Skocz do zawartości
cobb500

Mączka rybna - czy wolno stosować

Rekomendowane odpowiedzi

Pytanie moje brzmi - czy wolno stosować mączkę rybną w żywieniu zwierząt monogastrycznych - sprzeczne informacje do mnnie docierają , niby coś sie zmienilo w przepisach od stycznia. Jeśli tak to prosze o jakieś info.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Można bez ograniczeń stosować. Zakaz obejmuje jedynie mączki mięsno kostne. Pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wczoraj ta kwestie poruszylismy na zajeciach z paszoznawstwa ale tez nie wiedzieli , ja stosuje olej rybi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mozna stosować mączke rybną. Ograniczeniem jest jedak cena gdzie dobra maczka potrafi kosztować nawet pod 3000 PLN za tonę. Dletego stosuje się ja dla mlodych zwierząt jako dobry donor białka i wapnia z fosforem.

A propos pierwszego pytania: olej rybny stosujesz podobnie jak np. olej sojowy. Pamietaj jednak o tym, że zapach moze przejść do mięsa więc na koniec go wycofaj i zastąp wspomnianym olejem sojowym, rzepakowym czy też innym. Chociaz najlepszy jest smalec jednak trochę wymaga wkładu pracy (podgrzewanie). Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak wiem ze zalecaja odłozyc 2 tygodnie przed sprzedaza olej rybi ale ja jade do konca i sprzedaje na wbc , zaczynałem od rzepakowego ale był drogi potem własnie smalec ale fetor nie mozliwy do wytrzymania przy tym podgrzewaniu był a teraz olej rybi kosztuje ponizej 2zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tak wiem ze zalecaja odłozyc 2 tygodnie przed sprzedaza olej rybi ale ja jade do konca i sprzedaje na wbc , zaczynałem od rzepakowego ale był drogi potem własnie smalec ale fetor nie mozliwy do wytrzymania przy tym podgrzewaniu był a teraz olej rybi kosztuje ponizej 2zł

 

A własnie pytanie podstawowe Ile tego oleju stosujesz na finiszer??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiaderko 10-12l od 40 kilo

2 wiaderka do 40kg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
wiaderko 10-12l od 40 kilo

2 wiaderka do 40kg

 

No powyżej 10 litrów to bym sie bał. 5 litrów spoko reszta sojowy lub rzepakowy. A taka mieszanina to dobrze im zrobi. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moze to nie jest do tematu,ale raz jadłem kurczaka to tak jeb** rybą ze tego jesc nieszło!musilei to chyba karmic tą mączką rybną

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie, gdzie kupujecie olej rybi??

 

Ja leje rzepakowy w biedrące kupuje, ale juz na mnie krzywo patrzą jak sie pytam czy mi palete wystawią z boku sklepu

 

Pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

obecnie olej z ryb nabyłem po 1900. Z Twojego opisu wynika ze jestes z okolic leszna wiec mozesz nabyc go np w AGRIWECIE w kuslinie za opalenicą ich obecna cena to 2,47zł za litr. poszukaj info w necie jakbys chciał nr tel. A moze i przywioza Ci do domu , mnie kiedys wozili ... bo kiedys mieli cene oscyljacą ok 2zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A swoją drogą po ile kupujecie maczke rybna? 3zł za kg to jest normalna cena czy przesadzona?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem chyba 66% ale z Polski razem z olejem mi przywiezli, własnie po 3 zł... a teraz odmówiłem bo nie wierzylem ze to tyle kosztuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W ofercie jest oczywiście najwyższej jakości (polska produkcja - limitowana ilość, bardzo wysoka jakość) olej rybny i mączka rybna.

 

Towar dowozimy na miejsce (ilości pełnopaletowe).

 

Osoby zainteresowane zapraszamy: www.agrivet.pl oraz 0-61 44 73 013

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest tych maczek na rynki bardzo duzo trzeba uwazac tylko na koncentraty.

Ja kupuje w agsolu w Pacanowie mają pare rodzajów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...