Skocz do zawartości
Gość Piotrek

Zetor Proxima

Rekomendowane odpowiedzi

Gość

Szukam informacji na temat Zetora Proxima- dowolny model. Ile pali i czy sa, jakies problemy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

cze to sa przeciez nowe modele i trudno jest co sie o nich dowiedziec

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam Proxime od zimy przepracowałem wiosne i chwale sobie z Ibisem 3X40 wymiata nawed wydaje mi sie ze podołał by 4 skiby ale nie chce przeciazac natomiast agregat 3,7 dwójką daje rade tylko przód podnosi na uwrociach mimo kompletu obciaznikówa a i mógł troszke mniej palic no ale robote odstawia zaden MTZ 82A ani nawed TSA nie ma startu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Jakim modelem Proximy pracujesz i ile konkretnie pali na motogodzine w orce lub na chektar orki?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam 8441 ,dokładnie Ci nie powiem ile pali bo nie robiłem pomiarów ale spala sporo. jak bedą prace polowe to zmierze ile spala. za serwis zapłaciłem 850zł i dotego zalali syfskim olejem po za tym ciągniczek OKi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Dzięki za informacje. To "spore" spalanie daje do myślenia. Wacham się właśnie między Zetorem Proxima 8441 a Pronarem 82SA.

Jedno to różnica cenowa a drugie jakość.Słyszałem i widziałem że te nowe Pronary już nie mają takich przecieków jak te starsze, no i silniki mają bardziej ekonomiczne niż Zetor.Ale różnica komfortu jest!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja polecam zetora trwałosc duzo lepsza moc podobna do MTZ ale porównaj sobie max moment obrotowy Proxima ma silnik doladowany i uzyskuje wiekszy przyrost moment i silnik jest bardziej elastyczny.a po za tym ciągnika nie kupuje sie co rok i czasami warto dołozyc troche kasy. a co do tych wycieków znajomy Kupił niedawno MTZ 105KM i cały w oleju.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

cze1 Byłem niedawnoe w serwisie new hollanda oni porównują sobie proxime 8441 i nh td 80 bo zetor im miesza na rynku bo jest tańszy a ten td 80 to ma silnik iveco i taki"lekki sie wydaje

 

dlaczego wszyscy czepiaja sie zetorów ze duzo palą przeciez ktos te traktory kupuje ktos je modernizuje i ulepsza. ursusy moze mniej palą bo jak sa potrzebne to akurat się spierd....

 

raffo jaki masz numer seryjny na ramie przy tej proximie 8441?/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na ramie pisze L 8441 jalies numery a na końcu F jesci ci o to chodzi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Ten proxima to nic nie warta. jest bardzo drogi i dużo pali i ma mało biegów.

Fanatycy zetorów maja nie po kolei w głowie!!@!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie znasz sie to sobie kup mtz i szalej jak bedziesz biegi zmieniał to w okolicznych lasach żadnej zwierzyny nie bedzie bo z tego zgrzytu ucieknie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

A jak wygląda z awariami? Słyszałem że w Proximach wysiadaja łożyska wyciskowe sprzęgła . Miał ktoś taki przypadek Czy trafiają się inne usterki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Taka była opinia serwisanta z firmy sprzedającej te ciągniki.

 

Cały czs zastanawiam się nad zużyciem paliwa. Mało że trzeba wydać sporo kasy na ciągnik to jeszcze wysokie koszty eksploatacji!

Może ktoś mi doradzi co kupić w podobnej kasie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jedyne wyjscie to kupic w miare taqniego i dobrego New Hollanda TDD w wybranym zakresie konnym a reszta odpada ursus nie polecam mtz też

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

wyglada na to ze te zetory to jednak kupa zlomu Za duzo pala.

 

Z tego wychodzi ze nie ma co kupić

Zetory chlaja ile w lezie a ursusy nowe drogie i slabo wykonane.

Chyba mtzety nam polskim rolnikom pozostly; jedyne poczciwe traktory za rozsadne pieniadze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

troche wiecej pala ale maja wieksze momenty obrotowe od new holanda o tych mocachg i wiecej uciagna jak spajaja wiecej o 2 l to nie ma na co patrzec

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

A może jednak Pronar 82SA

 

Proszę o opinie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

ten pronar jest całkiem ciekawy.

najbardziej boje sie aby skrzynia w tym pronarze nie okazala sie slaba, bo co do innych elementow to nie ma sie czego bac.

Widzialem ten ciagnik podczas pracy i chodzi swietnie Ale to była nowa maszyna i nie wiadmo jak to bedzie dzialac za par lat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Więc jaka jest wasza opinia. Lepszy drogi, dużo palący ale trwały Zetor czy ekonomiczny Pronar chociaż czasami awaryjny?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wg mnie dobrym kosztem i w miare dobra jakoscia i nie zawodnoscia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

ja zawsze jak kupuje to wole dołozyc kasy a kupic sprzet do charówy a nie takie jakies gu....... co podczas pracy nawali i tylko człowiek sie denerwuje i pieniadze wydaje na naprawy. o nowy sprzet powinno sie dbac obsługą codzienną smarowaniem a nie naprawami bo albo cos sie urwie bo wykonane ze słabego materiału, uszczelnienie pusci i.t.p mam dosyc takiego szajsu i kupuje firmowe z renomą. jak macie inne upodobania to napiszcie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Zetory mają tylko jedą wade. OGROMNE SPALANIE. Nawet nowe z teg co słysze duzo palą - niekiedy więcej jak te starsze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...