Witamy, aby się zarejstrować lub zalogować
skorzystaj z opcji dostępnych po prawej stronie.
Obecny czas to 17:14 Czw 21 Lut 2019

Agrolok
Ceny jaj spożywczych
Idź do strony 1, 2, 3 ... 1266, 1267, 1268  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum PPR Strona Główna -> Drobiarstwo
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
przeor

PostWysłany: 17:09 Czw 21 Lut 2019    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

http://www.portalspozywczy.pl/handel/wiadomosci/kaufland-rusza-z-promocja-10-jaj-za-zlotowke,168407.html
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
przeor

PostWysłany: 17:08 Czw 21 Lut 2019    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

http://www.portalspozywczy.pl/mieso/wiadomosci/ukrainskie-inwestycje-zagrozeniem-dla-polskich-producentow-jaj,168412.html
Powrót do góry
thunder13

PostWysłany: 13:20 Czw 21 Lut 2019    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Yoyo napisał:
thunder13 napisał:

I liczy się tylko ilość w dzisiejszych czasach (nie żadne eko, nie jakość , ale właśnie ilość bo to możesz wypychać poniżej kosztów produkcji, a na słowo promocja każdy się połasi nawet na największe g...), dobre czasy dla producentów już się kończą. [...].

??? Shocked Shocked Shocked
Liczy się tylko ilość, bo możesz wtedy wypchać poniżej kosztów produkcji ???

Serio ?

Sarkazm, ironia, jak zwał tak zwał Wink
Powrót do góry
Yoyo

PostWysłany: 13:15 Czw 21 Lut 2019    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

thunder13 napisał:

I liczy się tylko ilość w dzisiejszych czasach (nie żadne eko, nie jakość , ale właśnie ilość bo to możesz wypychać poniżej kosztów produkcji, a na słowo promocja każdy się połasi nawet na największe g...), dobre czasy dla producentów już się kończą. [...].

??? Shocked Shocked Shocked
Liczy się tylko ilość, bo możesz wtedy wypchać poniżej kosztów produkcji ???

Serio ?
Powrót do góry
thunder13

PostWysłany: 12:09 Czw 21 Lut 2019    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Yoyo napisał:
Ciekaw jestem, jak sytuacja się rozwinie. To, że produkować w takich cenach, jak są teraz w hurcie się nie da, to jest oczywiste. Można przepierzyć raz, na siłę można i drugi raz, ale co później ?
Oj, będzie się działo ....

P.S.
Zauważyliście, że na forum od dawna nie ma już tych, którzy najgłośniej krzyczeli, że liczy się tylko ilość ?

I liczy się tylko ilość w dzisiejszych czasach (nie żadne eko, nie jakość , ale właśnie ilość bo to możesz wypychać poniżej kosztów produkcji, a na słowo promocja każdy się połasi nawet na największe g...), dobre czasy dla producentów już się kończą. W kaufie w najnowszej gazetce jaja po 10 groszy k... mać. Zajefajne te ostatnie marketowe promocje na nieprzetworzone produkty zwierzęce. A niech produkują i po 5 groszy, mnie to wisi- szybciej upadną, ale i za sobą wytrują połowę rynku i konsumentów pierwszej klasy produktem (bo w takim przypadku na czymś już trzeba oszczędzić, a że pasze to 50 lub ponad 50% kosztów to to będzie pierwsze). Przy okazji wypadnie kilka firemek paszowych przez niewypłacalność.

Ja przetrwam co najwyżej przez jakiś czas n.ty raz w życiu częściowo zmienię profil działalności.

PS. Przepierzać można bez końca do ostatniej sztuki w kurniku... A potem od nowa byle mieć jakieś hobby.
Powrót do góry
jajeczny

PostWysłany: 10:34 Czw 21 Lut 2019    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Yoyo napisał:
Ciekaw jestem, jak sytuacja się rozwinie. To, że produkować w takich cenach, jak są teraz w hurcie się nie da, to jest oczywiste. Można przepierzyć raz, na siłę można i drugi raz, ale co później ?

P.S.
Zauważyliście, że na forum od dawna nie ma już tych, którzy najgłośniej krzyczeli, że liczy się tylko ilość ?

Rozwija się tak, że ci co właśnie krzyczeli o ilościach dzisiaj sprzedają w zajefajnej cenie. Tylko ręce zacierać. Różnice między producentami sięgają nawet 4 groszy. Do świąt jeszcze sporo czasu więc może być ciekawie.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Yoyo

PostWysłany: 07:19 Czw 21 Lut 2019    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

P.S.
Powrót do góry
jest cenaniemaceny

PostWysłany: 06:55 Czw 21 Lut 2019    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

KTO SAM SPRZEDAJE TEN ŻYJE HEJ ….
M- 0,30 a L-do 0,40 czego chcieć więcej Cool Cool Cool
Powrót do góry
thunder13

PostWysłany: 15:11 Wto 19 Lut 2019    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

przeor napisał:
https://biznes.interia.pl/finanse-osobiste/news/drob-w-polskich-sklepach-czy-wiesz-co-kupujesz,2603343,4141
nie ma to jak porównywać konsumpcję mięsa drobiowego w PL (rocznie 30kg) i IL (60kg) Cool
Powrót do góry
jajeczny

PostWysłany: 14:05 Wto 19 Lut 2019    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Panowie, zrozumcie jedno. Mamy ponad tysiąc kurników w tym kraju więc naprawdę jest w czym przebierać. To nie jest tylko te pięć czy dziesięć, których się trzymacie przez lata. Obdzwonicie te dziesięć i już jesteście świecie przekonani jaka cena obowiązuje na rynku. Dla mnie obowiązującą ceną jest ta w jakiej udało mi się kupić i kropka. A nie taka jaką podał mi Dariusz bo rok temu wypiłem z nim litr wódki więc musi mieć rację. Laughing
Powrót do góry
jajeczny

PostWysłany: 13:58 Wto 19 Lut 2019    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Yoyo napisał:

Jajeczny kilka razy sugerował, że nędzna cena na rynku, to efekt tego, że producenci sami zaczynają handlować swoim towarem.
Ja uważam, że jest wręcz odwrotnie. Uważam, że kiepska cena to efekt budowy kurników na zasadzie "jakoś to będzie", bez żadnego planu, i opieranie sprzedaży tylko i wyłącznie na handlarzach. A Ci, jak wiemy z postu jajecznego, mają niesamowite umiejętności negocjacyjne, jeśli chodzi o zbijanie ceny.

Ja też uważam, że kiepska cena to efekt budowy kurników na zasadzie "jakoś to będzie"... Stąd też łatwiej wynegocjować cenę. Ale to niczyja wina. Mamy wolny rynek. Ja swojej złotówki nikomu nie oddam bo też i nikt mi nie dołoży.

Yoyo napisał:
Można powołać grupę producencką i otworzyć taką pakownie wspólnie z sąsiadami. Problem jest jednak taki, że u nas każdy sobie i koniecznie musi mieć więcej niż sąsiad.

Takie spółeczki długo się zawiązują i jeszcze się szybciej rozwiązują. Nie ma takich grabi co by grabiły od siebie.
Powrót do góry
przeor

PostWysłany: 13:09 Wto 19 Lut 2019    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

https://biznes.interia.pl/finanse-osobiste/news/drob-w-polskich-sklepach-czy-wiesz-co-kupujesz,2603343,4141
Powrót do góry
Yoyo

PostWysłany: 08:39 Wto 19 Lut 2019    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

misio8 napisał:
Jajeczny tez się z Toba zgadzam tylko nie wiem skąd masz takie ceny. Mam sporo dostawców + tych co wydzwaniają jak się gotują i L-24 to absolutne minimum jakie usłyszałem w ciągu ostatnich 2 tyg.

Yoyo tez masz absolutna racje, ale nie możesz tak demonizować hurtowników.
Nie każdy producent moze mieć pakownie, nie każdy może mieć dystrybucje.
WzYstko to przecież zupełnie inne przedsiębiorstwa i nie każdego na to stać.
Ok można po części wykorzystać istniejąca infrastrukturę, ale to i tak nie sprawi ze każdego będzie na to stać. Gdyby nie hurt to handel by nie istniał.
Rozumiem, ze masz uprzedzenia i Cię ktoś brzydko potraktował, bo znam wiele takich przypadków, ale to zalezy od ludzi a nie od tego czy ktoś jest producentem czy hurtownikiem. Gnój zawsze będzie gnojem i śmierdział łojem 🙂

Jajeczny kilka razy sugerował, że nędzna cena na rynku, to efekt tego, że producenci sami zaczynają handlować swoim towarem.
Ja uważam, że jest wręcz odwrotnie. Uważam, że kiepska cena to efekt budowy kurników na zasadzie "jakoś to będzie", bez żadnego planu, i opieranie sprzedaży tylko i wyłącznie na handlarzach. A Ci, jak wiemy z postu jajecznego, mają niesamowite umiejętności negocjacyjne, jeśli chodzi o zbijanie ceny.

misio8 - Tak masz rację. Własna pakownia to kolejny koszt. Nie trzeba go jednak ponosić samemu. Można powołać grupę producencką i otworzyć taką pakownie wspólnie z sąsiadami. Problem jest jednak taki, że u nas każdy sobie i koniecznie musi mieć więcej niż sąsiad.
Powrót do góry
Yoyo

PostWysłany: 08:28 Wto 19 Lut 2019    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

jajeczny napisał:
misio8 napisał:
Jajeczny tez się z Toba zgadzam tylko nie wiem skąd masz takie ceny. Mam sporo dostawców + tych co wydzwaniają jak się gotują i L-24 to absolutne minimum jakie usłyszałem w ciągu ostatnich 2 tyg.

...

Musisz mnie zrozumieć, że nie powiem gdzie i jak, bo to lata w handlu i umiejętność negocjacji, których za darmo nie zdradzę. Ci co w takich cenach sprzedają to wiedzą ale też nie powiedzą. misio8 to dużo wysiłku kosztuje ale jak widzisz warto.

No patrz jajeczny, Ty to jesteś negocjator. Dzięki Twoim umiejętnościom negocjacyjnym, hodowca nie tylko dobrowolnie zgodził się zejść ze swojej marży, lecz nawet postanowił dołożyć 6 gr. do każdego jajka, żeby Twój zysk był jeszcze większy.
Powrót do góry
jajeczny

PostWysłany: 06:51 Wto 19 Lut 2019    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

misio8 napisał:

...

Musisz mnie zrozumieć, że nie powiem gdzie i jak, bo to lata w handlu i umiejętność negocjacji, których za darmo nie zdradzę. Ci co w takich cenach sprzedają to wiedzą ale też nie powiedzą. misio8 to dużo wysiłku kosztuje ale jak widzisz warto.
Powrót do góry
misio8

PostWysłany: 16:39 Pon 18 Lut 2019    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Yoyo tez masz absolutna racje, ale nie możesz tak demonizować hurtowników.
Nie każdy producent moze mieć pakownie, nie każdy może mieć dystrybucje.
WzYstko to przecież zupełnie inne przedsiębiorstwa i nie każdego na to stać.
Ok można po części wykorzystać istniejąca infrastrukturę, ale to i tak nie sprawi ze każdego będzie na to stać. Gdyby nie hurt to handel by nie istniał.
Rozumiem, ze masz uprzedzenia i Cię ktoś brzydko potraktował, bo znam wiele takich przypadków, ale to zalezy od ludzi a nie od tego czy ktoś jest producentem czy hurtownikiem. Gnój zawsze będzie gnojem i śmierdział łojem 🙂
Powrót do góry
przeor

PostWysłany: 15:32 Pon 18 Lut 2019    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

http://www.portalspozywczy.pl/mieso/wiadomosci/pol-miliona-podpisow-za-projektem-zakazu-hodowli-klatkowej-w-ue,168219.html
Powrót do góry
jajeczny

PostWysłany: 15:16 Pon 18 Lut 2019    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

jest cenanienaceny napisał:
Yoyo napisał:
Wrzucasz Jajeczny wszystkich do jednego wora. Sytuacja nie do końca wygląda tak, jak ją przedstawiasz.
Po pierwsze- fermy, które od dłuższego już czasu zaczęły się przestawiać na własny zbyt nie wstawiają w tak bzdurnych cenach. W takich cenach rozwożą być może te fermy, które do tej pory nastawione były na hurt i są uzależnione od handlarzy. Obudziły się nagle z ręką w nocniku i próbują się ratować wypychając samemu towar z magazynów. Lepiej przecież dostać 0.28 za l-kę na punkcie, niż 21 groszy od handlarza.
Po drugie- swojego czasu handlarz wygryzł mnie z moich punktów MOIM WŁASNYM towarem ! Więc nie pitol tu bajeczek o tym, jak to ceny na punktach zaniżają hodowcy.

A co w sytuacji kiedy wstawiasz towar już długo i masz cenę np. 40 gr i na ten punkt wjeżdża konkurencja po 20 gr, opuszczasz cenę czy odpuszczasz klienta ?
Powrót do góry
jest cenanienaceny

PostWysłany: 13:18 Pon 18 Lut 2019    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Yoyo napisał:
Wrzucasz Jajeczny wszystkich do jednego wora. Sytuacja nie do końca wygląda tak, jak ją przedstawiasz.
Po pierwsze- fermy, które od dłuższego już czasu zaczęły się przestawiać na własny zbyt nie wstawiają w tak bzdurnych cenach. W takich cenach rozwożą być może te fermy, które do tej pory nastawione były na hurt i są uzależnione od handlarzy. Obudziły się nagle z ręką w nocniku i próbują się ratować wypychając samemu towar z magazynów. Lepiej przecież dostać 0.28 za l-kę na punkcie, niż 21 groszy od handlarza.
Po drugie- swojego czasu handlarz wygryzł mnie z moich punktów MOIM WŁASNYM towarem ! Więc nie pitol tu bajeczek o tym, jak to ceny na punktach zaniżają hodowcy.

A co w sytuacji kiedy wstawiasz towar już długo i masz cenę np. 40 gr i na ten punkt wjeżdża konkurencja po 20 gr, opuszczasz cenę czy odpuszczasz klienta ?
Powrót do góry
jajeczny

PostWysłany: 10:31 Pon 18 Lut 2019    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Yoyo napisał:
Wrzucasz Jajeczny wszystkich do jednego wora. ...

W którym to poście wrzuciłem wszystkich do jednego wora? Bo wyraźnie zawsze podkreślam różnicę tych z gorszego i lepszego sortu. Laughing Laughing Laughing
Powrót do góry
jajeczny

PostWysłany: 10:28 Pon 18 Lut 2019    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Yoyo napisał:

No i sam sobie zaprzeczasz. Nie wywożą a jednak być może wywożą. To dopiero pitolenie. Wiesz tyle co zjesz.
Powrót do góry
Yoyo

PostWysłany: 07:50 Pon 18 Lut 2019    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Powrót do góry
jajeczny

PostWysłany: 07:04 Pon 18 Lut 2019    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

misio8 napisał:
...
Wygrają ci co potrafią robić jnteresy a nie wozić bo wozic potrafi każdy.
Brutalna prawda ale zweryfikowana i potwierdzona wieloma przykładami.
Jak producent może wozic na detal L10 po 0,30 i M10 po 0,27 skoro tyle bez problemu można dostać na plastiku albo od normalnego hurtownika, bo Ciebie jajeczny sorry ale z tym 21 za L poniosło. No chyba ze jak wszyscy płaca 30 to Ty dajesz swoim dostawcom 50.

...
.

Absolutnie się z Tobą zgadzam. Problem jest właśnie taki, że sprzedać i wozić każdy potrafi, ale dobrze zarobić to już nie każdy. Stąd ta cena. Nie mam zamiaru płacić dla kurnika za L-0,24 gdy na detal wywozi za 0,28. Płaciłem za L-0,21, dzisiaj zapłaciłem 0,22 i to wszystko co mogą ode mnie wyciągnąć. Jestem handlarzem i rachunek musi się zgadzać. Dla mnie nie ma znaczenia czy są to jajka czy cegły. Zarobić muszę . A za darmo rozwożą frajerzy. A takich całkiem sporo, wręcz się o nich potykam.
Powrót do góry
Yoyo

PostWysłany: 17:38 Nie 17 Lut 2019    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jak tam Panie i Panowie producenci samopoczucie po weekendzie ?
Jak tam ceny ?
Powrót do góry
misio8

PostWysłany: 00:08 Sob 16 Lut 2019    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

jest cenanienaceny napisał:
Ktoś mi wytłumaczy, o co kaman z tym ruchem na detalu, chyba naprawde jest masakra ? Rolling Eyes

OcYwiscie się podpisuje, ze dramat. Sklepy które wciągają po 20 kart/tydzien od trzech tyg biorą średnio 3-5
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum PPR Strona Główna -> Drobiarstwo Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3 ... 1266, 1267, 1268  Następny
Strona 1 z 1268

Skocz do: