Skocz do zawartości
Mateusz1999

Jak ocenic wytrzymałośc budynku?

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanie czy macie jakis kontakt do osob które potrafia fachowo ocenic wytrzymalośc scian budynku a moze mozna to obliczyc samemu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Idź do inżyniera budownictwa z uprawnieniami do projektowania bez ograniczeń. To ważne. Tylko osoba z takimi uprawnieniami ma prawo do takiej oceny i pomoże Ci na pewno. Ja tez spełniam te wymogi, ale na odległośc wiele Ci nie pomogę.

Inżynierów takich znajdziesz np. w Izbie Inżynierów Budownictwa regionu, w którym mieszkasz (www.piib.org.pl - to link do ogólnopolskiej, tam znajdziesz swój region). Ewentualnie popytaj wśród znajomych, którzy ostatnio budowalni swoje domy lub inne budynki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Większość wilgoci pojawia się wskutek braku izolacji poziomej - niestety większość materiałów ...letnich nie wytrzymało czasu i teraz wpuszcza wilgoć wyżej.

Jeśli to dotyczy również Ciebie jest na to sposób (drogi ale skuteczny) specjalistyczna firma przyjeżdża, "podcina" budynek i w to miejsce wkłada izolację. Widziałem tak wykonaną naprawę i ludzie sobie to bardzo chwalili.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie był oglądać fachowiec co robi to metodą iniekcji wiercą otwory i tam wlewją jakieś świństwo kture ma z muru zrobić kamień ktury nieciągnie wilgoci, zastanawiam sie jaka jest skuteczność tej metody. mam chate praktycznie 8x8 i wycenił mi to na 4 tyś zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest to uproszczona metoda o której pisałem - w otwory zalewają mieszankę chemikaliów, które ściągają wodę i niedopuszczają do jej przemieszczania się w murze. Wadą jej jest, że po kilku latach trzeba powtórzyć w sąsiednich miejscach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli ktoś chce więcej liznąć na temat wykonywania izolacji murów polecam ostatni numer (21/2006) Farmera. Jest tam opisane kilka metod izolacji. We własnym zakresie można wykonać metodą chemiczną - wystarczy poszukać sobie dostawcy metakrzemianu sodu i krzemiana etylu - tzw. aktywator krzemianowy, który wpuszcza się w otwory 20 mm co 10-15 cm na granicy ściany i fundamentu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...