Witamy, aby się zarejstrować lub zalogować
skorzystaj z opcji dostępnych po prawej stronie.
Obecny czas to 12:25 Sro 19 Gru 2018

Agrolok
Czarna lista ubojni
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 8, 9, 10, 11  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum PPR Strona Główna -> Drobiarstwo
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
marcin z siedlec

PostWysłany: 08:10 Pon 29 Maj 2006    Temat postu: okolice lublina Odpowiedz z cytatem

Indykpol Lublin 2,45 zł +vat, i nie walą w h..a na wadze i klasyfikacji
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
hubI

PostWysłany: 20:21 Czw 18 Maj 2006    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Drobiarzom z regionu swietokrzyskiego chyba nie trzeba przypominac o ubojniach w Radlinie p. Krzywickiej i w Chełmcach p. Zapały 35000 potrafi oddawac nawet 5 lat Very Happy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
mirra

PostWysłany: 09:42 Czw 20 Kwi 2006    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Anonymous napisał:
Anonymous napisał:
nieśmiały napisał:
Tylko ścisła kontraktacja i nic więcej i małą łyżeczką ale zawsze do przodu. Tak robię od 3 lat i jest ok. Nie ma innego sposobu na wyregulowanie rynku. Pozdrawiam Very Happy

Kontraktacja nic nie daje, jak ubojnia bandycka. Patrz ROLDROB Tomaszów Mazowiecki. Walą na klasyfikacji, na wadze, na wszystkim. Duże straty w transporcie bo klatki dziurawe i chamska obsługa przy rozładunku. W tej chwili robią wielką łachę że płacą trochę więcej jak wolny rynek, ale przez ponad rok płacili 55 - 75 groszy mniej niż na wolnym!!!

Kolego. a czego sie spodziewales od spolki zaleznej w 100% od Drosedu? Rewelacji??
Zapomnij.

a co z Drosedem jest co nie tak?
Powrót do góry
DM

PostWysłany: 21:35 Sob 8 Kwi 2006    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Utopić takie ubojnie. Nie rozumie tylko dlaczego jeszcze funkcjonują.Skoro tak walą was na cenie i kasie to dlaczego im oddajecie ptaki,napewno jest gdzieś w pobliżu inna uczciwsza.A wiem dlaczego raz na czas da wam 5 groszy więcej i jesteście uchachani,dlatego oni zawsze będą górą .Jednym słowem większość z chodowców to banda (słowo zostało usunięte)ow.Pozdrawiam tych wszystkich co mają choć troche oleju w głowie.NARA.
Powrót do góry
koko27

PostWysłany: 16:18 Wto 4 Kwi 2006    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

uwaga na ubojnie res-drob w rzeszowie,nie płacą a pojęcie TERMIN to dla nich abstrakcja.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
żeldrob

PostWysłany: 12:49 Pią 31 Mar 2006    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Do tej listy dołączam ubonię Gosz z Kaszub . Rżnie hodowców na wadze aż miło . Puste skrzynki u niego ważą prawie 5,40kg!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Skrzynki przeważane na kilku wagach puste , suche waża srednio maks. 4,80 . Nowa slkrzynka to waga ok. 5,20-5,25 - NOWA!!! 90% skrzynek w zestawie to skrzynki bez klapek , połamane narozniki , dziurawe dna itd. Te skrzynki nie waża więcej niż 4,80 . Dlaczego wobec tego liczą nam grubo ponad 5 kg? Niby za gówna nie będą płacić!!! Tylko waga gówna jest prosta do obliczenia: ptak średnio zjada 180 g. na dobę w 6 cyklach 4 godzinnych . Czyli w jednym cyklu zjada 30g. Przy zestawie 5tys. sztuk gdyby ptaki wszystko nawet wszystko wysrały to jest to 150kg . Tylko , że łapanie to jest około 2,5-3 godziny , dojazd do ubojni w zależności od odległości nawet 2,5 godziny . No i jeszcze czas uboju . Kał jest na pewno , ale nigdy go nie będzie więcej w zestawie niż70-80 kg . Zresztą gdyby ubojnie były uczciwe i np. za ptaki zupełnie czyste , lekkko przeglodzone nie odliczały sobie jakiś wyimaginowanych wag to i hodowcy by chetniej chcieli sprzedać ptaki czyste . Wtedy waga skrzynek powinna być rzetelna i liczona od suchych i czystych . Jeżeli natomiast przy czystm kurczaku ktoś liczy sporo ponadf 5 kg za starą , połamaną skrzynkę to jest to po prostu nieuczciwe . Ubojnia Gosz przechodzi natomiast samą siebie!!!!!!!!!! Zresztą znam przypadek kiedy to p.Konkol z Kaszub tak ważył ptaki , że dla hodowcy zabrakło prawie TONA!!!!!!!!!! I oczywiście zawsze ten sam tekst: " przecież ja Ci nie ukradłem"!!! P orpostu brak słów!!!
Powrót do góry
POLO

PostWysłany: 11:38 Czw 30 Mar 2006    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

PANOWIE HODOWCY NIKT NIKOMU NIE BEDZIE ODPŁACAŁ POPROSTU ZAMKNĄ UBOJNIE I PIENIEDZY NIE BEDZIE TAK JAK W FERM DROBIU KOŁO TOMASZOWA MAZ . :!:
Powrót do góry
fermiarz

PostWysłany: 10:26 Sro 29 Mar 2006    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Pani Magda Cz. z ubojni Mielewczyk z Dzierżązna jako pierwsza zaniza ceny zywca drobiu na kaszubach. prosze uwzac na te ubojnie! kłamie jak z nut... juz nie warto ufac tej ubojni.gdyz przesuwa terminy odbioru, kaze dzwonic i dopytywac sie czy "łaskawie" wezmie zapisanego wczesniej kurczaka.A z hodowcami robi jak chce... jesli ma kurczaka wiecej to zaniza cene i mowi " jak mozesz to sprzedaj gdzie indziej".jesli ty rowniez masz jakies zastrzezenia co do tej ubojni NAPISZ.. pozdrawiam kaszuby. Mad
Powrót do góry
Hela86

PostWysłany: 10:14 Sro 29 Mar 2006    Temat postu: Ubojnia p.M..... Odpowiedz z cytatem

Pani Magda Cz. z ubojni Mielewczyk z Dzierżązna jako pierwsza zaniza ceny zywca drobiu na kaszubach. prosze uwzac na te ubojnie! kłamie jak z nut... juz nie warto ufac tej ubojni.gdyz przesuwa terminy odbioru, kaze dzwonic i dopytywac sie czy "łaskawie" wezmie zapisanego wczesniej kurczaka.A z hodowcami robi jak chce... jesli ma kurczaka wiecej to zaniza cene i mowi " jak mozesz to sprzedaj gdzie indziej".jesli ty rowniez masz jakies zastrzezenia co do tej ubojni NAPISZ.. pozdrawiam kaszuby. Twisted Evil
Powrót do góry
R2

PostWysłany: 19:48 Pon 27 Mar 2006    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A co z ubojniami takimi jak z Kutna? czy znacie jeszcze wiecej takich ? nie dosc ze placa ponizej kosztów produkcji to jeszcze wala "swoich chodowców" mysle ze przyjdzie czas odplacic pieknym za nadobne!!i panowie z okolic zero litosci wtedy sprzedawac do Holandii swoje kurki za gotówke !! i drogo bo teraz potrzebne ubojniom jest jeszcze ,20 zl. na kg !!!Podawac i tepic takie przypadki!
Powrót do góry
Dolesław

PostWysłany: 18:55 Czw 23 Mar 2006    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ooooo! Widzę, że ktoś ładnie pozamiatał to forum Laughing

Nareszcie!
Będzie kulturalnie i ... nudno, ale może się przyzwyczaimy.

Cytat:
Kontraktacja nic nie daje, jak ubojnia bandycka. Patrz ROLDROB Tomaszów Mazowiecki. Walą na klasyfikacji, na wadze, na wszystkim.

Już dwa lata, jak opuściłem ZD Tomaszów, ale widzę, że się nic nie zmieniło Exclamation Evil or Very Mad
Powrót do góry
Gość

PostWysłany: 20:20 Sro 22 Mar 2006    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Grzebinoga dlatego bije noca bo niema pozwolenia na uboj.Ma tylko pozwolenie na rozbior.Cala weterynaria Olkuska siedzi w jego kieszeni. A lek. rejonowy doktor Janik Kazimierz udaje ze krasnoludki nie istnieja.Ale przeciez zyjemy w Polsce!
Powrót do góry
Gość

PostWysłany: 16:15 Sro 22 Mar 2006    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Animex Dębica - nie płacą w terminie, dają lepsze warunki znajomym hodowcom, kupują na wolnym rynku po wyższych cenach, nie mają dobrego serwisu, kombinują z paszą, dają kiepskie pisklę i często więcej niż się zamówiło

ja napisał:
z Exodusem uwspółpracuję już kilka dobrych lat.to solidna firma, której nie mam nic do zarzucenia, wypłacalni w terminie i wiarygodni
Powrót do góry
ja
Gość

PostWysłany: 12:47 Sro 22 Mar 2006    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

z Exodusem współpracuję już kilka dobrych lat.to solidna firma, której nie mam nic do zarzucenia, wypłacalni w terminie i wiarygodni
Powrót do góry
Gość

PostWysłany: 14:46 Pon 20 Mar 2006    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Anonymous napisał:
nieśmiały napisał:
Tylko ścisła kontraktacja i nic więcej i małą łyżeczką ale zawsze do przodu. Tak robię od 3 lat i jest ok. Nie ma innego sposobu na wyregulowanie rynku. Pozdrawiam Very Happy

Kontraktacja nic nie daje, jak ubojnia bandycka. Patrz ROLDROB Tomaszów Mazowiecki. Walą na klasyfikacji, na wadze, na wszystkim. Duże straty w transporcie bo klatki dziurawe i chamska obsługa przy rozładunku. W tej chwili robią wielką łachę że płacą trochę więcej jak wolny rynek, ale przez ponad rok płacili 55 - 75 groszy mniej niż na wolnym!!!

Kolego. a czego sie spodziewales od spolki zaleznej w 100% od Drosedu? Rewelacji??
Zapomnij.
Powrót do góry
gość
Gość

PostWysłany: 13:49 Pon 20 Mar 2006    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Anonymous napisał:
Anonymous napisał:
ludzie ,gdyby tak hodowcy się zmówili i nie dali takiej zasranej ubojni kurczaka przez dwa, trzy tygodnie ,to gościu " pada od wlasnej broni " ,a ma napewno kredyty i td.i jeśli potraktowalibyśmy tak choć jedną ubojnie w rejonie to każda następna srałaby w pory, w obawie że ją też to spotka ,i w końcu zaczeła by się z nami liczyć tz.traktować jak partnera ,a nie zło konieczne Pozdrawiam uczciwe ubojnie

To chyba nie jest najlepszy pomysła, po pierwsze nie ma zgrania między howocami (obym się mylił ale u mnie tak jest) po drugie jeśli taki numer wyjdzie za jakis czas ubojnie mogą zrobić tak samo i co zrobie z kurczakami?
Oddasz do tej uczciwej ubojni . Nie bedzie biła zła ubojnia to ta dobra bedzie biła 2x więcej. A może ty jesteś ta zła ubojnia i siejesz strach?
Powrót do góry
Gość

PostWysłany: 12:35 Pon 20 Mar 2006    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Anonymous napisał:
Anonymous napisał:
ludzie ,gdyby tak hodowcy się zmówili i nie dali takiej zasranej ubojni kurczaka przez dwa, trzy tygodnie ,to gościu " pada od wlasnej broni " ,a ma napewno kredyty i td.i jeśli potraktowalibyśmy tak choć jedną ubojnie w rejonie to każda następna srałaby w pory, w obawie że ją też to spotka ,i w końcu zaczeła by się z nami liczyć tz.traktować jak partnera ,a nie zło konieczne Pozdrawiam uczciwe ubojnie

To chyba nie jest najlepszy pomysła, po pierwsze nie ma zgrania między howocami (obym się mylił ale u mnie tak jest) po drugie jeśli taki numer wyjdzie za jakis czas ubojnie mogą zrobić tak samo i co zrobie z kurczakami?
jaśli jesteś OK to czego się lękasz ,a zresztą caly czas hodowcy się boja i boją ubojni ,no i mają tak jak sobie pozwalają - a może uważasz że teraz jest sielanka - no bój się dalej powodzenia w skomleniu przed PANEM UBOJNISTĄ
Powrót do góry
gosc
Gość

PostWysłany: 12:34 Pon 20 Mar 2006    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

[quote="Anonymous"]
Anonymous napisał:

To chyba nie jest najlepszy pomysła, po pierwsze nie ma zgrania między howocami (obym się mylił ale u mnie tak jest) po drugie jeśli taki numer wyjdzie za jakis czas ubojnie mogą zrobić tak samo i co zrobie z kurczakami? quote] Oddasz do tej uczciwej ubojni.N ie bedzie bila zla ubojnia to ta dobra bedzie bila 2xwiecej.A moze ty jestes ta zla ubojnia i siejesz strach.
Powrót do góry
Gość

PostWysłany: 09:38 Pon 20 Mar 2006    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Anonymous napisał:

Powrót do góry
Gość

PostWysłany: 08:53 Pon 20 Mar 2006    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Powrót do góry
Gość

PostWysłany: 07:54 Pon 20 Mar 2006    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Taqk,to prawda z tym Grzebinogą ,też o nim słyszałem.Nawet kiedyś chciał u mnie kupić,ale mu nie sprzedałem.Ale podobno on bije teraz w nocy i całkiem na lewo
Powrót do góry
Gość

PostWysłany: 07:13 Pon 20 Mar 2006    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Anonymous napisał:
Anonymous napisał:
Podobnie jak Ligowski postępuje Grzebinoga z małopolski,jest bardzo niesłowny.

To prawda, potrafi się umówić na ubój i odwołać na godzine przed planowanym przyjazdem, a jak wyczuje, że komuś zależy żeby oddać w danym dniu, to potrafi bezczelnie zbić cene, z godziny na godzine, jedyny plus tej ubojni to płatności, w ciągu kilku dni otrzymuje sie pieniądze.
My jesteśmy jacyś wypaczeni . Chwalimy ubojnie zt , że placą nam za nasz towar . A jak to łaska? Ubojnia powinna placić GOTÓWKA od ręki!!! Kiedyś tak było tylko my im pozwoliliśmy na terminy . Wielu z nas przez terminy się przewiozło tracąc setki tys. złotych . I wielu jeszcze się przewiezie - prawda p.Pranczk?
Powrót do góry
Gość

PostWysłany: 22:33 Nie 19 Mar 2006    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Anonymous napisał:

To prawda, potrafi się umówić na ubój i odwołać na godzine przed planowanym przyjazdem, a jak wyczuje, że komuś zależy żeby oddać w danym dniu, to potrafi bezczelnie zbić cene, z godziny na godzine, jedyny plus tej ubojni to płatności, w ciągu kilku dni otrzymuje sie pieniądze.
Powrót do góry
Gość

PostWysłany: 21:44 Nie 19 Mar 2006    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Powrót do góry
Gość

PostWysłany: 21:06 Nie 19 Mar 2006    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cześć ,to znowu ja pomysłodawca, piszecie ciekawe rzeczy troche makabryczne ale przynajmniej przez wasze wypowiedzi część chodowców będzie mogła podjąć prawidłową decyzje odnośnie wyboru ubojni.Wiem, że wielu z was będzie ciężko zrezygnować z dotychczasowych układów tj. oddawaniu do tych ubojni z którymi współpracujecie od lat mimo tego, że walą was NAS jak mogą ale żeby było lepiej należy rozejrzeć się za nowymi choćby były troche dalej.Myśle, że za jakiś czas może za jakiś miesiąc może wcześniej uczciwe ubojnie, choć pewnie takich nie ma, będą mogły na forum podawać swoje propozycje cen dla chodowców oraz nr tel.Może czas na nowy temat PROPOZYCJE CENOWE UBOJNI.jednak tych z poza czarnejlisty,wtedy będzie można w łatwy sposób wyeliminować tych z czarnej listy.jak wcześniej mówiłem utopić ich bez litości.Takie nasze działanie musi odzwierciedlić się w jakości i uczciwości ubojni w stosunku do chodowców.Jeżeli bedziemy konsekwentni KONSEKWENTNI w działaniu to ubojnie będą robiły wszystko żeby nie dostać się na czarną liste bo to dla nich będzie oznaczało spadek lub zaprzestanie produkcji,a te ubojnie które będą się chociaż starać wypłyną a my wraz z nimi i może wszyscy razem będziemy jechać na wozie. Kiedyś mówiłem że nie mam pomysłu na to jak o tym temacie powiadomić osoby które nie korzystają z forum i niestety dalej nie wiem,może ktoś ma jakiś pomysł ? Może ktoś ze związków mógłby coś poradzić. Nie wiem tylko czy kogoś ze związków to wogóle obchodzi. Przemyślcie temat,pozdrawiam wszystkich chodowców NARA.
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum PPR Strona Główna -> Drobiarstwo Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 8, 9, 10, 11  Następny
Strona 9 z 11

Skocz do: