Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Zakładam ten temat żeby dowiedieć się wszystkiego o kolibakteriozie.

Czekam na wasze opinie i doświadczenia.

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Zakładam ten temat żeby dowiedieć się wszystkiego o kolibakteriozie.

Czekam na wasze opinie i doświadczenia.

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Zakładam ten temat żeby dowiedieć się wszystkiego o kolibakteriozie.

Czekam na wasze opinie i doświadczenia.

Pozdrawiam.

Jeśli chcesz widzieć wszystko o kolibakteriozie to nie zakładaj tematu, tylko łap za książki ,prasę rolniczą i czytaj .......! Konsultuj problemy ze swoim weterynarzem ! A jak rzeczywiście nie będziesz mógł sobie poradzić z konkretnym przypadkiem to możemy dyskutować !!!!

To forum nie jest chyba miejscem na przepisywanie książek !!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zmień weterynarza to on powinien ci wszystko wytłumaczyć itp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oj krzyczycie na faceta .... a On Młody Rolnik i szuka wiadomości wiecej tolerancji koledzy rolnicy wiecej tolerancji

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

szczepienie macior przeci kolibakteriozie porcilis coli moze to nie pomoc

pozadna dezynfekcja

jesli to nie pomaga to szczepienie prosiat np enroxil 0.5 ml na sztuke oraz wzmocnic glukoza np 2 ml i podac suiferofit 5 ml i dotego 1 ml ferovet

i jest jeszcze jeden sposob maciora przed oproszeniem podac lincospectin premiks 7 dni przed porodem do 3 dnia po porodzie to powino wjakis sposob ci pomoz w wyborze jak sobie z kolibakterioza radzic na wiele sposobow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
szczepienie macior przeci kolibakteriozie porcilis coli moze to nie pomoc

pozadna dezynfekcja

jesli to nie pomaga to szczepienie prosiat np enroxil 0.5 ml na sztuke oraz wzmocnic glukoza np 2 ml i podac suiferofit 5 ml i dotego 1 ml ferovet

i jest jeszcze jeden sposob maciora przed oproszeniem podac lincospectin premiks 7 dni przed porodem do 3 dnia po porodzie to powino wjakis sposob ci pomoz w wyborze jak sobie z kolibakterioza radzic na wiele sposobow

Fachowcy głoszą i proszą aby żelaza przy biegunkach nie podawać bo to ewidentnie pogarsza sprawę ...a Wy ciągle swoje !!!???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
szczepienie macior przeci kolibakteriozie porcilis coli moze to nie pomoc

pozadna dezynfekcja

jesli to nie pomaga to szczepienie prosiat np enroxil 0.5 ml na sztuke oraz wzmocnic glukoza np 2 ml i podac suiferofit 5 ml i dotego 1 ml ferovet

i jest jeszcze jeden sposob maciora przed oproszeniem podac lincospectin premiks 7 dni przed porodem do 3 dnia po porodzie to powino wjakis sposob ci pomoz w wyborze jak sobie z kolibakterioza radzic na wiele sposobow

Fachowcy głoszą i proszą aby żelaza przy biegunkach nie podawać bo to ewidentnie pogarsza sprawę ...a Wy ciągle swoje !!!???

probowalem jedno dniowym prosiakom nie podac zelaza to jeszcze gozej mialem przy colibakteriozie upadki jak z zelazem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
szczepienie macior przeci kolibakteriozie porcilis coli moze to nie pomoc

pozadna dezynfekcja

jesli to nie pomaga to szczepienie prosiat np enroxil 0.5 ml na sztuke oraz wzmocnic glukoza np 2 ml i podac suiferofit 5 ml i dotego 1 ml ferovet

i jest jeszcze jeden sposob maciora przed oproszeniem podac lincospectin premiks 7 dni przed porodem do 3 dnia po porodzie to powino wjakis sposob ci pomoz w wyborze jak sobie z kolibakterioza radzic na wiele sposobow

Fachowcy głoszą i proszą aby żelaza przy biegunkach nie podawać bo to ewidentnie pogarsza sprawę ...a Wy ciągle swoje !!!???

probowalem jedno dniowym prosiakom nie podac zelaza to jeszcze gozej mialem przy colibakteriozie upadki jak z zelazem

Cytat z książki prof. Pejsaka Choroby Świń str. 280 "....Nie należy podawać żelaza oseskom z objawami kolibakteriozy prosiąt. Aplikacja żelaza w tym okresie pogłębia proces chorobowy.W omawianej sytuacji najpierw należy wyleczyć prosięta, a dopiero potem podać im preparat żelazowy" Bez komentarza !!!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

faktycznie najpierw warto troche poczytac o tej chorobie.szczepionka moze byc nieskuteczna z wilu powodow(pomijajac zle terminy,złe przechowywanie,obecnosc w niej innych serotypow E.coli niz w chlewni.oczywiscie enoxil dobrze dziala,ale pytanie jak dlugo?czeste podawanie powoduje powstawanie szczepow lekooprnych,po pewnym czasie lek ten moze wogole nie dzialac,potem nastepny i za jakis czas beda juz tylko dzialaly leki z najwyzszej polki,ktoe sa bardzo drogie.a co potem?warto zastanowic sie nad zmiana szczepionki,regularna dezynfekcja,glodowka w dniu porodu,podawanie maciorom przed porodem soli glauberskiej.pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie enroxil nie działa a dawniej działał linco-spectin wogóle nie działa u mnie na biegunki, sredni skutek jest po oxyvecie i vetrimoxinie, ale nie mam dobrego srodka moze cos polecicie

Czy gentamicin lub genta 5% sa stosowane u świń dawniej stosowałem ten preparat na biegunke.obecnie na ulotkach jest napisane pies i kot a swinia nie jest uwzglediona

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

enroxil chyba wszyscy go stosuja nie znam innego srodka który by u prosiąt kilku tygodniowych mógł mu dorównac skutecznoscia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tylko dla małych prosiat enroxil srednio sie nadaje - w pozniejszych okresach moga byc problemy - chodzi o uszkodzenie chrzastki stawowej...........

 

ostatnio znalazłem tani odpowiednik enroxilu 5% z krka (42 zł za 100ml)

zapomniałem jak sie nazywa - dystrybutorem jest medivet kosztuje 40 zł za 250 ml - duzo taniej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja wam powiem zastosujcie na 14dni przed spodziewany oproszeniem szczepinkę Gletvax 6 5ml/na lochę zabezpieczy to prosiaki na cały okres ssani od E.Coli i zakażnym martwicowym zapaleniem jelit . Stosuję to od jakiś 26 misięcy i wszelkie problemy z biegunkami u prosiąt znikneły. Flaszka 50ml koszt ok130-140 zł.Pozdrawaim.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Krzysztof popieram w 100% stosuje szczepienie od 2 lat i nie wiem co to biegunki lub co gorsza upadki spowodowane e-coli. ja stosuje porcilis coli 10 dawek 75 zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...