Skocz do zawartości
Gość rafaljack1

Regulacje prawne

Rekomendowane odpowiedzi

Gość

Czy mógłby ktoś mi powiedzieć, gdzie znajdę jakieś informacje dotyczące schładzania mleka zaraz po udoju i czy mogę wlewać cieple mleko, do mleka już schłodzonego??Barzo dziękuje z jakiekolwiek informacje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czy mógłby ktoś mi powiedzieć, gdzie znajdę jakieś informacje dotyczące schładzania mleka zaraz po udoju i czy mogę wlewać cieple mleko, do mleka już schłodzonego??Barzo dziękuje z jakiekolwiek informacje.

 

innej mozliwosci nie masz,

 

u mnie odbieraja mleko zo 2 dzien, wiec do schladzalnika wlewane jest mleko 4 razy, przy czym 3 razy do juz wczesniej schlodzonego

 

mleko ma byc schlodzone zarz po udoju, w jak najkrotszym czasie, najlepiej do temp 4st

 

w polaczeniu z odpowiednim myciem sprzetu, dbaloscia o zdrowie wymion mozesz bezproblemowow uzyskac mleko w najwyzszej klasie jakosciowej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Jesli potrzebujesz najodpowiedniejszych informacji nt. higieny doju i schładzania to zobacz oświdczenie o spełnieniu standardów dot. higieny, ochrony środowiska i warunków utrzymania zwierząt.

 

To jest to co Agencja (czytaj UE) uchwaliła na potrzeby działania m.in. funduszy i kontroli. - no może nie sama Agencja a Rząd, a ona m.in. to kontroluje.

 

To jest SPO Działanie 1.1. i ten załącznik, najlepiej na www.minrol.gov.pl i fundusze strukturalne, wnioski SPO i poszukaj załącznika.

Jak go dokładnei przestudiujesz to już na samym początku znajdziesz to co Cię interesuje dot. mleka (to jest także potrzebne przy ubieganiu się o certyfikat producenta mleka), a jeśli to będzie mało to na samym dole tego oświadczenia masz odnośniki do odpowiednich aktów prawnych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...