Witamy, aby się zarejstrować lub zalogować
skorzystaj z opcji dostępnych po prawej stronie.
Obecny czas to 13:10 Nie 18 Kwi 2021

Ceny jaj spożywczych
Idź do strony 1, 2, 3 ... 1420, 1421, 1422  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum PPR Strona Główna -> Drobiarstwo
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
nioskarz

PostWysłany: 11:37 Nie 18 Kwi 2021    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

jaj_pol napisał:
Morus napisał:
Oczym ty chłopie piszesz na obecna chwile z tego co wycięli po ptasiej grypie to 3/4 ptactwa to nie była kura nioska , niektórzy takie tu brednie wypisują ze aż szkoda gadać !!!
Na dziś brąz M 26/27
L 32/33 i towaru jest do wyboru do koloru
Krem natomiast ma ceny kosmos
M 40/42
L 50/52
Tzw Bolek 56/57 gr
Tyle w temacie

Tu się akurat zgodzę bicie piany jedynie..
Znikoma ilość kur niosek..
wszystkich szkoda ale sztuczne napędzanie nikomu
Nie wyjdzie na dobre...

Nie zgodzę się że jest to jedynie bicie piany. Ja ceny podaję realne, takie jakie otrzymuję, lecz muszę dodać że powiat Żuromiński to sąsiad mojego sąsiada, więc gros telefonów z zapytaniem o jajka są od ludzi, którzy zaopatrywali się właśnie w tym rejonie, i po tych telefonach wnioskuję że jednak brązu też brakuje. Zresztą rozmawiałem z jednym z nielicznych dużych z Żuromina który wciąż handluje, już na początku tego tygodnia podniósł cenę IA brązu do 37 gr netto, gdzie wcześniej sprzedawał po 35. Słyszałem że rzeczywiście ceny na samej północy oraz zachodzie są nieco niższe, ale tak nie może być na dłuższą metę.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
thunder13

PostWysłany: 09:50 Nie 18 Kwi 2021    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Morus napisał:
Oczym ty chłopie piszesz na obecna chwile z tego co wycięli po ptasiej grypie to 3/4 ptactwa to nie była kura nioska , niektórzy takie tu brednie wypisują ze aż szkoda gadać !!!
Na dziś brąz M 26/27
M 40/42
L 50/52
Tzw Bolek 56/57 gr
Tyle w temacie
bo ptasia dotyczyła głównie kremu, brązu natomiast jeszcze jest pod sufit, jeszcze...
Co do rezygnacji z klatki, biedra zapowiedziała że od początku 2022 nie będzie miała takiego asortymentu, wcześniej już wrzucałem informacje z mediów nt. temat. Gdyby klatka u nich tak dobrze szła (nie licząc promo po 30 groszy) to chyba by nie rezygnowali tak szybko.... nie wiem, spekuluje informacją tylko Wink
Blokady ferm ze stref powodują podwyżki towaru dla handlu. Przemysł jeszcze może na tym zamieszaniu jeszcze skorzystać. Podejrzewam, że wcale ptasia się nie skończy zbyt szybko
https://www.farmer.pl/produkcja-zwierzeca/ognisk-wirusa-grypy-ptakow-przybywa-w-zastraszajacym-tempie-sa-problemy-z-utylizacja,106140.html

Ceny detal, krem, ściółka:
XL 85/90
L 80
M 70
S -brak

Hurt, zawieszony, bo towaru styka dla stałych.
Powrót do góry
jaj_pol

PostWysłany: 09:44 Nie 18 Kwi 2021    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Morus napisał:
Na dziś brąz M 26/27
M 40/42
L 50/52
Tzw Bolek 56/57 gr
Tyle w temacie

Tu się akurat zgodzę bicie piany jedynie..
Znikoma ilość kur niosek..
wszystkich szkoda ale sztuczne napędzanie nikomu
Nie wyjdzie na dobre...
Powrót do góry
Morus

PostWysłany: 08:15 Nie 18 Kwi 2021    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Na dziś brąz M 26/27
M 40/42
L 50/52
Tzw Bolek 56/57 gr
Tyle w temacie
Powrót do góry
jest cenaniemaceny

PostWysłany: 07:16 Nie 18 Kwi 2021    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dobra dobra ptasia wyprostuje wszystko , zobaczymy skąd biedra i lil będą mieli za jakiś miesiąc jaja . Już zaczyna brakować a po tej ptasiej grypie co dewastuje teraz drobiarstwo to będą efekty w ciągu kilku tygodni .
Ps. od poniedziałku 2 oczka do góry Cool
Powrót do góry
thunder13

PostWysłany: 22:53 Sob 17 Kwi 2021    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

https://www.polsatnews.pl/wiadomosc/2021-04-16/koniec-chowu-klatkowego-pomysl-popiera-unijny-komisarz-ds-rolnictwa/
Powrót do góry
Yoyo

PostWysłany: 17:20 Sob 17 Kwi 2021    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

https://wideo.wp.pl/ptasia-grypa-dziesiatkuje-drob-odszkodowania-powinny-wynikac-z-ustawy-a-nie-widzimisie-urzednika-6629750558140033v
Powrót do góry
thunder13

PostWysłany: 17:24 Pią 16 Kwi 2021    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

https://www.wetgiw.gov.pl/main/komunikaty/Komunikat-Glownego-Lekarza-Weterynarii-dotyczacy-stwierdzenia-ognisk-wysoce-zjadliwej-grypy-ptakow-HPAI-nr-170-177-w-2021-r.-u-drobiu/idn:1702 Sad
Powrót do góry
Demiurg

PostWysłany: 12:36 Pią 16 Kwi 2021    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

https://www.cenyrolnicze.pl/wiadomosci/ptasia-grypa/22550-kolejny-wysyp-ognisk-ptasiej-grypy-ponad-700-tys-sztuk-drobiu-do-utylizacji
Powrót do góry
thunder13

PostWysłany: 10:58 Pią 16 Kwi 2021    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

nioskarz napisał:
megakura napisał:
sprzedaz wrecz szalencza. duzo telefonow, glownie za kremem. braz po staremu jeszcze
1a - 35
1b - 32
2a - 30

krem
1a - 46
1b - 38
2a - 32
ale tu mi sie wydaje ze ceny mam mocno deaktulizowane, slyszalem o cenach z innych rejonow polski, potrafia byc o 7gr!!! wyzsze.

w moim rejonie 1a krem parę dni temu był sprzedawany po 50 gr, ale popyt tak przekracza podaż że co po niektórzy podnieśli ceny do 53-55 gr i ponoć wciąż im to schodzi. 1a brąz 37 gr dla stałych, 38-39gr dla reszty.
Pany, nie pędzić tak z ceną bo przegrzejecie i gospodarka padnie Cool...
W detalu jeszcze się nie połapali, że trzeba podnosić... ale i na to przyjdzie czas.
Magazyn topnieje dość dobrze jak na okres "po świętach", raptem 2 palety luzu Smile, a handlarze po woli zaczynają panikować.Raczej widać, że pierw na północy kraju, teraz dochodzi do centrum a za tydzień może być widać to na południu kraju.
Co do eko, i wolnego wybiegu https://youtu.be/UtI-yw-19n4 Laughing
Powrót do góry
nioskarz

PostWysłany: 08:22 Pią 16 Kwi 2021    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

jajownia napisał:
U mnie mało zamówień M i L zaczyna się gromadzić
2a-0,27
1b-0,28
1a-0,32
0 braki dla stałych 0,37-0,38
xl braki tylko dla stałych 0,40-0,42
może w nowym tygodniu będzie lepiej
majówka bez gastro branży się źle zapowiada

Wyślij mi to jajko, w tej cenie wezmę Ci wszystko co masz Smile
Powrót do góry
nioskarz

PostWysłany: 08:19 Pią 16 Kwi 2021    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

megakura napisał:
sprzedaz wrecz szalencza. duzo telefonow, glownie za kremem. braz po staremu jeszcze
1a - 35
1b - 32
2a - 30

krem
1a - 46
1b - 38
2a - 32
ale tu mi sie wydaje ze ceny mam mocno deaktulizowane, slyszalem o cenach z innych rejonow polski, potrafia byc o 7gr!!! wyzsze.

w moim rejonie 1a krem parę dni temu był sprzedawany po 50 gr, ale popyt tak przekracza podaż że co po niektórzy podnieśli ceny do 53-55 gr i ponoć wciąż im to schodzi. 1a brąz 37 gr dla stałych, 38-39gr dla reszty.
Powrót do góry
poranny kogut

PostWysłany: 00:09 Pią 16 Kwi 2021    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

niech tak się szerzy ta zaraza to od razu wszystkim jajko będzie smakowało bo do tej pory to był blaa produkt.

kurnik w lesie też nie pomoże, ludzie i auta ci przytargają na fermę....
na żurku masakra, szkoda ludzi, szkoda zwierzaków
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość WP Kontakt
Demiurg

PostWysłany: 20:05 Czw 15 Kwi 2021    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wesoło, się robi 2 ceny są na kraju... różnice makabryczne.
Powrót do góry
jest cenaniemaceny

PostWysłany: 17:08 Czw 15 Kwi 2021    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dużo handlarzy szuka nowych ferm , dużo telefonów za XL a za kremem to już powariowali i blokują linie Laughing
Powrót do góry
jest cenanienaceny

PostWysłany: 11:30 Czw 15 Kwi 2021    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Gall napisał:
Ciekawa sprawa jeśli zaczyna tak często występować ptasia a dodamy do tego zwolenników kur bez klatek i najlepiej wolny wybieg to kto da radę walczyć z ptasią a jeśli przyjdzie kontrola masz wpisane wolny a kur nie wypuszczasz wiadomo dlaczego to jak to będzie interpretowane. Patrząc na ogniska najlepiej mieć kurnik w lesie i daleko od innych gospodarstw

Wtedy wolny wybieg zrobi się zamknięty i wrócimy wszyscy do klatek Idea
Powrót do góry
jajownia

PostWysłany: 10:01 Czw 15 Kwi 2021    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

U mnie mało zamówień M i L zaczyna się gromadzić
2a-0,27
1b-0,28
1a-0,32
0 braki dla stałych 0,37-0,38
xl braki tylko dla stałych 0,40-0,42
może w nowym tygodniu będzie lepiej
majówka bez gastro branży się źle zapowiada
Powrót do góry
megakura

PostWysłany: 08:19 Czw 15 Kwi 2021    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

1a - 35
1b - 32
2a - 30

krem
1a - 46
1b - 38
2a - 32
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG Tlen
thunder13

PostWysłany: 22:57 Sro 14 Kwi 2021    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Gall napisał:
Ciekawa sprawa jeśli zaczyna tak często występować ptasia a dodamy do tego zwolenników kur bez klatek i najlepiej wolny wybieg to kto da radę walczyć z ptasią a jeśli przyjdzie kontrola masz wpisane wolny a kur nie wypuszczasz wiadomo dlaczego to jak to będzie interpretowane. Patrząc na ogniska najlepiej mieć kurnik w lesie i daleko od innych gospodarstw
przypadki na fermach 400k+ mówią, że klatka również nie jest bezpieczna. Poza tym wolny wybieg zdaje się może być wg. prawa utrzymywany nieprzerwanie w budynku kilka miesięcy. Najczęściej jest to zima i najchłodniejsze miesiące- zresztą nie wyobrażam sobie jakby producenci utrzymali wysoką nieśność w miesiącach chłodnych i niedoświetlonych, a przecież 0 i 1 są oferowane cały rok, a nie tylko na wiosnę i lato.
Dla mnie jest to takie nabijanie w butelkę konsumentów w majestacie prawa, że niby latają te kury całym rokiem po dworze i znoszą szczęśliwe jaja- tak nie jest i nie będzie. Poza tym taki towar wcale nie jest bardziej naturalny czy nawet zdrowszy.
Szczęśliwa kura nie będzie uciekać od człowieka (ani od koleżanki), będzie upierzona i chętnie będzie pobierać paszę, raczej bez względu na rodzaj hodowli. Wypłoszony ptak będzie robił odwrotnie i z reguły to wina zbyt dużego stłoczenia i lichej jakości pożywienia. Są hodowle co można młotem pneumatycznym pod ścianą kurnika rozbijać beton, a kury sobie nic z tego nie robią, a są gdzie każdy pierd pracownika będzie powodował "latanie po ścianach".

Kurnik w "lesie" też nie da rady, bo kaczka przyjdzie i nasra na wycieraczkę lub gołąb narobi w wentylator a ten rozdrobni równomiernie po kurniku (oczywiście nie na poważnie mówię). Tu winna jest wyłącznie koncentracja, masówka i ilość, bo przecież każdy musi mieć miliony lub setki tysięcy, a i najlepiej jak sąsiad ma to ja postawię mu za płotem jeszcze więcej. Tak samo jak z ASF i świniami oraz koronowirusem i ludźmi. Popatrzcie sobie robacy na mapę i rzekę, bodajże Wkrę (ferma na fermie i jeszcze raz ferma). Jednym z głównych powodów pojawienia się grypy przy Żurku może być (ale nie musi) budowanie takich przybytków bezpośrednio przy rzekach i zbiornikach wodnych, zresztą przypadek dużej fermy w tamtym roku zabudowany był bezpośrednio lub prawie bezpośrednio prze stawie czy rzece. W ASFie u świń przyczyną jedną z wielu jest zabudowa przy lasach i zagajnikach (tutaj doszło pewnie jeszcze nieogradzanie ferm; zresztą jeżdżąc po Łódzkim dopiero niedawno duże fermy wieprzowinki zyskały ogrodzenia Wink - i to fermy z pierwszego lub drugiego zagłębia pod wzg. liczebności w kraju).

Popyt na jaja jak na razie jest dobry z tendencją na bardzo dobry. Szału zbytniego jeszcze nie ma bo jeszcze jakieś tam zapasy są na stanach sklepów, magazynów. Zobaczymy za 2 tygodnie.

Zgadzam się że to nie żarty i to każdego z nas dotyczy, bynajmniej pośredników też. Zresztą już zaczyna być widać większe zainteresowanie za jajem- jak do mnie małego od początku tego tygodnia było już koło 8 telefonów za stałą współpracą na minimum kilka palet tygodniowo to musi już cenowo nieoptymalnie albo towaru zaczyna brakować.
Powrót do góry
Jajczorek

PostWysłany: 20:18 Sro 14 Kwi 2021    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

kurnik chyba na pustyni Razz
Panowie to nie żarty kolejnych kilkanaście ognisk w badaniach Crying or Very sad
Krem L 0,50 a już zaczyna brakować XL brązu oj będzie się działo .
Powrót do góry
Gall

PostWysłany: 19:54 Sro 14 Kwi 2021    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Powrót do góry
złota kurka

PostWysłany: 17:44 Sro 14 Kwi 2021    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

słaba sprzedaż w kolejnym tygodniu po świątecznym.
Powrót do góry
nioskarz

PostWysłany: 11:03 Sro 14 Kwi 2021    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

jajownia napisał:
Witam. Cena -2 gr /szt Aktualna cena. M 27-28 L 31-32 XL 40-43

Ciekawe, ja po świętach ceny lekko podniosłem i nie mam problemu ze sprzedażą.

XL 46-47, S (73-68g) 38, IA 37, IB 33, IIA 32 brąz
Powrót do góry
jajownia

PostWysłany: 09:35 Sro 14 Kwi 2021    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam. Cena -2 gr /szt Aktualna cena. M 27-28 L 31-32 XL 40-43
Powrót do góry
Xxx123

PostWysłany: 08:07 Sro 14 Kwi 2021    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

L krem 0.50 na ten tydzień tylko dla stałych
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum PPR Strona Główna -> Drobiarstwo Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3 ... 1420, 1421, 1422  Następny
Strona 1 z 1422

Skocz do: