Skocz do zawartości
Maciek

odchwaszczanie kukurydzy

Rekomendowane odpowiedzi

witam chciałem zapytać czy ktoś stosował mieszanke Mustang +Titus w kukurydzy bo mam ochote takie cuś wypróbowac tylko czy wyjdzie taniej jak maister , mam terz do titusa uprzedzenie bo zastosowałem go na dosyc wyrosnięty perz 2 lata temu w kukurydzy i mi nie zniszczył a maister znowu powoduje kompensacje powoju :/

podejrzewam ze wepchnoł mi gociu jakiś przemrożony ten Titus i dlatego nie podział tak jak podaje producent.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ja przeklnołem maistra nawalił mi na 3ha. Teraz pryskam Milagro+Atrasan. w tamtym roku pryskałem titusem+atrasanem i było ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W zeszłym roku dałem po siewie na 1,5ha 4l Lasso + 2kg Atrasanu było jak na stole czyściutko.

W tym roku dałem na 1ha 4l Panidy + 1 kg Atranexu 90WG.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pryskanie kukurydzy po siewie, to chyba musi być wilgotna ziemia albo jakiś delikatny deszczyk co??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niekoniecznie jak nawet jest dobra rosa tak żeby z 0,5 cm ziemi było przemoczone. Ja tak pojechałem i jak narazie tylko peżyk w kilku gniacdach się pokazał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja daje titus 0.03/ha w pierwszej dawce i titus 0.03+Atranex 1,5l/ha w drugiej

Kiedyś agronom z dużego gospodarstwa obok mnie przestrzegał mnie o pryskaniu pełnej dawki titusa w jednym oprysku

(w tym roku pola mam strasznie zachwaszczona od 3 tygodni wieje i nie darady pryskać dopiero popryskałem ok 7,5 ha z 75ha)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie atrayny mieszają z milagro chyba w ilości 800 g atrazyny i 1 l milagro ale perz tylko na rok załatwisz bo 1 l milagro na perz za mało niestety trzeba dać 1,5l. A co do tytusa to jak dałem 30 g z Trenem to było podobnie niestety aby było skutecznie trzeba powtórzyć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja daje 40-50 g titusa i litr gesaprimu albo innego zawierającego atrazyne i jest ok

 

raczej nie mam problemu z perzem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzis juz prawie konczyłem pryskac a tu k....... wiaterek i jeszcze deszczyk co za pogoda

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To u mnie jak w byłym PGR pryskali wzdłuż drogi to pewnie tak wiało że wszystkie pokrzywy, rumiany, mniszki i inne pospolite chwasty pokręciło. Tak zniosło na 2 metry dobrze że była droga bo pewnie co innego by padło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2 lata temu jak pryskałem to po pryskaniu składam opryskiwacz a tu wylatuje gość z widłami i biega za mną i krzyczy ze spaliłem mu sad

Ale to był okoliczny awanturnik i skończyło sie na ze ja wsiadłem w ciągnik i pojechałem a ten dureń zrywał liście z drzew i krzyczał ze zawiezie je na badania

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam pytanie ale chyba sam znam na nie odpowiedz mianowice , czy mozna opryskiwac w momencie wschodów kukurydze bo raczej nie zabardzo bo pouszkadza albo spali te wschodzace,wszystko przez to ze mam posiane na wiosennej orce a po sianiu nie było 2 tyg deszczu nic i mam piętrowe wschody i pasowało by jechac na chwasty .Co powiecie jakby pomieszał Mustanga z Maisterem to by wzieło wszytsko tak dac np 0,5 mustanga i poł dawki maistra tzn 75g/na ha .bo chodzi mi tylko o rdesty powojowate i powoje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oj kolego wydaje mi sie ze powoju niczym nie załatwisz no chyba randapem :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie juz chwasty 0.03 titusa załatwiła a niektóre wstrzymała od piatku pryskam 1,5 atranexu i 0.03 titusa (jak k..... nie popada )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie pamietam bo niemam jeszcze faktury

nawet jeszcze niemam podpisanej kontraktacji :lol:

w tygodniu to załatwie :lol:

 

jedyne co wiem to ile zapłaciełm za torero 86zł/litr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
mam pytanie ale chyba sam znam na nie odpowiedz mianowice , czy mozna opryskiwac w momencie wschodów kukurydze bo raczej nie zabardzo bo pouszkadza albo spali te wschodzace,wszystko przez to ze mam posiane na wiosennej orce a po sianiu nie było 2 tyg deszczu nic i mam piętrowe wschody i pasowało by jechac na chwasty .Co powiecie jakby pomieszał Mustanga z Maisterem to by wzieło wszytsko tak dac np 0,5 mustanga i poł dawki maistra tzn 75g/na ha .bo chodzi mi tylko o rdesty powojowate i powoje.

 

spróbuj może Mocarza z olejem (0,2 + 1,0 np atpolanu + maister lub milagro na prosówke) - sąsiad w zeszłym roku robił i dobrze zadziałał. Ale z tego co wiem nie ma rejest w kukurydzy - rejestrują właśnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hej dzieki jacko ale ja juz kupiłem mustanga boje sie to pomieszać zwłąszcza bo jest zimno,pojade oddzielnie najpierw mustang bo mam komose wielka a on szybko wykłada chwasty a za kilka dni maister jak jest tak zimno to trawa nie szaleje we wzroście.na niewielki kawałek zrobie mieszanke i zastosuje zobacze co z tego bedzie a jak nie spali kukurydzy albo nie uszkodzi to bede stosował w przyszłym roku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko mie dodawaj do Milagro przylepca bo kukurydza padnie, jeden mądry u mnie tak zrobił i kukurydzę siał 2 raz w połowie czerwca.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u nas tez byli tacy magicy :lol: :lol: :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tylko mie dodawaj do Milagro przylepca bo kukurydza padnie, jeden mądry u mnie tak zrobił i kukurydzę siał 2 raz w połowie czerwca.

grzesiu - jak dajesz 1 - 1,5 milagro + adjuwant to faktycznie - moze ja przypalić. Ja daje ca 0,3 milagro i działa spoko. Ok - chwastnica jest mała, a perzu nie ma

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

według mnie titus jest leprzy ni milagro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale nie na perz, musisz dać 2 dawki Tytusa wtedy działa jak Milagro w dawce 1,5l.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W jednej dawce titus też jest OK ja zawsze pryskam za jednym razem i nie narzekam w tym roku nie mam perzu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oj grzes nie zgodze sie z tobą pełna dawka titusa czyli 0.06 pali perz

ale trzeba uwazac zeby rosliny nie były osłabione

kolejny plus ze dzieloną dawką titusa mozna pryskac kukurydze jak ma juz 2-3 liscie (czyli wschody cholernego perzu)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...