Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

tak ale nie za duzo 6 t tylko a o co chodzi ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakie stosujecie srodki na chwasty robaki itp ?

Jaka suszarnie posiadacie?

 

 

Z jakiego wojewodztwa jestes?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na chwasty tylko command 2 dni przez sadzeniem 0,5 na ha na robaki 3 tygodnie przed sadzeniem 3l na ha pirunex i tydzien przedz tak samo

wciornastek -rózne srodki wazne zeby co tydzien zmieniac srodek

 

suszarnie mamy jakie tylko chcesz woj lubelskie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Produkuję 18 ton.Od wielu lat stosuję TREFLAN choć nie jest zarejestrowany.
]

 

aco zopłacalnością? chyba nie jest źle?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Opłacalność nie jest problemem, kłopoty stanowi siła robocza.120-150zł za 12godz pracy przestało stanowić zachętę.Ukraincy przestali przyjeżdzac,naszym się nie chce ,trzeba chyba ograniczyć pow.uprawy bo można wykończyć się nerwowo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie na roztoczu 60zł to prawie u wszystkich ale 120-150 za 12 godzin to katastrofa dla planatatora.Mam plantacje to wiem u mnie 20 ton jest tytoniu dopiero 5 ton zdane

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Takie pieniądze tylko przy rwaniu(akord),nabijanie 0,9 zl za 1,7m drut,zwożenie ,wieszanie 5zł.Po uwolnieniu limitów opłacalnośc spada .Z wirginii zrezygnowałem ,za duży koszt oleju op. ,nie chcę inwestować w inne piece więc uprawiam sam burley.W tym roku zauważyłem małą wagę surowca nabitego na drut ok 20% ,mimo znakomitego stanu plantacji.Idealny zeszły rok w moim przypadku się nie powtórzy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dla barleya najlepsze są gleby przy rzekach,u mnie na koncu wioski 7km dalej barley jest powszechny ja uprawiam virginie i jestem zadowolony tylko juz kilka lat w tym samym miejscu sadze i coras slabiej wychodzi ale na wiosne nowe pole sie trafilo i walne ze 4ha i musi sie oplacac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego twierdzisz że przy rzekach?U nas do rzeki daleko a uprawiamy sporo ok.25 rolników od 2ha do 20ha.W przecietnym roku plon ok.3t/ha a w tym niestety ok.2,4 .2,5.Uprawiałem wirginie mam nawet suszarnie ale niestety cena energii + olej op. zmęczyła mnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja tam narazie uprawiam virginie i mi sie nawet opłaca.Na nastepny rok kontraktuje tyton w firmie która wezmie ode mnie tyton hurtem to znaczy ze jak wyciagne z suzsarki to oszacują mi średnią klasę i bez sortowania biorą, ale trzeba miec conajmniej zakontraktowane 20 ton. W sąsiedniej wiosce jest zanajomy gospodarz co planuje zakontraktowac 200ton czyli jakies 100 ha.A ty gargamel to skąd jesteś dokładniej?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ja tam narazie uprawiam virginie i mi sie nawet opłaca.Na nastepny rok kontraktuje tyton w firmie która wezmie ode mnie tyton hurtem to znaczy ze jak wyciagne z suzsarki to oszacują mi średnią klasę i bez sortowania biorą, ale trzeba miec conajmniej zakontraktowane 20 ton. W sąsiedniej wiosce jest zanajomy gospodarz co planuje zakontraktowac 200ton czyli jakies 100 ha.A ty gargamel to skąd jesteś dokładniej?

A jaka cene proponuje ta firma i co z dopołatami ?

Mógłbys napisać troche więcej szczegółów .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nigdy nie podgrzewa się tunelu gdy jest chlodna wiosna bo chlod może się przedłużyć i wtedy nici z sadzenia

 

 

No i mam tyton do sadzenia a tu zimno i sucho,coś mam zle przeczucia do tego roku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bo coś jak na takie warunki atmosferyczne jak w tym roku to za wcześnie

 

 

A po czym wnosisz że podgrzewam?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zawsze mam rozsade na 25.4 28.4 ,a że produkuję w tunelach i to sporo na ok 12ha robię to profesjonalnie.Warunki stwarzam ja, a nie klimat ,co innego w polu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wie ktoś o co chodzi z tytoniem ,dzisiaj były strajki plantatorow ,podobno jakieś nowe doplaty czy co?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no co pieniądze chcą zabrać, ale też nie znam szczegółów

może LANZ BULDG wiesz cos więcej?

 

 

Wie ktoś o co chodzi z tytoniem ,dzisiaj były strajki plantatorow ,podobno jakieś nowe doplaty czy co?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie bardzo wiem o co chodzi ,w necie czytałem że komisja europejska zabroniła w Polsce doplacać do sprzedanego surowca i to już w 2007.Sytuacja jest niejasna i gdyby nie to ze ubezpieczyłem tytoń zastanawiał bym się nad wjazdem agregatem.Podobno dopłaty maja być jakies inne niezależnie od produkcji.A tak wogule to na samo słowo tyton zaczynam dostawac czkawki.Pozdrawiam wszyskich plantatorów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeśli tak będzie to pozostaje skarga do tk na dzialanie tych tandeciarzy, dlaczego takie informacje sa przekaywane dopiero po podpisaniu umów?

 

 

 

 

 

 

 

 

Nie bardzo wiem o co chodzi ,w necie czytałem że komisja europejska zabroniła w Polsce doplacać do sprzedanego surowca i to już w 2007.Sytuacja jest niejasna i gdyby nie to ze ubezpieczyłem tytoń zastanawiał bym się nad wjazdem agregatem.Podobno dopłaty maja być jakies inne niezależnie od produkcji.A tak wogule to na samo słowo tyton zaczynam dostawac czkawki.Pozdrawiam wszyskich plantatorów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na nic się nie poskarżymy ,o wszystkim wiedziano reforma twgo rynku byla w unii już wczesniej ,zreszta pamiętam czasy gdy srednia cena skupu wynosila w moim przypadku ponad 6 zl a było to 7 lat temu dlaczego dzis placa nam ok.2zl a reszte doplaca budzet.żyje z tej uprawy ale wydaje mi się ze sami dalismy ciala oglupieni doplatami.Przykro ze odbije się to na naszej skórze ale jedynym wyjsciem jest poprostu umowa ktora daje nam godziwy zysk za surowiec.Wcale się nie dziwie ze to tak się konczy przeciez doplaty w sumie wspierały przemysł tytoniowy.Nam bylo wygodnie ,była gwarancja jakiegos zysku a w tej chwili jestesmy postawieni pod ściana.No cóz mam nadzieję ze jakoś to sie skonczy by wilk był syty i owca cala.Pozdro...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...