Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Czy ktoś z szanownych rolników doświadczył zjawiska tzw. Kręgów w zbożu

 

Pierwsze wzmianki o tym zjawisku sięgają czasów Imperium Rzymskiego uważano wówczas owo zjawisko za ślady rydwanu Apolla , w średniowieczu określano to zjawisko jako dzieło szatana, teraz ludzie wiążą to zjawisko z UFO i zielonymi ludkami (kurcze nie wiadomo tak naprawdę kto jest bardziej naiwny )

A Wy ja sądzicie co one znaczą, skąd się biorą i czemu służą ??

Zapraszam do dyskusji ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dużo widziałem o tych zjawiskach w TV.

 

I nie mam pojęcia co, czy kto to robi, niektóre te kręgi są tak wymyślnych kształtów ze ludzie tego chyba nie robią. Może to natura, wiatr itp., a może i UFO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No coź faktycznie każda epoka ma swoje "ufo", każdy stara się wytłumaczyć to czego nierozumie w jakiś sposób, na swój sposób niewiele róznimy się od 'zabobonnych' ludzi ze średniowiecza - zamiast "diabła" mam "ufo". Z kolei w dzisiejszych czasach nikt nieuwieżyłby w diabła nawet jeśli wyskoczył by mu on z telefonu komórkowego. Pewnie za kildziesiąt lat bedzie tak samo z "ufo" ...

 

Przypuszczalnie prawda się banalna, podejżewam że ma to związek z magnetyzmem ziemi i ruchami mas ziemi - trzeba by przeprowadzić w kilku takich miejscach badania właśnie pod tym kątem - zrobić badania geologoczno geodezyjne - założyć punkty pomiarowe monitorować ję pod kontem zjawisk naturalnych - a odpowiedź znajdzie się sama ...

 

Ale my ludzie z XXI wieku owłądnieci manią technokracji oraz medialnego szumu, nie będziemy szykać zapewne prostych rozwiązań - zresztą kogo to by tak naprawdę obchodziło ...

Ale nic - jako ludzie światli nie możemy niczego wykluczyć ...

Prosże o inforamcję jeśli jakiś rolnik miał do czynienia z takim zjawiskiem na swoim polu

 

PS. Czy zboże zniszczone przez UFO jest w dobrej kulturze rolnej , czy trzeba zwracać za nie ONW Gdzie to zgłszać żeby ARiMR nie nałożyło sankcji z powodu działania sił pozaziemskich Wiem Trzeba złożyć oświadczenie tak samo jak w przypadku zalania "informuję że dnia ...... nieznaczy obiekt latajacy zniszczył mi działkę rolną X, UFO wleciało na moją działkę bez mojego pozwolnia - oświdczam też że to ja jestem jedynym użytkownikiem a w/w działki nie współużytkuje z UFEm.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie były puszki od piwa co je sąsiad tam wywalił.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak powstają kręgi w zbożu? bardzo prosto. bierzesz kawałek deski metrowej długości na obu końcach mocujesz sznurek, wchodzisz w pole i tzymając za sznurek deską przygniatasz zboże do ziemi. zboże kładzie się równiutko jak trzeba. co zdolniejsi by utworzyć orginalny wzór używają GPS. A co sprytniejsi rolnicy trzepią niezła kasę za pozwolenie zniszczenia łanu, przez tak zwanych ufologów, którzy pokazują takie cuda każdemu kto to chce oglądać. wilk syty i owca cała.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i budkę z hot-dogami postawić parking na łące i interes się kręci, jakieś pokoje do wynajęcia itd.bimberek od gospodarza własnej produkcji i do piero będą statki kosmiczne widzieć

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moja młodsza siostra ogląda na niemieckich kanałach bajke w kórej kombajn w nocy wyjeżdżał z garażu i kosił takie kręgi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Puszki można sprzedać ,ja zawsze trafie na butelke po nalewce, oczywiście kołem, podejrzenia moje padają na kosmitów chociaż dzieci mówią że to wiejskie trolle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A tak nawiasem,sprawdzają czy ogławiany?Sam uprawiam dlatego pytam.W tym roku akurat nieoglawiany był dużo ciekawszy,bynajmniej na naszym terenie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

byly ploty ze kto ma zakontraktowany tyton w skupie w leżajsku to mogli zabrac nawet umowe na tyton ze nie oglawiany.W tym roku z agencji jezdzili do gospodarzy i sprawdzali wielkosc dzialek na ktorych jest posadzony czy powierzchnia pola zgadza sie z iloscią zakontraktowanego tytoniu.Aproppo ten niedzwiedz to skurwiel i nieroba siedzial u mnie w traktorze i mowie mu niech podjezdza on na to nie umie, no to ja mu mówie niech zrywa a on na to ze nie umie, no to wypierdalaj z pola i poszedł :D :D :D :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W 2006 roku znalazłem coś takiego na własnym polu mało z kombajnu nie spadłem jak to zobaczyłem trudno określić jak to powstało.Byli naukowcy stwierdzili że autentyczne ale o pochodzeniu też niwiele mogli powiedzieć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

foty są na stronie fundacji NAUTILIUS tytuł to; finisz kręgów zbożowych w 2006 roku z 9.08.2006 jest tam artykuł list jednego z mieszkańców trochę się znim nie zgadzam i dziwię się zarazem takiej fundacji że bez sprawdzenia sprawy na miejscu wypisuje głupoty na podstawie listu autora który robi z siebie naukowca.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sąsiad jak się nawalił i szedł na skróty, to mi zrobił wykres sinusa przez całe pole

 

Pozdrawiam

 

 

A może po prostu UFO go kontrolowało z góry

 

Nie mi to oceniać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a może to tacy w takim stanie robio te kręgi? A potem jak się wyśpio to nie pamietają i się dziwio: skont to się wzieło?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kiedys kręgi robił diabeł teraz ufo a jak bedziemy tak zarabiac to komornik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...