Skocz do zawartości
danek

Program do ogladania działek rolnych z satelity

Rekomendowane odpowiedzi

Witam !!

 

Poszukuje jakiegoś programu komputerowego do satelitarnego oglądania działek rolnych ,moze ma ktos taki albo zna link do niego.

Mam obecnie Google Earth ale niewidać na nim zbyt dokładnie wszystkich działek i dróg.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

hej tez mam ten program google earth ale tez zabardzo wnim niewidac dzialek rolnych a czy istnieje taki podobny programik ktorego ty oczekujesz to raczej jest wątpliwe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest taki programi wiem bo konsultowałem sie z informatykami ale ciezko go zdobyc (no chyba ze ktos jest dobym hakerem)

No nic bede szukał i pytał dalej jak cos dorwe to dam znać !!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

hej to bede wdzieczny jak podzielisz sie zemną tą informacją ale ja tez jakbym cos znalazł to jakby co to bedziem w kontakcie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Programem tym może być dowolna przeglądarka zdjęć, która obsłuży format plików TIFF.

Problemem jest "tylko" uzyskanie samych zdjęć, czy też ortofotomap, które są zazdrośnie strzeżone przez właścicieli zasobów, bo to jest towar handlowy

Bezpośrednio do satelity też się nie dostaniesz Zresztą nawet gdyby, to i tak nie wyciągniesz z niego nic, bo musiałbyś rozszyfrować format transferu danych najpierw, a później wysłać jakieś kody sterujące do satelity, który by musiał się przestawić na Twoje pole.

Jedyna opcja, to dostęp do publicznych serwerów GISowych, takich właśnie jak Google Maps, ale większość jest płatna i niezbyt aktualna (a na Polskę to aktualność pozostawia wiele do życzenia - 3-5 lat wstecz są najświeższe).

 

Pozdro!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy tylko niegrzebcie przy satelitach bo jeszcze któraś nam spadnie na pole i będzie kłopot ale w sumie programik by sie przydał

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

może to kogoś zainteresuje http://mapy.wrotamalopolski.pl/wrotamalopolski1.htm satelitarna mapa Katowic http://mapserver.um.katowice.pl/website/katowice/viewer.htm Google Earth też od niedawna jest bardziej szczegółowe gdziniegdzie nawet bardzo . dla zainteresowanych zdjęciami z satelity troszkę informacji http://forum.esat.pl/viewtopic.php?t=9955&postdays=0&postorder=asc&start=0

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Są takie mapy GPS dolnegośląska zeby mozna podglądać swoje działki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oglądałeś czy na Google Earth nie ma twoich okolic w dobrej rozdzielczości

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No niestety moich okolic nie ma !

 

A nie lepiej od razy włamać sie do NASA i opanować jaką jedną satelite

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Byl już temat o ortofotomapach

link http://212.244.179.188/website/Orto/viewer.htm

Sa to zdjęcia cyfrowe więc nie może mocno przybliżać bo robią się kwadraty.

A na Google Maps są gdzieniegdzie obszary że moźna powiększyć prawie na maxa widać nawet rowerzystów.

W polsce jest mało takich obszarów w innych państwach Niemcy USA. itp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

szukam konkretnej mapy dla wielkopolski w miare czytelnej bo te inne to lipa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na geoportalu sa bardzo czytelne zdjęcia. Widać nawet te .. sąsadki jak sie pochyla nad grządką w ogródku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak - to na pierwszy rzut oka.

1. Musisz mieć wyłaczona blokade wyskakujących okienek. jeśli nie masz to wciskasz klawisz CTRL i wtedy ...

2. Jak masz juz wybrane wojew, powiat, rodzaj gminy to nad schematem poglądowym mapki masz takie kółko z "celownikiem" - ono dopiero wyświetla włąściwą mapkę, a raczej zestaw zdjęć. Zdjecia masz widoczne po odpowiednim powiekszeniu (z lewej strony sa lupki itp narzedzia) widać szczegóły*. Ale muszisz pamiętać ... patrz pkt 1.

 

* nie polecam dużego powiększenia bo obraz robi sie "kaszowaty" i nic nie widać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wchodzisz na www.geoportal.gov.pl

Z prawej strony masz wybór województwa, powiatu, miejscowości (gminy). teraz (przeczytaj uważnie o wyskakujących okienkach) klikasz na takie kółko z wizerunkiem naszej polski, i otwiera ci się mapka pogladowa, a jak powiększasz(narzędzie Lupka + lupka -, rączka jest po lewej stronie) z obrazu schematu -obystu miescowoąci) przechodzisz do zdjęć. niektóre obszary nie są uwidocznione na zdjeciach (poligony, tereny wojskowe itp) więc tu może byc problem. DAj namiar na PM to zobaczę co się dzieje wokół twojej zagrody.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzięki odrzyk ale albo ja jestem taki głupi albo tam nie ma rzadnych zdjęć tylko mapy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

geoportal jest świetny

 

 

tylko że nie działa po Operą. Musiałem odpalać na Internet Explorerze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

 

potwierdzam geoportal jest ok moje działki tez sa dobrze widoczne

 

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No geoportal trochę się, że tak napiszę rozwinął, nowe zdjęcia dodali, szkoda, że pod innym kątem są robione, ponieważ w niektórych miejscach patrząc na moje osiedle jedne z samej góry, drugie pod niezły kątem widoczne, połączenie beznadziejne, poza tym to zdjęcie gdzie dodali w końcu mój blok jest też jakieś stare, o jakieś 3-5 lat, ponieważ w jednym miejscu powinien stać budynek szkoły podstawowej, a w tym czasie jest tam tylko 'szczere pole', a szkoła została wybudowana jakieś 3-5 lat temu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...