Witamy, aby się zarejstrować lub zalogować,
skorzystaj z opcji dostępnych po prawej stronie.
Obecny czas to 10:55 Nie 11 Gru 2016

Agrolok
Facelia na nasiona.
Idź do strony 1, 2, 3 ... 12, 13, 14  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum PPR Strona Główna -> Produkcja roślinna
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
panol

PostWysłany: 13:47 Czw 28 Lip 2016    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dzięki, widzę, że po siedmiu dniach dojrzala do młócenia. Następnym razem dam minimum 3 litry i będzie OK.

Teraz jeszcze jedno wyzwanie - pytanie o sita - nasza facelia jest czysta (na polu) ale jednak w nasieniu mamy domieszki gluchego owsa - dlugość ok 6mm, szerokość 1-1.3mm. Wydawałoby się że wstępne sito powinno sobie dać z tym radę bo ma 3mm srednicy...ale niestety trochę tego przechodzi z nasieniem na sito średnie (podłużne szerokość 1.2mm). No i na trzecim o średnicy 1mm przechodzi dalej razem z nasieniem (a smiecie drobne się odwiewa). Czym zabrac to nasienie gluchego owsa - wiatr tego raczej nie bierze, nie wysysa choc wygląda to jak kawalki slomki (ale ma spory ciezar wlasciwy). Moze mniejsze sito wstepne...2.5mm. Ciekawy jestem waszych opinii, i waszych rozwiązan. Naprawdę czysto na polu rosla facelia ale czyszczenie trzeba zrobic swoja droga solidne. Pozdrawiam, Leszek
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
kissmy...

PostWysłany: 21:10 Sro 27 Lip 2016    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

u mnie też słabo wyglądają uprawy desykowane dawką niższą niż 3l/ha, ale przy 200g/l zawartości dikwatu
Powrót do góry
panol

PostWysłany: 20:52 Sro 27 Lip 2016    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dałem 2.5l / ha (150g diqwatu/litr). Ceny...nie mam pojęcia ale obawiam się, że to będzie normalna cena w hurcie w tym roku. Rynek faceliowy jest jednak niszowy i na pewno duzo zalezy czy ktos ma jakies stale kontakty czy nie...
Powrót do góry
kissmy...

PostWysłany: 17:43 Sro 27 Lip 2016    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

panol ile zaaplikowałeś tego środka? jakie ceny w tym sezonie? 5zł/kg to drogo?
Powrót do góry
1207tomek

PostWysłany: 22:38 Wto 26 Lip 2016    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Sprzedam nasiona facelii po 10pln. Cena do negocjacji. Północne Mazowsze. Tel. 695-730-415.
Powrót do góry
panol

PostWysłany: 12:17 Wto 26 Lip 2016    Temat postu: Reglone / dikwat Odpowiedz z cytatem

Pryskalismy odpowiednikiem Reglone i po 5 dniach slabiutko, kupilismy inny srodek zastepczy (taki jaki nam pracowal w ubieglym roku) i znowuz po 5 dniach (na innym polu) nie to co trzeba. Pole brązowe, 70% nasion suchych a 20% straczkow tylko szaro zielonkawo brązowych, w srodku zielone ziarno. Z dolu wypada nasienie. Wyjechalismy kombajnem....i nam od razu zabilo (podajnik)...sok puscila...Mozna jeszcze pare dni poczekac. Dwa rozne srodki z normalnymi dawkami i stezeniami i po 5 dniach taki problem. Deszczu nie bylo, zar na dworze. Kropilismy jak juz nie kwitlo...co byscie robili na moim miejscu? Zastanawiamy sie czy nie wymienic na oryginalny Reglone...(bo zostalo nam 40ha facelii jeszcze)...Facelia siana okolo 20 kwietnia.
Powrót do góry
jacol

PostWysłany: 21:35 Pon 25 Lip 2016    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Sprzedam nasiona facelii 8 zł
tel.531032570
Powrót do góry
jaro710j

PostWysłany: 19:42 Sob 16 Lip 2016    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

U mnie już po żniwach faceliowych. Siana 31 marca. 11 lipca reglone 2l/ha + 25 kg mocznika (czytałem, że rzepak lepiej skleja). Tyle, że nie było już za bardzo co sklejać... 9 lipca była zlewa z wichurą, 11 lipca 3 godziny przed opryskiem była jeszcze większa zlewa z ogromną wichurą i 14 lipca cały dzień padało Confused Po oczyszczeniu sitem i wialnią (czyste idealnie) wyszło ok. 58 dużych wiaderek, ale niestety nie miałem wagi, żeby się dowiedzieć dokładnie. Rozsypana warstwą ok. 15 cm w pomieszczeniu. Swoją drogą ten pył jest fantastyczny Smile Jeszcze lepszy niż jęczmienny Very Happy
Powrót do góry
Robert Sadowski

PostWysłany: 20:58 Pią 22 Kwi 2016    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tak, ale nie weźmie rzepaku. Prysnąłem wczoraj roundupem, zobaczymy co będzie
Powrót do góry
osa21

PostWysłany: 20:57 Czw 21 Kwi 2016    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A można zastosować afalon powschodowo czy tylko gallera (lub butisan) daje taką możliwość.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer GG Tlen
Robert Sadowski

PostWysłany: 22:06 Sro 20 Kwi 2016    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Proszę o podpowiedź. Siałem facelię w piątek 15 kwietnia na działce po zlikwidowanym rzepaku. Jako, że po uprawie gleby zostało sporo roślin rzepaku planowałem po siewie opryskać glifosatem. Jednak praktycznie cały tydzień lało i mocno wiało i nie dało rady z opryskiem. Pytanie -czy jutro nie będzie za późno? Dziś chodziłem po działce i niby nie znalazłem jeszcze wschodów facelii ale trochę się boję , że za późno .
Powrót do góry
jacol

PostWysłany: 20:01 Nie 27 Mar 2016    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

facelia zasiana 23 marca 7.5 kg+microstar pz 20kg wczoraj opryskana powierzchnia 4 ha+40własnych uli.W tamtym roku siana razem z wyką jarą dodatkowa płatność do roślin wysokobiałkowych.Do czeszczenia zwykła wialna do zboża
Powrót do góry
jaro710j

PostWysłany: 15:19 Pią 25 Mar 2016    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam Very Happy Zamierzam w tym roku spróbować uprawy facelii na nasiona na 1 hektarze. Mam 3 ule, więc problemu z zapylaniem nie powinno być. Czy już jest odpowiedni termin na siew ? W następnym tygodniu ma być powyżej 12 stopni. Czy przy sprzedaży nasion na allegro trzeba odprowadzać jakiś podatek? Czy do czyszczenia wystarczy wialnia bez sit? Rok temu na tym miejscu był jęczmień. Sypał ok. 5 ton z ha, czy trzeba sypnąć jakiś nawóz czy nie jest to konieczne? Z góry dziękuję za odpowiedź Smile
Powrót do góry
żelazny

PostWysłany: 21:44 Sro 16 Mar 2016    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

witam szukam informacji o pużnum siewie faceli po 20 czerwca czy jest szansa zebrać jeszcze nasiona ? macie może takie doświadczenia ? z góry dziękuje
Powrót do góry
panol

PostWysłany: 12:51 Pią 9 Paź 2015    Temat postu: Optymalny czas zbioru facelii, sklejacze Odpowiedz z cytatem

Jednym z najtrudniejszym zadaniem w uprawie facelii byl dla nas wybór czasu zbioru. Wygląda na to, ze to jest problem wielu osób na tym forum. Wiadomo, chodzi o wydluzony okres dojrzewania i obsypywanie nasion i w zwiazku z tym kiedy desykowac, i czy mozna jakos to ulepszyc (stad pytania co do sklejaczy).
Z tego co widze z wypisow na forum jak dolne nasionka dojrzeja, ale torebki nasienne jeszcze sa zamkniete to desykowac, i miec nadzieje ze za 5-6 dni wszystko mniej lub bardziej dojrzeje...zmieni kolor...?
Tak czy inaczej ja w pierwszym roku na pewno za pozno zdesykowalem bo okropelnie sie to wszystko sypalo. Gorzej, ze jak wszystko kwitlo przez 16 dni to nagle przyszedl deszcz porywisty i plantacja z dnia nadzien zmienila kolor z zielono fioletowego na brązowy...z kwitnącej na ciemno brązową dzungle faceliową...i wybierz tu dobry moment do zbioru...My wybralismy poczekanie jeszcze dwa tygodnie i desykacja...teraz mysle ze trzeba bylo poczekac 5 dni i desykowac 12 lipca...w koncu to dosyc piaskowa ziemia i siew byl 15 kwietnia.
Napiszcie swoje opinie na ten temat - wybor czasu zbioru, no i te sklejacze...moze to pomaga...czy to szukanie deski ratunku...?
Powrót do góry
Pszczelarz24

PostWysłany: 10:05 Sro 16 Wrz 2015    Temat postu: Sprzedam Odpowiedz z cytatem

Sprzedam nasiona facelii, z tego roku (2015) - oczyszczona i wysuszona.
Cena do uzgodnienia.
tel 782 159 364
Okolice Koła (Wielkopolska)
Powrót do góry
tofik73

PostWysłany: 19:51 Sro 2 Wrz 2015    Temat postu: facelia Odpowiedz z cytatem

CZyli kolego możesz to wyjaśnić jak to się ustawia czy coś zmienia? od czego to zależy? Diękuję za odp
Powrót do góry
maniusfacelia

PostWysłany: 13:07 Sro 2 Wrz 2015    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tryjer musi mieć odpowiedniej wielkości dołki
Powrót do góry
tofik73

PostWysłany: 21:06 Pon 31 Sie 2015    Temat postu: facelia Odpowiedz z cytatem

Próbowałem i nic z tego. Albo się nie da albo nie umie ustawić maszyny jedno z dwóch
Powrót do góry
maniusfacelia

PostWysłany: 15:44 Nie 30 Sie 2015    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Facelie z nasiona traw można oczyścić na Petkusie na tryjerach
Powrót do góry
tofik73

PostWysłany: 14:18 Sob 29 Sie 2015    Temat postu: Facelia Odpowiedz z cytatem

Witam
Mam pytanie do tych co uprawiają facelię na nasiona czy da się oddzielić ziarno kostrzewy od ziarna facelli?
Powrót do góry
maniusfacelia

PostWysłany: 09:41 Pon 10 Sie 2015    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mam pytanie do uprawiających facelię na nasiona; Czy ktoś stosował przy zbiorze dwufazowym sklejacze, jakie, kiedy i z jakim efektem?
Powrót do góry
Medalik

PostWysłany: 20:47 Nie 9 Sie 2015    Temat postu: Facelia Odpowiedz z cytatem

Ja mam odczyszczone nie randapowane 12zł/kg oklice Czestochowy
Powrót do góry
gruby667

PostWysłany: 21:47 Sro 5 Sie 2015    Temat postu: Facelia na sprzedaż - tegoroczna z siewu kwalifikowanego Odpowiedz z cytatem

Jak w temacie, na sprzedaż nasiona facelii, cena 12 zł/kg,przy większych ilościach (pow. 100 kg) cena do rozsądnej negocjacji. 603 629 262 - Janowiec Wlkp., woj. kujawsko-pomorskie
Powrót do góry
reds83

PostWysłany: 11:26 Sro 5 Sie 2015    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Stawka 15zł/kg za facelię to fantazja. Realna to 8-10zł/kg.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum PPR Strona Główna -> Produkcja roślinna Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3 ... 12, 13, 14  Następny
Strona 1 z 14

Skocz do: