Witamy, aby się zarejstrować lub zalogować
skorzystaj z opcji dostępnych po prawej stronie.
Obecny czas to 18:22 Czw 20 Wrz 2018

Agrolok
Pszenica
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... , 381, 382, 383  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum PPR Strona Główna -> Produkcja roślinna
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
center

PostWysłany: 21:29 Sro 24 Maj 2006    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

sam granstar to moze nie bo zostanie przytulia hmm a Mustang nie chce tego bo w ozimej chwasty jak stały tak stoją tylko żółte jakoś mnie to nie satysfakcjonuje hmm
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
czars

PostWysłany: 20:52 Sro 24 Maj 2006    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

center napisał:
czym najlepiej pojechać jarą pszenice od dwuliściennych żeby tanio było i skutecznie ?Smile

Ja w tym roku zastosowałem granstar 20g/ha (+trend) - 33zł/ha
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
Grześ

PostWysłany: 19:48 Sro 24 Maj 2006    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Pewnie Mustang albo któryś z Chwastoxów ale nie oszczędzaj na dawce.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
center

PostWysłany: 16:30 Sro 24 Maj 2006    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

czym najlepiej pojechać jarą pszenice od dwuliściennych żeby tanio było i skutecznie ?Smile
Powrót do góry
Mateusz1999

PostWysłany: 23:09 Czw 18 Maj 2006    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

sprzedam pszenice paszowa 25 ton gg:6666669 lub mati9995@wp.pl
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer GG WP Kontakt
janek

PostWysłany: 21:40 Wto 16 Maj 2006    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Przepraszam wkradł się błąd Alert0,8+Cerelux0,4
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG Tlen
janek

PostWysłany: 21:38 Wto 16 Maj 2006    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam, Alert jest bardzo skuteczny lecz na choroby podsuszkowe, jeśli ktoś ma problemy z podsuszkami i mączniakiem polecam Alert 0,6l+Cerelux0,3l efekt murowany (aby zwalczyć ewentualnie powstrzymać łamliwość z mieszaniną trzeba wejść na początku pierwszego kolanka)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG Tlen
Mateusz1999

PostWysłany: 21:41 Pon 8 Maj 2006    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

tak pomyłka 1l
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer GG WP Kontakt
center

PostWysłany: 21:37 Pon 8 Maj 2006    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

dlaczego aż tak dużo Alertu chyba wystarczy 1 litr co ?
Powrót do góry
Mateusz1999

PostWysłany: 18:29 Pon 8 Maj 2006    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

co sądzicie na grzyba dać alert 1,5l/h +ccc stefos 1,5l/h (przy niskiej 1,25l/h) czy macie propozycje na jakies tańsze zamienniki??
Powrót do góry
stachu2005

PostWysłany: 16:07 Nie 7 Maj 2006    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Grześ napisał:
A stosowaliście na podsuszkę Latitude. Były efetky czy tylko wielka z tego reklama. Mi dobrze się sprawdził w zeszłym roku Baytan.

Latitude na pewno nie jest przereklamowane!!! Ja siałem pszenice przez trzy lata w monokulturze i środek się sprawdził(oczywiście w mieszance z innymi zaprawami każdego roku). Efekt był zadowalający- nie było różnicy w plonach i łamliwość się nie nasilała, w przeciwieństwie do uprawy sąsiada który już nie spróbował posiać trzeci raz pszenicy po sobie (on nie zastosował Latitude)!! No ale to były czasy kiedy się jeszcze opłacało siać pszenice Very Happy , i dlatego też zrezygnowałem z tego:)
Powrót do góry
jacko

PostWysłany: 13:52 Nie 30 Kwi 2006    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

center napisał:
Jakie cechy mówią o pierwszym kolanku w pszenicy ?

weź główne źdźbło, przetnij nożem na pół i zobaczysz. Można oczywiście wyczuć je pod palcami, ale to troszkę zawodny sposób. Osobiście zawsze rozcinam by wiedzieć kiedy dać ccc. Jak się wyczuwa pod palcami to już troszkę za późno
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
center

PostWysłany: 13:15 Nie 30 Kwi 2006    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jakie cechy mówią o pierwszym kolanku w pszenicy ?
Powrót do góry
jacko

PostWysłany: 08:18 Nie 30 Kwi 2006    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Grześ napisał:
A stosowaliście na podsuszkę Latitude. Były efetky czy tylko wielka z tego reklama. Mi dobrze się sprawdził w zeszłym roku Baytan.

stosowałem na części jockeya. W tym roku było bdb. Po zimie wyszla najlepsza pszenica. Zero pleśni. Po innych - różnie, chociaż też nie było jakiegoś większego problemu. Z moich obserwacji wynika, że jeśli masz pszenice drugi, albo i trzeci raz po zbożowych to na pewno jest warto. Jeśli jest po np rzepaku to wolę np maxim, premis total. Co do baytanu to jakoś mi nie pasuje. Tam gdzie wychodzi maxim to baytan za drogawy. A tam gdzie dawałem jockeya to baytan jest cienki. Jedynie na najwcześniejsze pszenice tj tak do 15 wrzesnia to niekiedy daje baytan
Powrót do góry
Grześ

PostWysłany: 17:42 Sob 29 Kwi 2006    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Powrót do góry
jacko

PostWysłany: 16:49 Sob 29 Kwi 2006    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

czars napisał:
Jacko- Protiokonazol będe chciał sprawdzić w pierwszej kolejności w chorobach podsuszkowych. Ciekaw jestem jak poradzi sobie ze zgorzelą i łamliwością (i czy ograniczy septeriozy i mączniaka) w monokulturze pszenicy w porównaniu do zwykłego karbendazynu czy fluchikonazolu i prochlorazu np z Jockeya. Zastanawiam się też nad proline w rzepaku ( w ubiegłym roku zawiodłem się strobilurynie). Pozdrawiam.

z tego co się orientuję protiokonazol jest bardzo dobry na podsuszke, septorioze również, przy czym interwencyjnie/wyniszczająco troche lepszy jest epoxykonazol, jest słaby i to bardzo na rdze, dobry znów na fuzarium i brunatną plamistosc, ale to dot nalistnego stosowania. Jak to wygląda jako zaprawa - nie wiem. W rzepaku raczej słaby. Tutaj bdb jest boskalid (pictor u nas w germani - cantus). To tyle co wyszperałem w necie - pozdrawiam
Powrót do góry
czars

PostWysłany: 10:36 Sob 29 Kwi 2006    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jacko- Protiokonazol będe chciał sprawdzić w pierwszej kolejności w chorobach podsuszkowych. Ciekaw jestem jak poradzi sobie ze zgorzelą i łamliwością (i czy ograniczy septeriozy i mączniaka) w monokulturze pszenicy w porównaniu do zwykłego karbendazynu czy fluchikonazolu i prochlorazu np z Jockeya. Zastanawiam się też nad proline w rzepaku ( w ubiegłym roku zawiodłem się strobilurynie). Pozdrawiam.
Powrót do góry
jacko

PostWysłany: 23:48 Pią 28 Kwi 2006    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

czars napisał:
Jacko. Jeszcze musimy poczekać conajmniej rok żeby sprawdzić Redigo 100 FS. zawierający nowatorską substancję aktywną protiokonazol.

Czars - niekoniecznie, możesz ją sprawdzić kupując proline (co prawda oficjalnie jest na rzepak) a Redigo to zaprawa zbozowa. A jako zbożowy fungicyd ma być input bodajże
Powrót do góry
czars

PostWysłany: 20:08 Pią 28 Kwi 2006    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jacko. Jeszcze musimy poczekać conajmniej rok żeby sprawdzić Redigo 100 FS. zawierający nowatorską substancję aktywną protiokonazol.
Powrót do góry
Grześ

PostWysłany: 20:22 Czw 27 Kwi 2006    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No to mamy większy wybór. Ja i tak na pierwszy raz chyba wezmę Alert albo skomponuję jakąś tanią mieszankę ala alert.
Powrót do góry
jacko

PostWysłany: 10:49 Czw 27 Kwi 2006    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Grześ napisał:
Nikt mi niczego nie opowiadał tylko coś takiego piszą na etykietach sam sprawdź tylko przy Tilcie piszą o działaniu wyniszczjącym.

grześ - sprawdziłem. Działanie wyniszczajace jest wpisane również przy
allegro 250 (kiedys juwel 250)
Tango star
Rex
Falcon
Artea
Folicur Plus

kiedyś poprosiłem o wyjaśnienie różnic pomiędzy działaniem interwencyjnym, a wyniszczającym - koleś się troszkę motał, a później stwierdził, że w sumie to samo
Powrót do góry
Grześ

PostWysłany: 19:48 Sro 26 Kwi 2006    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nikt mi niczego nie opowiadał tylko coś takiego piszą na etykietach sam sprawdź tylko przy Tilcie piszą o działaniu wyniszczjącym.
Powrót do góry
jacko

PostWysłany: 19:23 Sro 26 Kwi 2006    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Grześ napisał:
Jak już jest to tylko Tilt działa wyniszczająco i zapobiegawczo. Pozostałe na rynku działają raczej zapobiegawczo.

grzegorz, ktos chyba ci .... naopowiadal. Praktycznie każdy triazol działa wyniszczajaco. Czyste strobiluryny (azoksystrobina) działaja zapobiegawczo. Co do tego działania wyniszczajacego to kazdy z triazoli działa różnie. propikonazol z tiltu działa szybko - to fakt, ale bardzo krótko - szybko przemieszcza się do czubkow lisci. tebukonazol i flusilazol działaja raczej ok - tzn dość dobrze. epoksykonazol jest w sumie na dziś najlepszym triazolem - działa wyniszczająco i najdłużej zapobiegawczo. dobry jest też protiokonazol, ale jeszcze jeszcze u nas niedostepny.
co do działania interwencyjnego to bardzo dobrze działa również corbel - ale to tylko mączniak + rdza.
Powrót do góry
jacko

PostWysłany: 19:23 Sro 26 Kwi 2006    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Grześ napisał:
Jak już jest to tylko Tilt działa wyniszczająco i zapobiegawczo. Pozostałe na rynku działają raczej zapobiegawczo.

grzegorz, ktos chyba ci .... naopowiadal. Praktycznie każdy triazol działa wyniszczajaco. Czyste strobiluryny (azoksystrobina) działaja zapobiegawczo. Co do tego działania wyniszczajacego to kazdy z triazoli działa różnie. propikonazol z tiltu działa szybko - to fakt, ale bardzo krótko - szybko przemieszcza się do czubkow lisci. tebukonazol i flusilazol działaja raczej ok - tzn dość dobrze. epoksykonazol jest w sumie na dziś najlepszym triazolem - działa wyniszczająco i najdłużej zapobiegawczo. dobry jest też protiokonazol, ale jeszcze jeszcze u nas niedostepny.
co do działania interwencyjnego to bardzo dobrze działa również corbel - ale to tylko mączniak + rdza.
Powrót do góry
Mirosław

PostWysłany: 12:04 Sro 26 Kwi 2006    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Został mi duett z zeszłego roku i szkoda mi kupować coś nowego.Może by coś do niego domieszać?
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum PPR Strona Główna -> Produkcja roślinna Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... , 381, 382, 383  Następny
Strona 382 z 383

Skocz do: