Witamy, aby siďż˝ zarejstrowaďż˝ lub zalogowaďż˝,
skorzystaj z opcji dost�pnych po prawej stronie.
Obecny czas to 11:45 Sro 25 Kwi 2018

Ceny jaj spożywczych
Idź do strony 1, 2, 3 ... 1235, 1236, 1237  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum PPR Strona Główna -> Drobiarstwo
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Jajczarek

PostWysłany: 20:59 Wto 24 Kwi 2018    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

hej handlarzyny, ładnie to tak hodowców picować i okradać Question Rolling Eyes
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Jajczarek

PostWysłany: 20:44 Wto 24 Kwi 2018    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

królkur napisał:
misio8 napisał:
synuśproducenta napisał:
I zawsze ten "biedny" producent.

kolego co ty chcesz od producentów ? Smile

trzeba będzie ich niedługo wspomóc- podbijmy 2gr Smile
    no to podbijamy

l z 0.18 na 0,20
    m z0,14 na 0,16

Rozum u ciebie jak spódniczka mini... Very Happy Razz Laughing Wink
Powrót do góry
jest cenaniemaceny

PostWysłany: 19:31 Wto 24 Kwi 2018    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

I dziwicie się ze hodowcy sami zaczynają sprzedawać swój towar , przecież w sklepach nie tanieje KTO SAM ROZWOZI TO WIE .
Jak słyszę gadki handlarzy przytrzymam go dwa dni to kupię L-po 0,20 gr to jest żałosne Crying or Very sad WIĘC KTO SAM SPRZEDAJE TEN ŻYJE HEJ ... Cool Cool Cool
Powrót do góry
królkur

PostWysłany: 19:07 Wto 24 Kwi 2018    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

misio8 napisał:
synuśproducenta napisał:

no to podbijamy

l z 0.18 na 0,20
    m z0,14 na 0,16
Powrót do góry
misio8

PostWysłany: 09:50 Wto 24 Kwi 2018    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

synuśproducenta napisał:

Powrót do góry
synuśproducenta

PostWysłany: 06:05 Pon 23 Kwi 2018    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Powrót do góry
Jajczarek

PostWysłany: 16:05 Nie 22 Kwi 2018    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

średnie ceny jaj ....

sklepy
L 50 / >
M 40 / >

handlarz ( pakowalnie)
L 40 / >
M 30 / >

biedny producent
L 24 / <
M 19 / <

Crying or Very sad Crying or Very sad Wink
Powrót do góry
Jajczarek

PostWysłany: 15:38 Nie 22 Kwi 2018    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

kurczak21 napisał:
Placilo sie za M-51 gr za 1 szt to i sie zapłaci 51 gr za 4 szt. to będzie krach /?

ile nad tym myślałeś Question
Powrót do góry
kurczak21

PostWysłany: 12:29 Nie 22 Kwi 2018    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Placilo sie za M-51 gr za 1 szt to i sie zapłaci 51 gr za 4 szt. to będzie krach /?
Powrót do góry
jest cenaniemaceny

PostWysłany: 11:13 Nie 22 Kwi 2018    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W Stanach to dopiero początek salcia wychodzi w różnych miejscach , chyba że zatuszują sprawę Rolling Eyes
Powrót do góry
misio8

PostWysłany: 10:06 Nie 22 Kwi 2018    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

UA I USA wchodzą na rynki, które obstawiała UE i stąd mamy takie spadki ceny.

Miałem już takie info 2 msce temu stąd między innymi prognozy dotyczące cen, które się potwierdziły.

Teraz w stanach maluczka aferka i jeśli się przełoży na nas (UE) to najszybciej w sierpniu jak zejdą ze stanów magazynowych (proszek)

https://businessinsider.com.pl/finanse/handel/eksport-jaj-z-unii-europejskiej-spada/dl35gpe
Powrót do góry
misio8

PostWysłany: 08:46 Nie 22 Kwi 2018    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

P.leszkiewicz napisał:
FARMERKA1 napisał:
Kolego jajeczny nie doceniasz hodowców nikt nie jest głupi i umie liczyć .Łatwo jest handlować gdy idzie, sztuką jest dobrze sprzedawać cały rok .A wzajemne straszenie rzeczywiście się przejadło .Guzik mnie obchodzi ile mają sąsiedzi dla mnie ważne czy coś zostaje z mojej pracy ,powtarzanie zaściankowych sloganów tez się przejadło .

Mimo, ze jestem producentem to nie mogę się z Tobą zgodzić. Niska cena jest tylko UE łącznie nasza wina, to my opuszczamy ceny tzn. hodowcy, a mówiąc jaśniej ci którzy jak debile postawili kurniki na setki tysięcy kur, bez wyrobionego rynku zbytu. Nie jest problemem wyprodukować, ale sprzedać w dobrej cenie. A niestety przez takich (słowo zostało usunięte)ków, cena leci w dół u wszystkich, bo zaczynaja się podjazdy. Także o liczeniu nic nie mów, bo wielu liczyć nie potrafi.

dokładnie
Powrót do góry
Jajczorek

PostWysłany: 17:34 Sob 21 Kwi 2018    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ceny takie
L - 0,25-26
M - 0,21-22
Krem dokupuje L granicach 0,40 porządny i świeży Cool
na ten tydzień zapowiada śię dobry handel
Powrót do góry
P.leszkiewicz

PostWysłany: 15:25 Sob 21 Kwi 2018    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

FARMERKA1 napisał:
Kolego jajeczny nie doceniasz hodowców nikt nie jest głupi i umie liczyć .Łatwo jest handlować gdy idzie, sztuką jest dobrze sprzedawać cały rok .A wzajemne straszenie rzeczywiście się przejadło .Guzik mnie obchodzi ile mają sąsiedzi dla mnie ważne czy coś zostaje z mojej pracy ,powtarzanie zaściankowych sloganów tez się przejadło .

Mimo, ze jestem producentem to nie mogę się z Tobą zgodzić. Niska cena jest tylko UE łącznie nasza wina, to my opuszczamy ceny tzn. hodowcy, a mówiąc jaśniej ci którzy jak debile postawili kurniki na setki tysięcy kur, bez wyrobionego rynku zbytu. Nie jest problemem wyprodukować, ale sprzedać w dobrej cenie. A niestety przez takich (słowo zostało usunięte)ków, cena leci w dół u wszystkich, bo zaczynaja się podjazdy. Także o liczeniu nic nie mów, bo wielu liczyć nie potrafi.
Powrót do góry
thunder13

PostWysłany: 14:52 Sob 21 Kwi 2018    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

jajeczny napisał:
misio8 napisał:
jajeczny napisał:
FARMERKA1 napisał:
...bo to od nas zależy ile jaj będzie na rynku nie od Was jeśli każdy przytnie o kilkanaście procent obsady co już się zaczyna dziać to miesiąc i po kryzysie. ..

Chciałbym to widzieć jak się umawiacie i rezygnujecie z obsad. Śmiech na sali. Jeszcze nie spotkałem w życiu ani nie słyszałem o grabiach, które grabią od siebie. Na wieści, że sąsiad mniej obsadza to ten drugi wsadza dwa ray więcej, a trzeci dobudowuje jeszcze kolejny kurnik. Kochani producenci... To nie MATRIX, to rzeczywistość. Kogo obchodzi wasze podwórko? Jednocześnie nikogo nie obchodzi moje i tak samo jest ze wszystkimi. Nie ma co się czarować i straszyć wzajemnie.

dokładnie. zgodziłbym się z koleżanką Farmerką gdyby wszyscy producenci byli zgodni i mieli np. jednego szefa który decyduje co i jak.

niestety tak nie ma w żadnej praktycznie branży- ewentualnie paliwowej i zmowie cenowej w wybranych miastach

W każdym bądź razie jaka by ta zmowa nie była to handlarz na pewno nie straci, więc nie wiem o czym ta mowa. Zamiast jaj wprowadzi do magazynu cukier lub piwo i rozwiezie. Co np można wprowadzić do kurników zamiast kur? Gołębie?
zrobić dyskotekę Wink, nieopodal tak zrobili i interes się kręci
Powrót do góry
thunder13

PostWysłany: 14:42 Sob 21 Kwi 2018    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

89dziki89 napisał:
thunder13 napisał:
89dziki89 napisał:
L - 0,8 M - 0,7
Ile koszy dziennie sprzedajesz?
W dzień stoisz na targu tupiac nogami z zimna, a wieczorami roznosisz po osiedlach Smile ? Niedługo doczekamy się wpisów "dziś sprzedałem 2 kratki jaj za 54 złote, L - 0,9"

Tak, tak. Zgadza się 30k na 2h targu z koszyków Wink, pewnie że dało by radę, tylko ile tych koszyków na jednym kramie by trzeba by było mieć.

Thunder13, właśnie przyznałeś się, gdzie sprzedajesz tą L - 0,8
30 k - 30 kratek, po 30 szt Wink
Po raz kolejny zwracam się do Ciebie z prośbą o nie zaśmiecanie forum.

Jak kształtuje się cena jajka kremowego?
a czy jaśnie wielmożny Pan dziki nie potrafi inaczej? Czy to jakaś ujma sprzedać o 80gr na rynku? A co do Pańskich wywodów nt. mojej sprzedaży to mam to głęboko gdzieś. Jak Pan uważa że sprzedaj 30 kratek to i niech tak będzie. Jakbyście handlarzyki czytali od początku moje posty to byście wiedzieli gdzie i jak sprzedaję, nigdy o hurcie nie mówiłem. Dlaczego tak opryskliwie i chamsko. Ano z Wami się nie da normalnie. A co do zaśmiecania forum- Co właśnie Pan zrobił? Nie zaśmiecił? Sra wyżej niż d... ma.
Powrót do góry
jajeczny

PostWysłany: 14:12 Sob 21 Kwi 2018    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

misio8 napisał:
jajeczny napisał:
FARMERKA1 napisał:
...bo to od nas zależy ile jaj będzie na rynku nie od Was jeśli każdy przytnie o kilkanaście procent obsady co już się zaczyna dziać to miesiąc i po kryzysie. ..

Chciałbym to widzieć jak się umawiacie i rezygnujecie z obsad. Śmiech na sali. Jeszcze nie spotkałem w życiu ani nie słyszałem o grabiach, które grabią od siebie. Na wieści, że sąsiad mniej obsadza to ten drugi wsadza dwa ray więcej, a trzeci dobudowuje jeszcze kolejny kurnik. Kochani producenci... To nie MATRIX, to rzeczywistość. Kogo obchodzi wasze podwórko? Jednocześnie nikogo nie obchodzi moje i tak samo jest ze wszystkimi. Nie ma co się czarować i straszyć wzajemnie.

dokładnie. zgodziłbym się z koleżanką Farmerką gdyby wszyscy producenci byli zgodni i mieli np. jednego szefa który decyduje co i jak.

niestety tak nie ma w żadnej praktycznie branży- ewentualnie paliwowej i zmowie cenowej w wybranych miastach

W każdym bądź razie jaka by ta zmowa nie była to handlarz na pewno nie straci, więc nie wiem o czym ta mowa. Zamiast jaj wprowadzi do magazynu cukier lub piwo i rozwiezie. Co np można wprowadzić do kurników zamiast kur? Gołębie?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
misio8

PostWysłany: 13:06 Sob 21 Kwi 2018    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A odnosząc się do zrezygnowania z obsad jak to kiedyś pisał chyba YOYO- w przypadku wielu producentów się nie uda.
Ogon trzeba z czegoś spłacać i jak się zda kurę i nie wstawi nowej to z czego ? Z nieba jeszcze nie leci podobno
Powrót do góry
misio8

PostWysłany: 13:03 Sob 21 Kwi 2018    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Demiurg napisał:
Misiek mylisz się, ten rok jeszcze, jeszcze będzie. Za 2-3 max tyg. Mocno export ruszy - jutrzenka nadziei już jest na horyzoncie. Obniżenie na tą chwilę nic nie da bo już jesteśmy konkurencyjni. Cena się ustabilizuje. L w sierpniu-lipcu będzie wyżej od tego co piszesz. Z M nie wiem jak będzie.
W przyszłym roku będzie jednak tragedia. Tak będzie, nie zmyślam. Ci co poinwestowali w rozbudowę mogą mieć poważne problemy.

Demi hmmm jakby to powiedzieć- nie będę z Tobą polemizował, bo też widać masz zaplecze informacyjne, aczkolwiek musisz się odnieść do tego, że dotychczas odkąd jestem na forum- nie bardzo się mylę Razz
i tutaj dla koleżanki Farmerki- na Boże Narodzenie nie pisałem nic o jajku za 0,25 tylko, że wyhamuje i nie będzie drożało. A to, że cena dla wszystkich była dobra- no cóż tylko się cieszyć.
Boli trochę, że ruchy cenowe odbywają się od zawsze na poziomie 0,15-0,50 PLN jakby nie mogły na poziomie 0,40-0,60
Powrót do góry
misio8

PostWysłany: 12:59 Sob 21 Kwi 2018    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

jajeczny napisał:
FARMERKA1 napisał:

Powrót do góry
89dziki89

PostWysłany: 12:24 Sob 21 Kwi 2018    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

thunder13 napisał:
89dziki89 napisał:
L - 0,8 M - 0,7
Ile koszy dziennie sprzedajesz?
W dzień stoisz na targu tupiac nogami z zimna, a wieczorami roznosisz po osiedlach Smile ? Niedługo doczekamy się wpisów "dziś sprzedałem 2 kratki jaj za 54 złote, L - 0,9"

Tak, tak. Zgadza się 30k na 2h targu z koszyków Wink, pewnie że dało by radę, tylko ile tych koszyków na jednym kramie by trzeba by było mieć.

Thunder13, właśnie przyznałeś się, gdzie sprzedajesz tą L - 0,8
30 k - 30 kratek, po 30 szt Wink
Po raz kolejny zwracam się do Ciebie z prośbą o nie zaśmiecanie forum.

Jak kształtuje się cena jajka kremowego?
Powrót do góry
thunder13

PostWysłany: 11:50 Sob 21 Kwi 2018    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Śmiem też wątpić że większy popyt to zasługa turystów..., większego kopa dali nam Ukraińcy przyjeżdżający pracować zarówno na prowincję jak i do miast niż jacyś tam Niemcy odwiedzający przez kilka dni w roku swoje dawne terytoria na pomorzu.
Powrót do góry
thunder13

PostWysłany: 11:42 Sob 21 Kwi 2018    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

FARMERKA1 napisał:
Kolego Thunder czy myślisz że jak ludzie robią wolne i wyjeżdżają to przestają jeść ?Zmienia się tylko lokalizacja, mniej idzie na sklepy w miastach więcej na prowincje i ośrodki rekreacyjne . Moja ferma ma taka lokalizację , że jak robi się ciepło to kilkakrotnie wzrasta sprzedaż bezpośrednia .Więc zanim wydasz opinię,że ktoś gada głupoty to przemyśl .
może i ludzie nie przestają jeść, ale jedzą mniej i kropka. To że jeden ma większą popyt w lato a drugi mniejszy to raczej normalne. Na prowincje idzie w wakacje więcej?- wątpię. Przecież miasta też przyciągaja turystów i to coraz skuteczniej. Poza wyjątkami to turystyka w PL raczej leży i zbytnio nie przyciąga tabunów turystów zagranicznych, bo polaki to i owszem się telepirtują jak mają wolne nawet do Mielna czy innego Radomia. Ale lato to młodzi a w zimę też jeżdżą tylko starsi. Mówię poza wyjątkami. Zakopane, Pomorze i ewentualnie kilka największych miast wojewódzkich lub obrzeża tych miejscówek. Nie ma co płakać. Ja mam teraz leniwy okres, a farmerka się cieszy bo ma chwilowy wzrost niestałych klientów, no i git. Nie ma co drzeć łacha o byle co. Przecież mimo że produkuję to jakoś to muszę sprzedać i raczej na rynkach gdzie stoję (praktycznie pół na pół miasto i prowincja) jednakowoż rynek lekko osłabł- ale i tak jest dobrze, więc to że idzie na prowincje więcej to raczej zależy od regionu, tak samo jak od regionu zależy popyt na święta czy też podaż jaj zagranicznych w kraju.
Powrót do góry
FARMERKA1

PostWysłany: 08:50 Sob 21 Kwi 2018    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Powrót do góry
jajeczny

PostWysłany: 21:34 Pią 20 Kwi 2018    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

FARMERKA1 napisał:

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum PPR Strona Główna -> Drobiarstwo Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3 ... 1235, 1236, 1237  Następny
Strona 1 z 1237

Skocz do: