Witamy, aby się zarejstrować lub zalogować
skorzystaj z opcji dostępnych po prawej stronie.
Obecny czas to 16:28 Pią 23 Kwi 2021

Ceny jaj spożywczych
Idź do strony 1, 2, 3 ... 1422, 1423, 1424  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum PPR Strona Główna -> Drobiarstwo
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
jest cenanienaceny

PostWysłany: 14:48 Pią 23 Kwi 2021    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

jest cenaniemaceny napisał:
Ten DUBEL cyna z małą ilością postów to handlarz udający hodowcę tak dla wyjaśnienia Laughing

A co zmienia to kim ja jestem dla tego co piszesz. Mówisz że od minionego poniedziałku podniosłeś dwa gr. to po ile teraz sprzedajesz L do hurtu powyżej 10 palet?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
jest cenaniemaceny

PostWysłany: 11:45 Pią 23 Kwi 2021    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ten DUBEL cyna z małą ilością postów to handlarz udający hodowcę tak dla wyjaśnienia Laughing
Powrót do góry
nioskarz

PostWysłany: 10:58 Pią 23 Kwi 2021    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

nioskarz napisał:
jest cenanienaceny napisał:
To tylko durne posty a nikt w tych cenach nie sprzeda , tylko lament nic nie idzie wszystko stoi tylko telefony po fermach dzwonią za jajem i magazyn na bieżąco Cool

W jego poście jest tyle prawdy co w twoim, że podniosłeś od tego poniedziałku kolejne 2 gr. Nie ma ani takich cen jak pisze ani takich jak ty piszesz, w tym cały problem, że mało kto tu pisze, po ile tak naprawdę sprzedaje i kupuje. ( tzn ja nie mówię, że ktoś gdzieś nie wydawał w takich cenach, ale nie mówcie ze się proszą i telefon za telefonem, to tyle)

Ja nie pisałem że podniosłem ceny od poniedziałku o 2 gr, chyba pomyliłeś autorów Wink

Ja piszę realnie ceny jakie otrzymuję, z tym że ostatnimi czasy nie współpracuję z dużym hurtem. Po świętach podniosłem ceny o oczko na klasie, i do teraz tak idzie, zastojów żadnych nie mam. : Wink

Dobra, widzę że odpisałem jakiejś podróbie. Myślałem że to ten sam użytkownik pisał.
Powrót do góry
nioskarz

PostWysłany: 10:55 Pią 23 Kwi 2021    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

jest cenanienaceny napisał:
To tylko durne posty a nikt w tych cenach nie sprzeda , tylko lament nic nie idzie wszystko stoi tylko telefony po fermach dzwonią za jajem i magazyn na bieżąco Cool

W jego poście jest tyle prawdy co w twoim, że podniosłeś od tego poniedziałku kolejne 2 gr. Nie ma ani takich cen jak pisze ani takich jak ty piszesz, w tym cały problem, że mało kto tu pisze, po ile tak naprawdę sprzedaje i kupuje. ( tzn ja nie mówię, że ktoś gdzieś nie wydawał w takich cenach, ale nie mówcie ze się proszą i telefon za telefonem, to tyle)

Ja nie pisałem że podniosłem ceny od poniedziałku o 2 gr, chyba pomyliłeś autorów Wink

Ja piszę realnie ceny jakie otrzymuję, z tym że ostatnimi czasy nie współpracuję z dużym hurtem. Po świętach podniosłem ceny o oczko na klasie, i do teraz tak idzie, zastojów żadnych nie mam. : Wink
Powrót do góry
jest cenanienaceny

PostWysłany: 10:30 Pią 23 Kwi 2021    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Powrót do góry
jest cenaniemaceny

PostWysłany: 09:32 Pią 23 Kwi 2021    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Powrót do góry
nioskarz

PostWysłany: 08:59 Pią 23 Kwi 2021    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mam nadzieje Panowie że odpiszecie mi na wiadomości. Jeśli nie to rozumiem, że nie macie wcale tych jaj tylko zależy wam na sianiu paniki wśród hodowców Wink
Powrót do góry
nioskarz

PostWysłany: 08:56 Pią 23 Kwi 2021    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

nie wiem napisał:
a teraz coś na temat : XL 42 L 31 M 25 Shocked Shocked Shocked zejście 1/3 tego co normalnie o tej porze Sad Sad Sad

Tu też napisałem w prywatnej wiadomości. Jak rzeczywiście jajko Ci zalega, to wykupie wszystko co masz Smile
Powrót do góry
nioskarz

PostWysłany: 08:54 Pią 23 Kwi 2021    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

jajownia napisał:
Sprzedaż nadal bardzo mała, mimo że już dawno po świętach to zejścia brak.
2a-0,27 1b-0,28 1a-0,31 0-0,35
Nic nie wskazuje że będzie lepiej.

Napisałem do Ciebie w prywatnej wiadomości. Kupię od Ciebie w tej cenie wszystko co Ci zalega.
Powrót do góry
jajownia

PostWysłany: 08:34 Pią 23 Kwi 2021    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Sprzedaż nadal bardzo mała, mimo że już dawno po świętach to zejścia brak.
2a-0,27 1b-0,28 1a-0,31 0-0,35
Nic nie wskazuje że będzie lepiej.
Powrót do góry
thunder13

PostWysłany: 07:19 Pią 23 Kwi 2021    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Skaszaniło się trochę cytowanie w ostatnim komentarzu...
Zaczyna się sezon na salcię https://www.farmer.pl/produkcja-zwierzeca/drob-i-jaja/sanepid-ostrzega-o-salmonelli-na-skorupkach-jajek,106330.html

Sprzedaż małego i średniego sortu jak szalona, a za L i XL niewielkie zainteresowanie (choć z tych dwóch to więcej XLki idzie, dziwne bo jest droższa Smile)
Powrót do góry
thunder13

PostWysłany: 12:58 Czw 22 Kwi 2021    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

[quote="nioskarz"][quote="thunder13"][quote="kaczrub"][quote="thunder13"] Od tego roku już będę robił już wyłącznie mieszankę na premixie i raczej nie uważam, aby to co mi wyjdzie było gorsze od tego co dostaję w worku w paszarni (tym bardziej że podejrzewam o zbyt duże oszczędzanie firmę od koncentratu na składnikach tegoż- np. za mało śruty, za dużo DDGS, za mało witaminy A, itp.; zaczęło się jakieś 5-7 lat temu jak to firma została przejęta przez międzynarodowy koncern Wink, a teraz ostatnio już dość przegięli i z ceną i słabymi parametrami samego koncentratu).[/quote]

I to jest właściwy kierunek. To co sobie sam zrobisz zależy tylko od Ciebie i to jest największa zaleta robienia paszy, niekoniecznie cena, bo na dzisiaj to chyba taniej bym kupił gotową, a mimo to nawet o tym nie myślę.[/quote] gotowa na ten tydzień kosztuje 1700zł (dla hodowli do 10k), zbliżona na koncentracie tej samej firmy i moim zbożu wychodzi 1k zł +/- 50zł, a na kupnym zbożu 1150 (+/-50). Liczone na ten tydzień i ceny od przedstawiciela tejże firmy na ten tydzień. Z premixu jak robiłem jakiś miesiąc temu wychodziło do 950 na swoim zbożu (jednak nie były to duże ilości stąd cena białkowych była wyższa). Cena wo nie jest to jakaś rewelacyjna różnica, ale za to gotowa mieszanka na premixie miała więcej witamin i mikro (tym samym praktycznie od razu kury miały lepszy wigor Smile, co dało się zauważyć). Nam jeszcze resztki koncentratu dk zużycia, a potem będę już inaczej kombinował.[/quote]

Możecie wierzyć bądź nie, ale moja pasza wychodzi mnie na chwile obecną 912zł/t wliczając w to zakup pszenicy po 900zł i pszenżyta po 730zł (netto).
Jest to koszt tylko i wyłącznie surowcowy, nie wliczam w to pracy pracownika (3 dni w tygodniu), kosztów amortyzacji sprzętu, oraz prowizji dla specjalisty, który ułożył mi indywidualnie premix, oraz układa na bieżąco receptury (30zł od tony). W cenie prowizji mam pełną opiekę weterynaryjną oraz pokrycie wszelkich kosztów związanych z leczeniem, więc uważam że jest to bardzo opłacalna opcja, zważywszy że zdrowie kur jest na jego głowie, a ja mam z tym spokój.[/quote] ja tam wierzę, serio. Jak kilka miesięcy temu napisałem, że podobnie mi wychodzi to była wojna na forum, że jak to tak można liczyć... Mniejsza z wyliczeniami, grunt że to co się robi przynosi korzyści czy to ekonomiczne czy to widoczne w produkcji i zdrowotności.
Powrót do góry
nioskarz

PostWysłany: 11:09 Czw 22 Kwi 2021    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

thunder13 napisał:
kaczrub napisał:
thunder13 napisał:
Od tego roku już będę robił już wyłącznie mieszankę na premixie i raczej nie uważam, aby to co mi wyjdzie było gorsze od tego co dostaję w worku w paszarni (tym bardziej że podejrzewam o zbyt duże oszczędzanie firmę od koncentratu na składnikach tegoż- np. za mało śruty, za dużo DDGS, za mało witaminy A, itp.; zaczęło się jakieś 5-7 lat temu jak to firma została przejęta przez międzynarodowy koncern Wink, a teraz ostatnio już dość przegięli i z ceną i słabymi parametrami samego koncentratu).

I to jest właściwy kierunek. To co sobie sam zrobisz zależy tylko od Ciebie i to jest największa zaleta robienia paszy, niekoniecznie cena, bo na dzisiaj to chyba taniej bym kupił gotową, a mimo to nawet o tym nie myślę.
gotowa na ten tydzień kosztuje 1700zł (dla hodowli do 10k), zbliżona na koncentracie tej samej firmy i moim zbożu wychodzi 1k zł +/- 50zł, a na kupnym zbożu 1150 (+/-50). Liczone na ten tydzień i ceny od przedstawiciela tejże firmy na ten tydzień. Z premixu jak robiłem jakiś miesiąc temu wychodziło do 950 na swoim zbożu (jednak nie były to duże ilości stąd cena białkowych była wyższa). Cena wo nie jest to jakaś rewelacyjna różnica, ale za to gotowa mieszanka na premixie miała więcej witamin i mikro (tym samym praktycznie od razu kury miały lepszy wigor Smile, co dało się zauważyć). Nam jeszcze resztki koncentratu dk zużycia, a potem będę już inaczej kombinował.

Możecie wierzyć bądź nie, ale moja pasza wychodzi mnie na chwile obecną 912zł/t wliczając w to zakup pszenicy po 900zł i pszenżyta po 730zł (netto).
Jest to koszt tylko i wyłącznie surowcowy, nie wliczam w to pracy pracownika (3 dni w tygodniu), kosztów amortyzacji sprzętu, oraz prowizji dla specjalisty, który ułożył mi indywidualnie premix, oraz układa na bieżąco receptury (30zł od tony). W cenie prowizji mam pełną opiekę weterynaryjną oraz pokrycie wszelkich kosztów związanych z leczeniem, więc uważam że jest to bardzo opłacalna opcja, zważywszy że zdrowie kur jest na jego głowie, a ja mam z tym spokój.
Powrót do góry
thunder13

PostWysłany: 09:23 Czw 22 Kwi 2021    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

kaczrub napisał:
thunder13 napisał:
Od tego roku już będę robił już wyłącznie mieszankę na premixie i raczej nie uważam, aby to co mi wyjdzie było gorsze od tego co dostaję w worku w paszarni (tym bardziej że podejrzewam o zbyt duże oszczędzanie firmę od koncentratu na składnikach tegoż- np. za mało śruty, za dużo DDGS, za mało witaminy A, itp.; zaczęło się jakieś 5-7 lat temu jak to firma została przejęta przez międzynarodowy koncern Wink, a teraz ostatnio już dość przegięli i z ceną i słabymi parametrami samego koncentratu).

I to jest właściwy kierunek. To co sobie sam zrobisz zależy tylko od Ciebie i to jest największa zaleta robienia paszy, niekoniecznie cena, bo na dzisiaj to chyba taniej bym kupił gotową, a mimo to nawet o tym nie myślę.
gotowa na ten tydzień kosztuje 1700zł (dla hodowli do 10k), zbliżona na koncentracie tej samej firmy i moim zbożu wychodzi 1k zł +/- 50zł, a na kupnym zbożu 1150 (+/-50). Liczone na ten tydzień i ceny od przedstawiciela tejże firmy na ten tydzień. Z premixu jak robiłem jakiś miesiąc temu wychodziło do 950 na swoim zbożu (jednak nie były to duże ilości stąd cena białkowych była wyższa). Cena wo nie jest to jakaś rewelacyjna różnica, ale za to gotowa mieszanka na premixie miała więcej witamin i mikro (tym samym praktycznie od razu kury miały lepszy wigor Smile, co dało się zauważyć). Nam jeszcze resztki koncentratu dk zużycia, a potem będę już inaczej kombinował.
Powrót do góry
kaczrub

PostWysłany: 08:42 Czw 22 Kwi 2021    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

thunder13 napisał:

Powrót do góry
thunder13

PostWysłany: 22:55 Sro 21 Kwi 2021    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

kaczrub napisał:
Z tego co pisałeś wcześniej, kupujesz koncentrat. To wytłumacz mi jak wybierasz surowce do jego produkcji? Bo albo ja czegoś nie rozumiem, albo masz wpływ tylko na to jakie zboże zastosujesz, natomiast reszta to "gotowiec"
Oj tutaj już się czepiasz... Koncentrat kupowałem, mimo to były okresy że dodawałem dodatkowych białkowych komponentów bo zwyczajnie je albo miałem ze swojej produkcji, albo też dokupywałem. A i zdarzyło mi się już robić paszę z premixu i jakoś dużej różnicy nie było pomiędzy tą z koncentratu, natomiast przeogromna w porównaniu do gotowej paszy z paszarni (oczywiście na niekorzyść tej gotowej z paszarni). Od tego roku już będę robił już wyłącznie mieszankę na premixie i raczej nie uważam, aby to co mi wyjdzie było gorsze od tego co dostaję w worku w paszarni (tym bardziej że podejrzewam o zbyt duże oszczędzanie firmę od koncentratu na składnikach tegoż- np. za mało śruty, za dużo DDGS, za mało witaminy A, itp.; zaczęło się jakieś 5-7 lat temu jak to firma została przejęta przez międzynarodowy koncern Wink, a teraz ostatnio już dość przegięli i z ceną i słabymi parametrami samego koncentratu).
Powrót do góry
kaczrub

PostWysłany: 21:58 Sro 21 Kwi 2021    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

[quote="thunder13"]
Yoyo napisał:

Wiem, lepiej kupić gotowca... który będzie miał to samo, a może i gorzej. Grunt to wybierać surowce odpowiedniej jakości, a czy to będzie DDGS czy śruta sojowa wprost z pod zadka jakiegoś amerykańca to ma małe znaczenie.
Co do błędów ortograficznych to się zdarza i niech pierwszy rzuci kamieniem, ten co jest bez winy Wink.

Z tego co pisałeś wcześniej, kupujesz koncentrat. To wytłumacz mi jak wybierasz surowce do jego produkcji? Bo albo ja czegoś nie rozumiem, albo masz wpływ tylko na to jakie zboże zastosujesz, natomiast reszta to "gotowiec"
Powrót do góry
thunder13

PostWysłany: 21:29 Sro 21 Kwi 2021    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

kaczrub napisał:

Jeżeli będzie salcia w soi to czy dasz 1% czy 21 to i tak ją będziesz miał. Prawdopodobieństwo, że soja będzie zanieczyszczona salmonellą jest minimalne ze wzgl na obróbkę termiczną. Natomiast mykotoksyny nie giną w trakcie przetwarzania, a surowiec z którego robi sie alko, to zazwyczaj najgorszy syf. Na dzisiaj, przy zakazie mączek soja to najlepsze źródło białka dla drobiu. Jej największą wadą jest to , że trzeba ją importować. Rodzime strączkowe typu groch łubin, to tylko zawracanie głowy. Zresztą jak robisz paszę z koncentratu to i tak nie masz żadnego wpływu na jego skład.

Gdyby soja była taka cudowna w rzeczywistości to nikt by sobie głowy nie zawracał innymi zamiennikami. Jest dobra, ale wyłącznie jak się nie patrzy na cenę. A i jednak trzeba wykonać tą obróbkę termiczną bo inaczej jest niezbyt strawna (stąd może małe zainteresowanie wykorzystaniem krajowej soi). Obróbka termiczna soi raczej nie gwarantuje braku salci- ta może i tak się rozwinąć np. podczas składowania- to samo z grzybami. Co do mykotoksyn to można jednak je próbować eliminować, ale nie obróbką cieplną, a bardziej dodatkami je wiążącymi (najprostszym i najstarszym jest chyba węgiel aktywny). Poza tym zdaje się śruta sojowa wcale nie jest ich pozbawiona bardziej od osławionych DDGSów czy ziarna kukurydzy z polskich plantacji.

To nie jest ważne co dodajemy do paszy jako tako (nie liczę określonych parametrów jakich wymagamy od takiej mieszanki, surowca), ważne jest aby to było odpowiedniej jakości- bo czasem na śruta sojowa będzie bardziej niebezpieczna (przecież to też może spleśnieć i zostać jeszcze raz przetworzone w celu odsprzedaży- raczej nie zauważymy od razu że coś jest nie tak) od takiego wyklętego przez drobiarzy żyta (choć uważam że niezbyt słusznie bo dawka czyni truciznę).
Powrót do góry
nioskarz

PostWysłany: 21:06 Sro 21 Kwi 2021    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ponowie temat.

Panowie, jak ktoś ma problem ze sprzedażą jaj, a co po niektórych cenach które są tutaj podawane wnioskuję, że tak jest, proszę o kontakt mejlowy, postaram się pomóc. zakup.jaj.hurt@gmail.com
Powrót do góry
thunder13

PostWysłany: 21:02 Sro 21 Kwi 2021    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Yoyo napisał:

Hehe- no i wtedy będziesz miał wszystkiego po trochu czyli mykotoksyn, salci, glikozydów, inhibitorów trypsyny, grzybów i metali ciężkich. Wink
Wiem, lepiej kupić gotowca... który będzie miał to samo, a może i gorzej. Grunt to wybierać surowce odpowiedniej jakości, a czy to będzie DDGS czy śruta sojowa wprost z pod zadka jakiegoś amerykańca to ma małe znaczenie.
Co do błędów ortograficznych to się zdarza i niech pierwszy rzuci kamieniem, ten co jest bez winy Wink.
Powrót do góry
Yoyo

PostWysłany: 17:52 Sro 21 Kwi 2021    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

thunder13 napisał:
kaczrub napisał:
Z tym, że ddgsu to wolę nie dodawać z sobie znanych powodów. Wink .

DDGS to świetne źródło mykotoksyn i jeszcze kilku innych niespodzianek.[/quote] to tysz, a w soji może być salcia, a słonecznik ma zbyt dużo włókna, zaś łubin glikozydów, rzepak za to inhibitorów trypsyny, w zielonkach i kiszonkach są grzyby lub metale ciężkie,... dlatego tych rzeczy nie urzywa się jako jedynych źródeł białka, a każdego po trochu Wink[/quote]
Hehe- no i wtedy będziesz miał wszystkiego po trochu czyli mykotoksyn, salci, glikozydów, inhibitorów trypsyny, grzybów i metali ciężkich. Wink
Powrót do góry
thunder13

PostWysłany: 14:23 Sro 21 Kwi 2021    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

https://www.wetgiw.gov.pl/main/komunikaty/Komunikat-Glownego-Lekarza-Weterynarii-dotyczacy-stwierdzenia-178-202-w-2021-r.-ogniska-wysoce-zjadliwej-grypy-ptakow-HPAI-u-drobiu/idn:1706
Powrót do góry
kaczrub

PostWysłany: 13:29 Sro 21 Kwi 2021    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

thunder13 napisał:
to tysz, a w soji może być salcia, a słonecznik ma zbyt dużo włókna, zaś łubin glikozydów, rzepak za to inhibitorów trypsyny, w zielonkach i kiszonkach są grzyby lub metale ciężkie,... dlatego tych rzeczy nie urzywa się jako jedynych źródeł białka, a każdego po trochu Wink

Jeżeli będzie salcia w soi to czy dasz 1% czy 21 to i tak ją będziesz miał. Prawdopodobieństwo, że soja będzie zanieczyszczona salmonellą jest minimalne ze wzgl na obróbkę termiczną. Natomiast mykotoksyny nie giną w trakcie przetwarzania, a surowiec z którego robi sie alko, to zazwyczaj najgorszy syf. Na dzisiaj, przy zakazie mączek soja to najlepsze źródło białka dla drobiu. Jej największą wadą jest to , że trzeba ją importować. Rodzime strączkowe typu groch łubin, to tylko zawracanie głowy. Zresztą jak robisz paszę z koncentratu to i tak nie masz żadnego wpływu na jego skład.
Powrót do góry
thunder13

PostWysłany: 08:53 Sro 21 Kwi 2021    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

kaczrub napisał:
Z tym, że ddgsu to wolę nie dodawać z sobie znanych powodów. Wink .[/quote]

DDGS to świetne źródło mykotoksyn i jeszcze kilku innych niespodzianek.[/quote] to tysz, a w soji może być salcia, a słonecznik ma zbyt dużo włókna, zaś łubin glikozydów, rzepak za to inhibitorów trypsyny, w zielonkach i kiszonkach są grzyby lub metale ciężkie,... dlatego tych rzeczy nie urzywa się jako jedynych źródeł białka, a każdego po trochu Wink
Powrót do góry
kaczrub

PostWysłany: 07:52 Sro 21 Kwi 2021    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

[/quote] Z tym, że ddgsu to wolę nie dodawać z sobie znanych powodów. Wink .[/quote]

DDGS to świetne źródło mykotoksyn i jeszcze kilku innych niespodzianek.
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum PPR Strona Główna -> Drobiarstwo Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3 ... 1422, 1423, 1424  Następny
Strona 1 z 1424

Skocz do: