Skocz do zawartości
dr feliks

Ciekawostka

Rekomendowane odpowiedzi

mykotoksyny.

zastosuj neutromiks.

możesz mieć grzyby albo w zbożach albo w słomie

śpiesz się

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
mykotoksyny.

zastosuj neutromiks.

możesz mieć grzyby albo w zbożach albo w słomie

śpiesz się

Mi sie to zdażyło sporadycznie chyba 2 prosiakom jeden koło 10 kg drugi koło 20. Ale zoperowałem i już teraz długo odpukac jest dobrze:) a co to za preparat o którym wspomniałeś?? Jakiś dodatek do paszy czy w zastrzykach i jak sie go stosuje?? możesz coś opowiedzieć o tym??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Problem mykotoksyn jest tematem dośc zlożonym jaednak przy stosowaniu zbóż dobrej jakości jest prawie w 100% wykluczony. Największe niebezpieczeństwo występuje podczas stosowania kukurydzy zwłaszcza nie zadobrej jakości. U mnie w gospodarstwie operacja wypadniętego odbytu wygłąda tak że bieże się emuskulator obcina wypadnięto częśc resztę jeżeli coś jeszcze wystaje trzeba wcisnąc ale zazwyczaj po obcięciu reszta sama zostaje wciągnięta, miejsce zabiegu spryskuje jodyną biodapolem czy CTC no i owszem osłonowo antybiotyk. Nie wiem czy jest to przepisowa metoda ale ja nie narzekam jest dobrze po takim zabiegu. Jeżeli chodzi o walkę z toksynami w paszy ja stosuje sorbix miłem problem przy lochach z mykotoksynami i od tam tego czasu stado podstawowe dostaje sorbix i jest ok. Próbowałem również Tonilis ale nie widziałem różnicy jedynie że daje się go znacznie mniej na tone ale za to jest droższy więc zostałem przy sorbixie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Problem mykotoksyn jest tematem dośc zlożonym jaednak przy stosowaniu zbóż dobrej jakości jest prawie w 100% wykluczony. Największe niebezpieczeństwo występuje podczas stosowania kukurydzy zwłaszcza nie zadobrej jakości. U mnie w gospodarstwie operacja wypadniętego odbytu wygłąda tak że bieże się emuskulator obcina wypadnięto częśc resztę jeżeli coś jeszcze wystaje trzeba wcisnąc ale zazwyczaj po obcięciu reszta sama zostaje wciągnięta, miejsce zabiegu spryskuje jodyną biodapolem czy CTC no i owszem osłonowo antybiotyk. Nie wiem czy jest to przepisowa metoda ale ja nie narzekam jest dobrze po takim zabiegu. Jeżeli chodzi o walkę z toksynami w paszy ja stosuje sorbix miłem problem przy lochach z mykotoksynami i od tam tego czasu stado podstawowe dostaje sorbix i jest ok. Próbowałem również Tonilis ale nie widziałem różnicy jedynie że daje się go znacznie mniej na tone ale za to jest droższy więc zostałem przy sorbixie.

No ja zawsze muje tą wystającą część flaka później posypuje ją antybiotykiem w proszku taką zasypką kiedys to sie nazywało Mepatar no i wciskam z powrotem wystającą cześc aż świnia sama ją wciągnie i w tym czasie robie igłą i nicią nylonową na około odbutu pętelke i późiej tak jakby zwężam go i robie supełek przez co jak świnia prze to nie może znów flaka wywalić bo jest za ciasno. Później zastrzyk z oxywetu i świnia normalnie dalej rosnie. Na początku ma troszke ciężej ze sraniem ale później wszystko jest ok i osiąga takie przyrosty jak każda inna. Raz mi sie nie udało uratować jednego bo jak mu wywaliło tą flake to świnie zdążyły mu ją obgryźć to mimo operacji i dużej ilości antybiotyków to spuchł jak balon i musiałem go zlikwidować żeby sie nie męczył. Odziwo cały czas funkcjonował i normalnie żarł tylko wygłądał dosłownie jak piłka!! I po co sie ma zwierzak męczyć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
mykotoksyny.

zastosuj neutromiks.

możesz mieć grzyby albo w zbożach albo w słomie

śpiesz się

Mi sie to zdażyło sporadycznie chyba 2 prosiakom jeden koło 10 kg drugi koło 20. Ale zoperowałem i już teraz długo odpukac jest dobrze:) a co to za preparat o którym wspomniałeś?? Jakiś dodatek do paszy czy w zastrzykach i jak sie go stosuje?? możesz coś opowiedzieć o tym??

Neutromix to jest produkt LNB. W dobrej cenie. Oprócz glinokrzemianów masz tam kwasy org.,wyciągi z ziół i ekstrakty. Generalnie wypas.

Kumpel miał ten sam problem z macorami(wypadały odbty) i 3-4 kg neutromixu na tonę załatwia sprawę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...