Skocz do zawartości
ODRzyk

F.A.D.N. - rozwiń temat, wyjaśnij skrót :)

Rekomendowane odpowiedzi

NA początek - wyjaśnij co sie kryje pod tym ciekawym skrótem.

"Fanatyczna Archiwizacja Danych - Naturalnie"?

 

Pozdrawiam tych co po dwóch stronach FAdnu siedzą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyżby nowy program w ODRach???

 

Jak go znoszą doradcy urodzeni w "poprzedniej epoce" (nie lodowcowej ma się rozumieć)?

 

Ciekawi mnie co jeszcze będą na Was testować, rozumiem kursy są Wam potrzbne, ale z tego co słyszałem co jakiś czas w odrach wporwadza się coś nowego (nowoczesne programy komputerowe, kursy które z rolnictwem ani niczym podobnym nie wiele mają wspólnego) - niezawsze pasującego do dzisiejszych realiów.

 

Co tym razem wymyslili?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to jest system zbierania danych rachunkowych z gospodarstw. do celow statystycznych. kiedys byl PORR

rozne rzeczy strasznie rozne na nas testuja;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sardyneczko, dodać trzeba, że te dane w zasadzie nic rolnikowi nie dają. Rolnik z sympatii (??) udostepnie dane i poświęca swój czas.

A aktualnie jest na ukończeniu zamykanie gospodarstw z roku 2004.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i wpisuje dane FADN'u do komutra. A te komputry to diabelski wynalazek - wychodzić musi, że rolnikowi zostało 0,23 dt pszenicy. Znaczy ... 23 kg miał na stanie końcowym. Tak musi byc i kropka - inaczej błąd wyskoczy.

Albo że wartość nakładu środków ochrony roslin jest wieksa o 0,0023% od limitu.

 

Matematyka jest królowa nauk ... 2 + 2 = 4.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Logika nie może być podstawą działania takich programów, tylko i wyłącznie prosty i nieskomplikowany interfejs!!! - to jest podstawa,inaczej nikt by czegoś podobnego nie kupił, bo na na co komu program, którego nikt nie będzie w satnie obsłużyć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Steel - tu nie chodzi o wprowadzanie danych, bo te w zasadzie wprowadza sie dośc przyjemnie. Ino o tzw testy gospodarstwa ... . Który ODRzyk jest potestach, to wie o co chodzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sardynko - Rybeńko droga - zaczniesz , zaczniesz wprowadzać dane ... kiedyś tam ... bardzo szybko wprowadzać ... bo wiesz - "Wy macie termin!!"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja już zaczołem wpisywać. dziś jest środa, a wszystkie 6 mam na termi - do nast poniedziałku !!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Brawo Sardynko, brawo - ja jedno mam "w zasadzie zamknięte" ino mam JEDEN BŁĄD - "koszt nawozów poza limitem (0,002356684543 %)" - i nie mammąddrego co by to zwalczył. Drugie się teestuuuuuje i na początek do tzw "400" mam 60 (wiel)bełdów.

 

Tylko my mamy FADN, Nie ma żadnego innego doradcy co to prowadzi? Takie to płochliwe, mało odważne?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

umieram.... przez ta zmiene pracy jestem pozniej w domu a jak przyjade do domu to ledwo wejde to juz mie sie zwalaja zeby im mapki pokolorowac..... (słowo zostało usunięte) nawet dobrze fadnu nie zaczelam;((((((

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"FADeeN" wklepany, przetestowany, wysłany. Raporty zaakceptowane. Zobaczymy co "te testery" wynajda mi w moich gospodarstwach.

P.S. Rolniczka kupiła pisklęta brojerów indyczych, zwierzaki urosły i połozyły głowe na pieniek i ... bryzgało na około. FAdn mi wyrzuca(ł) błąd, że nierozdysponowuje JAJEK od indyków, bo przecież jak SĄ INDYKI to MUSZĄ być JAJKA i TRZEEBA je jakoś SPOZYTKOWAĆ. Jak pozbyć sie jajek? Sprzedać? Lekko to ... podej...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z indyczych jajek ??!! No ale w FADeeNie by to przeszło, chociaż niewiadomo co na to ... słowniki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co robicie przy wpisywaniu tego roku (FADNowskiego - 2005), gdy testy zeszłoroczne przepuściły błęda w roku 2004, a tegoroczne go wykazały.

 

Dla spostrzegawczych - tak - jesteśmy dopiero na jakotakim wpisaniu roku 2005. No i za jakis czas rolnik dostanie od nas raport indywidualny gospodarstwa. W końcówce lipca 2006 - a na pewno jeszcze, jeszcze później - dostanie raport indywidualny za rok 2005 rok. Lekko przeterminowany, jak bułeczki za czasów PRLu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...