Witamy, aby się zarejstrować lub zalogować
skorzystaj z opcji dostępnych po prawej stronie.
Obecny czas to 03:48 Czw 29 Paź 2020

Rzepak
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 369, 370, 371 ... 381, 382, 383  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum PPR Strona Główna -> Produkcja roślinna
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
tom

PostWysłany: 09:53 Wto 3 Paź 2006    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ćwiczyłem z Agricolą (tylko grupy producenckie mają olbrzymie rabaty), Kuczyńska ceny niezbyt atrakcyjne, na dzień dzisiejszy zaopatruje się w Progress-Chemie - zobaczymy jak długo? Czy robisz pszenicę na jesieni, czy dodajesz odżywki - odpowiedź przerzuć na forum o pszenicy. Dzięki
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Brukwiaczek

PostWysłany: 08:21 Wto 3 Paź 2006    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dobrze że dzisiaj zaczeło padać. I mam nadzieje że to pomoże. Bo objawy są takie że te listki najniżej ziemi zółkną, zobaczymy. U mnie też rzepak dostał Tebu+Foliarel+Siarczan Magnezu (dowiedziałem się że nie jest to zbyt dobrą mieszanką, niestety po fakcie). A gdzie Tom zaopatrujesz się w środki? Ja kupuje w Progress Chemie, tylko tam trzeba uważać na gości bo wciskają czasem coś na siłe. Najlepiej samemu wiedzieć co się chce. Dość tani sklep jest w Końskowoli, ale tam mam daleko.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
tom

PostWysłany: 07:29 Wto 3 Paź 2006    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kolego Brukwiaczek uprawiamy rzepak na tym samym typie gleby - z moich obserwacji - zastosowałem po siewie Alatrif 5l/ha + Brasiherb 0,25 l/ha rzepak strasznie przyhamowany 3-4 liście (tam gdzie oprysk nie doleciał w tej chwili ma 7-8 liści), w tamtym tygodniu zastosowałem Orius 0,5 l/ha + Foliarel 2 kg/ha + mocznik 1% rzepak dalej podsycha czyli brakuje mu tylko WODY. Zastanawiam się czy na słabszy nie polecieć WUXALEM lub BASFOLIAREM 3 l/ha. Podrawiam.
Powrót do góry
Brukwiaczek

PostWysłany: 22:11 Pon 2 Paź 2006    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dobrze że te noże Ci Piootrze w rzepak nie poszły, bo by z pół pola wytłukły Laughing Nie martw się u wszystkich się coś graci. A może byłby ktoś tak uprzejmy i powiedział mi co to jest że listki na rzepaku żółkną? I to całe. Nie ma na nich żadnych czarnych piknidów chorobotwórczych. Podejrzewam że brak mu jakiegoś składnika, tylko jakiego Question
Powrót do góry
timi99

PostWysłany: 20:17 Pon 2 Paź 2006    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kiedy pryskacie od grzybów i innych szkodników teraz czy na wiosne ??
u mnie rzepak w tym roku jest rewelacyjny jak nigdy no moze poza jednym rokiem a dajecie cos dolistnie czy dopiero wiosenne nawozenie
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
piootr

PostWysłany: 19:18 Pon 2 Paź 2006    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jak kosiłem po ludziach kukurydze a w tamtym tygodniu w poniedziałek zaczołem u siebie ale niestety noże wyleciały mi kanałem wyrzutowym i 3 dni roboty miąłem Crying or Very sad
Powrót do góry
Grześ

PostWysłany: 19:04 Pon 2 Paź 2006    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Za długo czekałeś jak przekroczy 30 cm to można już jechać.
Powrót do góry
piootr

PostWysłany: 18:53 Pon 2 Paź 2006    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mój ten co pod koniec sierpnia posiałem to ma 40-50 cm dzisiaj poleciałem oriusem Wink ciekawe co z tego będzie a 3 ha co siłem we wrześniu i opryskałem alatrifem to strasznie marny jest i jakiś taki żółty
Powrót do góry
Grześ

PostWysłany: 18:48 Pon 2 Paź 2006    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja pojadę Oriusem + Gepard na samosiewy. A rzepak rośnie jak szalony nawet ten posiany we wrześniu.
Powrót do góry
damduda

PostWysłany: 18:28 Pon 2 Paź 2006    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

damian9871 napisał:
planuję pod koniec tygodnia dać karben+ccc większość ma 6

witam! CCC oprocz swojej zalety ma wade, ze skraca korzen, nie lepiej dac Tebu 0.6l * 70zl = 42zl, a afektu ujemnego w postaci skrucenia korzenia nie bedzie. Oczywiscie moge sie mylic!!
Powrót do góry
damian9871
Moderator

PostWysłany: 07:53 Pon 2 Paź 2006    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

planuję pod koniec tygodnia dać karben+ccc większość ma 6 liści co niektóre 4 siałem 2 września
Powrót do góry
Brukwiaczek

PostWysłany: 07:45 Pon 2 Paź 2006    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Koledzy jak u was wygląda teraz rzepak? Macie jakieś problemy z chorobami, szkodnikami Piszcie!!!!!! Będziemy wspólnie o tym dyskutować... Wink
Powrót do góry
Brukwiaczek

PostWysłany: 07:42 Pon 2 Paź 2006    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Siarczan Magnezu jest jak najbardziej wskazany, zrezygnowałbym osobiście z azotu w postaci moczniku. Florovit to raczej zastosowałbym na wiosne bo zawiera azot ok.3% (azot amidowy-0,7%, azot azotanowy-2%) pozatym siarke i magnez, który jest w siarczanie i zostaje tak naprawde tylko bor. A teraz przy takim układzie pogody wszyscy myślimy jak rzepak przyhamować. A azot go tylko zachęci by dalej rosnąć. Biorę pod uwagę że późno siałeś, mimo tego nie stosowałbym azotu. [/img]
Powrót do góry
kiciak

PostWysłany: 12:19 Nie 1 Paź 2006    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Czesć A co powiedzielibyscie na taką mieszankę na póżno siany rzepak ma teraz 4-6 liści Chce dać 5kg siarczanu magnezu+ 5kg mocznika+ 3 litry florowitu na ha Wszystko wymieszać i opryskać Nie będzie problemu ? Jak sądzicie Robie tak w kukurydzy co 14 dni od momentu ukazania się 4 liscia i zawsze grało
Powrót do góry
Brukwiaczek

PostWysłany: 21:05 Pią 29 Wrz 2006    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dokładnie. Kupowałem w Progress Chemie. Facet powiedział mi że Foliarel z siarczanem magnezu antagonizuje, jednak rolnicy stosują taką mieszankę i jest ok. Oczywiście teraz bardziej wierzę Tobie niż temu gostkowi, który chce jak najwięcej sprzedać. ,,Chęć zysku" Napewno już na następny rok tego błędu nie popełnie, bo jak zrobie w zimie większy opryskiwacz to będe mógł polecieć oddzielnie Tebu + Foliarel ,a za pare dni dać siarczan magnezu. troche mnie zniechęca w tym momencie 9 wyjazdów w pole moją 300l bańką obsługującą 8ha rzepaku... załamka Crying or Very sad
Powrót do góry
tom

PostWysłany: 08:10 Pią 29 Wrz 2006    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kolego Brukwiczek jeżeli chodzi o Tebu to OK, ale Foliarel + Siarczan czyli bor i magnez nie idą ze sobą w parze, w przypadku zaaplikowania takiej dawki pobierany jest tylko ten, którego jest więcej w danym momencie. Tak tłumaczą w Progess-Chemie gdzie zapewne kupowałeś te środki.
Powrót do góry
pielowiej

PostWysłany: 20:18 Czw 28 Wrz 2006    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Umnie tez pojawiaja sie takie objawy ale w moim przypadku to raczej brak pokarmu dla roslin bo jak posialem to 2 dni deszcz lal i na kochanych ziemiach bielicowych zrobil sie doslowny beton i roslinki wypuscily zwlaszcza w koleinach 4 liscie i wiecej nie rosly tylko tracily barwy i pojawialy sie na lisciach zolte obwodki.Ewidentnie teraz widac roznice bo w koleinach rzepak malutki a miedzy koleinami szaleje.
Powrót do góry
Brukwiaczek

PostWysłany: 21:09 Sro 27 Wrz 2006    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

U mnie też jest coś takiego w niektórych miejscach. Crying or Very sad Może ktoś mógłby pomóc. Dzisiaj poleciałem z opryskiem (Tebu 0,66l./ha + Foliarel 2kg/ha + siedmiowodny siarczan magnezu 10kg/ha) miejmy nadzieje że pomoże to na te objawy które już są i zabezpieczy przed innymi grzybkami. Trzeba było to zrobić bo rzepak zasuwał jak głupi i pewnie by się wybujał do jesieni. A dlaczego Tebu? Bo tam gdzie kupywałem był najtańszy z grupy tebukonazoli 77zł/l. Pewnie w niektórych częściach Polski za taką cenę kupujecie Horizon, ale ja mieszkam gdzie mieszkam, więc niestety... Rolling Eyes
Powrót do góry
Grześ

PostWysłany: 20:48 Sro 27 Wrz 2006    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zauważyłem na liściach rzepaku żółte przebarwienia na ich obwodzie co to może być?
Powrót do góry
czars

PostWysłany: 21:44 Wto 26 Wrz 2006    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Szósty liść właściwy to optymalna faza na zabieg ( chyba ze presja samosiewow zbóz jest duża to wtedy nie ma co czekać z graminicydem i te dwa zabiegi połączyć). Warunki pogodowe są sprzyjające i jak na razie nie widać presji suchej zgnilizny (większą uwage należy zwrócić na ślimaki i gnatarz). Poczekaj i spróbuj "złapać" ciepłą noc po zabiegu.
Powrót do góry
damian9871
Moderator

PostWysłany: 20:48 Wto 26 Wrz 2006    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

testuję tą mieszankę w tym roku, myślę w fazie 6 liści czy wcześniej?np. za tydzień
Powrót do góry
czars

PostWysłany: 20:42 Wto 26 Wrz 2006    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

damian9871 napisał:
a karben?na co niby?poza tym koszty ccc+karben to wydatek 30 kilka złotych a reszta powyżej 80 na ha

Przeciwko suchej zgniliźnie kapustnych. Jesienią środek stosować od fazy dwóch liści do fazy rozety rzepaku zapobiegawczo(0.4l/ha) lub natychmiast po zauważeniu pierwszych objawów zbrunatnienia szyjek korzeniowych lub
żółtobrunatnych plam z piknidiami na liściach(0.6l/ha).
Powrót do góry
Grześ

PostWysłany: 20:18 Wto 26 Wrz 2006    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Orius 10l za 670 zł jest w Agroloku.
Powrót do góry
damian9871
Moderator

PostWysłany: 19:45 Wto 26 Wrz 2006    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

a karben?na co niby?poza tym koszty ccc+karben to wydatek 30 kilka złotych a reszta powyżej 80 na ha
Powrót do góry
Brukwiaczek

PostWysłany: 20:38 Pon 25 Wrz 2006    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Według mnie lepiej zastosować Oriusa, Horizona, lub Carrambe. Uzyskasz wtedy skrócenie rośliny co da lepszą zimotrwałość, a także załatwisz grzyba.

Zerknij tutaj:
http://www.wrp.pl/index.php?nr=14&id=84
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum PPR Strona Główna -> Produkcja roślinna Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 369, 370, 371 ... 381, 382, 383  Następny
Strona 370 z 383

Skocz do: