Witamy, aby się zarejstrować lub zalogować,
skorzystaj z opcji dostępnych po prawej stronie.
Obecny czas to 19:05 Pią 27 Maj 2016

Agrolok
Pszenica
Idź do strony 1, 2, 3 ... 369, 370, 371  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum PPR Strona Główna -> Produkcja roślinna
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
sławek2209

PostWysłany: 19:38 Czw 26 Maj 2016    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

wyobraź sobie że zbieram ziemie od 12 lat i nie widziała nawozenia obornikiem tylko wszystka słoma idzie w glebe.Plony z ostatnich lat to ozima pszenica 7.5 -8.5.Jara 6-7.Rzepak 3.7 - 4.2.Zazdroszcze Ci że masz dostęp do naturalnego nawozenia pomiotem.Ph mam unormowane.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
szu

PostWysłany: 20:26 Sro 25 Maj 2016    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

kurzak to swietny nawóz ale w Polsce wiecej niz 50% idzie w straty

jak daje prosto z kurnika to ma najlepszego kopa

jak jest z kupy to sa ale straty i takiego mozna dać dużo

kolego to zalezy co sieje pod pszenice tyle nie dam co pod kukurydzę

na rzepak tez wiele nie dam bo by mi jeszcze jesienia zakwitł -u znajomego kiedys tak było Laughing Laughing Laughing
Powrót do góry
leszczaczek

PostWysłany: 19:19 Sro 25 Maj 2016    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

szu napisał:
plony mam dzieki gnojowi z kurcząt -tzw kurzak

ale mam 1 pole troszkę 3b reszta 4b i 5 i jeszcze pagórki tam maks plon to 6 ton pszenicy , czasem pszenżyto sieje to w lata dobre da troszkę wiecej ale gestostośc jest niższa wiec efekt wiekszego plonu jest wzrokowy najczesciej Cool

ile stosujesz pomiotu kurzego na hektar ? podaj lepiej ile kurnika wchodzi na ha.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG Tlen WP Kontakt
szu

PostWysłany: 06:18 Sro 25 Maj 2016    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

plony mam dzieki gnojowi z kurcząt -tzw kurzak

ale mam 1 pole troszkę 3b reszta 4b i 5 i jeszcze pagórki tam maks plon to 6 ton pszenicy , czasem pszenżyto sieje to w lata dobre da troszkę wiecej ale gestostośc jest niższa wiec efekt wiekszego plonu jest wzrokowy najczesciej Cool
Powrót do góry
szu

PostWysłany: 21:13 Wto 24 Maj 2016    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

sławek2209 napisał:
kolego Szu mieszasz tyle składników a jak się ma sprawa plonów?Zapewne wynik dwucyfrowy.Sam stosuje gotowe odżywki a stymulatory rzadko daje

kolego asahi duzo pow 100 na ha kosztuje moim zdaniem efekt podobny do aminokwasów

moze inaczej to działa moze i aminokwas wolniej działa /Tylko tyle mogę napisać dałem go na kwałki ktę wygladały tragicznie wiosna np Ląka ktorej nie ma z 20 lat ale mokro jest rzepak mokrego nie lubi a tam mokro i mokro w koncu z nawozem wjechalem ale tam gdzie woda stała jeszcze w kwietniu nie ciekawie to wygladało co wymokło to wymokło ale 1 raz widzę w wymoknietych miejscach rzepak takiej samej wysokosci co na pozostałym polu .

Inny kawałek pszenice po pszenicy siana bardzo pózno bo plany były inne ale przed myciem siewnika zasiałem pszenice słaba . nie równa , teraz jest obsada w normie a pszenica w 3 kolanku i ładym lisciem flagowym , Ja tez kupuje gotowe mieszanki jak moje nie daja rady jak daja to wcale taniej nie mam
ale daje kilka razy wiecej składnika niż bym to kupił np z basforiara lub Wuksala
Powrót do góry
szu

PostWysłany: 21:04 Wto 24 Maj 2016    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

kissmy... napisał:
a węgiel i tlen?

kiedyś dzwonie do Osadkowskiego i pytam o ROSOHUMUS =tyle sie dowiedziałem co LANS pisał

ze oni pierwsze słyszła co to jest . oni tego nie maja nie wiedzą gdzie to kupic i wogóle nie wiedzą na co to jest

coś tam jeszcze potrzebowałem tam gdzie u nich kupuje gadali chyba z budrelem i nikt nie odbierał zadzwonilem do oddziału gdzie znajomy kiedys robił

chłop mówi ze on tez ma pole i daje aminokwasy kwasy humusowe i cos tam jeszcze / i mowi mi ze osadkowski sam robi srodek humosowy bleck Jek ale drogo to wychodzi .Wytłumaczył mi ile może byc % w roztworze kwasu humusowego i coś o tych aminokwasach mówił

wiem ze stosujecie zamiast aminokwasów inne srodki na stres . Co szkodzi zaryzyskowac

Aminocad jest drogi ale jest np Aminopland lub Aminofort duzo tańsze

omijać radzę aminokwasy pochodzenia zwierzecego

nas interesuja lewo skretne najlepiej nie duże

10 ton czasem zbieram -POWTARZAM CZASEM

srednio z 10 lat dawno przekroczyłem 6 ton

ale miałem w tamtym roku rozbieżnosć 3 krotną

te kawałki które były tragiczne wiele nie dały i daleko im było do 6

lekko dałbym rady z 2 tony wiecej z ha złapać ale nie ma opłacalnosci na takie plony

Sad Sad Sad
Powrót do góry
sławek2209

PostWysłany: 19:22 Wto 24 Maj 2016    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

kolego Szu mieszasz tyle składników a jak się ma sprawa plonów?Zapewne wynik dwucyfrowy.Sam stosuje gotowe odżywki a stymulatory rzadko daje
Powrót do góry
kissmy...

PostWysłany: 09:56 Wto 24 Maj 2016    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

a węgiel i tlen?
Powrót do góry
szu

PostWysłany: 20:05 Pon 23 Maj 2016    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

zapomniałem dodać o Aminokwasach i kwasie humusowym który sie składa z 2 kwasów fluwialnego i huminowego Cool Cool Cool

nie wiem i mówiem to całkiem serio który składnik tego mieszadła tak działa ale coś musi tak działać
Powrót do góry
szu

PostWysłany: 21:09 Sob 21 Maj 2016    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

pewnie ze mogę Very Happy Very Happy .Ale wiesz co sam sie zastanawiałem co i dlaczego sie zmieniło i byc moze to nie sam toprex Cool Cool

zmieniłem filozofie ochrony pszenicy

zwykle dawałem 1 lub 2 substancje na 1 oprysk

w tym dałem 4

bo Toprex ma 2 Tebu i Mondalak środek tez go sie daje w rzepaku coś taniego30% tego co producent zaleca

ale zmieniłem Mangan na Molibden tez mało dałem 0,5 l z intermaga tam 30 gr w l
1kg siarczanu potasu musi byc 100% rozpuszczalny w Wodzie

1,5 kg 52 P 34K tez 100% rozpuszczalny i

mocznik 4% Siarczan magnezu siedmio wodny 3%
i dodaje 5 kg siarcznu Amonu nie ma pomyłki =SKORO RSM 26% ma 2 % siarki i jest najlepiej wchłaniany to dlaczego siarka z siarczanu Amonu ma szkodzić to steżenie minimalne
pszenice pryskałem tez tym mondalakiem i tebu plus CCC z mocznikiem i magnezem i potasem i manganem i fosforem ale efekt szalonej pszenicy jest na tym łaczeniu czyli na na nawracaniu

Cool Cool
Powrót do góry
sławek2209

PostWysłany: 04:29 Sob 21 Maj 2016    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

możesz podać co i w jakich dawkach dawałeś
Powrót do góry
szu

PostWysłany: 21:27 Pią 20 Maj 2016    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Very Happy Very Happy

u mnie kolego to inaczej wyglada dałem toprexu i 2 inne środki w dawce dużo niższej niz zalecana

mam działekę z rzepakiem i pszenica

nawracałem nie wyłaczajac opryskiwacza na pszenicy

i teraz mniejsca gdzie był toprex w mieszance wygladaja jak by pszenca z 400kg N dostała na Ha Laughing Laughing Laughing

a liscie to ma takie szerokie ze to jest 2 x normalny

wiec sie juz zastanawiam czy w nastepnym roku nie zrobie takiej mieszanki na całe zboże Laughing Laughing
Powrót do góry
sławek2209

PostWysłany: 18:08 Czw 19 Maj 2016    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

a ja mam swoje.Kiedyś robiąc zabieg skracania rzepaku toprexem wjechałem w pszenice 1metr na szerokosc belki opryskiwacza.Długo pszenica nie mogła wystartować do góry .Krzewiła się jak głupia
Powrót do góry
szu

PostWysłany: 20:27 Sro 18 Maj 2016    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Very Happy Very Happy

co do ,,skracania '' przez fungicydy to mam swoja teorie ze nie ma skracania

tylko ze zdrowa roślina rośnie inaczej niz chora

osłabiona musi dać radę by mogła przetrwać no i stara sie .

wiec wieksze korzenie niższa to nie koniecznie jest skracaniu

przy skracaniu korzenie tez sa skracane wiem ze cieżko w to uwierzyć ale zwykle tak jest pomijam MODUS bo on moze i nie ogranicza korzeni

CCC na pewno ogranicza dajcie na trawnik to i zobaczcie co sie stanie

jak u Was z cena na pszenice ruszyła błyskawicznie ?
Powrót do góry
szu

PostWysłany: 21:11 Czw 12 Maj 2016    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Very Happy Very Happy PRZYJACIELU TAKMIE

jakie wynalazki jakie mieszaniny

kiedyś na tym forum chciałem rozwiązać problem dlaczego u jednych bor łączony z mocznikiem działa dobrze w rzepaku u innych żle

zdaje sobie sprawę ze 90 % ludzi kupuje to samo wiele lat i to stosuje nie zastanawia sie czy to kwas borowy czy zasada borowa
myślałem ze jedno jest w płynie drugie w proszku okazuje sie ze to i to moze byc w płynie i w proszku i zawsze jest biały proszek

a to własnie ma diametralne znaczenie dla łączenia z mocznikiem

czy wchłanianie jest różne nie wiem bo ja średnio lubię bor nie mam objawów braku daje to tylko jesienią i nie każdego roku

ja czekam gdy w Polsce bedą mierniki do pomiaru zasobności w NPK i mikro elementów w roślinie

bo badanie gleby to lekko lata 60 czyli późny gomułka

i to Tyle a co do Armi wstrzeliłem sie w wymagania poborowego w NIEMCZECH jak by ruscy dawali wiecej to bym o rosyjskiej armi tez myślał
Powrót do góry
sławek2209

PostWysłany: 16:15 Czw 12 Maj 2016    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

szu wiem ze toprex nadaje się na pszewnice.Skraca nawet za mocno
Powrót do góry
tekmie

PostWysłany: 06:54 Czw 12 Maj 2016    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Szu@ "Prawdziwa cnota krytyki się nie boi"
Nie neguję Twojej wiedzy a tylko formę w jakiej ją przedstawiasz.Nie wiem jak jakiś "obco krajowiec" wrzuci Twój tekst w "tłumacza" i co mu z tego wyjdzie?Jak pracujesz na wizerunek "POLSKIEGO ROLNIKA"?Druga sprawa jak to się ma do obecnie obowiązującego prawa?Czy takie "domorosłe" mieszaniny są dopuszczone do użytku?Czy propagowanie takiego postępowania nie prowadzi do tworzenia prawa jeszcze bardziej "szykanującego"rolników?Dlaczego nie mogę kupić ŚOR bez stosownego "kwitka"? Nie jestem "chemikiem" a ostatnią lekcję z Chemii miałem około 44 lat temu i zrozumiałe że wiele rzeczy się już zapomniało wiec nie mam takiego prawa żeby cię oceniać czy np. stosujesz prawidłowe nazewnictwo czy właściwie ocenisz przebieg procesów chemicznych.
PS.Odnośnie służby wojskowej a były to lat 70 jeżeli dobrze pamiętam to obywatel PRL nie mógł służyć w armii obcego państwa (inna sprawa czy bym chciał).A skoro Ty służyłeś ?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
szu

PostWysłany: 23:16 Sro 11 Maj 2016    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Żelazo (Fe)

Pierwiastek znajdujący się na pograniczu między makro- a mikroelementami. Pełni ważną funkcję w syntezie chlorofilu. Gleby zawierają znaczne ilości żelaza, jednak przeważnie w związkach trudno rozpuszczalnych i niedostępnych dla roślin. Największe ilości żelaza w formie przyswajalnej zawierają gleby przepuszczalne, lekkie i raczej kwaśne, np. czarnoziemy. Niedobór żelaza może wystąpić na glebach silnie zasadowych, np. rędzinach. Do niedoboru może prowadzić nadmierne nawożenie wapniem i fosforem. Niedobór żelaza jest przyczyną chlorozy liści. W przebiegającej łagodnie chlorozie młode liście są zielone, a objawy widoczne dopiero w czerwcu lub w lipcu. Liście początkowo są żółtozielone, później żółte, jedynie wąski pas w pobliżu nerwów pozostaje zielony. Po pewnym czasie brzegi liści zwijają się i zasychają. W ciężkiej formie chlorozy rozwijające się młode liście są już żółte, małe i zasychają od brzegów.

ja to w PLAYBOY wyczytałem

to człowieka nie uskrzydla ze stara sie jak potrafi coś napisać a pan ,,krytyk '' dowali nie piszać czego nie rozumie

to nie jest opis przebiegu niedoboru Fe w pszenicy ale w tej roślnie bardzo podobnie przebieg wyglada tylko w innych okresach Very Happy
Powrót do góry
szu

PostWysłany: 20:48 Sro 11 Maj 2016    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

tekmie napisał:
szu napisał:
Cool Cool

Tak przyznam sie szczerze nie myślałem ze zostanę okrzyknięty wynalazcą
......
Very Happy

No cóż za skromność Wink "Język polski" już z "zreformowałeś" , ("obstawiam" że to zasługa "moderatorów")."
Majster" (bez obrazy) dla mnie liczy się konkretny dowód a nie jakieś "paplanie" a u Ciebie tak to wygląda.
PS.Ja służyłem w Wojsku Polskim ,a Ty? (poszukaj swoich postów).
PS.Przepraszam osoby postronne , ale jestem po "lekturze kilku książek" i proszę o wybaczenie.

kiedyś był u nas ekspert z BASF nie wiem czy kojarzysz firmę -jego nie zaskoczyło ze połączenie ochrony z nawożeniem dolistnym daje lepsze efekty ale twierdzi jego firma nie robi takich doświadczeń

a ja przyjacielu tylko gościa niedzielnego czytam i STANICE Cool Cool

a Ty jakie pozycje ? książka telefoniczna czy coś lżejszego ?
Powrót do góry
szu

PostWysłany: 20:40 Sro 11 Maj 2016    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

PS.Przepraszam osoby postronne , ale jestem po "lekturze kilku książek" i proszę o wybaczenie.[/quote]

a co nie wiedziałeś ile płacą inne wojska ?

wybór był oczywisty 1300 marek zachodnio niemieckich na mies to w PL były szalone pieniądze

Co dla Ciebie jest zadziwiające

byłem kiedyś na prezentacji nowości du ponta ktoś tam z ekolista był

spytałem człowieka o nawóz potasowy skład chemiczny tajemnica

inne pytanie czy nawóz zawiera siarczan

to juz nie jest tajemnica nie zawiera tz zawiera ale minimalne ilosci do potasu
3 i ostanie pytanie czy zawiera azot
nie jest to tajemnica zawiera

wiec bez geniuszu takiego jak TEKMIE wykazuje byłem pewny ze to azotan potasu

telefon voip oczywiscie w rękę i sie dowiedziałem kto produkuje azotan potasu

Wiadomo pytanie otwarte było jakie sa maksymalne dawki rozpuszczonego nawozu ale porównałem kilka nawozów potasowych dolistych i starałem sie nie przekraczać maksymalnej dawki potasu

Laughing Laughing

A tak patrzę na swoja pszenice i powiem Wam ze Toprex na pszenice tez sie nadaje Laughing
Powrót do góry
tekmie

PostWysłany: 20:46 Wto 10 Maj 2016    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

szu napisał:
Cool Cool

......
Very Happy

No cóż za skromność Wink "Język polski" już z "zreformowałeś" , ("obstawiam" że to zasługa "moderatorów")."
Majster" (bez obrazy) dla mnie liczy się konkretny dowód a nie jakieś "paplanie" a u Ciebie tak to wygląda.
PS.Przepraszam osoby postronne , ale jestem po "lekturze kilku książek" i proszę o wybaczenie.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
szu

PostWysłany: 18:43 Wto 10 Maj 2016    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cool Cool

to nie ja to odkrylem byli lepsi przed mna

nasiona przed siewem wraz z zaprawianiem dobrze z cynkiem wymieszać

ale na cene 550 bo taka jesst dzis średnia cena pszenicy nie mam recepty jak zarobic

alle przynajmnie jako tako wygla przynajmniej u mnie

Very Happy
Powrót do góry
szu

PostWysłany: 21:12 Nie 8 Maj 2016    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Very Happy To nie mój pomysł a Osadkowskiego .Agro Efektu

od nich kupowałem jakis nawóz dolistny co miał NPK i dobrze działał

wiec szukałem kto to produkuje i tak trafilem na Adipol . i kilka innych firm

no i na ADOB i HORTICO to sami pośrednicy ale maja wyłacznosc na rynek i nic nie zrobisz albo sie dogadasz z nimi albo kupisz u osadkowskiego jeszcze drożej Very Happy Very Happy
Powrót do góry
szu

PostWysłany: 17:54 Nie 8 Maj 2016    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

kolego nawozy dolistne i mikro elemnty staram sie sam robić

nie mam dojścia do wszystkich mi potrzebnych składników wiec kupuje i gotowe składniki np molibden -tz znalem dostawcę ale ma w innej postaci i jest dużo droży a i tez doceniam moich dotychczasowych partnerów np Basfoliary przez wiele lat używałem cena była dobra i co sie okazuje w tych nawozach jest duoz molibdenu

innym razem ktoś mi polecił siarczan magnezu mikro kompleks kolo 100 za 25 kg

Wkurzam sie ze dostawcy z którymi współpracuje podnoszą mi ceny na zawiaski proste

za to nie narzekam na współprace np z INSTYTUTEM METALI NIE ŻELAZNYCH Z GLIWIC

Ci maja ceny na chlorek Zn stałe a nawet tendencja spadkowa

W wiekosci przypadków cena czyni cuda i dlatego sam jestem producentem nawozów dolistnych .Tak naprawcę nie producentem a ich konsumentem tylko ze kupuje to nie w sklepie z środkami a u dostawców dla ogrodników

prostę przykłady Mikrovit Żelazo 5L 75 gr w 1 l 45 zł ja za tyle Fe płacę mniej niz 1 zł
Mikrovit Cynk 5L112 gr w 1 l ja za 1000gr proszek płace 5,4 netto tam cynk jest w 100% ale na chlorek cynku to niech na sam cynk bedzie 80%

np siarczan manganu strasznie zdrożał

boraks jest stosowany do lutowania wiec cena jest niska

siarczan miedzi cena umiarkowana

nie są to cuda każdy tak moze zrobic

kiedys na poczatku tego pomysłu proponowałem wspołprace znajomemu ma busa wiec lepiej sie takim czymś wiezie cieżkie rzeczy

on mnie pyta czy to jest w płynie ja mu ze tak i jest podobne do wody to on do mnie mogą nas oszukać

pewnie ze mogą

Very Happy ale jak kupujesz z zakładu to jaki interes zakład ma oszukać kogoś kto u nich kupuje 1 i ostani raz kogoś oszukaja

zresztą na producentów nie narzekam na pośredników np ADIPOL

nie mam nic o nich dobrego do powiedzenia
sami robia saletrę potasowała i jest ok reszta nawozów u nich jest tylko przepakowywana w ich opakowania i to jest do dupy
Kupuja najgorszy nawóz a ceny maja europejskie
Powrót do góry
sławek2209

PostWysłany: 16:02 Nie 8 Maj 2016    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie uważasz gotowych micro odżywek?
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum PPR Strona Główna -> Produkcja roślinna Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3 ... 369, 370, 371  Następny
Strona 1 z 371

Skocz do: