Skocz do zawartości
Wojciech

Agroturystyka a dofinansowanie.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Mam problem posiadam gospodarstwo rolne i od dłuższego czasu zastanawiam się poważnie nad agroturystyką. Nasuwa mi się tylko pytanie czy jest mozliwość otrzymania dotacji na ten cel? Czy są uruchomoine programy, kóre pomagają młodym rolnikom w zmianie specyfikacji gospodarstwa i gdzie mam się zgłosić? Do jakich instytucji, jakie wnioski złożyć i jakie wymagania muszę spełniać.

Chodzi mi o region podkarpacia.

 

Z góry dziękuję za odpowiedz. Proszę o linki stron lub odpowiedz na maila wojciech_fik@o2.pl .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witaj najlepiej skontaktuj się z miejscowym ODR lub tym w Boguchwale. Organizuja kursy dla chętnych na prowadzenie agroturystyki. Najlepiej jesli zrobisz sobie analizę, czym przyciągniesz do siebie turystów, co masz im do zaoferowania itp. Liczą sie podstawowe sprawy więc wypisz sobie wszystko, później w rozmowie z doradca będzie Ci łatwiej. Jeśli chodzi o dotacje, to daja teraz kredyty preferencyjne na rozwój działalności, szczegóły w bankach. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej, a jeśli będę się starała o dofinansowanie na Agroturystyke i.. otrzymam pieniążki na np.: rozbudowę domu czy później muszę zarejestrować tą działalność, jakoś z niej się rozliczać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak najbardziej - wszelkie wymagania są zapisywane w umowach kredytowych czy dotacji. Niedługo mają ruszyć programy unijne - ale z tym jak z pomocą z dawnego ZSRR - słychać a nie widać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Program roznicowanie w ktorym to zwracaja 50% kosztow kwalifikowanych bez vat jest sciema. Bo osoby nie bedace platnikami dostana kolo 30% zwrotu a nie 50%.Aby wszystko mialo sens trzeba isc na max. dofinansowanie do 100k zl., czyli trzeba wylozyc 300k zl swoich. Jednak najpierw trzeba je miec. Przy malych kwotach gra nie warta swieczki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Agroturystyka w gospodarstwie z tego co mi wiadomo to bardzo opłacalny interes:) Moim zdaniem w gospodarstwie można zarabiać na wszelakie strony:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Pewnie ze oplacalny dodatkowo, nie trzeba placic podatku dochodowego, jesli sie ma odpowiednia liczbe pokoi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, odgrzeję temat: czy jak zdecyduję się zbudować od podstaw pensjonat agroturystyczny to czy mogę jednocześnie w nim mieszkać?

5 pokoi dla gości i jeszcze kilka na własne potrzeby?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie ma ku temu żadnych przeciwwskazań, limit 5 pokoi dotyczy zwolnienia z podatku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Drodzy zainteresowani agroturystyką i dotacjami, postaram się napisać w punktach jakie są wymagania odnośnie programów z UE i interpretacji podatkowych dotyczących agroturystyki

Jeśli chodzi o UE to

- trzeba być ubezpieczonym w KRUS nieprzerwalnie przez rok

- brać dopłaty do gruntów

- trzeba mieszkać z turystami w jednym domu

Jeśli chodzi o podatki to:

- do 5 pokoi brak podatku od nieruchomości (przy normalnej działalności jest od m2 średnio15 zł )

- do 5 pokoi nie podlega wpisowi do ewidencji działalności gospodarczej(jedynie rejest gminny )

- zwolnione od podatku dochodowego są tylko wyżywienie i nocleg wszystkie inne usługi typu ogniska, wycieczki są opodatkowane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Niedługo przejmuję pół gosp niestety bez budynku mieszkalnego w związku z czym mam pytanie czy istnieją dotacje dzięki którym mogłabym wybudować budynek mieszkalny wraz z pokojami do wynajęcia.

Za wszelką pomoc z góry dziękuje gdyż gubię się w tych przepisach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...