaczyć na kupno ciągnika. Który wybrać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

do rolnika:

jeśli masz małe gospodarstwo i ziemie nie są ciężkie to kup sobie C330 lub ewentualnie C360 3P.

Zwykłej c360 na 4 cylindry nie polecam bo dużo pali a niewiele robi.

Pamiętaj że w 360 są słabe skrzynie, a blokada mechanizmu różnicowego rzadko kiedy działa. Skutki są takie że sześdziesiątka zaorzesz tyle samo albo nie wiele więcej niz 330. Sześćdziesiątka uciągnie 3 skiby w lekkiej o ile ma sprawną blokadę (blokada zwykle jednak nie działa). Pewnie myślisz że 360 to "ciężki" traktor w porównaniu do 330 ale to sa głupoty. Uciąg 360 jest tylko o 20% większy niż 330 a jeśli blokada w 360 nie działa to pewnie uciąg jest taki sam.

Wynika to z tego że 360 ma dość cięzki przód, ale tył jest lekki, a opony niewiel szersze niż 330 (w 360 14.9 - 28 a w 330 12.4 - 28).

Jeśli zależy Ci na cięższym traktorze to za kilkanaście tysięcy złotych kupisz U 902 i bedziesz miał dobry traktor który bez problemu radzi sobie w orce na 3 skiby, a w przeliczeniu na ilość wykonanej pracy pali dużo mniej niż 360.

902 ma 74 konie a to sporo i pozwala wykonywać wiele prac przy których sześćdziesiątka wymięka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

mam syna który chyba zostanie na gospodarstwie i może zakup 902 to wcale nie taki głupi pomysł. kto wie czy za prę la nie będe miała np 15 hektarów i wtedy te 74 konie były by przydatne.

W orce to rzeczywiście 360 wypada słabo.

Mój znajomy mawia że 360 chodzi dobrze dopóki wykonuje prace z którymi radzi sobie trzydziestka. Jeśli zacznie się wykorzystywać całą moc sześćdziesiątki to padnie silnik, skrzynia a wkrótce cały traktor.

Ile dokladnie na motogodzinę pali taki 902?

Jakie są ceny tych 902 powiedzmy z połowy lat osiemdziesiątych?

Dziękuje za wszelkie informacje?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

W zależności od stanu traktora będziesz musiła wydać od 12 tysięcy do około 20 tys.

902 to dobry traktor, którym da się wykonać wiele ciężkich prac bardzo efektywnie.

Ja mam 912 ale to zmodernizowane 902 więc wszystko jest prawie identyczne.

Mój 912 pali w zależności od obciązenia od 5 do 8 litrów na motogodzinę.

Bez problemu orze na 3 skiby, a do podorywek można mu załozyć 7 skib podorywkowych.

Z rozrzutnikiem na 6 ton 912 radzi sobie bez problemu.

Ten traktor jest świetnydo prac takich jak np prasowanie bo włanczam WOM na 1000 obr/min i jadę sobie moim 912 z prasą na średnich obrotach silnika a prasa dostaje wtedy obroty około 550 obr/min i wszystko jest ok. W ten sposób oszczędzam paliwo (bo silnik chodzi na średnich obrotach) a prasowanie idzie prawidłowo bo prasa dostaje właściwe obroty na WOM.

Półbiegi znacznie ułatwiają pracę i zwiększają wydajnosć, bo szybko możesz dostować bieg do warunków terenowych.

Komfort w kabienie jest nieporównanie wyższy niż 360, nie ma też wycia tylnego mostu, blokada działa prawidłowo.

Nie ma co sie zastanawiać i trzeba kupić 902 czy też 912 i nie ma co sobie głowy zawracać jakimiś złomowatymi sześćdziesiątkami. 360 to byłby dobrym traktorem w latach sześćdziesiątych 902 czy 912 nie są cudami technikii, ale są o niebo lepsze od 360.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

muszę to wszystko przemyśleć

Dzięki za wszelkie informacje o 902, widzę że to jest dość ciekawa maszyna.

Może dobrze będzie doskładać parę tysiączków i kupić jakiegoś 902 w dobrym stanie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

czy to prawda że C330M jest dużo gorzej wykonany niż zwykła trzydziestka?

Słyszałem że "emki" nie są tak dobrze wykonane jak zwykłe trzydziestki.

Co na to użytkownicy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

z moego doświadczenia wynika że 330M są nieco mniej trwałe od zwykłych trzydziestek. jednak nie można powiedzieć aby to była duża różnica.

C330M są nieco miękcejsze od c330 ale to zależy też na jaki konkretny egzemplarz się trafi i oczywiście od sposobu obsługi i eksploatacji

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

moim zdaniem 330M są tak samo dobre jak zwykłe 330.

mam 330M z 1989 roku, przejechałem nią 4100 motogodzin a silnika jescze nie robiłem.

Pozdrawiam>Michał

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

wszystkie emki to szmelc w porownaniu to starych poczciwychtrzydziestek z lat siedemdziesiatych czy osiemdziesiatych

niestety mam racje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Mam trzydziestkę z 1991 roku i z 1979 roku i widze ze ta stara jest duzo lepsza

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

waldi ty chyba z ksiezyca spadłeś.

Nie opowiadaj że 330M to złom bo to nie prawda

Naprawdę tacy ludzie jak ty mnie strasznie wkurzają

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

powiedzcie mi czy do 330 jest lepszy rozrzutnik na 3,5 tony jedoosiowy czy tez dwuosiowy na 4 tony?

Dwuosiowy jest bardziej stabilny i nie rzuca traktorem.

Jednosiowy dociąża z kolei tylną oś co w trudnych warunkach ma zanczenie.

Więc który waszym zdaniem będzie do mojej trzydziestki bardziej odpowiedni?

Nie wiem co kupić

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

bierz ten na 4 tony bo jest większy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Nie martw sie ze 330 stanie w polu z pełnym rozrzutnikiem dwuosiowym. Nie wierz w takie bzdury. Dwuosiówka jest lepsza do trzydziestki bo ciągnik nie jest tak siepany pod obciążeniem.

Jeśli jednak rozrutnik jednoosiowy jest tańszy to bierz rozrzutnik jednoosiowy na 3,5 tony

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Myśle że jednak a tony to troche za dużo.Widziałem że trzydziecha ciężko szła pod góre z 4 tonówką, ale jeśli nie masz dużych górek to kupuj.Po prostym to i 6 tonowy pociągnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

do 330 w górach to polecam rozrzutnik na 3 tony.

Na równinie to 330 spokojnie pójdzie z rozrzutnikiem na 4 tony

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Zatarlem silnik w mojej trzydziestce i zastanawiam się czy jest możliwe założenie do trzydziestki silnika od mf235 (maly ferbuson).

Słyszałem że ursus przez jakiś czas produkował c330 3P.

Ciekaw jestem czy można by samemu założyć silnik od mf235 do trzydziesti i jakie przeróbki trzeba zrobić aby to było możliwe.

Czy to ma sens?

Bardzo mnie to interesuje bo i tak musze nowy silnik kupic a 38 koni jakie ma silnik ferbusona to zawsze lepsze rozwiazanie niz standardowe 31 koni ktore ma trzydziecha

 

Czy ktoś się orientuje w tym temacie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

znam złowiek który coś takiego zrobił (330 3p)

i wiem że jest bardzo zadowolony

zapytam go o szczególy i ci odpowiem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...