Witamy, aby siďż˝ zarejstrowaďż˝ lub zalogowaďż˝,
skorzystaj z opcji dost�pnych po prawej stronie.
Obecny czas to 12:17 Wto 24 Paź 2017

Rzepak
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 381, 382, 383

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum PPR Strona Główna -> Produkcja roślinna
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Grześ

PostWysłany: 20:51 Czw 20 Kwi 2006    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jak największe straty w rzepaku powodują robaki to trzeba z nimi walczyć. Mospilan mi wychodził drożej a 0.5l Nurelki kosztuje 34,4 zł w opakowaniu 5 l. Ja stosuję tyle na ha i są efekty jak mam się bawić perytroidem i na drógi dzień znowu na plantacji ma być robak to nie ma sensu się tak bawić. Dziś siałem 2 dawkę N. Chciałbym polecieć Galerą ale obawiam się spadku temp. w nocy. Przy okazji dał bym Nurelkę i Karben, no ale potrzebuję minimum 8 st.C w nocy.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Mirosław

PostWysłany: 07:37 Czw 20 Kwi 2006    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Oprócz Nurelle jest jeszcze bardzo dobry Mospilan.I chyba tańszy .też działa ok. 2tygodni i można stosować w różnych temperaturach.

Grześ .Nurelle dajesz 3 razy? To drogo musi wyjść ta ochrona.Po ile kupujesz ?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Grześ

PostWysłany: 22:46 Sro 19 Kwi 2006    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Pewnie poleciła ci Nurelle najlepszy insektycyd jak narazie. Ja w zeszłym roku stosowałem go 3x na chwacze, słodyszka i pryszczarka wypadało średnio co 3 tygodnie. Inne nie załatwiają sprawy jak należy albo są droższe.
Nie zapomnij o chwastach 2-u liściennych. Ja dziś posiałem 2 raz saletrę bo u mnie rzepak już się obudził i zaczyna się bujać do góry. Wczoraj musiała być ciepła noc. To za kilka dni będzie wysyp chowaczy.
Powrót do góry
Wojtii

PostWysłany: 22:17 Sro 19 Kwi 2006    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

dzisiaj zrobiłem oprysk na samosiewy zbóż i inne jednoliscienne Targą super,tak mi doradziła kobitka od której kupuje opryski,dałem litr na hektar+25kg mocznika,za tydzien oprysk Oriusem + bor+mocznik ,a potem cos na chowacza,polecono mi srodek który działa 2 tyg,tylko nazwy zapomniałem Embarassed + mocznik
co jeszcze trzeba zrobić Question
Powrót do góry
czars

PostWysłany: 16:27 Wto 18 Kwi 2006    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

U mnie wygląda to następująco (z 3 ostatnicz lat):
(koszty bezpośrednie na"barszczu"/ha)
- Uprawa 130-150
- Siew 50-60
- Zbiór (DF) 60-70
(nakłady na zakup środ. ochrony, nawożenia i nasion na ha)
- Nasiona 100-150
- Nawożenie 700-800
- Ochrona 250-400
- Koszty zabiegów (ochrona i nawożenie 10 wjazdów po 10-12zł/ha) 100-120
- KOSZTY BEZPOŚREDNIE 1400-1750 + koszty stałe i amortyzacja (ok.350)
- PLON 2.8 - 4.4 ŚREDNI 3.6 tony/ha
[/b]
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
sirmnemonic

PostWysłany: 11:07 Wto 18 Kwi 2006    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam. Chciałem się dowiedzieć jaki macie plon rzepaku z hektara i jakie ponosicie koszty uprawy, zbioru. Pozdrawiam
Powrót do góry
Grześ

PostWysłany: 23:44 Pon 17 Kwi 2006    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Polecem Galerę na 2 liścienne i jakiegoś graminicyda jak są samosiewy lub miotełka. Powoli bedzie trzeba coś dać na chowacza i przy okazji na grzybka + troszkę boru no i oczywięcie N.
Powrót do góry
Wojtii

PostWysłany: 21:04 Pon 17 Kwi 2006    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

a ja mysle co zrobic z rzepakiem, czym pryskac ,i na co?nigdy nie siałem rzepaku,i wiecej nie posieje,ale jak juz rosnie to co z nim zrobic?
dostałem pole z produkcją w toku, jak go na jesien posiali, tak sobie rosnie,mam zamiar pryskac na słodyszka,dołoze po 30kg mocznika na h,co jeszcze moge dać??
uprawiam tylko pszenice ,gdyz jest mi potrzebna słoma na ferme drobiu,wiec ziarno kurczaki zjedza,a rzepak nie Evil or Very Mad ,wiec bede musiał go sprzedac,bedzie to pierwszy raz odkąd uprawiam pole, Rolling Eyes
tylko najpierw musi coś urosnąć,prosze o rade,chciałbym nie dołożyć do interesu Wink
Powrót do góry
Grześ

PostWysłany: 19:33 Wto 11 Kwi 2006    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jak będzie tak jak w zeszłym roku to żadna brona nie pomoże jak mam cyklotirera i uprawiałem ze siewem i tak wschodził na 2 razy po deszczach. U mnie też rożnie powschodził ale jak jest mniej to będzie lepsza cena i tak wyjdzie na jedno.
Powrót do góry
xsc924

PostWysłany: 18:32 Wto 11 Kwi 2006    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mam pytanie co do siewu
posiadam siewnik bez brony aktywnej czy warto wynajac siewnik ze broną aktywna bendzie lepiej wzrastal ( równiej???)
Powrót do góry
Sławek

PostWysłany: 17:34 Wto 11 Kwi 2006    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

jak u was przeżimował rzepak bo u mnie dużo wyprzało pod śniegiem a i na jesieni słabo poschodził zostału łyse górki pewnie będzie mniejszy plon Sad
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
czars

PostWysłany: 13:35 Nie 2 Kwi 2006    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jacko !!! Potwierdzam Twój pogląd na Si i CCC. Jeśli chodzi o siarkę to biorę wspólczynnik 0.6 na przysfajalność i z 1.5q siarczanu wychodzi mi 25kg czystej siarki wykorzystywanej przez rzepak. Resztę bilansuje nawozem dolistnym. Na jesień pojechałem 0.4 karbendazyn + 0.4ccc w fazie 6 liści i b.dobrze przezimował za 30zł. Very Happy Pozdrawiam
Powrót do góry
jacko

PostWysłany: 18:28 Sob 1 Kwi 2006    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

siarka jest pobierana przez rzepak w dużych ilościach - 10-12 kg / tone nasion i ciężko to dać w nawozie dolistnym. siarczan amonu dajesz wcześnie by nie poparzyc roslin rzepaku. Dawka ca 150 - 200 kg to wtedy masz do dyspozycji 36-48 kg S łatwo dostępnego i przyswajalnego przez rzepak. Co do tych 30 % to może być prawda prawda przy nawozach typu superfosfat i mieszaniny. Ale tam siarka jest w postaci siarczanu wapnia czyli po prostu "gips" - i on się rozkłada powoli.
Powrót do góry
Grześ

PostWysłany: 18:16 Sob 1 Kwi 2006    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja takie rzeczy to daję razem z Nurelką na chowacza czy słodyszka. Wtedy dolistnie uzupełniasz i to idzie zaraz w nasinka a z nawozami doglebowymi to na jakimś szkolenu gościu mówił że max. 30% są wykorzystywane przez roślinę. A reszta gdzieś się rozchodzi. Teraz to tylko azot żeby jak najszybciej bujał.
Powrót do góry
jacko

PostWysłany: 18:04 Sob 1 Kwi 2006    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

czars napisał:
Grześ!!! Oczywiście ze NPK(5-20-30) stosuje na jesień (jak chyba wszyscy którzy cokolwiek o rzepaku wiedzą) w dawce 2.5q/ha. Wątpliwości mam odnoście siarki o której niedoborach w atmosferze mówi się coraz głośniej, a w rzepaku odgrywa ona dość znaczącą rolę. Problem czy zastosować ją pod korzeń czy na wiosną? Jak na wiosnę to kiedy, przed czy po azocie? Pozdrawiam.

z siarką to najlepiej wjeżdżać zimą (jak mało lub brak śniegu) lub zaraz po jego zejściu(czyli przez azotem) - siarczan amonu - to jest to co rzepak lubi. I tego azotu z siarczanu to raczej nie licze do bilansu azotu.

a co do skracania to najczęściej jadę wiosną carambą, a jesienią jakis tebukonazol. Dodatek ccc to szybciej jesienią niż wiosną
Powrót do góry
czars

PostWysłany: 17:52 Sob 1 Kwi 2006    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Grześ!!! Oczywiście ze NPK(5-20-30) stosuje na jesień (jak chyba wszyscy którzy cokolwiek o rzepaku wiedzą) w dawce 2.5q/ha. Wątpliwości mam odnoście siarki o której niedoborach w atmosferze mówi się coraz głośniej, a w rzepaku odgrywa ona dość znaczącą rolę. Problem czy zastosować ją pod korzeń czy na wiosną? Jak na wiosnę to kiedy, przed czy po azocie? Pozdrawiam.
Powrót do góry
Grześ

PostWysłany: 18:59 Czw 30 Mar 2006    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Co do P i K to ich wchłanianie przez korzenie następuje po podwyższeniu się temperatury. Ja stosuje jesienią. Co do azotu to wczesną wiosną a nawet późną zimą jak tylko się da to go siać. Lepiej jest dodać do pierwszych oprysków PK wtedy roślinka dostaje dopalacz.
Powrót do góry
czars

PostWysłany: 16:51 Czw 30 Mar 2006    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jaka szkołę wiosennego nawożenia rzepaku polecacie? U mnie wyglada to tak: Najpierw siarczan amonu 1.5q + sól potasowa 1q, po 10 dniach jedziemy z saletra amonową 2.5q. Wczoraj przedstawiciel handlowy Agro Bakałarzewo sugerował odwrócenie zabiegów. Co o tym myślicie? Uważam ze korzystniej jest w okresie dużej wilgotnosci podłoża zasilić profil glebowy w K i S (pobudzając przy tym systemy korzeniowe zmuszając je do "szukania) niż podać rzepakowi azot na tacy. Wiem że to niuanse, ale w tej branży diabeł tkwi.......Proszę o poważne opinie. Z góry dziękuje.
Powrót do góry
PIOTR FARMER

PostWysłany: 08:47 Czw 30 Mar 2006    Temat postu: Re: Wszystko o rzepaku. Odpowiedz z cytatem

Grześ napisał:
Po utracie wszystkich tematów w tym dziale chciałbym odtworzyć ten temat. Najbardziej interesuje mnie wiosenne zastosowanie CCC z tubekonazolem. Chyba darek o tym pisał ale zapomniałem więc proszę o powtórkę.
ja stosuje tebukonazol+antywylegacz wdawce 1 litr na hektar temperatura oprysku powyzej 12 stopni
Powrót do góry
Grześ

PostWysłany: 20:39 Sro 29 Mar 2006    Temat postu: Rzepak Odpowiedz z cytatem

Po utracie wszystkich tematów w tym dziale chciałbym odtworzyć ten temat. Najbardziej interesuje mnie wiosenne zastosowanie CCC z tubekonazolem. Chyba darek o tym pisał ale zapomniałem więc proszę o powtórkę.
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum PPR Strona Główna -> Produkcja roślinna Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 381, 382, 383
Strona 383 z 383

Skocz do: