Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszytkich interesują mnie loszki firmy hybrydowej France Hybrides.

Czy ktoś może posiada ten towar i mógł by mi przedstawić swoje spostrzeżenia tj. ilość rodzonych prosiąt i odsadzonych jak mleczność i jak się sprawują prosiaki na tuczu owszem po jakim kojarzeniu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Witam wszytkich interesują mnie loszki firmy hybrydowej France Hybrides.

Czy ktoś może posiada ten towar i mógł by mi przedstawić swoje spostrzeżenia tj. ilość rodzonych prosiąt i odsadzonych jak mleczność i jak się sprawują prosiaki na tuczu owszem po jakim kojarzeniu.

France Hybrides to taki sam szajs jak Penarlan.

Postaw na PIC

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

jakies stado zarodowe Fhybrides jest w okolicach wrześni w wielkopolsce

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Kup przede wszystkim zdrowe stado. Jest kilka firm hybrydowych na rynku polskim FHybrides jest najmniejszy - wymagaj wszystkich badań, a co do stada namnażającego FH słyszałem, że jest tam mykoplazma.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Rada Felixa jest trafna. Najważniejsze zdrowe loszki!!!!!!!

Firma FH ma niewielkie znaczenie na rynku polskim i nie posiada profesjonalnego serwisu hodowlanego, zywieniowego i weterynaryjnego. W razie kłopotów będziesz zdany wyłącznie na siebie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

U Mroza mają zarodówkę i 4 miechy temu było czysto, jedna ze względu na zdrowotnośc im odpadła to ta koło wrześni , z tym serwisem to masz rację( 2 gości odeszło do Koudijsa ), czy najmniejsza chyba nie hypor ma mniej w rozrodzie , niezłe mają knury biorę nasienie od Dudka, a locha jak kazda samo nic sie nie zrobi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

nita ferma pod wrzesnią chyba nie nalezy do mroza chyba ze przejął ją komuś za długi, co do hypora to w Polsce zostało tylko podobno jedno stado reszta odpadła

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Mróz ma w Piotrowie a ta która odpadla to jest koło Wrześni

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

rada do Robertino : może sam byś się czegoś nauczył a nie tylko od innych wymagasz? czy najmniejsza jest France Hybrides? raczej nie a poza tym mają najlepszą genetykę super loszki i swietne knury. poza tym nie mają problemów ze statutem sanitarnym bo mają stado czyste. sam widziałem wyniki. jak ktoś chce kontakt to w grudniowej trzodzie chlewnej jest reklama a to są numery ich konsultantów: polska zachodnia 606 970 754 a polska wschodnia 608 487 843

a jezeli chodzi o PIC to taki zwykły supermarket jak np biedronka ze swiniami kiepskiej jakości

ktoś się nie zgadza??????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
rada do Robertino : może sam byś się czegoś nauczył a nie tylko od innych wymagasz? czy najmniejsza jest France Hybrides? raczej nie a poza tym mają najlepszą genetykę super loszki i swietne knury. poza tym nie mają problemów ze statutem sanitarnym bo mają stado czyste. sam widziałem wyniki. jak ktoś chce kontakt to w grudniowej trzodzie chlewnej jest reklama a to są numery ich konsultantów: polska zachodnia 606 970 754 a polska wschodnia 608 487 843

a jezeli chodzi o PIC to taki zwykły supermarket jak np biedronka ze swiniami kiepskiej jakości

ktoś się nie zgadza??????

Duży hodowco

Płacę i wymagam, a nie wierzę reklamom i zapewnieniom konsultantów.

Za radę dziękuję ale jest zbędna

Produkcji trzody uczę się już ponad 30 lat i nadal zamierzam się uczyć. W tej branży niejedno już przeżyłem, ciągle się coś zmienia i wierz mi duży hodowco jeszcze niejedno przed nami.

Stwierdzenia typu najlepsza genetyka, super loszki i świetne knury są mi znane z ulotek.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Duzy hodowco nie obrazaj PIC oni nie pluja na FH widac ze brak Ci klasy, dla takich jak Ty nie ma tu miejsca wiec sobie odpuść , pisz o konkretach jakie masz wyniki , ja mam Pic i FH i jest ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Duzy hodowco nie obrazaj PIC oni nie pluja na FH widac ze brak Ci klasy, dla takich jak Ty nie ma tu miejsca wiec sobie odpuść , pisz o konkretach jakie masz wyniki , ja mam Pic i FH i jest ok.

Szanowni Panowie Hodowcy Duzi i Mali !

Mam pytanie czy na tym forum naprawdę nie można rzeczowo i konkretnie porazmawiać na temat jakiejkolwiek komercyjnej genetyki !! Natychmiast jakieś dzikie kłótnie,przepychanki i wzajemne docinki ..patrz post Penarlan.... !!!! Pytam się czemu ma to służyć ???

Jak się domśylam Kizo chciał usłyszeć opinie od kogoś kto użytkuje tą genetykę i chciałby się podzielić swoimi spostrzeżeniami czy też pochwalić wynikami !?? Czy wasze posty są na temat ?? Nie szkoda czasu na ich pisanie ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Robek popieram tak trzymać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie sądziłem że temat zostanie podchwycony a tu proszę po 1 dniu kilka wypowiedzi choć tak jak zauważył Robek nie wszystkie są na temat. Żeczywiście chodzi mi o żetelne opinnie o tej firmie i ich "świnkach".

Ja sam obecnie posiadam stado podstawowe złożone wyłącznie z Naimy i muszę się pożądnie wziąść za remont stada bo jak dotąd to za wiele nie wymieniłem co niestety zaczyna się odbijać na liczbie odsadzanych prosiąt.

O Naimie złego zdania nie powiem ( ojciec jedynie mówi że to taka wredna rasa chodzi dokładniej o obgryzanie uszu i koniecznie chce zmienić loszki gdzie niestety ja się z nim nie zgadzam i zamawiam następne na remont Naimy) ale na początku jeszcze przed zasiedleniem chlewni interesowałem się firmą France Hybrides jak jeszcze nie byli w polsce i ciekawi mnie co o niej sądzą polscy chodowcy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Nie sądziłem że temat zostanie podchwycony a tu proszę po 1 dniu kilka wypowiedzi choć tak jak zauważył Robek nie wszystkie są na temat. Żeczywiście chodzi mi o żetelne opinnie o tej firmie i ich "świnkach".

Ja sam obecnie posiadam stado podstawowe złożone wyłącznie z Naimy i muszę się pożądnie wziąść za remont stada bo jak dotąd to za wiele nie wymieniłem co niestety zaczyna się odbijać na liczbie odsadzanych prosiąt.

O Naimie złego zdania nie powiem ( ojciec jedynie mówi że to taka wredna rasa chodzi dokładniej o obgryzanie uszu i koniecznie chce zmienić loszki gdzie niestety ja się z nim nie zgadzam i zamawiam następne na remont Naimy) ale na początku jeszcze przed zasiedleniem chlewni interesowałem się firmą France Hybrides jak jeszcze nie byli w polsce i ciekawi mnie co o niej sądzą polscy chodowcy.

Uważam Kizo ,że masz rację nie widzę bezpośredniego związku między genetyką a ogryzaniem uszu ! Jeden mój znajomy ma 200 loch Naimy i nowoczesną warchlakarnię komorowa i faktycznie ,co jakiś czas ma z tym problemy ! Widziałem to - przepełnienie i nuda,mało miejsca przy paśnikach !!!

Drugi też ma Naimę 150 loch i warchlakarnię ściołową i nawet nie wie co to ogryzanie uszu,mimo że ostro walczą przez pierwsze dni jak połączy odsadzone mioty,słoma jednak odstresowuje !!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Czy ktoś w końcu napisze coś konkretnego o tym hybrydzie czy zaczynamy się napieprzać jak to było na temacie z Penarlanem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Ich użytkownicy skarżą się, że mają duże problemy z manifestacją rui, co jest powodem nieodpowiedniego terminu krycia i miotów po 6, 7 prosiąt, jak już sie je uda pokryć to jet ok. Naimy na FH bym niewymieniał, niepotrzebny eksperyment Miała być nowa konkurencja na rynku, a wraz zostaje tylko Penarlan i PIC

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Czegoś tu nie pojmuję jeśli jest problem z ruja to dlaczego mają pozycję lidera we Francji (20 % rynku i 9 miejsce na świecie wg.ulotki) pod względedm sprzedaży. Żabojady sa lepsi od nas w hodowli , czy lepiej się do niej przykładają. Ma ktoś na to odpowiedz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Mieszkałem jakiś czas we Francji (pracowałem w rolnictwie) i postaram się odpowiedzieć na pytanie ... Rynek francuski jest badzo specyficzny, duża część produkcji zebrana jest w tzw. cooperatywy, które kupują często taką samą genetykę, tę samą paszę, razem się kedytują i razem negocjują ceny itp. Pytałeś o FH to część grupy Glon, która produkuje też pasze i skupuje żywiec -więc jak widzisz to sprzedaż wiązana >>> kupujesz paszę dostajesz/kupujesz genetykę i jeszcze masz gdzie sprzedać żywiec. Bardzo wielu Francuzów bardzo chwali sobie taki układ a czy ma to szansę działać w Polsce w szerszej skali - chyba nie ... (pamiętacie grupy producenckie?)

A co do % udziału firm na rynku wierzę tylko takim firmom, które swój udział pokazują/podają oficjalnie w swoich ulotkach prezentacjach itp; tzn. poddają się weryfikacji konkurencji i rynku (pokątne dyskusje na temat udziału na rynku bozostają dla mnie bez wartości, zwłaszcza, że zwłaszcza we Francji w ostatnich latach nastąpiło sporo zmian).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Z tym udziałem na rynku to sie chyba przechwalają, a ich udział cały czas sie zmniejsza. Gdyby każda firma podała jaki ma udział na rynku francuskim to by sie okazało że jest go 500% Nawet słabo działający tam PIC chwali sie, że mają tam duży udział.

A co do fachowości, to żabojady są od nas lepsi, nie wiem czy to wiedza, czy pracowitość, ale wyniki mają bardzo dobre.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta firma już chyba nie istnieje co? pewnie francuziki skończyły ze sponsoringiem? widać coś w waszych stronach franca hybryda?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W podlaskim cicho sza. Nic mi nie wiadomo żeby ktoś miał ich loszki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Firma funkcjonuje bardzo dobrze, zawsze przecież możecie zadzwonić i zapytać o ofertę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

SKORO PRZEDSTAWICIELE F.H TWIERDZĄ że loszka PIC pokryta knurem od F.H da loszkę F.H żekomo namnarzaną poprzez cesarkę stada prarodzicielskiego to pewnie jest to super firma. Wszystkie firmy mówią różne bzdety ale oni przeszli samych siebie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...