Witamy, aby się zarejstrować lub zalogować,
skorzystaj z opcji dostępnych po prawej stronie.
Obecny czas to 07:06 Nie 1 Maj 2016

Agrolok
Rzepak
Idź do strony 1, 2, 3 ... 376, 377, 378  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum PPR Strona Główna -> Produkcja roślinna
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
dawidlubelskie

PostWysłany: 07:31 Sob 30 Kwi 2016    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

no u nas też sporo takich rzepaków co niby zielono ale kwitnąć nie chcą ...sam osobiście 1 ha mam takiego badziewia, pomału zbiera się do kwitnienia chociaż opory jakieś ma ....mówi się trudno..... dobrze że jęczmieniem przesiałem resztę pól...chętnie i ten 1 ha bym przesiał ale już mi się nie chce...tak po prostu ...niestety nauka kosztuje....
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
szu

PostWysłany: 19:53 Czw 28 Kwi 2016    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

dobrze ze mam pola w całej wsi pojade na inny kawałek i widzę co konkurencja robi i powiem ze sie dzieje

Te rzepaki co nie chcą kwitnąć i maja po 30cm juz w połowie przeorane ,gruberowane lub talerzówka przejechane

ale jest u mnie w nocy chłodno czasem nawet nie zły przymrozek i rzepak bardzo wyhamował z kwitnie Na rekordy narazie sie nie zapowiada ale co bedzie czas pokarze Very Happy

Jak bym wiedział ze tak licho u Sąsiada od pola będzie wyglądał to juz w lutym jak siał nawóz bym mu powiedział ze ma tak uszkodzony mimo ze nie wymarzł całkiem ze to nie rokuje .Chłopak chyba z 4 dawki azotu dał a rzepak ma 30 cm i duży problem z szybkim rozwojem i kwitnięciem
Powrót do góry
szu

PostWysłany: 19:38 Pon 25 Kwi 2016    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

rzepak kwitnie fakt i ten słaby i mocny - tragiczny jeszcze nie kwitnie ale po co go zostawili Ci co taki maja to sam nie wiem

Grzybów ki tez juz dane zastanawiam sie nad tym co dać na opadający płatek ale ten co dałem kombinacja 4 substancji czynnych ładnie rzepak wyrównała

ten kolega co dał mieszaninie na jedno lisciene z tym czym na dwu lisciene mógłby dać zdjęcie jak u niego wygląda dzis chyba podobny widziałem

znajomy 2/3 przesiał jęczmieniem jarym

a 1/3 zostawił rzepak uszkodzony zdeformowany ale liczy na cuda chyba

ale zwykle kwitnie w kwietniu rzepaku to nic dobrego przypominam ze w tamtym roku rzepak elegancko w maju zatrzynał kwitną

ale z rzepakiem nigdy nic nie wiadomo az nie zobaczy sie za niego pieniedzy

bo i z tym wielu moich znajomych ma problem np taka Kama 10% wartosci zapłaciła za rzepak z 2000 r z mojego wojewodztwa
Powrót do góry
pasiekamalopolska

PostWysłany: 14:32 Nie 24 Kwi 2016    Temat postu: Zapylanie upraw Odpowiedz z cytatem

Witam,
poszukuję upraw facelii, gryki oraz plantacji akacji w Małopolsce dla pszczół co zwiększy plony. Chętnie nawiąże współprace z plantatorami bądź osobami posiadającymi działki opok takich upraw .

Email: pasieka.malopolska@gmail.com
tel: 509321085
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
pszczoławlkp

PostWysłany: 12:08 Nie 24 Kwi 2016    Temat postu: zapylanie Odpowiedz z cytatem

Witam
Postawimy pszczoły na plantacji rzepaku, gryce ,czy innych plantacjach nasiennych
od rolników oczekujemy stosowania sie do terminów oprysków
jesteśmy z województwa Wlkp . usługa jest darmowa
dla zainteresowanych nr tel .517 012 102
pozdrawiam
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
Grześ

PostWysłany: 22:21 Sro 20 Kwi 2016    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

kissmy... napisał:
na północ od Bydgoszczy też kwitną już prawie wszystkie plantacje (lepsze i gorsze wyglądają teraz tak samo), rzepak ostro poszedł w 1 pęd i ciekaw jestem co teraz z nim będzie, plantacje wyglądają jakby nie były regulowane

a co jest z tym tebukonazolem? zastanawiam się nad jego skutecznością w zbożu w mieszance z prochlorazem i fenpropidyną na t1

chyba 2 lata temu dawałem 0,5 tebu + 0,5 prochlorazu+0,2 ternu(jak dobrze pamiętam) fajnie wyczyściło ale na nakładkach popaliło.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
gregorfik

PostWysłany: 20:56 Sro 20 Kwi 2016    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

U mnie kolumb pierwsze kwiatki kwitną. Maraton ten który został to już kwitnie z 10-15% kwiatów na pedzie głównym. kolumb oceniam na bardzo dobry jak na ten rok. Maraton średni jak na ten rok.

Alew okolicy ludzie zaczynaja masowo przesiewać pszenice i rzepaki....
Powrót do góry
kissmy...

PostWysłany: 18:53 Sro 20 Kwi 2016    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

na północ od Bydgoszczy też kwitną już prawie wszystkie plantacje (lepsze i gorsze wyglądają teraz tak samo), rzepak ostro poszedł w 1 pęd i ciekaw jestem co teraz z nim będzie, plantacje wyglądają jakby nie były regulowane

a co jest z tym tebukonazolem? zastanawiam się nad jego skutecznością w zbożu w mieszance z prochlorazem i fenpropidyną na t1
Powrót do góry
szu

PostWysłany: 20:21 Pon 18 Kwi 2016    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Very Happy tak wczoraj patrzyłem czym to ,,fachowcy '' pryskaja rzepak na grzyba

no i moj idol lans wersja oszczedna ale nie słaba

Tebu plus mantrak i tebu Topsin

Osa 50% dawki zalecanej ale fakt on po mnie nie jezdził z zmiejszoną dawka

coś lepszego dał ale cenowo był kolo Lans wiec panowie

Tylko opryskiwać musi byc na 100% do zmiejszonych dawek nie moze byc amplitudy 200% w oprysku

a u mnie nowo bogacki co tydzień rzepak pryska na grzyba juz 3 raz pryskał i pewnie jeszcze z 2 dawki da

i widze ze dodaje do oprysku siarczan magnezu ale co dziwne to nie wiele

Very Happy
Powrót do góry
ross1

PostWysłany: 19:22 Sob 16 Kwi 2016    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Panowie w świętokrzyskim wczoraj rzepak pokazał pierwsze kwiatk!! Very Happy
Powrót do góry
szu

PostWysłany: 18:41 Sob 16 Kwi 2016    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

nie koniecznie bo kazdy rejon polski ma swoje tempo na pomorzu jest z 2 tyd opożnie do południa polski jeszcze sa pożne odmiany

ale ze moze uszkodzić to fakt sam unikam oprysków na wiosnne

ale znajomy coś z tydzien temu dał i chabry bławatki ładnie siadają a rzepak nie ruszony a ma mocny
Powrót do góry
malkolm2

PostWysłany: 20:23 Pią 15 Kwi 2016    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

tylko pytanie na ile zaszkodzi to rzepakowi, bo to że tak będzie masz w 100%
Powrót do góry
malkolm2

PostWysłany: 20:21 Pią 15 Kwi 2016    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

powinna zadziałać
Powrót do góry
szu

PostWysłany: 22:00 Sro 13 Kwi 2016    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

nie bedzie zle ale w jakiej Ty masz fazie ten rzepak bo chyba nie jest to faza pąka

tak na 80% licz ze zadziała
Powrót do góry
dawidlubelskie

PostWysłany: 08:18 Sro 13 Kwi 2016    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

galera dana 0.4 l na ha plus elegant 1l/ha (na jednoliścienne) po 2 godzinach deszcz, myślicie że coś podziała czy kasa spłynęła z tym deszczem...?
Powrót do góry
maroLEK

PostWysłany: 22:10 Sro 6 Kwi 2016    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jakieś 3 lata temu tez uszkodzilem rzepak aplikując mu dawkę 1l Caryxu przy 3 liściach, w kiepskiej kondycji i na słabym polu a potem poprawilem resztką Tebu i odżywki bo zostało w opryskiwaczu. Ale to było jesienią ! Potem na wiosnę zagłuszyła go gwiazdnica, a powinno być chyba odwrotnie ? Na wiosnę raczej zauważyłem brak skuteczności różnych regulatorów / ze względu na ograniczenia finansowe nie stosowałem Toprexu/ niż ich zbyt gwałtowne działanie... W tym roku zamierzam polecieć Tebu 1l i ccc 750 ml , to będzie wersja ekonomiczna, tylko wtedy na płatka zostają same drogie , chyba, że przedstawiciel " doradzi" jakąś inną wersję... Dzisiaj przeleciałem motyczką dookoła pola, żeby wyciąć przytulię przy miedzy / co wzbudziło sporą ciekawość sąsiadów/ , i zauważyłem to samo co Przem, rzepak wygląda jak miszanka różnych odmian, słodyszek też się pojawił ...
Powrót do góry
przem

PostWysłany: 12:53 Sro 6 Kwi 2016    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

wczoraj zabieg na robactwo okazał się koniecznością, w żółtej misce w ciągu 36 godzin złapało się kilka chowaczy i ok 150 szt słodyszka Shocked tak zmasowanego ataku jeszcze nie widziałem, ale nie ma się co dziwić, rzepaku w okolicy zostało nie wiele...
I tu moje pytanie, jak podejść do tematu skracania rzepaku w tym roku, plantacja przemrożona, przerzedzona, rośliny bardzo nie równe, jedne mają 20cm i intensywnie rosną, inne maja 5cm a jeszcze inne wypuszczają młode liście z korzeni. Jak podejść do tematu żeby tych małych nie dobić a te większe troche przytrzymać? nigdy takiego biednego rzepaku nie miałem...
Powrót do góry
maroLEK

PostWysłany: 22:02 Sob 2 Kwi 2016    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Na razie tylko poprawki na jednoliścienne 3 dni temu. Jutro Sherpa 0.3 l/ha na chowacza i Galera, tam gdzie nie było robione na dwuliścienne jesienią. Tam gdzie było, to odżywka + MgS+ Sherpa i czekamy aż ruszy w górę...
Powrót do góry
gregorfik

PostWysłany: 21:50 Sob 2 Kwi 2016    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jak wyglada u Was sprawa chowacza i skracania? Pryskacie juz?
Powrót do góry
tomtom

PostWysłany: 22:59 Pią 25 Mar 2016    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

tekmie napisał:
Osobiście nie mam rzepaku ale i w mojej okolicy plantacje też zostały mocno przerzedzone.Obraz z pobliskiej uprawy

https://photos.google.com/photo/AF1QipOAO6_0IidNNjtMtsnwnVMQcQqv8rV4jJsUKPfD
Część upraw zbóż i rzepaków już została polikwidowana a pewnie część jeszcze czeka na ostateczne decyzje.

Zapodam zdjęcie ale dopiero kwitnącego rzepaku żeby nie zapeszyć...
Powrót do góry
tekmie

PostWysłany: 09:02 Pią 25 Mar 2016    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Osobiście nie mam rzepaku ale i w mojej okolicy plantacje też zostały mocno przerzedzone.Obraz z pobliskiej uprawy

https://photos.google.com/photo/AF1QipOAO6_0IidNNjtMtsnwnVMQcQqv8rV4jJsUKPfD
Część upraw zbóż i rzepaków już została polikwidowana a pewnie część jeszcze czeka na ostateczne decyzje.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
tomtom

PostWysłany: 21:44 Czw 24 Mar 2016    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Poszła 2 dawka azotu .Jak wyglądają wasze rzepaki?W okolicy dużo poszło już na dno bruzdy niestety...
Powrót do góry
szu

PostWysłany: 22:22 Pią 11 Mar 2016    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cool

ja jak sie nudzę to idę do sąsiadki w oczy popatrzeć Razz

Gargi jak u Ciebie tak deby rosna na 1 ha 100letnich jest z 500 do 1000 to masz po 1000 od kubika 1 mln zł a w Twoich stronach szybciej rosna

a Powiem Ci ze piszę ze ja metnie piszę ale Ty to miszcz jestes piszesz dlaczego 3 drzewa to las i podajesz podstawę prawna do wycinki lasu

To chyba Ci sie jajka pomieszały z gesimi

skoro nie jest las to wójt wydaje zezwolenie ewentualnie nakłada karę
Jak jest las to co ma wójt do kary ?

a ten przedsiębiorca miał 1 ciagnik JOHN DEER ale nie kupiony a kradziony do zrywania drzew sobie ukradł

Cool Cool Cool
Powrót do góry
gargamel

PostWysłany: 18:09 Czw 10 Mar 2016    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A czemu 3 szt na krzyż są lasem .
http://www.samorzad.lex.pl/czytaj/-/artykul/sprawy-dot-wycinki-drzew-z-lasu-nie-naleza-do-kompetencji-wojta
Powrót do góry
gargamel

PostWysłany: 17:49 Czw 10 Mar 2016    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jak się nudzę , ścinam dęby .
Dzisiaj np padł jeden spróchniałek .
i powiem Ci tak . Jego średnica ok 0,5 m nad ziemią to 112 cm , a że był lekko zgnity w środku to obliczenie słoi sprawiło nieco kłopotu .
Ale w przybliżeniu oceniam go na ok 85-90 lat . Tyle miał słoii.
Roczne przyrosty często były sporo większe jak 1cm promienia, czyli dawaly powiekszenie srednicy o 2-2,5 cm rocznie .
W lesie jest to niemożliwe , ale na gruntach rolnych , w bogatych stanowiskach 15 letnia sosna , jest dwukrotnie grubsza od tej leśnej , podobnie dąb czy brzoza.
Ludziska jak zobaczą grubsze drzewo , myślą ze sadził je Mieszko 1 , a tu okazuje się że sami je posadzili , tyle że po pijaku i nie pamiętają.
A ekologów i zawistnaików gonić do roboty , niech sadzą drzewa na ugorach
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum PPR Strona Główna -> Produkcja roślinna Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3 ... 376, 377, 378  Następny
Strona 1 z 378

Skocz do: