Witamy, aby się zarejstrować lub zalogować
skorzystaj z opcji dostępnych po prawej stronie.
Obecny czas to 11:09 Sro 16 Paź 2019

Wszystko o ciągnikach Farmer
Idź do strony 1, 2, 3 ... 53, 54, 55  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum PPR Strona Główna -> Maszyny
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
stevka

PostWysłany: 05:16 Czw 28 Mar 2019    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

mega przydatne bo właśnie rozważamy kupno!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Marcis

PostWysłany: 17:10 Czw 13 Gru 2018    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

[quote="Adiizo-la"] źle się określiłem. Termostat jest nad pompa paliwa, nie mogą mi znaleźć wkładu, czyli nie wiedzą jaki tam siedzi fabrycznie.
Jedna firma gdzieś z polski mi znalazła, tylko podobno są aż 3 rodzaje.
Więc traktor zostanie mi uziemiiony na trochę, bo muszę rozebrać, zobaczyć jaki, oni wtedy zamówią i wyślą.
Martwi mnie jeden fakt. Cała obudowa jest przykręcona na 2 śruby, do tej obudowy idzie 1 wąż do chłodnicy i mała metalowa rurka, tylko nie wiem jak ją zdjąć. Nie ma możliwości jej wykręcenia, wygląda jakby była tam wciśnięta.
Powrót do góry
Marcis

PostWysłany: 21:55 Sro 28 Lis 2018    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wie ktoś z jakim JD był montowany silnik z farmera? Muszę wymienić termostat i mam problem z jego znalezieniem. Sokółka nie może pomóc.
Powrót do góry
Janek89

PostWysłany: 15:28 Pon 25 Cze 2018    Temat postu: Re: Wszystko o ciągnikach Farmer Odpowiedz z cytatem

zbych napisał:
Napiszcie proszę coś o Farmerze bo mam zamiar go kupić tylko nie wiem jak z jego awaryjnością. Jest tańszy od Proximy i jest lepiej wyposażony.

Ja mam Farmera. I jak dla mnie, to nie jest zbytnio awaryjny. Mam Farmera 8244 c2 z 2006r , silnik mtz , 1600 mtg; nie zmieniam, bo i po co. Jak dla mnie idealny. Raz poszła łopatka sprzęgła, ale to tyle z większych rzeczy. Tak to tylko rzeczy eksploatacyjne. Ostatnio wymieniłem mu szyby tylną na taką -> (link) i lata jak to się mówi, jak ta lala. Tylko kolego dokładnie sprawdź go przed zakupem. Mój to faktycznie nie jest awaryjny, ale sąsiad ma jednego i mu się ciągle psuje- on z kolei ma F2 8248. Wink Wink
Powrót do góry
JERY7258

PostWysłany: 14:12 Nie 25 Mar 2018    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam skrzynia zrobiona wszystkie łożyska wymienione a coś szeleści i piszczy jakby coś miało by się zacierać podczas jazdy i na postoju z włącznym rewsrsem mechanik już nie wie co ma z tym zrobić może miał ktoś taki problem z swoim Farmerem
Powrót do góry
MANKA

PostWysłany: 15:52 Pią 2 Cze 2017    Temat postu: bład w skrzyni do farmera f5 12272s Odpowiedz z cytatem

Witam,
czy może ktoś orientuje sie jak można usunąc błąd krytyczny na panelu przy Farmerze F5 12272s. Ewentualnie od kogo można dostac oprogramowanie?????
Powrót do góry
JERY7258

PostWysłany: 21:58 Sob 21 Lis 2015    Temat postu: pompa chamulcowa Odpowiedz z cytatem

Witam czy ktoś morze mi napisać gdzie można kupić pompę hamulcową do farmera f 9258te i ile ona morze kosztować.
Powrót do góry
radziksg

PostWysłany: 21:23 Sob 14 Mar 2015    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zastanawiam się jak przerobić ten wałek pod skrzynią biegów który trzyma belki od podnośnika na TUZ-ie. Oryginalny wytrzymał może ze 2 lata potem wytoczyłem inny,który służył 5 lat. Jesienią zrobiłem nowy,ale się wykrzywił. Zawsze urywa się po lewej stronie. Myślę ten wałek wyrzucić i założyć osobne dłuższe śruby i jakieś dodatkowe boczne uciągi żeby to usztywnić. Może ktoś coś z tym już zrobił lub ma jakiś inny pomysł.
Powrót do góry
awe

PostWysłany: 12:07 Pią 26 Gru 2014    Temat postu: Boże Narodzenie Odpowiedz z cytatem

Szczęścia, zdrowia, radości, Miłości,
pieniędzy, pomyślności, żeby uśmiech
co dzień witał na Waszej twarzy, Abyście
mieli wszystko, co się Wam wymarzy,
żeby życie Wasze było piękne i
bajecznie kolorowe, żeby każdy dzień przyniósł
Wam miłych chwil, A także dodawał
Wam mnóstwo sił, a na koniec życzę
Wam Kochani Wesołych świąt.[/img]
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
zbych

PostWysłany: 22:39 Wto 23 Gru 2014    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cześć,

kolego myślę, że najlepiej będzie jeśli zadzwonisz w tej sprawie do sewisu w Sokółce i tam Ci wszystko powiedzą, jak by nie patrzeć już parę ładnych lat są te ciągniki więc pewnie spotkali się z takim przypadkiem.
P.S. Najlepeij jeśli trafisz na Pana Romka (którego serdecznie pozdrawiam Smile) to jest gość który ma olbrzymią wiedzę na temat tych ciągników. Mam nadzieję, że tam jeszcze pracuje bo już dawno tam nie dzwoniłem.

Pozdrawiam, a tak przy okzazji życzę Wszystkim zdrowych i wesołych Świąt Bożego Narodzenia.

Pozdr
Powrót do góry
awe

PostWysłany: 16:35 Sro 10 Gru 2014    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Niestety nie.
Powrót do góry
bodzio4321

PostWysłany: 14:46 Wto 9 Gru 2014    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A wiesz może gdzie ten zawór jest zlokalizowany?
Powrót do góry
awe

PostWysłany: 21:13 Sob 6 Gru 2014    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam
Dawno tu nie pisałem tylko zaglądałem ,a tu był taki spokój więc wszystkich pozdrawiam.

Nie jestem mechanikiem ale to grzanie oleju w skrzyni może być spowodowane układem Hydraulicznym zacięcie zaworu Przepływającego może powodować grzanie się oleju .
Pozdrawiam
Powrót do góry
bodzio4321

PostWysłany: 09:54 Pią 5 Gru 2014    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam użytkowników farmerów,
Panowie mam problem, jestem posiadaczem farmera f8258 od 6 lat mam przejechane około 2500mtg. Wszystko było ok ale od jakiegoś czasu przy transporcie zaczął mi się strasznie grzać tylny most i olej w nim. Nie wiem co jest tego przyczyną. Dodam że olej jest regularnie wraz z filtrami zmieniany. Oczywiście wczesniej tez sie zagrzewał ale nie aż tak bardzo mocno.
Powrót do góry
radziksg

PostWysłany: 19:13 Pon 10 Mar 2014    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kilka lat temu gdy jeszcze przyjeżdżał serwisant,to mówił o takim przypadku że naprawiał to.Z tego co pamiętam,to było zbyt wysokie ciśnienie oleju,które szło do zaworku sterującego załączanie przodu.Trzeba wyjąć fotel odkręcić pokrywę pod fotelem.Na pokrywie skrzyni biegów jest ten zawór,idzie do niego cienka rurka i kable.Ale jak on to naprawił to nie wiem.Tam bym szukał.A może jest gdzieś przetarty kabel od zaworu do włącznika.
Powrót do góry
morius998

PostWysłany: 13:27 Pią 28 Lut 2014    Temat postu: Rozłączający się napęd Odpowiedz z cytatem

Witam; czy ktoś z użytkowników F 8244 c2 miał w nim taką przypadłość jak samoczynne rozłączanie się przedniego napędu ? Zauważyłem to na jesieni początkowo podczas orki wyglądało to ta jak by się zaczepiło o kamień takie szarpnięcie wydawało się normalne ale podczas siewu z agregatem uprawowym siewnym gdy rola była dość miękka co jakiś czas znowu szarpnięcia i tak co jaki czas kilka razy, gdy sam rozłączyłem napęd efekt był podobny szarpnięcie coś tak jakby bieg na sekundę wyskoczył i znowu ciągnie i za chwile znowu szarpnięcie może ktoś z kolegów spotkał się z czymś takim
Powrót do góry
awe

PostWysłany: 21:03 Czw 9 Sty 2014    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam w nowym roku i życzę wszystkim posiadaczą Farmerów zadowolenia ze swoich maszyn
Powrót do góry
Kolodziej

PostWysłany: 12:05 Czw 28 Lis 2013    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kończą mi się szczotki rozrusznika czy to można wymienić? Rozrusznik LPH. Jest tam dziwnie zlutowany szczotko - trzymacz z stojanem. Czy mam rozumieć, że trzeba wymienić cały rozrusznik?
Powrót do góry
JERY7258

PostWysłany: 19:25 Wto 12 Lis 2013    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

robern skąd jesteś bo ja z Warmińsko-Mazurskiego
Powrót do góry
robern

PostWysłany: 20:36 Pon 11 Lis 2013    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

jak to po robocie...
Zakonserwowane i stoją do wiosny Cool
Powrót do góry
JERY7258

PostWysłany: 20:34 Pon 11 Lis 2013    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam co tutaj taka cisza.
Powrót do góry
Kolodziej

PostWysłany: 07:45 Pią 31 Maj 2013    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

U mnie bagnet nie jest bezpośrednio w korpusie skrzyni tylko na takiej rurce. Pewnie z tego powodu jest dłuższy. Jaki jest rodzaj skrzyni u Ciebie? HD cz UP?
Powrót do góry
nuszka-ziom

PostWysłany: 19:39 Sro 29 Maj 2013    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

40 cm???? U mnie ma jakieś 10cm, tak że poziom max jest jakieś niecałe 7-8cm od góry skrzyni... Trochę dużo mi się wydaje, nie wiem ile tam dokładnie litrów jest.
Powrót do góry
Kolodziej

PostWysłany: 07:30 Sro 29 Maj 2013    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Do skrzyni HD 40l, most 5,5l, koło 1,2l długość bagnetu 40 cm. A po co ci długość bagnetu?
Powrót do góry
nuszka-ziom

PostWysłany: 10:02 Nie 26 Maj 2013    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mam pytanie, wie ktoś ile wchodzi oleju do skrzyni, silnika, mostu i do kół przednich? I czy mógłby ktoś zmierzyć długość bagnetu oleju do skrzyni? Byłbym wdzięczny Smile
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum PPR Strona Główna -> Maszyny Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3 ... 53, 54, 55  Następny
Strona 1 z 55

Skocz do: